Ugrás tartalomhoz

Master of Magic

• Válasz írásához lépj be
408 hozzászólás érkezett eddig

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.16, 14:26

Na ja, ha vörös, én is előszeretettel varázsolgatom a Chaos Channel-t repülésért. :lol: Persze ha túl sok a fehér mágus, időnként inkább meggondolom magam, mert utána előszeretettel lövöldöznek Star Fire-t rá.

Egyébként jó régen én is hősmániás voltam, tárgy-gyártással, tápolással, xp-vadászattal, csak egy idő után kezdett unalmassá válni, hogy mindig 1-3 egységgel verem végig az egész pályát. Azóta tértem inkább át a "mezei egységek, hősök csak módjával" jellegű játékra. Komolyan mondom, sokkal jobban élvezem így.

Amúgy kíváncsiságból kipróbáltam a "Stream of Life-ot mindenkinek az elejétől" trükköt, high elfekkel. Nagyon durva. Iszonyat pénzmennyiség jön, az elf városok meg gombamódra nőnek. :punny: :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 20:25

Én általában több ezer manás artifactokat szoktam gyártani, amikor már biztos a helyzetem, és azokba pakolok ilyeneket, hogy Invisibility meg Fly. Hat teljesen felszerelt hősnek semelyik nodban nem lehet ellenfele...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 15:15

Hehe, én ugyanezt szoktam csinálni, csak repülésre. A repülő hősök ugye nehezebben sebezhetők. :)

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 09:51

Lehet, hogy én vagyok túl furcsa játékos, de nem szoktam annyira arra menni, hogy legyen minél nagyobb százalék a végén, inkább az élzetes játék. S bevallom sokszor számomra nagyon élvezetes a vörössel játszani. Armageddon, Call the void, és egyéb szépségek az ellenségnek.
Chaos Surge + Doom mastery a saját egységeimnek (habár nincs rá szükség, ez még a hősöknek is kedvez, néhány load save után minden hős a chaos channellel kap +3 védekezést, ami nagyon jól jön)

Egész jó varázstárgy tulajdonságokat ad, és én szeretem a közvetlen sebző varázslat arzenált a vörösben. Na ezért szeretem őket.

De a többi szín is ugyanúgy nagyon nagyon jó, ez teszi megunhatatlanná a játékot.

(OFF)No nézd csak, valaki hasonló ízlésű hozzám avatárban és névben. :D(/OFF)

Én meg mit össze gondolkodtam először, hogy mikor írtam ilyeneket, aztán meg hogy ki juthatott hozzá a jelszómhoz. :)

(OFF)Én is néztem először, hogy mikor kommentáltam ennyit a játékhoz. :)(/OFF)

Üdv:
Csonty

"My heart is ancient."

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 07:58

Hát, ebből most nem sokat értek, pedig háromszor elolvastam. :)

Jogos. :D

Nagyjából, amit Selmo elmondott, de íme egy példa:
1. van egy városod, 4 farmer, 10 worker, 2 lázongó.
2. gyártasz két spearmen-t. Ehhez ugye át kell állítani egy dolgozót farmerre, hogy meglegyen a +2 kaja, ami kell a spearmen-eknek. Tehát így lesz 5 farmer, 9 dolgozó.
3. csakhogy ha ezt a 2 Spearmen-t a városban hagyod, 1 lázongót lecsillapít. Ezzel a végeredményed: 5 farmer, 10 worker, 1 lázongó.
Ami ugyebár azt jeletni, hogy van egy adózóval többed, és talán egy minimális kalapáccsal is (farmer is termel kalapácsot ugyebár).
Remélem, így már ok. :)

Mellesleg a kenyér szerintem nem termel annyit, mint egy adózó, ráadásul a Spearmen minimális védelem is.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 21:01

Azt mondja, hogy két egység letör egy lázongót, tehát ha épít 2 spearment, akkor a letört munkás mehet a földekre kaját termelni, így ugyan -1 kajában van, de a város többet adózik. Az más kérdés, +2 fölös kaja szintén pénz...

Én azért ehhez hozzátenném, hogy a Life sem kutya azért, Holy arms, Crusade, ha ezek mellet még van egy warlords képesség, akkor csúnya dolgokra képesek a dark elf egységek. :) A baromi gyors gnollokról nem is beszélve, főleg egy Thorinnal az élen. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 15:55

Én egyébként szoktam Spearmen-eket is gyártani "alternatív templomnak". Két kenyér 1 lázongó, ezért általában egy dolgozót kell farmerre állítani, viszont lesz +1 adózó. (Ti. -1 dolgozó + 1 farmer az egységekhez, +1 dolgozó a 2 Spearmen miatt.) Nagy városoknál persze más a dolog, ahol 1 további farmer már csak egy kenyeret termel, de mire akkorára nőnek a városok, simán kettő-hármat át lehet állítani csak farmernek.

Hát, ebből most nem sokat értek, pedig háromszor elolvastam. ;)

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.13, 19:34

Na igen, adót állítani néha nem árt... :sor:
Én egyébként szoktam Spearmen-eket is gyártani "alternatív templomnak". Két kenyér 1 lázongó, ezért általában egy dolgozót kell farmerre állítani, viszont lesz +1 adózó. (Ti. -1 dolgozó + 1 farmer az egységekhez, +1 dolgozó a 2 Spearmen miatt.) Nagy városoknál persze más a dolog, ahol 1 további farmer már csak egy kenyeret termel, de mire akkorára nőnek a városok, simán kettő-hármat át lehet állítani csak farmernek.

Call Lightning a neve.

Valóban, kösz! ;) Kissé már keverem másokkal.

S szerintem a vörös a 2. legerősebb szféra (az első a kék), nekem a személyes kedvencem.

Bár hozzáteszem én vagy 1 life vagy 1 death könyvet mindig odateszek, kell a summon championshoz, hogy megjelenjen a kedvenc (fekete) lovagom.

Én gyakran mindhárom elemiből veszek egyet, hogy meglegyen a Node Mastery. :ugri:

Sztem abban egyébként majd mindenki egyetért, hogy a kék a legerősebb. A többi meg végülis ízlés és stílus dolga. Nekem a militarista/városszaporító vonal mellé pl. a legjobban a zöld jön. Az Earth Lore az egyik legjobb spell a játékban, a Change Terrain csodákat művelhet, egy Path Finding-al egy komplet szárazföldi stack mozoghat dupla sebességgel, a Web és a Cracks Call pedig csatában hihetetlenül hatékonyak tudnak lenni (vagy nem, de ez más kérdés :)). Arról nem is beszélve, hogy az egyik (vagy talán "A") legjobb global enchantment is zöld: Herb Mastery. Nincs is szebb, mint minden egységgel teljesen felgyógyulva kezdeni minden kört... (ha már működik, az elsődleges semlegesítendő célpont szokott lenni az ellenfeleknek.)

(OFF)No nézd csak, valaki hasonló ízlésű hozzám avatárban és névben. :D(/OFF)

Én meg mit össze gondolkodtam először, hogy mikor írtam ilyeneket, aztán meg hogy ki juthatott hozzá a jelszómhoz. ;)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.13, 08:24

Na igen. Én is kezdem jócskán tapasztalni, hogy a sok pont a játék végén nem feltétlenül egyezik meg az élvezetes játékkal. Kábé arról szól a jelenlegi játékom, hogy sorban írtom le a két megmaradt ellen swordsmenjeit meg spearmenjeit, akiket csőstük küldözgetnek.

Azt el is felejtettem, hogy adót is lehet állítani, így sokáig pénzgonddal küszködtem. Most 1-ről feltettem 1,5-re, és a -11 pénz helyett rögtön 37 jön. ;) Pár templomot felhúzni meg nem olyan nagy szám...
Kezdek egyenesbe jönni, lassan elkészülnek az első griffek is. Majd szétküldöm őket, hogy rakjanak végre rendet a szomszédságban... :ugri:

Módosította Strato: 2006.05.13, 08:25

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 23:28

A tiszta szféra tele könyvvel is vicces persze, akkor bármi jó, talán a vöröset kivéve (szvsz. a leggyengébb, igaz a zöld is csak egy szintig jó - bár a Call of Thunder-el v. mi a neve + egy darab csatában folyton hátráló

Call Lightning a neve.

S szerintem a vörös a 2. legerősebb szféra (az első a kék), nekem a személyes kedvencem.

Bár hozzáteszem én vagy 1 life vagy 1 death könyvet mindig odateszek, kell a summon championshoz, hogy megjelenjen a kedvenc (fekete) lovagom.

(OFF)No nézd csak, valaki hasonló ízlésű hozzám avatárban és névben. ;)(/OFF)

Üdv:
Csonty

"My heart is ancient."

Módosította Csonty: 2006.05.12, 23:29

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 23:21

Mert a végén minden egyes varázslat pontot jelent? ;)

Na ja, jogos. :ugri: Nekem egészen a legutóbbi időkig csak egy korábbi patch volt (1.2 v. 1.25, nem emlékszem pontosan, milyenek vannak), így nem szoktam meg a pontozást. Furcsának is találom rendesen. De nem baj, eddig sem a pontszámra mentem, ezután sem arra fogok, hanem inkább arra, hogy élvezetes legyen a játék az én szemszögemből. Attól persze még nyliván van olyan, akinek a pont (is) fontos...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 15:28

Ami a spell-csereberét illeti: 1-2 kivételtől eltekintve szerintem teljesen felesleges. Minek ismerni 50+ varázslatot? Hogy sokat kelljen lapozni? Mert átlag 8-10-nél többet nemigen fogunk használni a játékban.

Mert a végén minden egyes varázslat pontot jelent? ;)

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.12, 00:23

Jé, hogy ilyen fórum is van?? :( :( :P Mindmáig a kedvenc játékaim egyike a MoM, időről időre előveszem és játszom vele. Jó tudni, hogy más is így van ezzel. :D

Ami a MoM folytatást illeti, szóba került, hogy lesz MoM2, csak attól tették függővé a fejlesztők, hogy mennyire arat sikert a Master of Orion 3. Sajnos nem aratott. :(

Ami a stratégiát illeti, a legnyerőbb képesség egyértelműen a Warlord. 2 pontot bőven megér, hogy sokkal erősebb egységeid legyenek az elejétől fogva. Mindezt kombinálva a Famous-el rövid időn belül félisteni hősök fognak rohangálni a pályán. De már évek óta nem használom ezt a kombót, igazából szörnyen unalmas.
Ha valaki igazi izgalomra és játékra vágyik, ajánlom, próbálja ki hősök nélkül impossible fokozaton. Felvehetők persze a hősök, főleg, ha adnak értelmes dolgot (noble, legendary pl.), de ne küldd csatába, ne fejleszd őket! Messze érdekesebb lesz a játék.
Én egyébként jellemzően nem könyvekkel, hanem 4-5 képességgel indulok inkább az elején. Kevés számú spell-el is jól el lehet boldogulni, később meg úgyis lesznek a node-okból és romokból könyvek (persze ez véletlenszerű, ált. zöld, kék v. vörös). A felvehető képeségek az elején sokkal többet érnek, ha jól sikerül válogatni. Pl: 1 kék, zöld, vörös, valamelyikből 4 (leginkább zöld v. kék), ... Mastery (pl. Nature), Node Mastery, Arch Mage, Warlord. Ezzel már az elején el tudunk sütni pár varázslatot (Arch Mage +10 skill ugyebár, ráadásul 2x olyan gyorsan fejlődik), az egységeink alapból erősek lesznek, és a node-ok, ha sikerül elfoglalni egyet, tekintélyes mennyiségű manát termelnek ("saját" szféra meg bolond módra - volt már olyan node-om, ami jóval 50 felett adott manát :().
A tiszta szféra tele könyvvel is vicces persze, akkor bármi jó, talán a vöröset kivéve (szvsz. a leggyengébb, igaz a zöld is csak egy szintig jó - bár a Call of Thunder-el v. mi a neve + egy darab csatában folyton hátráló Air Ship-el 6x Great Drake-es vulkánokat pucoltam ki 2-3 nekifutásra, némi időbefektetéssel persze ;)). 4 fekete könyv meg szinte sír az elején, hogy felvegyük mellé az Infernal Power-t, a beépített kombó miatt. Értsd: Minden templom duplát termel, ez 1+2+3+4=+10. Csakhogy a Dark rituals is termel manát, alapból a felét a templomoknak (lefelé kerekítve a feleket), amit az Infernal szintén dupláz. Ezzel egy teljesen kiépített városból (Cathedral) a normál 10 helyett 30! mana nyerhető. Talán megéri azt a +1 lázongót és lassabb fejlődést...

Ami a spell-csereberét illeti: 1-2 kivételtől eltekintve szerintem teljesen felesleges. Minek ismerni 50+ varázslatot? Hogy sokat kelljen lapozni? Mert átlag 8-10-nél többet nemigen fogunk használni a játékban.

Na mára elég is ennyi, majd még lehet, hogy írok ide... :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 08:49

Kösz a válaszokat!

Korábban én is láttam egy Multiplayer vállalkozást a MoM-hoz, de az elég instabil volt.
Majd kipróbálom ezt is...

Willys

Willys

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 852 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.11, 08:10

Igen a nod-ok mana termelését befolyásolja. Meg a toronytól való távolsági tényező is beugrik. Ugye a legújabb patch fent van?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 16:58

Tévedés... A mágia ereje mutatja meg, hogy a node-ok mennyi manát termelnek és milyen erős szörnyek védik őket. Nomrálban minden egység - világító terület - 1 manát termel, weaken a felét, míg powerful esetén a 1,5×-ét. A myrranon ez az érték mindig a duplája. :felvon: Amúgy néha kellemesen lehet szórakozni hard játékban weak mana mellett, ilyenkor nem nagyon szórják a global spelleket a wizardok. Persze ilyenkor a fame is minimálisan nő, lévén nem 5-6 sky drake őriz egy node-ot, hanem ugyanennyi phantom warrior.
Ja, egy érdekes kezdeményezés: http://george101.demon.co.uk/mom/showpage.php?pagename=Main Még nem próbáltam ki, de az IP megadás a multi részben, már tetszik. :felvon:

Willys

Willys

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 852 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 15:20

Ha nem powerfull, akkor a varázsló tornyától való távolság komoly tényezővé válik költség szempontból. Chaneller képesség komoly előny. Gyenge mágia mellett csak a saját városban éri meg varázsolni, mivel akár 4-5* annyiba is kostálhat egy piti bless/heal stb...

_brioska (NPC/NJK)

_brioska (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.10, 14:59

gondolom stream of life, amit esetleg tiszta life magic-el indulas eseten egybol valaszthatsz. (csak akkor Torint nem)

nekem annak idejen a tiszta death magic-es werewolf+wraitform indulas is bejott

andaxin

andaxin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.10, 09:14

aaaah :)
elfelejtettem a régi nagy kedvenc taktikámat :rohog: bár egészen triviális
teljesen mindegy milyen néppel vagy (én törpével szoktam ezt), felhúzod maxra az adót, a városra meg kinyomod az a varázslatot, ami megszünteti a lázadást :) kell hozzá mana, hogy minden városodon fenntartsd, de ha alkimista vagy és esetleg myrranon nyomulsz, ahol arany ezüst hátán, akkor nem lehet gond pénzből mana, vagy templomok stb. aztán meg hamar megjönnek a gólemek, és egész embereset (törpéset) lehet irtani

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.09, 17:27

Nem rég újrakezdtem. Kipróbáltam a lentebb említett megoldást, miszerint minden lehetséges könyvből veszek egyet, hogy tudjak varázslatokkal kereskedni. Én sorcery párti vagyok, szóval ebből azért vettem öt könyvet.
A kezdő taktikám az volt, hogy gyorsan építettem pár settlerst, és felhúztam még két várost. Így elég hamar megnőtt a kaja és pénz limit ahhoz, hogy kardosokat építhessek, és elfoglaljak még két neutral várost (amik ugyanazon fajt képviselték - erre mintha a játék figyelne). Hamaorsan összefutottam Horusszal, akit némi évődés után lenyomtam teljesen. Így lett még két nomad városom.
Közben felbukkant Kali és később a harmadik ellenfél is (no meg S'ssra, aki csak odalentről nyomja a globális varázslatokat).
A varázslatcsencselésnek nem nagyon látom így sem értelmét. Hiába szerzek egy pár death varázslatot, ha nem tudom használni csak death lényekre, amik meg egy könyvvel nem nagyon vannak. Persze cserélhetnék skeletont is, de nem érzek olyan nagy késztetést Water Walkingot adni cserébe...
Most kábé két tűz között állok. Balról Kali, jobbról meg az idétlen tollassapkás fickó támad. Kalit visszaverik a városi őrségek (Swordsmen csapatok, akiket lassan Pikemenre cserélek), a másik seregeit a hősbrigád tizedeli nagy hatékonysággal.
Kezd egész jól felállni a gazdaság, lassan kijönneik az első griffek, és már mana is kezd elegendő lenni, hogy ne érjen meglepetés. Kicsit mondjuk fárasztó a hősökkel folyton 3-8 csapatnyi lándzsást meg kardost leverni, viszont ellenük nagyon jó a Phantom Warriors. Egy csapat kábé taccsara vág egy csapatot bármelyikükből, csak ne troll legyen. Zaldron most már harconként 3-at tud idézni, szóval a manám sem fogy el ilyen piszlicsáré dolgokra. Ha kijönnek a griffek, remélem fordul a kocka, és átmegyek offenzívba...

A játék elején a mágia ereje mennyire változik, ha nem powerfulra állítom? Mi a különbség, kevesebbet sebeznek a varázslatok?

Módosította Strato: 2006.05.09, 17:29

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]