Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Call of Cthullhu hangulat

• Válasz írásához lépj be
1139 hozzászólás érkezett eddig

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.11, 10:43

Habár a jóslat tényleg azt mondja, hogy egyszer majd felébrednek a Nagy Öregek, de nem hinném hogy az emberek akkor, olyan nagy háborúba fognak bocsájtkozni velük.Ugyanis lehet hogy akkor már nem is lesz ember a Földön.
Szvsz ebben a jóslatban én nem érzem azt a plusz tartalmat, hogy háborút indítana meg az emberiség fennmaradásának érdekében, inkább ez egyfajta reménytelen pusztulást, világvégét vetít előre amely ellen az emberek nem hogy harcolni, nem lesznek képesek,de fel sem tudják majd fogni.
Abban viszont teljes mértékben egyet értek veled Sanosuke, hogy akkor is lehet egy CoC játék hangulatos, ha egy árva szörny sincs benne (pszichohorror), hiszen az ismeretlen, nem mindeg egy szörny alakjában jelenik meg.
A várospusztítások, hidrogénbomba és társai szerintem nagy mértékben rontják a hangulatot és inkább jellemeznek egy alsóbbrendű véres mészárlást mint a lovecraft-i horrort.
A titkos kormányszervezet viszont nem rosz ötlet, magam is próbálkoztam egy ilyen csoport kidolgozásával.
( MI-GO ügynökök, miegymás :))

_Sanosuke (NPC/NJK)

_Sanosuke (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.10, 14:21

Szerintem megvan a hangulata a harckocsi vs. Gaalki nak. Tulajdonképpen ez az emberiség jövője a CoC univerzumban. Hiszen a Necro. is megmondta hogy Cthulhu fel fog ébredni... és akkor az emberek bevetik a nehéz tüzérséget, hasztalan.
Szerintem akkor is hangulatos a játék ha egy árva szörny sincs benne. Akkor legalább csak az életüket veszthetik, de nem az eszüket. Amúgy az Cthulhu hívása c. novellában megtekínhetjük a Cthulhu vs. hajó ütközetet, amit a hajó nyert (szemét mázlista).
Amúgy én aztmondom hogy amíg nem kezdenek ledarálni egy várost a szörnyek addig senki nem hinne a nyomozónak, mert nem akarnak hinni. A novellákban arra is van példa hogy a megőrült túlélő saját magát győzködi arról hogy csak álmodta az egészet...
amúgy az okos dolgok közé tartozik a hidrogén bomba használata Cthulhu házikóján, hogy még alvás közben elintézzék... ennek eredménye: Lerombolják a börtönt, és mivel nem mágikus a sebzés, C. bácsi vissza regenerálja...
És különben miért ne lehetne egy titkos kormány szervezet akik féken próbálják tartani a Mítosz lényeket, és elrejtik őket az emberek elől. Mondjuk ennek a szépség hibája az hogy elég gyakran cserélődnének az alkalmazottak. Kódex írásakor laponként egy új alkalmazott...
nah ennyi.

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.10, 13:08

Szerintem, pont a hangulat megóvása érdekében nem tárulnak a széles nyilvánosság elé ezek a természetfeletti esetek. Mondjuk, tényleg eléggé illuzióromboló lenne egy harckocsik Vs Glaaki küzdelem. :)
Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy nem tükröznék a
lovecraft-i világszemléletet.
Röviden ennyi.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 19:22

Hát elég soxor lett volna rá alkalom hogy kiderüljenek az ilyesmik. Nem nagyon értem, hogy a történetekben szinte egy komoly kutatás nem indult eltűntek után sztem, ma meg már feltúrnák fél New Yorkot egy emberért! Gondolom akik nem őrültek meg teljesen (az őrülteknek úgysem hisznek) azokat vagy őrültnek hiszik (ld. fentebb) vagy nem merik elmondani (talán mert őrültnek hinnék őket :D :D). Hát kb ennyi a véleményem, ha eszembe jut más is akkor szólok.

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.28, 14:11

Apropo erről jut eszembe!

Ti mit gondoltok mi annak az oka hogy a CoC novellákban ezek a különös estek általában nem kerülnek nyilvánosságra és nem fedezik fel őket?
(Nekem erről van egy kialakult véleményem , de előtte a tieiteket szeretném meghallgatni, pontosabban olvasni!)
Pl: A Shadow esetében is elég fura volt hogy az expedíció tudomást sem szerzett a mélyben megbúvó titkokról vagy pl:szerintetek mi lesz a sorsa a főhősnek ezután a lelki megrázkódtatás után.(Mi van ha szól mondjuk a katonaságnak és azok feldúlják a föld alatti "irattárat" vagy vérengzenek eggyet a túlélő polipokkal. :Ordog:

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 11:46

Tényleg nem volt, csak visszaemlékezett rá. Ha ott lett volna, az elég meggyőző bizonyíték lett volna a többiek számára... de éppen azért nem hitt neki senki, mert nem volt semmi bizonyítéka.

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.28, 11:44

Az addig ok, hogy elájult, de akkor szvsz már nem volt nála a saját kezével írt szöveg.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 17:39

Vmi olyasmi történt asszem hogy elájult, vagy hasomló.

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.27, 14:10

Szerintem az úgy nem lett volna olyan feelinges!
Ez így sokkal titokzatosabb és "lovecraft"-iesebb.(Ha szabad így fogalmaznom.)
Mi nem tetszett a Rats in thee Walls-ban?

Mondjuk az is lehet hogy nekem azért is tetszik annyira mert ez volt az első Lovecraft novella amit elolvastam.Már kb 4-5 éve.

Más. Szerintem a Shadow Out of Time-ban nem lett volna mit visszaszereznie a polipnak mert ha jól emlékszem a csóka a nagy menekülésbe benntfelejtette az irományt.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 13:37

Yith: meg sem ismertelek az új avatár miatt, csak mikor odanéztem láttam hogy te vagy. A patkányok a falban sokan mondták hogy tetszik, nekem annyira nem jött be, majd elolvasom mégegyszer mert lehet hogy elsőre k*va szar. Ezek közül az Árnék az időn túlról tetszett, nagyon jó volt. Végét kicsit jobbra is csinálhatta volna, mondjuk hogy előjön a vmi és visszaszerzi a cuccot. ;) :D

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 10:34

A Sötét Testvériséget - ha jól tudom - August Derleth írta (és jó szokása szerint Lovecraft neve alatt jelentette meg), úgyhogy ezek szerint mégsem csinálta olyan rosszul a dolgokat...

_Yith (NPC/NJK)

_Yith (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.22, 14:28

Üdvözlet mindenkinek!

A Call of Cthulhu-Dark Corners of the Earth pc-s játékkal kapcsolatban annyit: A játék már honapok óta elkészült(eredeti megjelenés: 2002 szeptember 29) csak a készítők még nem találtak kiadót a programhoz, így valószínűleg csúszik a megjelenés. Én már tűkön ülve várom ,az előzetes mozi alapján hatalmas siker lesz a szerepjátékosok körében.

Ha már kicsit elkanyarodtunk a témától szerintem a következő müvek a legjobbak:
-Árnyék az időn túlról
-Sötét testvériség
-Patkányok a falban

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 18:20

Hát nem tudom milyen lesz a hangulat a PC-s játékadaptációban, mindenesetre ki kellett volna jönnie jan. 1-én csak nem volt kiadó. Nem tudtok róla vmi közelebbit?

_Lord Baal (NPC/NJK)

_Lord Baal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.09, 18:02

Az én kedvenc novelláim: A szörnyű öregember, A dolog a küszöbön, Zarándokút Kadathba, Cthulhu hívása, Árnyak Innsmouth felett és A rémület Dunwich-ban.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.04, 15:41

Meg is látszott, kicsit olyan "idegennek" tűnt, ilyen konkrétan nem szokta megjósolni hogy :5 éve blablabla ma van blablabla, aztán a végén gagyin kinyírják.

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.04, 09:46

Légy erős: a Wentworth napját nem is Lovecraft írta, hanem August Derleth, aki - kissé elítélhető módon - a példaképe neve alatt jelentette meg. Nem ez az egyetlen ilyen novella: ott van még a Toronyszoba ablaka, A bezárt szoba, a Sötét testvériség stb.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.04, 01:02

Nekem az suttogás a sötétben... de az egyik kedvencem. Ulthar macskái is brutál. Ami viszont nem nagyon tetszett az pl. a Wentworth napja, mert tudtad mi fog történni. :felvon:

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.03, 21:53

Iranon keresése, Ulthar macskái, Az Ezüstkulcs... Főleg az Álomföldeken játszódó történetek jönnek be.

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.03, 21:27

Szerintem a Cthulhu hívása, a Szín az űrből, az Erich Zann muzsikája és a Suttogó a sötétben.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.03, 21:19

Valki megostaná velem hogy szte melyik/ek a legjobb HPL novellák?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]