Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cell Live

• Zárt téma Téma lezárva
210 hozzászólás érkezett eddig

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.04, 16:33

Az elmúlt héten kapott pár ember ilyen dizájnos meghívót, de semmi reakció azóta...

Tudod hogy megyünk.

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.04, 15:30

Üdv!

Szívesen jelentkeznék valamilyen njk szerepre csak nemtom hogy mik vannak =))

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.04, 14:12

Az elmúlt héten kapott pár ember ilyen dizájnos meghívót, de semmi reakció azóta...

Andrys

Andrys

Templomos

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.27, 20:06

Üdv, örülök hogy valamennyire tetszik nektek a szabálykönyv. Szeretnénk minnél több játékost meghívni, ugyanis az egész koncepció viszonylag nagy létszámra van kigondolva.(kb 80 főre)
Én vagyok a másik főszervező, de én nem sok mindent csináltam a szabálykönyvben. Legalább 90%-ban Kidar érdeme volt. Én inkább majd a játéktér megvalósításában fogom kivenni a szerepem, meg az egyéb munkákban(esetleg néhány színesítő történetet írok). Szeretnék még kitérni arra is, hogy legalább egy szervezői csapatot még szeretnénk tudni az oldalunkon, ugyanis kevés emberünk van a szerepekre. Nagyhercegnek egy jó szónokot szeretnénk meghívni(pl.: Szikla) vagy ilyesmi. Kildart megkérem arra, hogy írja ki pontosan milyen szerepekre lehet jelentkezni.

Mézsör lesz, és megpróbáljuk igényesen kiépíteni a terepet is.(mondjuk nehéz lesz azon a terepen valamit úgy megcsinálni, hogy másnapra ott is maradjon, de erre már kitaláltuk a "mobil" épületeket :) )

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.27, 18:46

Az, hogy ellenfelünknek csak a feje látszik ki a pajzs mögül, nem jelenti azt, hogy a fejét kell lőni.

ezért meg ha Ishar mondta akkor nagyon meg lesz büntetve :felvon:  :)

Tőlem teljesen függetlenül született ez a mondat, de nagyon megörültem neki, mert ezek szerint ez csak neked nem evidens :titok:

_Gábor do dierron (NPC/NJK)

_Gábor do dierron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.27, 18:18

hahó

mivel már szinte íjásznak érzem magam, ezért ebbe most beleszólok:

- Csak gyenge íj/számszeríj használható :felvon: azért az ilyenekre vigyázzatok jó

Az, hogy ellenfelünknek csak a feje látszik ki a pajzs mögül, nem jelenti azt, hogy a fejét kell lőni.

ezért meg ha Ishar mondta akkor nagyon meg lesz büntetve :titok: :)

még csak ennyi,

Dierron

Módosította SirThomas: 2005.09.28, 07:57

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.27, 16:33

Dobómester és Vértmester képzettségek az előzetes lobbizásom ellenére sem kerültek ki a szabálykönyvből. Ezek a képzettségek kiválóan alkalmasak rendkívül illúzióromboló finomságokra.
-Eltaláltalak!
-Nem találtál el, mert van ilyen képességem.
-De nekem rúnafegyverem van!
-Nem baj, mert nekem rúnavértem.
-De ez átüti, mert megáldották.
-Ezt nem, mert ezt megátkozták.
-(...)
Szóval ezeket a képességeket én még mindig rossz ötletnek tartom. Ugyanez vonatkzik az Éberségre és a Tolvajtrükkökre.

(...)

A birtokok neveire meg ráférne némi egyszerűsítés.

(...)

Csak legyenek játékosok is.

1.) Alapvetően annyi ilyen "szint" van, ahány ilyen skillt látsz, tehát a vértmesternél komolyabb érv nem lesz

2.) A játékos csapatok átnevezhetik a birtokukat a játék előtt.

3.) Hirdetem ahol tudom, minden liveon amin leszek lesz majd meghívóosztás.

Sátorbapakolászásról: Mint ahogy azt a szabálykönyv is írja, a szervezők is csak azt vihetik be, ami még a történet szerint nincs játékban. Tehát ha pl. az Örök Élet Mágikus Vécépapírgurigája csak szombat éjjel manifesztálódik az erdőben, péntek napközben a szervező tarthatja a sátrában, de vasárnap délelőtt már nem.

Artemis: Senki sem mondta, hogy ne játszd ki pl. a rejtőzést tényleges rejtőzéssel, sőt! Én személy szerint honorálnám valamilyen módon az ilyesmit, hiszen a képzettség a játéktechnikai előnyt adja meg, a játékos kijátszása pedig biztosítja ezt...

Ja, :) pedig lesz, már ezért is érdemes eljönni.

:felvon: t mindenkinek!

Módosította M_Sanyi: 2005.09.27, 16:36

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.09.27, 16:24

Kildar már szerződtetett, mint elsőszámú beleugatóembert, úgyhogy akkor eldurrogtatok pár olyan kérdést, amiket eddig cska privátban küldözgettem neki:

Dobómester és Vértmester képzettségek az előzetes lobbizásom ellenére sem kerültek ki a szabálykönyvből. Ezek a képzettségek kiválóan alkalmasak rendkívül illúzióromboló finomságokra.
-Eltaláltalak!
-Nem találtál el, mert van ilyen képességem.
-De nekem rúnafegyverem van!
-Nem baj, mert nekem rúnavértem.
-De ez átüti, mert megáldották.
-Ezt nem, mert ezt megátkozták.
-(...)
Szóval ezeket a képességeket én még mindig rossz ötletnek tartom. Ugyanez vonatkzik az Éberségre és a Tolvajtrükkökre.

Az Alabárd még mindig nemszeretem fegyver, én némileg veszélyesnek tartom, szerintem simán beleférne az egzotikus kategóriába, bárkinek engedni a használatát szerintem kissé veszélyes.
A láncing tőr elleni védelme pedig nagyon el fog keseríteni bizonyos orgyilkosokat...

A birtokok neveire meg ráférne némi egyszerűsítés.

"Éppen ezért nem védett játéktárgyat a sátorban tartani a szervezők kivételével mindenki számára tilos, és a szervezőknek is csak abban az esetben szabad, ha az adott tárgy még a történet szerint nincs játékban."
Ez szép és jó, de ha én pl nem vihetem be a pénzemet éjszakára a sátorba, akkor TÉNYLEG maradjon kint pl a Nagyherceg vagyona is, és TÉNYLEG ne csak a szerencsétlen JK-knek kelljen éjszakai őrséget szervezni. Mert tényleg nagyon komoly hangulati bónusz az éjszakai játék, csak akkor az NPC-k és a szervezők is vállalják fel az összes előnyét és hátrányát. Nincs rosszabb, mint arra ébredni, hogy az egyik őrt sikerült észrevétlenül megölni, kifosztották a tábort, mindent elvittek, és a játékos meglátja a sátrából kikászálódó NPC-t, aki egy mókás kis zsákban húzza maga után az összes nem védett játéktárgyát.

Ezeket leszámítva ez egy nagyon korrekt kis szabálykönyv, legalábbis nekem tetszik.
Csak legyenek játékosok is.

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.27, 15:57

Üdv!

Egy icipici apró vélemény a száályról: Szerintem a szervezők túlságosan megbíznak a játékosok szerepjátszási technikájukban... egy példa: látom hogy a főtéren két alak dumálni készül hát odaslisszanok és megfogom az útjelző táblát és háháá már nem is láthatnak és persze nem mehetnek el hisz nincs rá okuk de nem léesznek olyan hülyék hogy tényleg arról beszéljenek hogy ki kéne már nyírni azt a lovagot inkább arról hogy finom a péksüti a fogadóban.... ez csak egy példa volt... kicsit jobban rá kéne bízni az emberek saját maguk által hozott képességekre... mondjuk igazából főleg csak ez a rejtőzés nem teccik annyira... én imádok bújkálni mint bérgyilkos vagy tolvaj és más live-okon bebizonyítottam hogy bizony nem vagyunk igazi kalandozók de ugyanúgy lehetséges dolog így elvégezni a küldijeinket (orvgyilkolás..stb :titok: ) Remélem nem gázoltam senkinek a lelki világába ezzel csak picit túl azstalis lenne ha mindent (a víváson kívül) be kell jelentenem... "elloptam! csukd be a szemed és ne vedd észre" "én nem vagyok itt! csináld azt amit akartál"... remélem nem probléma a hozzászólásom :felvon:

Üdvözlrt és :)

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 16:55

Üdv mindenkinek! Először is, köszönettel tartozom SirThomasnak a témáért. Másodszor is, tudom, hogy még korai a dolog, de az előző szervezésünkből megtapasztaltam, sose halogassunk mindent az utolsó pillanatokra (márpedig mi szó szerint ezt tettük :) )

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.26, 15:10

Üdv mindenkinek!

Ez a téma a 2006 nyarán megrendezésre kerülő Cell-LIVE 2 - Setét Erdő LIVE témája. Egyelőre felteszem a szabálykönyvet, hogy lehessen csámcsogni rajta:

http://cell-live.uw.hu

Kildar (M_Sanyi)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]