Ugrás tartalomhoz

Fotó

Írástechnika

• Válasz írásához lépj be
290 hozzászólás érkezett eddig

_Horusz2002 (NPC/NJK)

_Horusz2002 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.25, 15:29

Pár Novellát és két regényt szült elmém, leginkább Fantasy-nek mondható stílusban.
Persze ehhez saját univerzumot teremtettem, vagyis hasonló a nagy világteremtőkhöz én is egy általam kreált világba öntöttem írásaimat.
Írásaim megelőzte egy mitológiai írás mint a Szilmarilok , majd utána jöhettek a kis regények.
Mostanra már csak verseket, Ezoterikus gondolatokat írok. Most már csak a fejemben pörögnek azon milliárd történetek, miket általában nem is tartok pappírra vethetőnek.

_Horusz2002 (NPC/NJK)

_Horusz2002 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.25, 15:17

Végre megtaláltam az én helyemet is…
Írók???

_BigBala (NPC/NJK)

_BigBala (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.10, 11:08

Légyszíves adajtok tippeket hogy hogy lehet nyújtani (nem feleslegesen hanem történjen is valami) a történetet hogy egy becsületes regényre való hosszúságú történet szülessen...mivel foglalkozzak a főtörténet mellett, stb...

Bevallom ezt már végső kétségbeesésemben írtam, amikor is egy fantasy világot terveztem, és nem tudtam mi legyen majd a hozzáírt első regényben...az alapötlet meg volt de szinte semmi más...míg egy nap eszembe jutott egy jó sztori, ami noha nem ahhoz a fantasy világomhoz kapcsolódik, de nem is igényel annyira kidolgozott világot...az ötletek pedig maguktól jöttek, szinte ömlöttek...imádom ezt...:pirul: így kéne ezt, nem nekem kell eröltetni, jönnek maguktól is, ha nem akarom :gitar: Határozottan kijelenthetem hogy egy egész regényre elegendő ötletem van már rengeteg dologgal...mellékszálak is, stb...de egyelőre nem szeretném megosztani ezeket az ötleteket ha nem baj :punny:

Gica

Gica

Kisfianna

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.07, 16:32

Prof. William

No igen, az ihletettséget nagyon nem szabad figyelmen kívül hagyni. Hiszen akkor teljesen önmaga az író. Akkor mindenféle mesterkéltség nélkül írsz. Ha újragondolod, belejavítgatsz, még ott, abban a minutumban, akkor kész, vége, meg lettél lőve. Visszaolvasva borzalmasnak fogod érezni azt, amit épp az előbb vetettél papírra.

Noha az előbbi a változtatás, átformálás ellen szól. Én mégis amellett vagyok, hogy aznap ne is vedd kézbe az írásodat. Kicsit tedd félre, foglalkozz mással. Aztán másnap, vagy néhány nap múlva térj vissza hozzá. Akkor alakítsd, formáld.

Elsősorban önmagadból meríts, aztán másokból, másoknak az írásaiból. Ha elmélethű vagy, akkor keress tanulmányokat, ahhoz kapcsolódóan, hogy éppen mi érdekel az írással kapcsolatban. Vannak nagyon jók.

De "könyvek az írásról"... ez egy picit fura. ;) Persze nem lehetetlen. :dead:

Barthes bácsit tessék olvasni és Wimstatt-Beadsley párosától Az intencionalitás téveszméje pl. még jó kis olvasmány. Szóval hajrá.

Minden jót!

Gica :D

_ChG (NPC/NJK)

_ChG (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.03, 16:26

Egyetértek Hannával. Ha van egy alapötlet, és megvannak hozzá a karakterek, akik élnek a világban, vannak rigolyáik, vágyaik, stb., akkor az ezekből fakadó apró kis momentumok színesítik, akár még alá is támasztják a történéseket. És egy regény tényleg nem attól regény, mert azt akarsz írni, hanem mert van annyi mondanivalód abban az egy sztoriban, hogy nem fér el pár oldalban...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.03, 04:40

Légyszíves adajtok tippeket hogy hogy lehet nyújtani (nem feleslegesen hanem történjen is valami) a történetet hogy egy becsületes regényre való hosszúságú történet szülessen...mivel foglalkozzak a főtörténet mellett, stb...

Ha magától nem jön a karakterábrázolás, és nem jönnek az egyes szereplők eltérő motivációiból és a háttérből, az alapkonfliktusokból szétágazó mellékszálak sem, még ötletszintjén sem, akkor először novellával próbálkozz; és ha ezt a műfajt már uralod, csak akkor vetemedj regényre.

A regényírás ugyanis nem abból áll, hogy van egy alaptörténet, amire utólag az író felspulniz néhány mellékszálat, hogy kövérebb legyen a sztori.

_BigBala (NPC/NJK)

_BigBala (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.02, 14:49

_Maminti (NPC/NJK)

_Maminti (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.25, 19:38

Lenienn

Köszi!

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.25, 12:59

Maminti

főoldal alján az impresszumban megtalálod az infókat.

_Maminti (NPC/NJK)

_Maminti (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.25, 12:17

Sziasztok mindenkinek! Összeszedve a merszemet írok ide, (jó, tudom, nem eszik két kanállal a kicsi zöld tündéreket :normaalis: ), mert egy kicsit izgulok. Írtam egy-két szösszenetet az elmúlt hetekben, és nagyon szeretnék véleményt kapni róluk. Jót-rosszat, bátorítót, földbesújtót (ezt nem gondoltam komolyan :rohog: ). Azt a tanácsot kaptam, hogy küldjem el ide az írásokat, de nem találom, hogy milyen címre is tegyem ezt. Vagy elég esetleg linket adni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.19, 14:05

Kedves Prof William! Mit takar az, hogy kaptál pár könyvet az írásról?
Azt, amit szó szerint jelent? Nem küldenéd el a címeiket ebben az esetben az eposzegy@freemail.hu-ra?
Nagyon megköszönném.
Tp

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 14:47

Sok siksert hozzá meg miegyéb, amit ilyenkor szoktak... :gonosz: :sör:

Prof_William

Prof_William

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 01:25

Csak nevek nélkül...
Van itt olyan aki már publikálta írásait, és azok könyv, vagy noelláskötet formályában, esetleg részeként megjelentek?

Nekem eddig csak néhány cikkem volt ami megjelent újságokban, de ezek inkább aktuálpolitikai dolgok voltak.
Az novelláknál, meg akárhányszor rájuk nézek azt érzem, hogy "lehetne ez még jobb is."

És igen... bevallom már majdnem fél éve nem irtam semmit. Írhattam volna, de a vizsgák meg minden és igen... túl kényelmes vagyok néha. Most a minap írtam egy szösszenetet és BORZAMAS LETT! Így jár az aki úgy akar írni valamit, hogy semmi ihlete nem volt épp abban a pillanatban.

Szóval újra el kell kezdeni csiszolgatni azt a fránya írói stílust. kb. Az elejétől. Nem szeretném hagyni hogy "elsorvadjon az írói véna. "

Eddig nem sok ilyen témájú fórumot olvatam, de most igen. :gonosz: + Kaptam pár könyvet az írásról...

Szóval...

I"m BACK!
Majd meglátjuk mi üűl ki belőlle....

Prof_William

Prof_William

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 00:55

Van egy érdekes sztoriötletem...
Azt be lehet ide írni?
Kicsit "furcsa"

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.27, 00:22

Nem feltétlenül elcsépeltek a témák, viszont vonzzák az elcsépeltséget. Értsd: nagyon nehéz ezekből az "alapanyagokból" egyedit összehozni, imo. Persze, próbálkozni lehet. :gonosz:

Prof_William

Prof_William

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.26, 23:57

Furcsa...

Már írtam egy pár novellát de azért nem merem és még sokáig nem is fogom írónak nevezni magamat.

De.

Sok témát szeretek de ami a legjobban bejön és ami a legtöbször írtam, az a magányosság és valakiakitalál egy társat, szerelmet, barátot, akit talán egész életében keresett.

Lehet hogy romantikus vagyok, de szeretem ezeket a sztoikat (ha jól ki vannak vitelezve) írni és olvani.

Nem elcsépelt ez már egy kicsit? Bár szerintem semmi sem elcsépelt ha jól megírják. De ez mindenre igaz...

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 18:48

Még valami Hannát :buszke: kiegészítve:
Nem kell csak szélsőséges végletekben gondolkodni... vagy ha már annyira akarsz: őrüljön meg és legyen világvége, csak le tudd írni!

T.: Magyar :)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 05:37

Kissp: Mit akarsz elmondani? Neked kell döntened. Ha csak egy alapötleted van (nő rémálmokkal), akkor gondolkozz, amíg magadtól eszedbe nem jut egy olyan befejezés, ami értelmet ad az alapötletnek.
Nincs "jobb", csak van "A" történet, meg "B" történet, meg még egy csomó másik történet, amiket mind ki lehet hoznie gy alapszituációból. De neked kell kitalálnod.

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 02:20

Üdv mindenkinek!
Remélem tudtok segíteni:
a problémám abból áll, hogy elakadtam novelle írás közben. Egy nőről írok, akinek rémálmai vannak. Az álmok elég apokaliptikusak, világpusztulás miegymás. Csak valami befejezés kéne, de nem tudok dönteni. Nem tudom, hogy a nőből csináljak őrültet, vagy legyenek igazak az álmai.
Szerintetek mi a jobb?

_Moridin (NPC/NJK)

_Moridin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.25, 12:11

Akinek van kedve, egy új scriptórium indult a karcolat.hu-n. :aboci:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]