Ugrás tartalomhoz

Fotó

Árnyvadász kézikönyv

• Válasz írásához lépj be
120 hozzászólás érkezett eddig

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 14:00

Mosomedve # 11276  2006.11.23, 11:05 #1155263 

Seattle SOurcebook magyarul van fent

szimpla google keresés:
http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/xte.../sr_anyagok.htm

rigger 3: Phobos "span"od műve.

Nem gondolom!

De olvasd csak...

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 13:42

Legutóbbi és legújabb ismereteim szerint _Phobos_  -nak megvan magyarul. Persze saját fordítás, mert hivatalosan magyarul még nem adták ki.

Ha gondolod, akkor kérd el tőle. :bravo:

Ne gondold. Kösz.

amokfuto

amokfuto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 12:21

Wyngarth,

1 Ford Canada Bison-t szét lehet kapni pár kiló robbanószerrel is :bravo:
C12 és butább verziói illetve víziói ;)

Ave - Jaqs kedvéért, hogy a hagyomány ne szakadjon meg. Amelyből pár év elteltével szokás, majd hiedelem lesz. :sor:

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 10:29

Persze lehet, hogy a Rigger3-ban ez bent van, de sajna a minimális angol szóértésemmel nincs értelme megvenni. 

Legutóbbi és legújabb ismereteim szerint _Phobos_ -nak megvan magyarul. Persze saját fordítás, mert hivatalosan magyarul még nem adták ki.

Ha gondolod, akkor kérd el tőle. :bravo:

_Wyngarth (NPC/NJK)

_Wyngarth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.29, 13:30

Az alkatrészeknél is alkalmazott index szvsz is jó ötlet. Főleg a játékosoknak. Megpróbálom rávenni a KM-et, hogy alkalmazza.

A másik téma, hogy szerintetek reális tárgyalási alap a jármű 10%-a?

"Mert hát egy magunkfajta utcai punk nem fog keménykedni egy csapat vadásszal, akármilyen tökös gyerekek vagyunk is. Meg aztán az ember próbálja fenntartani a jó kapcsolatot, hátha legközelebb is leesik vmilyen meló."

A harmadik dolog (bár ez lehet, hogy a "Járművek" alá kellene), hogy a "bontási" munkálatokhoz szerintetek milyen felszerkó kell?
Mert hát, azt azért én sem gondolom, hogy egy villáskulccsal, egy kalapáccsal meg tengernyi lelkesedéssel szét lehet kapni egy tankot (vagy jelen esetben ezt a fránya Bison-t).
Szerintetek van vmilyen küszöb (páncél v. test), ami fölött már műhely ill. létesítmény kell?

Persze lehet, hogy a Rigger3-ban ez bent van, de sajna a minimális angol szóértésemmel nincs értelme megvenni. :D

_fferas (NPC/NJK)

_fferas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.29, 12:53

Ne feledjük, hogy a legtöbb esetben ő tesz szivességet a vadászoknak azzal, hogy átveszi a cuccot, nem pedig fordítva.

Pfff...

Ez teljesen hibás logika. Gondolom nem játszottál meg fixerrel :D

Nem, nem játszottam még. Inkább mesélő beállítottságú vagyok és azt irtam le, hogy szerintem hogy van, vagy nálam hogy zajlana.
De megköszönném ha indokolnád, hogy miért hibás a logikám. Azért mert különbözik a tiedtől? Nálad a fixer kuncsorog a vadászoknál egy-egy jó cuccért? "Légyszi add már el nekem, naaaaa..."

Módosította fferas: 2006.06.29, 12:56

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.28, 16:49

Ne feledjük, hogy a legtöbb esetben ő tesz szivességet a vadászoknak azzal, hogy átveszi a cuccot, nem pedig fordítva.

Pfff...

Ez teljesen hibás logika. Gondolom nem játszottál meg fixerrel :D

_fferas (NPC/NJK)

_fferas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.28, 12:10

Phobos van abban valami amit mondasz. De én maradnék annál, hogy forró cucc esetén óriási rizikót vállal a fixer és nem fog szivességet tenni a vadászoknak azzal, hogy drágábban veszi meg tőlük.
Másfelől meg pont az miatt, amit lent is leirtál (egyes fixerek bizonyos felszerelés cuccokra specializálódnak) nem sok olyan fixer van, aki mondjuk átvesz egy tankot és ezt tudják is magukról. Ha nem tetszik az ár, add el akinek tudod (még a héten ha lehet, nehogy metalálják nálad) vagy vidd a roncstelepre.

Az meg még rátesz egy lapáttal, hogy a fixernek elég kiterjedt kapcsolatai vannak az adott területen. Valószínűleg ő is utcai index nélkül szerzi be a cuccot ( de legalábbis nem a teljes értékkel), vagy lopatja stb. Ne feledjük, hogy a legtöbb esetben ő tesz szivességet a vadászoknak azzal, hogy átveszi a cuccot, nem pedig fordítva. Általában alapból erősebb alkupozícióval indul. Szvsz.

De végül is mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik. Én nem számítanám bele az utcai indexet. Legalábbis nem minden árunál.
További szép napot mindenkinek!

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 19:14

Stoneskinner:
Ez idáig rendben is van, fferas érvei ellen hoztam fel pár példát.

Az indexet már csak azért is érvényesíteni kell (az előző példánál maradva), mivel az index nem csak 1 fölötti érték lehet. Ha a party egy tucatautót, mondjuk egy Jackrabbitet lop (0,75-ös indexel), nem tudják "normális" áron eladni az alkatrészeket, mivel a bontóktól kezdve a netes oldalakig bárhol, bármelyik alkatrészét be lehet szerezni, pillanatok alatt. Az előző példában azonban ritkább autótípus szerepelt (2-es index, 150k alapár), amit többnyire csak márkaszervízben lehet helyrerakni. Az meg drága és gyakran sokáig tart.
Éppen ezért nagyobb a kereslet az alkatrészekre (akár az említett márkaszervízek is potenciális feketézők lehetnek), és jobb a cucc eladási ára (2-es index befigyel).

Persze az alkunál szerepet játszik, hogy a csapat gyorsan akarja pénzzé tenni a holmit, ám ugyanígy szerepet játszik az is, hogy nem csak az az egy bontó/fixer/orgazda létezik a környéken. Kicsit tudatos fixer (vagy "beszerző") számol ezzel. Nem véletlen, hogy sok (befutott) banda tart fent üzleti kapcsolatot orgazdákkal/fixerekkel, akik megvesznek mindent a bandától vagy jó árat fizetnek a holmikért, ha cserébe mindent először hozzá viszenk. Ugyanígy a (specializálódott) fixer is fix klientúrát tarthat fent, sőt, akár kedvezményt is adhat nekik, ha rendszeres (és felvásárló hajlamú) vásárlókról van szó.

Szerintem ez a teljes kép.

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 18:24

Hmmm,

Kicsit gondoljuk át másik oldalról a dolgokat. :sor:

Lopott autókról volt szó, meg hétköznapi cuccokról.

Nem harckocsit szoktak lopkodni az utcai bandák :(

A forró cuccoknál marad a kőkemény alku, de ez megint kétélű fegyver, hiszen aki el akar adni, annak fontos, hogy gyorsan el tudja passzolni, az utcai alkusz pedig tudja ezt.

És még mindig ő vállalja a nagy rizikót, hogy tárolja a forró cuccot, és lehet, hogy a dupla árrés nem jön be, mert neki is tovább kell adnia egy nagyobb halnak, vagy olyan óvintézkedések kellenek, amik sok pénzt elvisznek.

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 18:13

Szerintem ez igy hibás. Az utcai indexszel nem kellene felszorozni a legális árat, amikor meghatározod az alku alapját. És ha egy cuccnak mondjuk (bár ez autók között ritka) 4es az indexe, akkor azt illegálisan drágábban el tudod adni árnyvadászként, mint ahogy legálisan beszerzi aki megteheti. Nekem itt valami nem smakkol. A fixer legális árat tekinti alapnak (legalábbis nálam), aztán mikor távoztál, jót röhög a markába, amikor kisebb módosítással eladja a következő ügyfelének a többszöröséért. Elvégre ő kockázatot vállal és munkája is van vele nem? :(

Nem-nem, pont itt a logikai hiba.
A magas Utcai Indexszel rendelkező cuccnak pont azért nagy az utcai indexük, mivel keresettek, és legális módon komplikált a beszerzésük. Értsd: csak engedéllyel vásárolhatók, katonai cuccok, csak belső, céges használatra vannak és még sorolhatnám. A lényeg, hogy a legális beszerzésük - egyszeri árnyvadász számára - a legtöbb esetben lehetetlen.

Vegyél már egy harckocsit legalálisan vazze! Vagy egy aknavetőt, esetleg egy lézert! Egy 3-asnál magasabb erejű fókuszt, RASZ nélkül! Egy tuti verdát forgalmi vagy nyilvántartásba vétel nélkül! :sor:
Nem tudsz, mi?
Marad az illegális út, drágábban.
A képlet visszafordítva is igaz, a kereslet adott, így mindig gazdára talál a kínálat. A gondolatmenet folyamányaként az Index visszafelé is érvényesül.

Érdekes lenne, ha a fixer mindig duplázná befektetését... :X
A fixer abból él, amit sikerül kialkudnia vásárláskor ÉS eladáskor. Na meg a szívességekből persze...

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 17:07

jaja, az Utcai Index ellened dolgozik, nem melletted :sor:

Amikor venni akarsz, és nem boltban veszed, akkor neked beszámítja a fixer.

De ha te akarsz valamit eladni, akkor a fixer a bolti ár alatti árat fog mondani, és továbbadja az utcai indexért (vagy amit abból le tud alkudni a következő vevő), különben nem lenne rajta haszna.

_fferas (NPC/NJK)

_fferas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.27, 15:06

Az első esetben az ár (150.000*2) 30%-áról indul a tárgyalás.

Szerintem ez igy hibás. Az utcai indexszel nem kellene felszorozni a legális árat, amikor meghatározod az alku alapját. És ha egy cuccnak mondjuk (bár ez autók között ritka) 4es az indexe, akkor azt illegálisan drágábban el tudod adni árnyvadászként, mint ahogy legálisan beszerzi aki megteheti. Nekem itt valami nem smakkol. A fixer legális árat tekinti alapnak (legalábbis nálam), aztán mikor távoztál, jót röhög a markába, amikor kisebb módosítással eladja a következő ügyfelének a többszöröséért. Elvégre ő kockázatot vállal és munkája is van vele nem? :sor:

_Wyngarth (NPC/NJK)

_Wyngarth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.27, 14:34

Még mindig a banda kampányhoz!

Szintén a kiegben van, hogy:

- ha "egyszerűen" elpasszolnak egy verdát, akkor max. az ár felét kaphatják (ez a normál "cucc elpasszolása" - 30%-ról indul);
- ha szétberhelés után, az alkatrészeket próbálják elpasszolni, akkor az gép alapáráról indul a licit (vagy vmi ilyesmi).

Na most!

Tegyük fel, hogy az érintett jármű alapára 150.000, ill. az indexe: 2.

Ezek a számok a képzelet szülöttei. Semmi köze ahhoz, hogy az elmúlt alkalommal, egy vadász odahozta az egyik gépét a "járműparkjából", mert kellett neki néhány cserealkatrész. :sor:

Tehát!

Az első esetben az ár (150.000*2) 30%-áról indul a tárgyalás.

A második esetben viszont az alapárról (hiszen, szvsz, már nem bír a járgány szorzójával, mivel "csak" alkatrészek)

Ez alapján, az első esetben 100.000-ről, míg a második esetben 150.000-ről indul az alkudozás a fixerrel.

...és van pofája a tetves rigónak 10%-kal kiszúrni a szemünket. Egy ilyen profi munkáért.

Mi a véleményetek?

Remélem érthetően írtam le!

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 09:19

Wyngarth:

Hehe, kivételesen igazi kutyára gondoltam, najó, kicsit lehet kiberezve :(

Ha nagyon el akarsz merülni ebben az autó tolvaj - lopásgátló témában olvasgass pár autós fórumot az indexen, volt pár elszállt megoldás meg trükk. ( a kutya is innen van, csak annyit felejtettem ki, hogy ilyenkor kicsit le van húzva az ablak, hogy a kutya kapjon levegőt, és a tolvaj pedig óvatlanul bepróbálkozhat :sor: )

_Wyngarth (NPC/NJK)

_Wyngarth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.27, 07:26

Stoneskinner:

Úgy értettem, hogy a mi mesélőnknek vannak néha ilyen ötletei.

_Wyngarth (NPC/NJK)

_Wyngarth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.27, 06:51

...
A próba gondolom Autó É/J-vel megy.

Alapesetben igen, bár a bandából csak az egyik JK-nak van más É/J szakértelme (ezen kívül "Elektronika (É/J) 3" - biztos ami biztos)

... dobbermann a hátsó ülésen a sötétített üveg mögött stb :D  )

Ugye Te is egy harckész GM-Nissanra gondoltál, egy furgonban, a vetetőülés mögött, élesített AK-val? :)

Egy jó KM fantáziája határtalan tud lenni, ha a JK-k "szórakoztatásáról" van szó!

----

Egyébként a kiegben lévő "árlista" szerintünk cool! Másrészről pedig a melóért kapott lé nem minden. Nem szabad elfelejteni azt a rengeteg felszerkót, amit felelőtlen NJK-k "széthagynak" (+ vannak, akik jó pénzt perkálnak egy használható tüdőért vagy szívért).
Hé! Nem lehetsz finnyás, ha az utcán élsz. Mellesleg, nem az a kérdés, hogy Te is egy polcon végzed e, hanem az, hogy mikor. ;)

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.26, 13:55

Nagyon gonosz mesélő néha berakhat spéci autóriasztót, vagy lopásgátlót ( elektromos kisülés, dobbermann a hátsó ülésen a sötétített üveg mögött stb :)  )

MegaWatt 20000™
Lásd Robotzsaru 2? ;)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.26, 13:13

Wyngarth:

Szerintem is elég korrekt.

Még hozzá tenném, hogy ugye egy személyautó olyan 3-4 Test-tel rendelkezik, így a segítők se lehetnek túl sokan ;)

Viszont én helyedben még kiemelném, megszervez(tet)ném a banda többi tagjával a figyelőket, akik az akciót biztosítják, elterelés, ha esetleg a tulajdonos hamarabb érkezne a vártnál, és persze nem utolsó sorban a szajré biztonságos elpasszolását.

Esetleg nehezíteném a próbát a látás módosítókkal, míg az elkötés észrevétlenségét ez kifejezetten segítené.

Vagy ha a banda nagy fába vágná a fejszéjét, akkor a különböző biztonsági területeknél adnék egy kis izgalmat a játéknak, ott mégiscsak több járőr, drone, meg kamera van.

Nagyon gonosz mesélő néha berakhat spéci autóriasztót, vagy lopásgátlót ( elektromos kisülés, dobbermann a hátsó ülésen a sötétített üveg mögött stb :) )

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.26, 13:01

Hi all!

Banda kampánnyal nyomulunk.

A banda fő bevételi forrása a "gazdátlan" járművek "újrahasznosítása". :)

A kampánynál le van írva, hogy egy jármű szétkapásának alapideje test+páncélzat (nap).
Az eddig rendben van, csak arról nem találtam semmit, hogy mivel lehet csökkenteni az időt.

Háziszabályként azt találtuk ki (nincs közöttünk autószerelő), hogy:

- a szétszerelés alapcélszáma: test+páncél;
- a gépen egyszerre test számú tag dolgozhat;
- a próbát egy kijelölt kari (JK) végzi;
- a segítők 4-es célszámra gurítunk próbát, és egy segítő minden két sikere, egy sikert ad a próbához (ne felejtsétek el:  max. 3-as skill mindenkinek);
- ha nincs siker, akkor a teljes idő=az alapidő*1,5

Szerintetek is korrekt, vagy valamit változtatnátok rajta!

Előre is kösz!

Korrektnek tűnik.
A próba gondolom Autó É/J-vel megy.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]