Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

DnD 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6864 hozzászólás érkezett eddig

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 416 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.04, 14:34

Lenne egy d20-as, vagy inkább d&d 3.5-ös kérdésem, mert nem vagyok teljesen biztos.
Ugyebár megszakító támadásból egyet lehet tenni körönként. Vannak képességek, amikkel többet is tehetsz.
Engem az az eset érdekelne, hogy amikor minden ilyen jellegű képesség nélkül áll egymással szemben két harcoló fél, és két vagy több különböző okból kifolyólag jogosult valaki megszakító támadásra [például: az ellenfél elrakja a fegyverét, és varázsolni kezd - ugyebár ez már 2 megszakító támadás], akkor is csak egyre vagyok jogosult, vagy a különböző forrás miatt 2-re? Az biztos, hogy ha van pl. Harci Reflexek képességem és kellően magas Ügyességem, akkor jogosult vagyok 2-re. De ilyen dolgok nélkül? Az biztos, hogy egy fajta kiváltó ok esetében nem lehet többet sehogy.

sztyepy

sztyepy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 12:18

9. szinttől Teleportálás (aki varázsolja + szintenként ~25kg -nyi személy/felszerelés).

17. szinttől Teleportáló Kör (bárkit áthoz, aki belelép).

A Forgotten Realms világlerásban van szó "térkapu" készítésről, de abban az esetben mindig ugyanott lesz a bejárat.

Bulldy

Köszönöm a választ!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 09:46

9. szinttől Teleportálás (aki varázsolja + szintenként ~25kg -nyi személy/felszerelés).

17. szinttől Teleportáló Kör (bárkit áthoz, aki belelép).

A Forgotten Realms világlerásban van szó "térkapu" készítésről, de abban az esetben mindig ugyanott lesz a bejárat.

Bulldy

sztyepy

sztyepy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 09:03

Sziasztok!

A kérdésem jellege a helyhez rögzített teleportáció-val kapcsolatos.

A szitu a következő:

csapatunk egy elhagyott törpa otthonban barangol ahol sikeült megfejteni a kapu kinyitását. Igaz alacsony szintűek vagyunk még, de az elképzelésuünk az, hogy itt kialakítunk magunknak egy rejtett bázist ahova vissza tudunk térni ha baj van vagy pihenni  kell. A lényeg,h ogy lehetne megoldani mindezt. Regényekben olvastam ilyen gyűrűkről és egyébb eszközökreől amik ezt lehgetővé teszik, de leírást nemigazán találtam hozzá.

Segítségeteket előre is köszönöm

Szytepy

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2839 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.08, 05:06

PHB 3.5, 143. oldal.

A metamagic sorcerer-bard spellek használata full-round action, ami csak annyit jelent, hogy elveszi a varázshasználó teljes körét. De rögtön, amikor a mágus varázsolni kezd, azonnal létrejön.

Ez nem ugyanaz, mint az '1 round' varázslási idejű varázslatok. Azok ugyanis valóban a varázsló következő köre elején jönnek létre.

Általánosabban: a DnD kör jól működő absztrakció. Ami egy teljes kör alatt történik, az mind kb. egyszerre zajlik. Mégis úgy kezeljük, hogy sorban a szereplők lecselekszik a teljes körüket, nem mérjük, melyik időillanatban történnek az egymás utáni cselekvések. Ezen az alapon pl. aki mozog és támad, az is előbb mozogna, majd a kör végén támadna.

Amúgy vannak ilyen szegmens-alapú rendszerek, amik körön belül másodperces bontásban követik, mikor mi történik. De szerintem a DnD kb. AD&D 2nd edition óta nem ilyen.

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.08, 04:57

Full round varázslat úgy működik hogy a varázsló következő köre előtt fejezi be a varázslatot.

Tehát ha varázsló mondjuk jön 10-nél, elkezd egy summon monster-t (vagy a mágus egy silent sleep-et), akkor a következő köre elejére (10-nél) fejezi be.

A teljes támadás még az adott körben megtörténik, nem lehet kimozogni belőle vagy ilyesmi.

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 17:41

Amúgy.... lehet, le van írva valahol, de most lusta vagyok keresgélni... 

De ha egy Sorcerer metamagic feat-et használ, akkor ugye full-round action-né változik az alapból standard action-os varázslás. Időben ez akkor mikor történik meg pontosan? A mágus kezdeményező dobásának megfelelő időben, vagy pedig az adott kör végén? 

Ugyanez, hogy működik több támadásnál (magas BAB vagy TWF) nálatok? Az adott karakter letolja egyszerre mind az akár 6-7 támadását is egyszerre, amikor ő van soron? Vagy van valami késleltetés erre? Ki hogy játssza ki az ilyet?

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 10:30

(kicsúsztam edit-időből...)

A kavarodás oka nálam az, hogy alapkönyves, errata nélküli Quicken Metamagic az Free action, és úgy emlékeztem azokra hiába készítesz be, mert nem lehet rá reagálni.

De errata Swift Action-é teszi, szóval biztosan lehet rákészülni támadást.

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 10:14

Utánaolvastam, asszem igazad van.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 09:09

Hasonlóképp gondolom.

A Quickened Spell-re szerintem lehet bekészített támadást tenni.

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 16:12

Attól függ.

Ha a varázsló simán varázsol, 2 támadás, 0-2 koncentration találattól függöen. 1 Bekészített, 1 megszakító.

Ha a varázsló védekezve varázsol akkor megkapja a bekészített 1 cselekvést, de többet nem, és a varázslónak 1-2 koncentrációt kell dobnia (1 defenzív varázslás, 1 sebzés, ha a rogue eltalálja és nincs fent rajta mondjuk stone skin vagy valami hasonló).

Ha a varázsló Quicken varázslatot süt el, akkor nem kap megszakítót, se bekészítettet, mert quicken varázslatra nem lehet reagálni. 

Ha a varázsló először mozog, és a rogue kifejezetten azt készítette be hogy "ha varázsol hátbaszúrom" akkor esetleg kap egy megszakítót, de nem kötelező koncentration-t dobnia, hacsak nem akar defenzíven varázsolni.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 15:37

A hadvezér sátrába teleportáló varázslóról jutott eszembe:

Egy varázslónak a háta mögé lép egy láthatatlan tolvaj, és támadást készít be arra az esetre, ha a varázsló elkezdene varázsolni. Ez be is következik, ahogy lehetett rá számítani.

A tolvaj hány támadást adhat le a varázslat befejezése előtt, és a varázslónak hány koncentrációt kell dobni, hogy elsüsse a spellt?

Módosította iceride: 2015.06.05, 15:37

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 15:20

Tegyük hozzá, hogy az idő előrehaladtával, meg az újabb és újabb kiegek megjelenésével a kasztok közötti különbségek, főleg, ha azok nem voltak nagyon határozottan deklarálva, elmosódtak.

Ilyen jelenség például, hogy a papoknak ugyanolyan, vagy akár jobb direkt sebző varázslataik is vannak, mint a varázslónak, ami pedig totális szereptévesztés.

Vagy például cél, hogy a harcban a Rogue is ugyanolyan jó legyen, mint a harcos, ami szintén az (bár egyébként nem vagyok ellene, hogy egész jól harcoljon).

Biztosan lehetne még sorolni.

Valaha volt egy új varázslatokra kiírt verseny. Na ott pl. leírtak egy csomó olyan értékelési szempontot, ami ma szerintem szinte senkinek nem jutna eszébe.

Teszem azt ki veszi manapság figyelembe, hogy a varázslónak klasszikusan a páratlan spellszinteken vannak a jobb sebzővarázslatai? :)

Hogy 10D6 tűzsebzés nem ugyanaz a hatékonyság, mint 10D6 sonic?

Hogy úgy általában, ki az a marha egyáltalán, aki sonic sebzést akar/jut eszébe kiosztani? (manapság persze mindenki, mert az ellen ugye ritkásabbak a védelmek)

Hogy mondjuk a pap harci buff spelljei akkor a leghatékonyabbak, ha a harcosra süti el őket? Most kifejezetten azok a legerősebbek, amiket magára süt.

Módosította iceride: 2015.06.05, 15:22

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 10:38

Érdekesnek találom azt a mesélői hozzáállást hogy a beteleportálok-tűzgolyó, meg a rope-trick-minden-ellen ill. a sleep/charm person/stb. mindent megold JK oldalról egyértelmű, mégis feltételezzük hogy az NJK-k számára ezek teljesen ismeretlen, és meglepetésszerűen ható dolgok amik 100%-os hatékonysággal működnek.

Azt azért egész halkan megjegyzem, hogy létezik olyan társaság is, ahol nem az mesél, aki a legjobban ismeri a rendszert. De ezzel megint visszatértünk ahhoz az örökbecsű felfedezéshez, hogy eltérő csapatok igényeit eltérő rendszerek elégítik ki. További híreink: az ég kék.

Az rendben van, de ha úgy tűnik, hogy az egyik karakter kicsit elszállt erőben, akkor azért annyira utánaolvasok mesélőként, hogy mi is okozhatja ezt.

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 10:15

Érdekesnek találom azt a mesélői hozzáállást hogy a beteleportálok-tűzgolyó, meg a rope-trick-minden-ellen ill. a sleep/charm person/stb. mindent megold JK oldalról egyértelmű, mégis feltételezzük hogy az NJK-k számára ezek teljesen ismeretlen, és meglepetésszerűen ható dolgok amik 100%-os hatékonysággal működnek.

Azt azért egész halkan megjegyzem, hogy létezik olyan társaság is, ahol nem az mesél, aki a legjobban ismeri a rendszert. De ezzel megint visszatértünk ahhoz az örökbecsű felfedezéshez, hogy eltérő csapatok igényeit eltérő rendszerek elégítik ki. További híreink: az ég kék.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 10:09

Én nem nagyon láttam még olyan partit, ahol zavarta volna a játékosokat a varázshasználó-nem varázshasználó különbség. Aki szeretett játékalkalmak között szabálykönyvet olvasni, készülni, az választott komplexebb varázshasználót (varázsló/druida/pap). Aki csak varázsolni akart egy kicsit, az választotta a bárdot vagy a mágust, aki pedig csak a játékalkalmon akart/tudott a játékkal foglalkozni, az boldog volt vele, hogy a harcos/barbár/tolvaj/szerzetes/lovag/vándor nem igényel annyi rákészülést és nem változik olyan mértékben az első szintű önmagához képest.

Sőt olyan is volt - skandallum! - hogy valaki a hangulat miatt választott kasztot, annak teljes tudatában, hogy az ork/kör értéke nem lesz mérhető.

És persze voltak meglepően jól működő kombók, mint Sphynx nehézvértes-pallosos bárd/sárkánytanítvány karaktere.

(Bár az extrémebb kiegészítőkből nem válogattunk, nem voltak meg, abban az időben pedig nem volt olyan jó hozzáférésünk a nethet, így mi a magyar alapkönyv + magyar kasztkönyvek kínálatból válogattunk.)

Bulldy

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 10:08

Ez a tierezés meg a tiltsuk be az alapkönyves kaszokat nekem úgy hangzik, mint feminizmus: egyszer valaki kitalálta oszt terjed, mintha értelmes dolog lenne. :)

Valahogy így. :)

spoiler : a kieges kasztok semmivel se kiegyensúlyozottabbak az alapkönyvesnél, sőt. Másrészt szerintem ne játssz egy adott szerepjátékot, ha még az alapkönyvvel se tudsz kibékülni...

Nyilván a varázsló 3.X kiadás alatt 10. szint felett igencsak kezd elszállni ha van ideje felkészülni, ezt nem vitatja szerintem senki. Pathfinderben - az egyetlen "D&D kiadás" amit jelenleg játszom - valamivel kisebb az olló a kasztok között, de még mindig jelen van.

Viszont ha a varázsló mindent-megoldó-joker a kalandban ott a mesélővel/kalanddal van a hiba, különösen alacsonyabb szinten.

Egy világban ahol talán már évezredek óta élnek varázslók mágikus védelem sehol sincs, csak fizikai, így egy nemesi bálban vagy a királyi kastélyban is szabadon garázdálkodhat az arra tévedő JK a korábbi példák alapján. Persze lehet így is játszani, csak minek.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 09:06

Ez a tierezés meg a tiltsuk be az alapkönyves kaszokat nekem úgy hangzik, mint feminizmus: egyszer valaki kitalálta oszt terjed, mintha értelmes dolog lenne. :)

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 08:30

Ja, szerintem is elég nevetséges :D

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 08:13

Bannoljuk az alapkönyves kasztokat, mert attól jobb lesz a játék. :)

Hát ez egyszerűen lol. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]