Ugrás tartalomhoz

Fotó

A CoC es a zene

• Válasz írásához lépj be
308 hozzászólás érkezett eddig

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.21, 19:53

Svarte Greiner: skrekkfilmbok (filmzene egy nem létező horrorfilmhez)

Xhale: Kon Shee

A két művésznév egyaránt Erik Skodvin norvég zenészt fedi.

Mindkét zene a mítoszhoz illeszkedően nyomasztó, szerintem.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.20, 12:01

Facebookom nincs, de lesz ilyen esemény, gondoltam szólok: 

https://www.facebook.com/events/1131653086936042/

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.20, 22:01

A Chaosium meg most dobott ki egy Cthulhu soundtrack-et, asztali rpg alá:

Sense Impacts

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.19, 20:22

Tenyleg, a Nox Arcana is kimaradt - annyibol is jok, hogy van egy sor koncept lemezuk, igy tudsz a setting-hez illot valasztani. Asszem CoC-temaju is van. Annyi, hogy a lemezeik szerintem inkabb olyan jatekokhoz illenek, ahol a horror pl. fantazi elemekkel is vegyul, es nem annyira modern.

Az alabbi listad meg kösz, van benne 1-2, amit nem ismertem még - ha CoC-re kerul a sor ujra, elokeresem majd innen. :)

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.18, 16:02

Testvéremtől kaptam Nox Arcana-t, most azt hallgatom pár napja, és tudom ajánlani! Cselekményesebb, mint a dark ambient, de a felszínen nyugodt, és azalatt komor és hideg. És akusztikus hangszereket használnak!

Módosította ramiz: 2015.03.18, 16:03

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 00:08

Lehet, hogy azert, mert olyan, mint valami amigas jatek introjanak a zeneje a '90-es evek elejerol. :pajzs:

Hát épp ez a lényeg!!! Házilag barkácsolt zene a '90-es évek elejéről.

Ez persze lehet, hogy rólam mond sokat, de én meg nem tudom nem vérkomolyan venni :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.09, 09:32

Lehet, hogy azert, mert olyan, mint valami amigas jatek introjanak a zeneje a '90-es evek elejerol. :pajzs:

És tényleg. Vártam, hogy mikor jelenik meg az OCEAN felirat. :D

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.08, 22:11

Sziasztok! A neten keresgéltem ambient / doom metal / avantgárd jazz témákban, valahol ezek ötvözetére volt szükségem... és találtam néhány nagyon jó címet! :D Megosztom veletek, hátha valakinek hasonló az ízlése. YouTube-on bele lehet hallgatni bármelyikbe, SoulSeek-en pedig mindegyik beszerezhető.

Dale Cooper Quartet & The Dictaphones
Kammerflimmer Kollektief
KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE
Mt Fuji Doomjazz Corporation
Bardoseneticcube & Igor V. Petrov - The Perpetuum Mobile Space Vehicle

Heroin and Your Veins

Povarovo

Ezenkívül ajánlom még mindenkinek Ornette Coleman-t: free jazz, őrült és furcsa (pl.: Naked Lunch OST), akciódúsabb részekhez / megőrüléshez kiváló.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.07, 00:26

Köszi a tippeket! Dark ambient tetszene, de nekem hiányzik belőle a dob (akár lassú igazi, akár valami elektromos prüttyöző dob). 

Ha eleget keresgelsz, talalsz majd dobos cuccokat is. ;)

Ez pl. eleg sulyos & sotet cucc, es1:30-tol eleg lenduletes is: Sephiroth - Wolftribes

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.07, 00:22

Izlesek, meg minden, de en biztos nem tudnam komolyan venni egy percre sem.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.06, 14:34

Hogyhogy még senki nem említette az Endvrát?

Nem biztos, hogy a legcthulhusabb, de a személyes kedvencem tőlük: Black Eidolon

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 19:10

Nézzétek, mit találtam:

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 16:06

Bocs a duplázásért (itt nem lehet editálni?), de ezt most találtam és nagyon izgat, valaki megvette/hallgatta már?

http://www.pelgranepress.com/site/?p=281

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 12:53

Köszi a tippeket! Dark ambient tetszene, de nekem hiányzik belőle a dob (akár lassú igazi, akár valami elektromos prüttyöző dob). Többibe belekóstolok. Az ilyen cuki meg vicces Cthulhu-dolgoktól, legyen zene, plüssfigura vagy webcomic, meg lábrázást kapok! Nem szeretnék McDonald's Cthulhu-figurát látni sose. Néha még így is úgy érzem, hogy jobb volt, amíg inkább rétegdolog volt (ld. még: Gyűrűk Ura :D).

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 10:18

Meg még vannak olyan ökörködések, mint a Shoggoth on the roof, bár ez háttérzenének kevéssé alkalmas:

FLoYDBaNN3R

FLoYDBaNN3R

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 10:15

Akadnak CoC ihletesu szamitogepes jatekok is (pl. Dark Corners of the Earth), vagy pl. a Silent Hill szeria, meg egy sor horror jatek, ilyenek zeneivel is tehetsz probat. Rengeteg, a dark ambient mufajba szelesen beletartozo eloado van, akik remek horror zenet csinalnak, csak ra kell szanni az idot. Javaslom, hogy indulj meg pl. az Aghast, Elend es Sephiroth vonalon, a YouTube majd kisegit a tobbiben. Ha meg komoly zene teren keresgelsz, akkor ott van Penderecki, a hideg futkarozik a hatamon az orult kompozicioitol - ahogy korabban, a YT most is a baratod. ;)

A Bohren egyebkent franko, bar van egy kellemes-nyugis atmoszferaja, igy inkabb csak alapjaratnak hasznalnam, paras jeleneteknel semmikepp.

Külön köszönet a Bohren-ért. Nem ismertem.

FLoYDBaNN3R

FLoYDBaNN3R

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.05, 10:06

Azt azért nem mondanám, hogy kevés Cthulhu ihlette zene létezne, a minősége és stílusa már más kérdés, főleg egyedi elbírálás. Az igaz, hogy hard/trash/death metal bandák előszeretettel dolgozzák fel a mítoszt, de az említett Dark Ambient stílusban van bőven anyag:

Aarni

AKLO (személyes kedven, iszooooonyat jó)

Alex Otterlei - Horror on the Orient Express

Allicorn - Tattered

Erdenstern - At the Mountains Of Madness

Eternal lies suite

Halgrath

Musica Cthulhiana Fragment 130VBR

Necronomicon (ez egy project)

Nox Arcana

The Darkest of the Hillside Thickets Discography

Yogsothery - Gate 1 - Chaosmogonic Rituals Of Fear

Ez csak simán a mostani listám. Tény, hogy van pár olyan anyag, ami alig végig hallgatható, mert olyan horror. Párat én fülessel nem is hallgatok, de játék mellé tökéletessek.

Jah és van egy karácsonyi albumom is, ilyen számcímekkel:

04 - The Arkham Carolers - The Carol Of The Old Ones

07 - Dagon Tabernacle Choir - Mi-Go We Have Heard On High

16 - The Arkham Carolers - Dance The Cultists

21 - The Arkham Carolers - Demon Sultan Azathoth

24 - Dunwich Children's Chorale - Cthulhu Lives!

Nah mondjuk ez már teljessen beteg. Szóval van anyag bőven és mostanában Kickstarteren is mozgolódnak, vannak direkt Cthulhu témájó zenei projectek.

Örök kedvenc AKLO - Asenath:

https://soundcloud.com/jozseftomasics/03-asenath

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.04, 20:19

A Psychonaut 75-nél CoC-osabb zene szerintem nem létezik!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.04, 19:42

Akadnak CoC ihletesu szamitogepes jatekok is (pl. Dark Corners of the Earth), vagy pl. a Silent Hill szeria, meg egy sor horror jatek, ilyenek zeneivel is tehetsz probat. Rengeteg, a dark ambient mufajba szelesen beletartozo eloado van, akik remek horror zenet csinalnak, csak ra kell szanni az idot. Javaslom, hogy indulj meg pl. az Aghast, Elend es Sephiroth vonalon, a YouTube majd kisegit a tobbiben. Ha meg komoly zene teren keresgelsz, akkor ott van Penderecki, a hideg futkarozik a hatamon az orult kompozicioitol - ahogy korabban, a YT most is a baratod. ;)

A Bohren egyebkent franko, bar van egy kellemes-nyugis atmoszferaja, igy inkabb csak alapjaratnak hasznalnam, paras jeleneteknel semmikepp.

ramiz

ramiz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.04, 17:09

Sziasztok! Örülök ennek a topiknak! :D Én is nem rég kezdtem el keresgélni, és meglepett, hogy mennyire kevés jó zenét lehet elsőre találni. Csupa metálbanda találta meg a Lovecraft-mitológiát, pedig nekem Lovecraft nagyon nem zúzós hangulatú... A legjobb találásom eddig nekem is Bohren und der Club of Gore, és szokom a dark ambient gondolatát is (csak nekem igazából az már nem is zene, mert a nyugati típusú zeneelmélet szerinti három hozzávalóból - ritmus, harmónia, dallam - eggyel sem rendelkezik), de a fejemben nagyon hallok egyfajta lassú, komor, akusztikus, mély hangú vonósokkal vagy rezesekkel megtámogatott zenét, de nem a klasszikus horrorisztikus, ijesztő, feszült stílusút, hanem olyat, amiből fatalizmus, lovecrafti "embertelenség", idegen arányok, és főleg: kozmikus közöny sugárzik. Most már csak meg kell találnom ezt a zenét! :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]