Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
6864 hozzászólás érkezett eddig

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.12, 11:05

Turin, ha ugyanúgy fejlődnek (így is van) attól a wizardnak ugyanúgy fölénye van a sorcererrel szemben...

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.12, 10:12

Ilyen körülmények között kb. 5 szintre érve a wizard főlénye nyomasztó a sorcererrel szemben.

Ha jól tudom, a familiárisaik azonos módon fejlődnek! :)

Bocs, de nem bírtam kihagyni... :sor:

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.12, 08:22

Kijoe:
Abszolút ne vedd cseszegetésnek, de inkább azzal kellene kezdened, hogy jól átrágod magad az alapkönyveken. Persze szívesen válaszol mindenki a kérdéseidre, de azok a kérdések ne legyenek triviálisak, vagyis az alapkönyvekből egyértelműen megválaszolhatók. :)

Amúgy történetesen igazad van, a sorcerer sokkal gyengébb, mint egy varázsló (talán a legalacsonyabb szinteket kivéve). A szintenkénti több varázslat slot, meg spontán varázslás nem ellensúlyozza azt, hogy a wizard repertoárjának csak a DM szab határt. :)
A sorcerer ott rúghat labdába, ahol a DM nagyon lekorlátozza a varázsló reperotárját (értsd: nem nagyon lehet varázslatokat vásárolni, stb.). :sor:
Egy standard, mondjuk Forgotten Realms világon a wizard meg tud venni egy tekercset és azt megtanulva/könyvébe bemásolva máris bővítette a spell-készletét. Ilyen körülmények között kb. 5 szintre érve a wizard főlénye nyomasztó a sorcererrel szemben. Legalábbis nálunk ez volt a tapasztalat. Így soha senki sem próbált nálunk wizard mellett sorcererrel beszállni a partiba. :D

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.12, 07:42

- lasereyegecko 2.0:
Csak az a problema a sorcererrel, hogy irgalmatlanul keves varazslatot ismer. Igaz, hogy most nem tudom pontosan megnezni a PHBt, de ugy emlekszem, hogy a masik memorizalas nelkul varazsolo kaszt, a bard is tobb varazslatot ismer egy adott magiaszintrol, mint a sorcerer. Arrol nem is beszelve, hogy a varazslo pl. kap plusz metamagikus feateket, mig a sorcerer csak a famulust...

_-lasereyegecko 2.0 (NPC/NJK)

_-lasereyegecko 2.0 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.12, 00:01

Na azért a memorizálás mint kötöttség igen-igen nagy ár... egyik fundamentuma a "wizard"-létnek.

A vad tehetség "sorcerer"-nek nem kell magolni. Mindig azt lő ami kell, és ez annyira kardinális különbség, hogy innentől sztem stílus és táp szintjén is ki van egyensúlyozva a kettő....

jujj, de mívesen tudok is fórumolni én.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 19:25

Abban biztos lehetsz, hogy a D&D alapkasztok kiegyensúlyozottak.

No szerintem ez sem teljesen igaz, de eléggé kiegyensúlyozottak ahhoz, hogy mindegyik játszható legyen, és ezen a téren ne legyen borzasztó hátrányban a többiekkel szemben.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 19:21

A mágus azon képessége, hogy naponta kb 1,5x - 2x annyiszor tud varázsolni, mint egy varázsló, tökéletesen kiegyensúlyozza azt a pár Képességet.
...
Az ilyesmi magasabb szinten pedig még jobban kijön...

Ezzel mondjuk nemigen értek egyet, az alacsony szinteket kivéve szvsz a varázsló nagyságrenddel jobb.

A több és szabadabb varázslás jelentőssége pedig magasabb szinten jelentősen lecsökken, mivel a varázslónak szabad spellválasztás nélkül is lesz a kezében elegendő szabadság, és elegendő darab varázslat is.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4054 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 19:17

A D20 Modern-ben is szint+osztályfüggő defense bónusz van, plusz a páncéloknak is van némi equipment bónusza (bár ez kisebb, mint a D&D-s megfelelőiknél).

Egyébként a sorci sztem untáp. Magas szinten rettenetesen lemarad a wizard-hoz képest. A wizard varázslási sokoldalúsága ott már sokkal hatékonyabb.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 16:10

Kijoe:
Abban biztos lehetsz, hogy a D&D alapkasztok kiegyensúlyozottak. Ha ez egyenlőre nem egyértelmű számodra, az azért van, mert nem ismered a rendszert. Ha jobban megismered a rendszert, illetve mindkét kaszttal sikerül eljutnod magasabb szintre, egyértelmű lesz a kiegyensúlyozottság.

Gondolom a + VF szintenként a star wars-ból jött. Ott viszont hiába veszel fel páncélt, nem nő a VF-ed. Ráadásul nincsenek is varázstárgyak, illetve varázslatok, amik növelnék.

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 16:06

Hmm. Nem tudom mar, hogy a Neten hol olvastam, de remlik egy olyan modositas, ami ugy egyensulyozza ki a ket kasztot, hogy a Sorcerer d6 hpt kap szintenkent, illetve egy-ket varazslattal tobbet tanulhat meg minden szinten (hogy a bardhoz hasonloan, tobb varazslatot ismerjen, mint amennyit el tud sutni).

Kijoe

Kijoe

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 14:17

Oks!

Ebben van valami de azért a Mágus később kapja meg a nagyobb szintű varázslatokat mint a varázsló.

És azért ez sem mindegy!

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 14:00

A Mágusnál (sorcerer) azt se feledd el, hogy ő mindig azt a varázslatot tudja elsütni a (kevés) általa ismert varázslat közül, amire szüksége van! Nincs az, hogy de jó lett volna még egy tűzgolyó, miért van itt memorizálva ez a xy varázslat.

_Hafi (NPC/NJK)

_Hafi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.11, 13:53

Pont így van meg a játékegyensúly!

Minden karakter kap Képességeket (Feat) 1., illetve minden 3. szinten, tehát ha jobban el kíván merülni a mágia művészetében, megteheti.

A mágus azon képessége, hogy naponta kb 1,5x - 2x annyiszor tud varázsolni, mint egy varázsló, tökéletesen kiegyensúlyozza azt a pár Képességet.

Pl.: Egy varázsló 1. szinten maximum 2db Mágikus Lövedéket tud elmondani, amivel összesen 2 x 1d4+1 sebzést tud produkálni. Ezzel esélye sincs végezni egy 1. szintű harcossal, akinek minimum 10 Életerő pontja van.

Egy mágus azonban 4db Mágikus Lövedéket tud elmondani 1. szinten, amivel összesen 4 x 1d4+1 sebzést tud produkálni, ami remekül kiegészíti azt, hogy nincs Tekerírás Képessége, ami úgyis időbe, pénzbe, és TP-be kerül...

Az ilyesmi magasabb szinten pedig még jobban kijön...

Hafi

Kijoe

Kijoe

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 13:40

Hafi:
Ezt értem de szerintem így a játékegyensúly nem érvényesül. Azért kitalálhattak volna valamit a Mágusnak is.

Idővel azért ő is jobban ráébred a képességeire és arra , hogyan lehet hatékonyabb , nem?

_Hafi (NPC/NJK)

_Hafi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.11, 13:35

A Mágus kasztnál kicsit érdekes, hogy szintlépések alkalmával semmi plusz képességet nem kapnak, ellentétben a varázslókkal.
Ez miért van így?

Mert az egy másik kaszt...

A D&D kaszt-táblázatainél feltüntetett extra dolgok (pl. Kalandor - orvtámadás, Barbár - őrjöngés) olyanok mint a MAGUSban a kasztonkénti extrák (pl. fejvadász sebzésbónusza). Valakinek ez jár, valakinek az.

Játéktechnikailag a két varázshasználó kaszt tényleges varázshasználata közötti különbségből ered, a Varázsló a sok tanulással szert tesz automatikusan néhány mágiával kapcsolatos képességre, míg az ösztönös varázsló Mágus meg csak szedegeti össze a dolgait, nincs mögötte kifinomult tanulás.

Hafi

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 13:25

VF-novekedesrol:
Egyik-masik D20 vilag, ha jol emlekszem, kaszttol es szinttol fuggoen plusz VFet ad (pl. a Robert Jordan-fele Wheel of Time, illetve asszem a SW). Szvsz erdemes lehet atrakni a "normal" d20ba is.

Kijoe

Kijoe

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 13:20

Köszönöm a válaszokat.

Vanger: Nem a Silverlandben hanem a Camelot-ban vettem a könyveket,mert ott aug. 31-ig 30%-os árengedmény van a szerepjátékkönyvvekre.
Ott is hagytam jó pár ezret. :(

Most költöztem fel Bp-re meló miatt, így gondoltam majd itt végre kiélhetem a szeepjátékosi vágyaimat. Mondjuk eddig még nem sikerült csapatot találni, de próbálkozok. :(

A D&D szabálykönyvek egyébként nagyon szépek tetszenek a szines rajzok, szóval elég igényes. Eddig főként M.a.g.u.s.-sal játszottak és az meg sem közelíti ezt a szintet. Mármint a külsőt. A tartalomról nem nyilatkozom,mert mint mondtam még csak most ismerkedek a D&D-vel.

A Drizzt-es könyveket elolvasta azért bizakodok, mert azok nagyon tetszettek.

Egyébként még lenne egy kérdésem:
A Mágus kasztnál kicsit érdekes, hogy szintlépések alkalmával semmi plusz képességet nem kapnak, ellentétben a varázslókkal.
Ez miért van így?

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 12:56

Üdv mindenkinek!

Kijoe: Alapvetően jól látod. Alapból másnak nem javul automatikusan, de lehet olyan képességeket felvenni, amelyek javíthatják. Pl. Kitérés/Dodge, vagy Hárítás/Combat expertise ad -x támadóértékért +x VF-et.

Üdv,

Kibic

Módosította Kibic: 2005.08.11, 12:58

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 12:56

Kijoe:
Tegnap? Silverlandben? :(
Egyébként jól látod. Az alap D&D 3.x-ben nincs VF növekedés szintlépéssel. A VF növelésének feladta a páncélokra, pajzsokra, és egyéb mágikus tárgyakra van hagyva.

Doc: Nem csak BG 2-re hagyatkozok, hanem még AD&D-s Tome of Magic-ra is... szóval a varázslatok csak úgy kavarognak a fejemben :(

Módosította Vanger: 2005.08.11, 12:57

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.11, 12:54

Kijoe: Jól látod. Csak mágiával, mágikus tárgyakkal (páncél, pajzs, gyűrű, stb), és esetleges tulajdonságnövekedéssel (a páncél által megengedett maximumig) fejlődhet a VF. :(

Más:

Tud valaki olyan linket, ahol fel van sorolva a D&D, és FR-hez kiadott összes 3.0, és 3.5 kieg listája? A wizardsé elég zavaros, mert bead novellákat is, meg ilyesmiket. Előre is kösz. :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]