Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magyar sci-fi és fantasy írók

• Válasz írásához lépj be
104 hozzászólás érkezett eddig

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 13:53

Nemere Lars-Don-Ariel könyvei pedig igazi, klasszikus ifjúsági sci-fi regények. Most a Tuan kiadta az összeset újra. csak kár, hogy olyan gagyi borítóval sikeredett nekik.

Na ezt de jó tudni! Meglehet be is szerzem őket, mert anno én is ilyesmivel kezdtem a sci-fivel való ismerkedést (Nemere + Szíriusz kapitány... :D ) Nemerétől jó még emlékeim szerint a "Kozmikus Családregény" sorozat (Vadak közt, Alfa-művelet, Aranybolygó, Lenni vagy Élni, Skorpió stb.) illetve nagy kedvencem volt ugyanebben az időben az Ébredés előtt (világméretű biológiai támadás során az emberiség néhány napra elaszik, közben a támadásért felelős kis banánköztársaság összegyűjti a Földön található atomfegyvereket, világuralmi törekvésektől hajtva. Mindezt 1997-ben, a Távoli Jövőben, amikor az ember Mars-expedíciót kezd...)

Zsoldos Péterről nem akarunk beszélgetni...?

d.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 18:56

Azért hoztam fel, mert egy fórumban olvastam: László Endre Sziriuszát annyian keverték a HP-s (Harry Potteres) Sirius-sal, nevetséges. Anno gyerekkoromban az első sci-fik voltak a Sziriusz kapítány sorozat amit kézbe vettem, Nemere azon regényeihez is volt szerencsém. Aztán kezdtem én is Zsoldos Péter-t, Lőrincz L. László-t, Tőke Pétert olvasni. (bár Tőke nem annyira sci-fi.)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 18:00

Nekem is van még pár kötet Sziriusz könyvem. És abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az egyiket még rádiójátékban is hallottam. :aboci: Igazság szerint, a többit is szívesen meghallgatnám. :D

Nemere Lars-Don-Ariel könyvei pedig igazi, klasszikus ifjúsági sci-fi regények. Most a Tuan kiadta az összeset újra. csak kár, hogy olyan gagyi borítóval sikeredett nekik.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 17:30

Igen, én nagyon is jól emlékszem rá, ui. általános iskolás koromban mindegyiket kiolvastam legalább kétszer. És még mindig meg is vannak itt fenn a padláson. Elég nagy hatást tettek rám, a Lars-Don-Uriel hármassal együtt. Utána kezdtem el komolyabb cuccokat olvasni, mint Zsoldos.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 11:00

Emlékszik még valaki a László Endre féle Sziriusz kapítány sorozatra?

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.18, 22:44

Hali.

Beszélgessünk Zsoldos Péterről...

Én most a napokban olvastam el a Holtak nem vetnek árnyékot c. regényét. Ha olvasta valaki, hogy tetszett neki...? Na és más regényei...?

_Hapci06 (NPC/NJK)

_Hapci06 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.29, 12:35

sziazstok. van 13db felesleges leslie l lawrence könyvem. akit érdekelnek a részletek: him666@citromail.hu .üdv!

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.30, 00:36

Üdv!

Kövezzetek meg, de nekem a Leslie L. Lawrence néven ír regényei nagyobbik többsége (egy kaptafa ide vagy oda) is tetszett... :ok:
A "LőrincLLászlós" trilógiákból viszont még csak a Kő fiai vonalat olvastam: a Kicsiket most nyáron szándékozom elolvasni.

Maradok tisztelettel: Alister

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.29, 18:40

Hali.

aures: arra céloztam, hogy minden országnak van népszerű és termékeny ponyva-, sci-fi- vagy krimiírója; Dániának és Portugáliának is pl. Mint ahogy azonban mi őket nem ismerjük, úgy ők sem ismerik a miénket, Lőrincz L. Lászlót.

(OFF)
Sőt, hirtelen nem is tudnék olyan igazán híres sci-fi írót mondani a lengyelül író lengyel író Lemen kívül, aki nemzetközileg is ismert volna. (Lehet, hogy van még ilyen; nem jut eszembe...)
(/OFF)

A Manitukkal kapcsolatban viszont visszavonom, amit leírtam. A második kötetre beindul a mű, és elkezdi hozni a megszokott (és elvárt) szintet. Azon kívül kikerekedik a történet is, ami ismét ötletes... Mondjuk ez is több részes lesz a jelek szerint, Kilenc csontfarkas címmel jön jövőre a folytatás. (Egyébként talán nem árulok el nagy titkot: a Kő fiai-trilógiához és a Kicsik-trilógiához hasonlóan ez a mű is olyasmiket boncolgat, hogy az ember nincs egyedül a Földön, soha nem is volt...)

blaisec: Leslie L. Lawrence néven ír krimi-kalandregényeket (bár az utóbbiakban itt is egyre hangsúlyosabb a keleti misztika és a konkrét természetfeletti), amelyekben ő az örökifjú II. vh-s veterán, James Bond, a női szívek altesttel tiprója stb. Ezek valóban eléggé egy kaptafára készülnek. Lőrincz L. László néven viszont sci-fi (vagy fantasy, én nem tudom) regényeket ír, amelyek szerintem jók (bár igaz, hogy a stílusuk néha önparódiára emlékeztet, de legalább könnyű olvasmány...). És ez utóbbiak szerintem nem egy kaptafára készülnek.

;)
d.

aures

aures

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.29, 10:00

"Miért, te ismered LLL portugál vagy dán megfelelőjét? Nem? Pedig biztos van neki... smile.gif" (Nem tom hogy kell külön idézni.)

Portugáliában, és Dániában ismerik? De ez akkor még mindig kevés. Más könyveket korábban megjelentetnek német- és angol-honban. LLL-t nem találom kint. (Pedig a Kicsikből jó filmet lehetne csinálni. ;) )

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.29, 07:41

Nem véletlenül hagytam ki...
Az egy másik trilógia: A Kő fiai, A nagy mészárlás, Kéz a sziklán. Ebben a Neander-völgyiekről van szó.

igazad van régen volt, de az egy kaptafát fenntartom, sajnos... nem tudom már egy ideje, milyen könyvei jelentek meg, mert az 5-6 évvel ezelöttieket olvastam, de most már nincs türelmem kézbe venni a negyedévente megjelenő egyen-sztorikat

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.28, 23:03

Hali.

Mit olvasol éppen?-topikról áthozva, Lőrincz L. Lászlóról volt szó:

daekow: A Kéz sziklán-t kihagytad az is ebbe a vonalba tartozik. Ezek talán tényleg jók, de sok könyve fárasztó mivel egy kaptafára készültek. Kivéve a korábbi sci-fijei.

Nem véletlenül hagytam ki...
Az egy másik trilógia: A Kő fiai, A nagy mészárlás, Kéz a sziklán. Ebben a Neander-völgyiekről van szó.

A Kicsik egy másik trilógia nyitó darabja, de (talán nem lövök le nagy titkokat) nem a Neander-völgyiekről szól. :D

Való igaz amúgy, hogy az angol név alatt megjelent művei egy kaptafásak, de magyar neve alatt eddig nem okozott csalódást. (Nekem nagy kedvenceim még: Hosszú szafari, A nagy kupola szégyene, Kegyetlen csillagok.)

A Kicsik tényleg nagyon jó! Már a felénél vagyok.
A Manithukat is megakartam venni, de akkor lehet kihagyom...
Tényleg LLL-t hogyhogy nem ismerik külföldön, amikor ő Magyaroroszág legsikeresebb írója????

Nem, ne hagyd ki a Manitukat; annyira azért nem rossz. ;)
És hogy miért nem ismerik külföldön...? Miért, te ismered LLL portugál vagy dán megfelelőjét? Nem? Pedig biztos van neki... :fejsimi:

d.

Módosította daekow: 2008.06.28, 23:04

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.21, 11:07

Remekbeszabott interjú Juhász Viktorral a kultblog.hu-n. :nos:

üdv,
bakoú.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.05, 22:22

Hali.

A Negyedik Birodalom nagyon jó regény!

Egyetértek! :rohog: Én nagyon szeretem Galántai Zoltán írásait.
"Ez a dr. Otza szerintem nem normális..." :) :aaaaa:

Épp azt írtam az előbb William Gibson topikján hogy az igazán mesteri sci-fi gyakran nem kínál kézenfekvő nagy megoldásokat a mű végére, ehelyett felvillant néhány megoldási lehetőséget hogy te dönts, te válassz, és a regény akár a sokadik olvasásra is élvezetes legyen.

Néztem Gibson topikját is; nos igen, persze. De én armitage-zsal is egyetértek másfelől: pl. Asimov műveiben azért nagyon jók a csattanók, és én őt vitán felül "igazán mesteri sci-fi" írónak tartom.

Galántaitól nagyon szeretem az Abyss-t is; abban ugye van egy bitang ütős csattanó; a regény utolsó mondata. Meg megvannak benne azok a végigvonuló, felfedezni való motívumok, amelyek a Negyedik Birodalomban is: most így kapásból a "Szörnyeteg-próféta" jut eszembe - nagyon sokszor tűnik fel, gyakran említés / jóslat szereplőjeként csupán. De szépen végigkíséri a művet.

A szépírós kérdésre én nem tudok válaszolni, ez valóban egy tanult fórumitára vár :para: Megjegyzem, nekem is sokszor eszembe jutott; modjuk olyan kérdésekkel, hogy pl. Parti Nagy Lajostól a Hősöm tere felfogható-e sci-fi / fantasy regénynek (is) -e vagy sem. :)

Hali,
d.

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.05, 10:14

Én arra lennék kíváncsi, mi lett a fehéraranyból és fekete gyöngyből, állítólag valami zseniális ékszerész által tervezett MU "relikviából" :aaaaa:

Ezt még valami Átjáró napon hallottam egyszer.

Európa legjobb sci-fi írója, úristen.

Thanathos

Thanathos

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 12:46

Micsoda??? Kétségbe mered vonni ezeknek a nagytiszteletű és bölcs ítészeknek a vélerményét? Távozz tőlünk, sátán, és a poklok örök tüzén pörkölödjön kétkedő lelked! :) :) :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 11:54

Magyar lett Európa legjobb sci-fi írója.

Szélesi? :) :) :)

szerintem borzalmasak az írásai.. nézzetek meg pár korábbi "művét" namindegy..

Vadallat

Vadallat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 22:33

OMG LOL ROTFL!

Most látom hogy sikerült aktuális kérdéshez írnom...

Pont két év nocsak :)

Na nem baj (remélem) :) :) :D

Vadallat

Vadallat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 22:29

Galántai Zoltán nekem nagy kedvencem, de evvel általában jelentős kisebbségben vagyok :) Valhallánál megjelent sci-fije még a Negyedik Birodalom, bár a szokásosnál is érthetetlenebb és kuszább a cselekménye.

Hali. :)

OMG

A Negyedik Birodalom nagyon jó regény!

Épp azt írtam az előbb William Gibson topikján hogy az igazán mesteri sci-fi gyakran nem kínál kézenfekvő nagy megoldásokat a mű végére, ehelyett felvillant néhány megoldási lehetőséget hogy te dönts, te válassz, és a regény akár a sokadik olvasásra is élvezetes legyen.

Na és akkor mi van ha nem derül ki hogy PONTOSAN kik is a morlockok, milyen kapcsolatban vannak másokkal, a nácikkal vagy "Azokkal"... Bőven elég hogy kiderül hogy a híres Kelly tartósított hulláját a 137-es aknában találják meg a búvárok. Miért 137...? Miért kíséri végig ez a szám az egész regényt?! és végül: FONTOS hogy ez az első olvasásra kiderüljön?!

Persze nem szeretném ha ez így fölényeskedésnek tűnne mert az ilyesmi egyáltalán nem célom. Sőt örülök hogy mások is vannak akik szeretik Galántai műveit.

Ő egyébként szépírónak is számít?
A nálam tanultabb fórumiták segítségét szeretném kérni abban hogy ki számíthat szépirodalmi írónak... Galántainak jelentek meg legkevésbé sem sci-fi vagy fantasy művei is: Őszbirodalom novelláskötet; Eddington, télkirály... Ezek vajon szépirodalomnak számítanak-e? Min múlik?

ÉN voltam,
a Vadállat.

pirate9876

pirate9876

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 17:41

a kedvenceim közé tartozik
caldwell és stone akik egy és ugyan azok = Nemes István
aki debreceni ás a káosz megteremtöje:D