Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magyar sci-fi és fantasy írók

• Válasz írásához lépj be
104 hozzászólás érkezett eddig

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 17:11

Na tessék.

Magyar lett Európa legjobb sci-fi írója.

Atuan

Atuan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.02, 03:41

Csak mivel nem nagyon találtam semmit ezzel kapcsolatban:
Kinek mond újat a J. Goldenlane név (Goldmann Júlia)?

Csak mert szerintem rá is büszkék lehetünk. Nagyon jól ír. Most épp az Éjfélt olvasom. Sosem lesz a kedvencem, mert gyűlölöm a főszereplőt, bár pont azért, mert a jelleme alapján tényleg vámpír. Annyira szemét! Bár belegondolva tök igaza van. De akkor is. Kikérem magamnak, h alacsonyabbrendűnek nézzen, v. simán átgázoljon rajtam, csak mert megteheti. Az aljas.

Nem olvastam még el mindent, de nagyon tetszik a Csillagfény, Isteni Balhé, Farkastestvér. A Csillagfényben nagyon jól ír le érzéseket. Kisebb történetekbő áll a könyv. Van néhány szereplő, aki többször is megjelenik, de nincs egységes sztori. Viszont szerintem nagyon érzékletesen tud hangulatokat leírni. Egyszerűen szép.

Az Isteni Balhé-ban 2 karakter szemszögéből mesél el egy történetet. Egy lovag és egy, fő foglalkozását tekintve tolvaj, hölgyemény. Rendkívül szórakoztatóak a véleménykülönbségeik, ahogy átugranak a másik által jelentős események felett, mellékesnek titulálva azt, stb.

A Farkastestvér kicsit ugyan menőzős (Vérfarkas csajszi lezúz mindenkit. Legyen az pár szemétláda, aki legurítja domboldalom, eltörve ezzel az összes csontját, vagy akár egy egész maffiát. És közben még szerelmes is lesz...), de sikerült szerintem nem túlzásokba esnie és nem volt olyan érzésem, h ciki lenne.

Ha sikerült vkinek újat mondanom... jó szórakozást a könyvekhez!

P.S.: Ha nektek se tetszik az A szélhámos és a varázsló, nem én tehetek róla. Ja sztem a Pokoli Balhés se igazán méltó folytatása az Isteni...-nek, de hát van ez így. Nem lehet mindig olyat írni ami nekem is tetszik.

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 19:18

Üdv!

Én úgy emlékszem, hogy a négy regény:
-Műkincsrablók a kisbolygón
-A kupolaváros titka
-A kozmosz lovagjai
-Az idő vándorai

Ezen kívül volt még egy képregény is, ami az űrhajós iskolában játszódott, azt könyvben nem láttam.

Üdv,

Kibic

Plusz volt még egy kötet, az Állatkert a kozmoszban, az Magyar Könyvklubos, és a Titok a kráter mélyén a képregény, azt könyvben én se láttam, nem is hallottam róla.

Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt A kupolaváros titka, rongyosra olvastam :D

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 17:32

Üdv mindenkinek!

Műkincsrablók a kisbolygón, A kupolaváros titka, Titok a kráter mélyén

Én úgy emlékszem, hogy a négy regény:
-Műkincsrablók a kisbolygón
-A kupolaváros titka
-A kozmosz lovagjai
-Az idő vándorai

Ezen kívül volt még egy képregény is, ami az űrhajós iskolában játszódott, azt könyvben nem láttam.

Üdv,

Kibic

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 13:41

krisko:
Műkincsrablók a kisbolygón, A kupolaváros titka, Titok a kráter mélyén[/quote]

A negyedik talán Az idő vándorai, vagy valami hasonló a címe; a múltba vágyódó eszelősök rezervátumában játszódik... ifjúsági regénynek szerintem is nagyszerűek voltak...

Nemerétől aranyos még a Rejtélyes elődök, vagy mi. Van benne egy-két viszonylag gagyi novella, meg quasi-tudományos fejtegetés a történelem előtti magaskultúrákról; ez a rész mindenesetre legalábbis elgondolkodtató kérdéseket vet ugyanis fel.

Galántai Zoltán nekem nagy kedvencem, de evvel általában jelentős kisebbségben vagyok :aboci: Valhallánál megjelent sci-fije még a Negyedik Birodalom, bár a szokásosnál is érthetetlenebb és kuszább a cselekménye.

Hali. :D

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 08:23

Előre is elnézést, amiért rossz helyen, vagy rossz időben írom a saját kis butaságaimat, de Nemere Istvánnak volt néhány könyve régebben ('70-es évek vége, '80-as évek), amik szerintem emlékezetesek voltak:
(A teljesség igénye nélkül)
Mintha ember lennél
Dorg sorozat (Száműzött család, és a felnövekvő gyermekek ürkalandjai)
Lars, Don és Ariel kalandjai (Négykötetes (?) kölyök sci-fi)

krisko:

Hmmm..., ezeket én is olvastam valamikor és szerintem se voltak rosszak. A kölyöksorozatnak csak három kötetét ismerem (Műkincsrablók a kisbolygón, A kupolaváros titka, Titok a kráter mélyén), gyerekkönyvnek egész jók, emlékeim szerint képregény is készült belőlük. Tetszett még az a sci-fi családregény sorozat (szerintem eléggé eredeti az ötlet), meg a Játszma tízmilliárdért, ami egy meteoros-földmegmentős sztori. Mást nem olvastam tőle, vagy ha olvastam is, nem emlékszem rá. Arról meg végképp nem tudok, hogy miket ír mostanában.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 07:57

...jah, helyesírásból is elégtelen a Nordern gyerek, ami azért elég gáz, ha valaki írónak tartja magát. Mindegy, azért jót röhögtem rajta így hajnalban.

Módosította Redguy: 2005.10.01, 07:58

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 07:47

Eugene Nordern?

Ez itten?

http://www.bio-center.hu/nordern/e-aboutme.html

Holy fuckin' shit. Az utóbbi időben ritkán szoktam hazai scifi szerzőket nyilvánosan negatív jelzőkkel illetni, de ez a fickó kihozta belőlem az ősmajmot. Bassza meg, oké, hogy nem tud külföldiül, vannak így még páran, nem gáz. Ez esetben viszont talán tartózkodnia kellene attól, hogy borzalmas angolsággal reklámozza magát. Nem mellesleg a mellékelt írások alapján ezt a fickót már általános iskolában meg kellett volna buktatni fogalmazásból.

Ez az ember reménytelenül és kórosan tehetségtelen, ráadásul ízléstelenül nagyképű.

Sese

Sese

Athas Bölcse

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 07:29

egy itthon angol néven publikáló író (aki mellesleg órákat tartott nekünk az egyetemen) W. Hamilton Green, Galántai Zoltán. személyisége a valóságban eléggé megosztja az embereket, de szvsz a Mars 1910 egy olyan regény, amit egyszer érdemes elolvasni. van benne több jó poén és elgondolás, ami nagyon tetszett. több könyvet nem olvastam tőle, így a pozitív jelzőt csak ehhez a műhöz merem hozzátenni.

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.01, 00:31

Nekem Nemerétől ami legjobban bejön az talán a :Lenni vagy élni?c.regénye.
De úgy általában bejönnek a dolgai.

Eugene Nordern.ismerős valakinek ez az író?elég jó sci-fiket írt,de az elmúlt 5 évben nem nagyon hallotam róla.

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 23:45

Előre is elnézést, amiért rossz helyen, vagy rossz időben írom a saját kis butaságaimat, de Nemere Istvánnak volt néhány könyve régebben ('70-es évek vége, '80-as évek), amik szerintem emlékezetesek voltak:
(A teljesség igénye nélkül)
Mintha ember lennél
Dorg sorozat
(Száműzött család, és a felnövekvő gyermekek ürkalandjai)
Lars, Don és Ariel kalandjai (Négykötetes (?) kölyök sci-fi)

Lehet, hogy csak a gyermeki lelkesedés beszél belőlem, de valami keveset azért mutatott az akkor még alig ismert sci-fi témaköréből! :D

Módosította krisko: 2005.09.30, 23:45

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 20:20

Köszönjük a vihart a pocsolyában, és külön örülünk Ivory újabb kitűnó produkciójának. Ha megkérhetném a tisztelt fórumozókat, térjünk vissza a topik eredeti témájához.

Sese

Sese

Athas Bölcse

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 13:19

Nem mondod, bazmeg.  :party:

? :sor:

Módosította Sese: 2005.09.30, 13:19

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 13:11

És a Verne Gyula az meg smafu?  :party:

Verne Gyula csak a közhiedelemben magyar szerző.

Nem mondod, bazmeg. :sor:

(Ma a szokásosnál is több hülyeséggel kellett szembesülnöm a melóhelyen. A jelek szerint ez valami országos effektussá kezd kinőni magát.)

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 12:35

Távoli Tűz
Én még életemben nem olvastam olyan könyvet ami enniyre lekötött volna. (Na jó talán GRR MArtin kivétel).

Üdv

Sese

Sese

Athas Bölcse

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.30, 11:23

És a Verne Gyula az meg smafu?  :party:

Verne Gyula csak a közhiedelemben magyar szerző. Ha csak félreértettem, és a smiley-k arra vonatkoznak, hogy Te is csak vicceltél, elnézést kérek.

Zsoldos Péter nekem is a kedvenc magyar sci-fi íróm. A Távoli Tűz c. könyve a kedvenceim közé tartozik.

Balthus

Balthus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 72 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.23, 19:56

Szerintem nem kéne temetni a fórumot. Van még jópár magyar fantasy író, akinek a műveiről lehetne szót ejteni. Én például William Lendown-ra (remélem jól írom a nevét :ugri: ) lennék kíváncsi. És ha már sci-fi írókról is beszélünk, mi a helyzet Kim Lancehagen-nel? Vagy Dale Avery könyveivel?

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.21, 21:11

Ennek ellenére a kért listát elküldöm, amint hozzájutottam - még csak ígéreteket kaptam -, aztán temetőbe küldöm a fórumot.

Hmm... mennyire kényelmes álláspont is ez... ha esetleg bejönne a dolog, akkot tök jó, igazam van, és kiderül, hogy a többiek hülyeséget beszéltek össze.

Ha nem, akkor az az "adatközlőm" hibája, miért nem járt utána nekem, és küldte el a listát....

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.31, 11:44

Ennek ellenére a kért listát elküldöm, amint hozzájutottam - még csak ígéreteket kaptam -, aztán temetőbe küldöm a fórumot.

Annak ellenére, hogy nem biztos, hogy külföldön hihetetlen mennyiségben és sikerrel publikálnak magyar írók, azért létezik néhány kis hazánkban, tehát a fórumnak létjogosultsága ettől még van.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.31, 11:28

Te tudod, de szerintem inkább utal az inkompetenciára, ha valaki összekeveri a rektor egyetemi tisztségét a lektor kiadói funkciójával, és azután se veszi észre magát, ha erre finoman emlékeztetik.

Nos, ez az a pont ahol nagyon elszégyeltem magam.

Ennek ellenére a kérdéseket nem találom komolytalannak: csak az általános tájékozottságot voltak hivatottak kiprovokálni. Ennek ellenére a kért listát elküldöm, amint hozzájutottam - még csak ígéreteket kaptam -, aztán temetőbe küldöm a fórumot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]