Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magyar sci-fi és fantasy írók

• Válasz írásához lépj be
104 hozzászólás érkezett eddig

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 20:42

Tud valaki valamit Goldmann Júliáról? Alias J. Goldenlane-ről, fog még írni könyveket?

Ez engem is érdekelne. A Szélhámos és a varázsló mai napig az egyik kedvenc könyvem :)

DremWolver

DremWolver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 19:07

Hello mindenki!
A science fiction és a fantasy műfajok rajongóinak létrehozott oldal, ahol egy új írói szervezet, a LILIOV, "Laser Is Lumen In Oculos Visionis" klán, azaz Lézerfény szemek klán tagjaként számontartott írók művét hirdetjük.
Lebilincselő történetekkel várunk titeket!

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 453 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 23:25

Tud valaki valamit Goldmann Júliáról? Alias J. Goldenlane-ről, fog még írni könyveket?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.20, 09:29

Sziasztok mi a véleményetek Gáspár András Kiálts farkast c. művéről(második rész is érdekel)

Érdekes 5/3-5/4. érezhető a rá jellemző stílus, tömör, nehezen átlátható néhol. Vannak nagyon jó elemek a történtben pl amikor a csillagközi háborúról mesél - visszaemlékszik.
Egyszer érdemes elolvasni.
Második részhez nem volt szerencsém - annyira nem fogott meg.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.20, 08:55

Sziasztok mi a véleményetek Gáspár András Kiálts farkast c. művéről(második rész is érdekel)

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.16, 20:18

én se teszem... :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.14, 21:37

No, utánaérdeklődtem, a MEK-ről azért szedték le, mert az sfportálos e-könyvesbolt szeretné árulni Zsoldos regényeit.

Nem kommentálom a dolgot...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 20:57

Csak az utolsó kísértéssel lesznek gondjaid. Mi a Booklineról rendeltük meg, de most, ahogy itt nézem, már nincs fent belőle.

A MEK-en fenn van. http://mek.niif.hu/03000/03065/03065.htm

Érdekes, mert korábban fenn volt azt hiszem az összes Zsoldos regény a MEK-en, most viszont nem találni őket...

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 17:42

A Viking visszatér nemrég jelent meg, azt egyszerű lesz beszerezni, a Távoli tűz is, ha jól emlékszem nemisolyanrégen lett kiadva újra.
Csak az utolsó kísértéssel lesznek gondjaid. Mi a Booklineról rendeltük meg, de most, ahogy itt nézem, már nincs fent belőle.
Amúgy az Utolsó kísértés nem a fő műve az írónak, igazából a sorozat előző darabjai messze megelőzik az utolsó részt. Mindenesetre érdemes elolvasni, méltó befejezése a sorozatnak. :)

Denisa

Denisa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 14:43

Köszönöm! :leborul: Akkor már csak a beszerzést kell valahogyan megoldanom... :P

Módosította Denisa: 2011.02.14, 14:43

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 14:37

Én a Gregor Man (vagy valami ilyesmi) trilógiáját olvastam el. Apukám adta a kezembe, mint gyerekkora kedvenc olvasmánya, és mire a végére értem, nekem is a kedvencem lett. Zsoldos Péter forever! :ok:

Segíts ki légy szíves a trilógia részeinek nevével - nekem a "Feladat" és a "Távoli tűz" van meg. Ez az első kettő, ugye? :pirul:

A trilógia kötetei:
A Viking visszatér
Távoli tűz
Az utolsó kísértés

:)

Denisa

Denisa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 14:32

Én a Gregor Man (vagy valami ilyesmi) trilógiáját olvastam el. Apukám adta a kezembe, mint gyerekkora kedvenc olvasmánya, és mire a végére értem, nekem is a kedvencem lett. Zsoldos Péter forever! :ok:

Segíts ki légy szíves a trilógia részeinek nevével - nekem a "Feladat" és a "Távoli tűz" van meg. Ez az első kettő, ugye? :pirul:

Bocsánat, lejjebb látom a címet... :pirul: :pirul: :P

Módosította Denisa: 2011.02.14, 14:38

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.28, 02:52

Hali.

Beszélgessünk Zsoldos Péterről...

Én most a napokban olvastam el a Holtak nem vetnek árnyékot c. regényét. Ha olvasta valaki, hogy tetszett neki...? Na és más regényei...?

Én olvastam, jó párszor. ;)

Nekem nagyon tetszett, bár igaz, nem az a klasszikus sci-fi, főleg, ami a tudományos részt illeti, elég kevéssé van felvonultatva.

De nem is arról szól. Nekem legalábbis. Emberi kapcsolatokról szól, és arról, hogy hogy veszik észre, hogy az egyikük már nem az, aki volt. (szó szerint..)

Szerintem kifejezetten érdekes könyv.

De Zsoldos Pétertől nekem akkor is a Távoli Tűz az első és örök kedvencem (ami messze inkább történelmi kalandregény/féligmeddig fantasy (bár szigorúan mágia nélkül), mint sci-fi).

Az első rész, a Viking visszatér se rossz, bár nekem az annyira nem jött be, Az utolsó kísértés pedig, mint a trilógia befejező (és meglehetősen megkésett) része, bár sokkal inkább sci-fi, és annak annyira nem is rossz (elég érdekes morális kérdést fejteget a végkifejletben), de a sorozathoz nem illik. Különálló műnek, más nevekkel, és 1-2 úgymond háttérfelvázoló fejezettel, szerintem sokkal jobb lenne.

De nem egy hosszú könyv, úgyhogy hacsak nem fél vki attól, h. utólag esetleg csalódik az előző kötet(ek)ben, és/vagy képes elvonatkoztatni, ha nem tetszik neki a végkifejlet, akkor érdemes elolvasni.

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.26, 12:32

Hali.

Beszélgessünk Zsoldos Péterről...

Én most a napokban olvastam el a Holtak nem vetnek árnyékot c. regényét. Ha olvasta valaki, hogy tetszett neki...? Na és más regényei...?

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.25, 22:27

Hali.

Nemere István interjú :)

Itt.

:sor:
d.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 21:28

Mivel a múltkor szóba kerültek a Szíriusz kapitány könyvek, gondoltam megsúgom, hogy megtaláltam a neten az összeset hangjátékban, letölthető formában. :normaalis:)) Az elsőt már meg is hallgattam :szomoru: Furcsa volt, de élvezetes. :aaaaa:))

Úgyhogy, ezentúl nem csak zenét hallgatok majd mp3-ban a vonaton. :ize:))

KXL

KXL

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.14, 15:10

Az utolsó kísértés
Érdemes elolvasni

A lényeget meghagytam. :-)

A téma: újabb látogató a világűrből

proandris

proandris

Földvájó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 21:35

Zsoldos:
A Holtak nem vetnek árnyékot szerintem nem egy jól sikerült könyv. Az elejének vajmi kevés köze van a scifihez, egy szerles történet. A közepén az űrhajós rész nem volt rossz, de az alapját képező technikai elképzeléseket a szokottnál is elavultabbnak éreztem, szvsz. Általában nem zavar ez a régi történetekben, de itt valahogy nem tudtam túl tenni magam rajta. A végén a csavar pedig egyszerűen egy ööö....izé, ez most mi volt? Zsoldostól nem ezt vártam.

Szíriusz:
Hajjaj, én még színházban is láttam (talán a Planetáriumban) az egyiket. Azt hiszem a Csillaglány volt az, de akkoriban semmit sem értettem belőle csak megragadtak bennem az effektek. Legalább 20 évvel később ugrott csak be, hogy az lehetett.

proandris

proandris

Földvájó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 21:15

Apropó Távoli tűz...
Jó régen olvastam és máig nagyon kedvelem, különösen azt ahogy befejeződik.
A történet azonban három részes, a harmadik címe "Az utolsó kísértés", csak mostanában szereztem róla tudomást és komoly gondban vagyok. :titok:

Érdemes elolvasni, vagy hagyjam meg a történetet úgy ahogy a kiásott agyagtáblákon befejeződött? Kíváncsi vagyok a folytatásra, de nem vagyok biztos benne, hogy megéri.

Egy-két véleményt, amik nem lövik le a poént, nagyra értékelnék!

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 18:38

Szivesen. :D

Jah, az annak a "kozmikus családregény" sorozatnak is megvan minden része. Bár, az elsőket nagyon nehéz volt anno beszerezni.

Ha már a klasszikus magyar sci.fi írókál tartunk, akkor a mai napig a kedvencem közé tartozik a Ha felszáll a köd, Idegen bolygón született és az Ezer év a Vénuszon triológia. :D

Zsoldostól nekem igazán csak a Távoli Tűz jön be. Pedig, az is inkább középkori kalandregény, mint sci-fi. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]