Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ynev lovagjai

• Válasz írásához lépj be
2059 hozzászólás érkezett eddig

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.12, 09:51

Szia!

Hát ezek a kérdések piszok messzire vezetnek, és megválaszolásuk előtt definiálni kéne az Ynevi társadalmat, a hadsereget, a mágiát és minden mást amiben lassan 20 éve nincs konszenzus még a "nagy öregek" között sem.

Mostantól az én szubjektív alá nem támsztott, Ynevidegen stb... véleményem:

Országonként változik, Shadonban pl igaz amit írsz, de pl Ilanorban minden szabad férfi fegyverfogató.
Pyaron azért nehéz kérdés mert szvsz a vallásból fakadóan nagyon erős a polgári értékrend, és ennél fogva a polgári szabadságjogok, úgy vélem éppen ezért hogy szabad a fegyverviselés, bár azt el tudom képzelni hogy bizonyos fegyvertípusok mint rangjelzés tiltott a köznépnek.
Az én Ynevemen egyébként már rég nem a nemesi felkelés adja a hadseregek gerincét (kivéve az elvaúlt Shadonban), már csak azért sem mert a modernebb sorozott / zsoldos jellegű seregekkel szemben nem lenne hatékony. A faudalizmusra azért volt szükség mert az államhatlom az összeomlott infrastuktúra miatt nem tudott hatékonyan nagy területet kormányozni, de Yneven a mágia és a pszí miatt ez nem lehet probléma.

Üdv,
Tilleo

Kezdjük mondjuk ott, hogy egy kiüresedett, előjogokkal nem járó nemesi címet minek visszavonni?

Azt, hogy előjogokkal nem jár, azért kétlem. Gyanítom, hogy az általános fegyverviselés tiltott, aki nem nemes/vitéz/lovag/kardnemes/fogalmam sincs minek nevezzük még el, vagy nincs engedélye rá, az nem igen viselhet szerintem adott hossznál hosszabb pengét. Tehát lehet, hogy a kézművesnek van tőre, de hogy kardja csak a papnak/lovagnak lehet, az szinte biztos. Ez meg azért szerintem elég lényeges jog.

No itt vetődik fel néhány sztem nagyon lényeges kérdés:

1. milyen előjogok járhatnak Pyarronban a "nemesi"/lovagi címmel?

2. Tényleg szabályozzák-e a fegyverviselést Pyarronban vagy akár más Ynevi országokban?

3. ha igen, akkor a kalandozó koncepció mennyire tartható?

Megfelelő válaszok esetén a nem kicsit ellentmondásos, idealisztikus, modern ideákkal feldíszített, anarchisztikus (szabados) és elmosódó háttér helyett váratlanul egy könnyebben elképzelhető, reálisabb és logikusabb környezet kezd kibontakozni.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.18, 19:37

Ti vagytok Ynev lovagjai?

Amúgy van egy keres-kínál részlege a site-nak apro.rpg.hu néven. Ott keres(hetnél)s emböröket.

enyedimarci

enyedimarci

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.18, 19:22

cs a haverokkal csinálunk egy csapatot és még egykét ember befér aki akar és debrecenben lakik vagy nem baj a távolság az jelentkezzen
az E-mail címem enyedi.marci@gmail.com

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.19, 13:49

Hali!
(OFF)
Több mindenre van ötletem, csak véletlenül Alister levelében van meg a legtöbb:(/OFF)

Akkor elmondom az én verziómat is: a bátor molnár megmenti a "király" életét. Ez alapból kevés a lovaggá ütéshez, ezért csak valami flancos kitüntetés jár, de mondjuk a molnár olyan haditettet visz véghez a háborúban, ami miatt csakugyan lovaggá ütik őt. A lovagrend szégyenkezve fogadja a "megtiszteltetést", csúnyát szitkozódik a nagymester, aztán közli az újdonsült lovaggal, hogy náluk a rendbe tartozásnak bizony feltételei vannak, és mához egy évre elbírálják, hogy a lovag úr méltó-e a megtiszteltetésre, hogy továbbra is a rend sorait gyarapítsa. Addig is rendelkezésére állanak a rend kiképzőtisztjei, felszerelése, stb. Ha egy nemtelen képes valahogy a rendbe kerülni, az már valami. Ha képes egy év után bent is maradni, akkor szvsz. elismerhetik maguk közé tartozónak - egyszerűen belátják, hogy többre hivatott, mint hogy molnár legyen.

Ez működőképesen hangzik - bár a magam részéről némileg szkeptikus vagyok hogy egy év alatt a molnár le tudja-e dolgozni a fél életnyi hátrányát (de a lehetőség kétségkívül adott).

Sarkítsuk egy kicsit a dolgot: a legtöbb ynevi őstermelő nem fülixaros, analfabéta vályogvető. Szóval egy picit könnyebb lesz
ledolgozni a hátrányát.

Továbbá, ha Quasimodo TÉNYLEG nagy szolgálatot tesz a Koronának, akkor őfelsége nem teszi be őt a Királyi
Díszőrségbe, mert ezzel saját magát, a Díszőrséget és csóri "megváltozott munkaképességű" harangozót is
lejáratná. Már feltéve, hogy őfelségénél "nem mentek el otthonról".

Itt feltételezem úgy gondolod, hogy mint lovag. Ez nekem meredek. Elfogadnám, ha a lovagság lenne a hadakozás egyetlen formája, de így nem hiszem, hogy a molnár gyereke lovag lenne, és nem vértes gyalogos (ami szintén drága dolog, de a lovagságnál azért olcsóbb).

Amúgy azon gondolkozom, hogy tengerész és bokorugró katona is lehet "vitéz" és nemes.

Szerintem simán lehet szó földről - csak épp nem örökbirtokról, hanem használatra kapott földről. Amikor a kardnemes meghal, a gyerekeire nem marad örökül birtok (hacsak azt valami felsőbb hatalom rájuk nem örökíti), csak a felhalmozott vagyon, maga a birtok tehát visszaszáll az államra.

Ebből szerintem az lesz (ismerve az emberi természetet), hogy (sarkítani fogok) a kardnemes birtokául adott erdős-halastavas-gyümölcsös terület helyett az állam visszakap egy csontig lekopasztott, félsivatagos pusztaságot, ahol a talaj termőképessége vetekszik az Ibara mélysivatagi részével...

Életjáradék, az kell neki, nem földbirtok.

2. Tényleg szabályozzák-e a fegyverviselést Pyarronban vagy akár más Ynevi országokban?

Egészen biztos. Másképpen nem igazán képzelhetőek el szervezett államok. Gondold csak el, mi lenne, ha bárki szabadon viselhetne bármiféle fegyvert... ;)

Svájc? :ok:

Adios
KLM

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.19, 09:29

Máskor kéretik figyelmesebben olvasni.Köszönöm.

(OFF)Bagoly, mekkora gerenda... ;) (/OFF)

A fontossági sorrendre utalok... :( ...egy ideje... :)

Amit egy szóval sem vitattam és egyetértettem. :ok:
Üdv!

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 22:18

"Ebből szerintem az lesz (ismerve az emberi természetet), hogy (sarkítani fogok) a kardnemes birtokául adott erdős-halastavas-gyümölcsös terület helyett az állam visszakap egy csontig lekopasztott, félsivatagos pusztaságot, ahol a talaj termőképessége vetekszik az Ibara mélysivatagi részével..."
Lásd szpáhik- csak használatra kapták a birtokot ezért megpróbáltak mindent kisajtolni belőle.

"Szerintem pyarronban érdemeik szerinti nemességgel büszkélkednek, nem pedig dekadens, elkényelmesült kékvérűekkel."
Az utóbbi mondjuk a IRL 16-17. századtól jellemző- a tűzfegyverek elterjedésével csökkent a nemesek hadakozási kedve is, végülis baromira nem üzlet 10-20 éven át edzeni és gyakorolni a nehézpáncélos harcászatot, hogy aztán egy párnapos gyorstalpalón átesett névtelen senki kilője.

Módosította Fenrir: 2009.11.18, 22:23

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 21:58

Üdv!

Akkor elmondom az én verziómat is: a bátor molnár megmenti a "király" életét. Ez alapból kevés a lovaggá ütéshez, ezért csak valami flancos kitüntetés jár, de mondjuk a molnár olyan haditettet visz véghez a háborúban, ami miatt csakugyan lovaggá ütik őt. A lovagrend szégyenkezve fogadja a "megtiszteltetést", csúnyát szitkozódik a nagymester, aztán közli az újdonsült lovaggal, hogy náluk a rendbe tartozásnak bizony feltételei vannak, és mához egy évre elbírálják, hogy a lovag úr méltó-e a megtiszteltetésre, hogy továbbra is a rend sorait gyarapítsa. Addig is rendelkezésére állanak a rend kiképzőtisztjei, felszerelése, stb. Ha egy nemtelen képes valahogy a rendbe kerülni, az már valami. Ha képes egy év után bent is maradni, akkor szvsz. elismerhetik maguk közé tartozónak - egyszerűen belátják, hogy többre hivatott, mint hogy molnár legyen.

Ez működőképesen hangzik - bár a magam részéről némileg szkeptikus vagyok hogy egy év alatt a molnár le tudja-e dolgozni a fél életnyi hátrányát (de a lehetőség kétségkívül adott).

Ezt egy pyarroni teokartikus kvázidemokráciában mondjuk még el is tudom képzelni. Tehát - ahogy a varázslóiskolába is tehetség alapján küldik a külköt, úgy lovagnak is a legtehetségesebb gyerekek tanulhatnak. Ha a lovaguram fia esetlen, gyenge, ráadásul még hülye is, akkor sem lovag, sem pap nem lesz belőle, ugyanakkor ha a molnár gyereke ügyes, erős, és megvan a magához való esze, akkor bekerülhet egy lovagrendbe. Szvsz, persze. Ennyi nálam belefér a fentezibe.

Itt feltételezem úgy gondolod, hogy mint lovag. Ez nekem meredek. Elfogadnám, ha a lovagság lenne a hadakozás egyetlen formája, de így nem hiszem, hogy a molnár gyereke lovag lenne, és nem vértes gyalogos (ami szintén drága dolog, de a lovagságnál azért olcsóbb).

Ebben nem lennék biztos. Ha a papok szerény körülmények között élnek (márpedig a földi teokráciákkal szemben itt nem élő istenekről van szó, ráadásul jóléti államot próbálnak kialakítani, érzésem szerint, tehát nem különülnek annyira el az egyébként is jómódú köznéptől), akkor az ő gyerekük mindössze a nevesebb oktatók előnyét élvezheti. Az istenek kegye szerintem ettől független, tehát a papi útra is (sőt, itt talán fokozottan) igaz az, hogy a kiemelkedőt veszik be, nem a beleszületettet.

Most akkor tudni kéne, hogy az istenek kegye az született adottság, a hitben buzgók érdemlik ki vagy mindkettő... Szvsz a Magus a hitbeli buzgóság pártján áll (lásd hamis isten papjai is képesek szakrális mágiát használni), az meg nevelhető (elvileg :ok:).

Szerintem pyarronban érdemeik szerinti nemességgel büszkélkednek, nem pedig dekadens, elkényelmesült kékvérűekkel. A nemes fogalma ott inkább "kiváló ember", nem pedig "nemesenszületett".

Ettől mondjuk Shadonban vagy Predocban már csak társadalom védelmi szempontból is "kiröhögik" őket, még ha amúgy egyéni érdemeiket el is ismernék. Egyszerűen túl sokat veszítene a külhoni nemesség azzal, ha ez az újmódi ostobaság Pyarronon kívül is meggyökerezne (és ott nincs teokrácia, hogy elfojtsa a nemesség hatalommegőrző törekvéseit).

Ha az előbbi jobban vív, gyorsabban fut, kitartóbb, ráadásul okosabb, mint az utóbbi, akkor pyarronban ebből nem látok problémát.

Mivel úgy tűnik, Yneven erősebben működnek a természetes kiválasztódás törvényei (kalandozók, Krán, stb), mint IRL, ezért nem fogadnék arra, hogy egy foltozóvarga fia labdába rúghat egy lovag gyermeke mellett - és itt most a nagy átlagról beszélek, nem a ritkán előforduló szélsőségekről.

Szerintem simán lehet szó földről - csak épp nem örökbirtokról, hanem használatra kapott földről. Amikor a kardnemes meghal, a gyerekeire nem marad örökül birtok (hacsak azt valami felsőbb hatalom rájuk nem örökíti), csak a felhalmozott vagyon, maga a birtok tehát visszaszáll az államra.

Ebből szerintem az lesz (ismerve az emberi természetet), hogy (sarkítani fogok) a kardnemes birtokául adott erdős-halastavas-gyümölcsös terület helyett az állam visszakap egy csontig lekopasztott, félsivatagos pusztaságot, ahol a talaj termőképessége vetekszik az Ibara mélysivatagi részével...

Azt, hogy előjogokkal nem jár, azért kétlem.

Én is kétlem, de hát nem is én akarom kiüresíteni és puszta címnek tekinteni a nemességet. ;)

Majd istenük megvonja tőlük a kegyet, és az egyház kiátkozza őket. Nemár. Szerintem ott, ahol az istenek személyesen jelölik ki a kegyeltjeiket, az ilyesmire eléggé kis esély van.

Egyrészt szerintem nem az istenek személyesen, hanem valamelyik ezzel megbízott angyaluk/szentjük. Másrészt arra hajlok, hogy nem véletlenszerűen, hanem mondjuk hitbeli buzgóság alapján, amiben egy fantasy világban a papok családja valószínűleg élen jár. Harmadrészt mintha olyasmi szerepelt volna, hogy bizonyos posztokat laikus (itt: nem mágiahasználó) egyháztagok is betölthetik... (szevasz, szimónia, viszlát, égi igazságosság :P )

Fegyverviselés, páncélviselés, adó- és/vagy vámmentesség, kedvezőbb elbírálás bizonyos ügyekben, lehetőség párbajra (bizonyos szabályok mellett persze), ilyenek.

Egészen biztos. Másképpen nem igazán képzelhetőek el szervezett államok. Gondold csak el, mi lenne, ha bárki szabadon viselhetne bármiféle fegyvert... :(

Tartható, bizonyos megszorításokkal.
Teljes válasz az off topikban.

Máskor kéretik figyelmesebben olvasni.Köszönöm.

(OFF)Bagoly, mekkora gerenda... ;) (/OFF)

A fontossági sorrendre utalok... :) ...egy ideje... :)

Maradok tisztelettel: Alister

Módosította alister: 2009.11.18, 22:03

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 21:20

Kezdjük mondjuk ott, hogy egy kiüresedett, előjogokkal nem járó nemesi címet minek visszavonni?

Azt, hogy előjogokkal nem jár, azért kétlem. Gyanítom, hogy az általános fegyverviselés tiltott, aki nem nemes/vitéz/lovag/kardnemes/fogalmam sincs minek nevezzük még el, vagy nincs engedélye rá, az nem igen viselhet szerintem adott hossznál hosszabb pengét. Tehát lehet, hogy a kézművesnek van tőre, de hogy kardja csak a papnak/lovagnak lehet, az szinte biztos. Ez meg azért szerintem elég lényeges jog.

No itt vetődik fel néhány sztem nagyon lényeges kérdés:

Megfelelő válaszok esetén a nem kicsit ellentmondásos, idealisztikus, modern ideákkal feldíszített, anarchisztikus (szabados) és elmosódó háttér helyett váratlanul egy könnyebben elképzelhető, reálisabb és logikusabb környezet kezd kibontakozni.

Módosította tar242: 2009.11.18, 21:20

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 21:10

Üdv!

Puszta logikából, egy legendás hírű lovagrend nem szívesen fogadja be apródnak azt a nemesi sarjat, aki nem felel meg mind a 4 követelménynek. Az ilyen lovaggá ütött emberek sarjai talán, talán bekerülhetnek a képzésbe, de ő már akkor nemesnek született. Ha a bátor molnár megmenti a király életét, és ezért őt lovaggá üti, annak a két nagy fia nem lesz lovag, max. csatlós. Ez mellesleg így is nagy előléptetés... de a késöbb született, és ideálisan felnevelt, taníttatott fia, vagy teszem azt a bátor exmolnár unokája már kaphat lehetőséget apróddá, majd lovaggá válni. Ezt így tudom elképzelni.

A Lovas cimű novallában a jelentkezőket már gyerekkorukban felveszik a rend soraiba.Kiképezik és lovagot nevelnek belőle.Ezek a jelentkezők jó esélyek papok gyerekei,akik többnyire polgári származásúak.Szóval itt a neveltetéssel nem lesz gond.

Ezt egy pyarroni teokartikus kvázidemokráciában mondjuk még el is tudom képzelni. Tehát - ahogy a varázslóiskolába is tehetség alapján küldik a külköt, úgy lovagnak is a legtehetségesebb gyerekek tanulhatnak. Ha a lovaguram fia esetlen, gyenge, ráadásul még hülye is, akkor sem lovag, sem pap nem lesz belőle, ugyanakkor ha a molnár gyereke ügyes, erős, és megvan a magához való esze, akkor bekerülhet egy lovagrendbe. Szvsz, persze. Ennyi nálam belefér a fentezibe.

"Ezek a jelentkezők jó esélyek papok gyerekei,akik többnyire polgári származásúak." A papok (miért lennének?- valószínüleg legalább egyik szülőjük pap volt, miért kellenne az isteneknek évi X kegyeltet a közből választaniuk, mikor van jó pár papi származék)?
Mert a gyerekeik biztos nem polgári származásúnak számítanak (teokrácia, vagy miaszösz - autmikusan nagyobb rangúak, mint a sima nemesek, nem?).

Ebben nem lennék biztos. Ha a papok szerény körülmények között élnek (márpedig a földi teokráciákkal szemben itt nem élő istenekről van szó, ráadásul jóléti államot próbálnak kialakítani, érzésem szerint, tehát nem különülnek annyira el az egyébként is jómódú köznéptől), akkor az ő gyerekük mindössze a nevesebb oktatók előnyét élvezheti. Az istenek kegye szerintem ettől független, tehát a papi útra is (sőt, itt talán fokozottan) igaz az, hogy a kiemelkedőt veszik be, nem a beleszületettet.

Pontosítsunk. Lovag csak nemes lehet (per definitionem). Ahol a nemesség uralkodik, ott a soraikba bekerülni nehezebb, mint a teokratikus Pyarronban - de meglátásom szerint ott is inkább a vitézi rangot (ami még nem nemesség!) osztogatják első körben, mert nem lenne logikus a saját megmaradt lovagjaikat a külhoniak előtt foltozóvargák és trágyahordók felkenésével lejáratni.

Szerintem pyarronban érdemeik szerinti nemességgel büszkélkednek, nem pedig dekadens, elkényelmesült kékvérűekkel. A nemes fogalma ott inkább "kiváló ember", nem pedig "nemesenszületett".

A Lovas cimű novallában a jelentkezőket már gyerekkorukban felveszik a rend soraiba.Kiképezik és lovagot nevelnek belőle

.
Persze, simán, tök reális, hogy egy csomó trágyahordó paraszt kölkét meg egy csomó kispap kölkét meg egy csapat hivatásos fegyverforgató kölkét együtt nevelik fel lovagnak... :ok:

Ha az előbbi jobban vív, gyorsabban fut, kitartóbb, ráadásul okosabb, mint az utóbbi, akkor pyarronban ebből nem látok problémát.

Földről meg ugye nem biztos, hogy szó van, pláne egy teokráciában (ahol szinte biztos, hogy nincs).

Hosszútávon azonban szvsz ott vagyunk, ahol a part szakad: a papi-hivatalnok előkelők is bebetonozzák a családi pozícióikat, a fontos posztokat és zsíros állásokat a saját, erre nevelt rokonaiknak juttatják, a körön kívüli tehetségek pedig bizonyíthatnak a veszélyes határvidékeken meg a koldusszegény peremtartományok madársejárta területein...

Majd istenük megvonja tőlük a kegyet, és az egyház kiátkozza őket. Nemár. Szerintem ott, ahol az istenek személyesen jelölik ki a kegyeltjeiket, az ilyesmire eléggé kis esély van.

Tisztelettel:
R'naggol

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 19:47

alister:

KLM:
Egyetértek.A származást úgy értettem,hogy nem feltétel a toroni születés vagy is a jelültnek nem minden esetben kell a birodalom területéről származnia.
Üdv!

Itt jeleztem,hogy egyetértek KLM koncepciójával.Te most ott is hibát keresel ahol egyetértettem?Máskor kéretik figyelmesebben olvasni.Köszönöm.
Üdv!

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 18:59

Üdv!

1._Domoly 2009.11.15, 11:07
A nemesi cím ma csak kitüntetésként adható és akár vissza is vonható. :)

Mondjuk valami csekélyke érvelés nem ártana mellé, mert ez így (tök mindegy, ki írta/találta ki) csak... hagyjuk, jó? :ok:

Kezdjük mondjuk ott, hogy egy kiüresedett, előjogokkal nem járó nemesi címet minek visszavonni? :) Fegyelmező büntetésként legfeljebb hangos röhögést vált ki az "elítéltből", akit meg érdekel az ilyen talmi hívság, az meg igyekszik megtartani. Aztán folytassuk azzal, hogy egy valódi előjogokkal bíró nemesi címet meg elég macerás ténylegesen visszavonni egy nem nemesi kormányzatnak (elvégre az illető csak egyszerűen továbbáll olyan helyre (pölö Predoc), ahol a nemesi címét elismerik, a papok határozatait meg "csak azért sem" hajtják végre (Ugocsa non coronat!)).
(OFF)Nem tudom, szándékolt cél-e a pyar nemesség végleges lejáratása és nevetségessé tétele, de
a, ha igen, akkor tessék szépen kihúzni a pyar nemességet, helyére a főpapságot-középpapságot tenni, és a probléma megoldva, nem kell köröket futni, jöhet a hivatalnok-előkelőségek hosszú sora (legalább is nem hiszem, hogy Pyarronban ilyen feltételekkel maradt volna hagyományos nemesség 3000 év után, amikor több tagállamban valódi fényükben tündökölhetnek);
b, ha meg nem, akkor tessék el se kezdeni ezt a lejárató kampányt.(/OFF)

Hosszútávon azonban szvsz ott vagyunk, ahol a part szakad: a papi-hivatalnok előkelők is bebetonozzák a családi pozícióikat, a fontos posztokat és zsíros állásokat a saját, erre nevelt rokonaiknak juttatják, a körön kívüli tehetségek pedig bizonyíthatnak a veszélyes határvidékeken meg a koldusszegény peremtartományok madársejárta területein...

Lényegében ugyanazt írtam,hogy lényeg a 13,de ha már felvették őket,akkor legalább a tehetség legyen fontos. :(

(OFF)Ezt ugye szándékosan csinálod? ;) (/OFF)

NEM a tehetség a lényeg bennük, az csak a szükséges minimum, hogy egyáltalán mérlegre kerüljenek: sokkal fontosabb az, hogy vérfrissítőként hassanak (gyakorlatilag ne legyenek valamelyik klántag rokonai) és hogy megbízható ügynököt lehessen belőlük nevelni.

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 17:21

Pyarron-ban csak amolyan kitüntetés,de vissza is vonható.

Ezt így honnan? ;)

Értem.Tehát a származás nem lényeges.Inkább a tehetség fog számítani pl. Geor-ra is az apja miatt figyeltek fel.

Ilyenkor komolyan az az érzésem, hogy nem figyelsz... :ok:
Szóval akkor még egyszer: az Ikrek szektája évente "felvesz" (itt: elkezd kiképezni) X+13 újoncot, ahol X nagyságrendileg nagyobb, mint 13. Az X gyerek az saját nevelés (értsd: klántagok gyermekei). Azt a 13 is a származása miatt "fogadják örökbe", hogy ne váljon a klán beltenyészetté. Őket a vérfrissítésben betöltött szerepük miatt választják ki, nem azért, mert 13 plusz tanítvány olyan jelentős fegyvertény lenne, tehát náluk a kiemelkedő képességek csak szükséges, de nem elégséges feltételt jelentenek.

1._Domoly 2009.11.15, 11:07
A nemesi cím ma csak kitüntetésként adható és akár vissza is vonható. :)

2.Szerintem te se nagyon figyelsz.Lényegében ugyanazt írtam,hogy lényeg a 13,de ha már felvették őket,akkor legalább a tehetség legyen fontos. :(

Üdv!

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 17:02

".Tehát a származás nem lényeges.Inkább a tehetség fog számítani pl. Geor-ra is az apja miatt figyeltek fel."
Szóval Geornak a származása döntött? De komolyan évi néhány ezer újoncból 13 nem klánbeli miért és hogyan jelenti azt, hogy csak a tehetség számít? (Lehet hogy tehetség alapján választják ki azt a néhányat, de az is lehet hogy pont emiatt nem kerül be néhány olyan klánbéli aki tehetségesebb lenne, nem? - ez ugyanúgy származás szerinti megkülönbözetés, nem?)

Neked egy kiváló ilanori embervadász fia nem jó választás? :ok: Akitől még az ikrek mestere is tartott.Geort valószínűleg már régebben figyeltek és megfelelt az elvárásaiknak.Szinte biztos ,hogy a többi jelöltnek is hasonló követelményeknek kell megfelelni.
Üdv!

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 17:00

Üdv!

Én ebből indulok ki,Te pedig abból,hogy lovag csak nemes származású lehet.

Pontosítsunk. Lovag csak nemes lehet (per definitionem). Ahol a nemesség uralkodik, ott a soraikba bekerülni nehezebb, mint a teokratikus Pyarronban - de meglátásom szerint ott is inkább a vitézi rangot (ami még nem nemesség!) osztogatják első körben, mert nem lenne logikus a saját megmaradt lovagjaikat a külhoniak előtt foltozóvargák és trágyahordók felkenésével lejáratni.

Csak itt az probléma,hogy Pyaronban és Kránban gyakorlatilag nincs nemesség.

Ne szánkózzunk. Pyarronban van, csak politikailag súlytalan, Kránban meg szintén van, csak nagyobb és gyorsabb a rotáció köztük is (lásd ETK meg Summarium az örökletes consulari famíliákról).

Pyarron-ban csak amolyan kitüntetés,de vissza is vonható.

Ezt így honnan? :)

Krán-ban pedig nem összeegyeztethető a Változás törvényével(Dronner).

Egy frászt nem. Gyakorlatilag egész Krán egy nemesítési program. :P
Csak itt nem lehet hosszabb időre megállni, mint a külvilág szerencsés részein.

A Lovas cimű novallában a jelentkezőket már gyerekkorukban felveszik a rend soraiba.Kiképezik és lovagot nevelnek belőle

.
Persze, simán, tök reális, hogy egy csomó trágyahordó paraszt kölkét meg egy csomó kispap kölkét meg egy csapat hivatásos fegyverforgató kölkét együtt nevelik fel lovagnak... ;)
Ha meg csak árvákkal dolgoznak, akkor az elég bizonytalan utánpótlás, főleg a Dúlás előtt (én erre nem építenék rendszert, az fix).

Ezek a jelentkezők jó esélyek papok gyerekei,akik többnyire polgári származásúak.

Mi van? :) A papok gyerekei papi származásúak, nem? :(
//És most jó leszek, és nem célozgatok örökletes papi- és főpapi-dinasztiákra, mint a nemesség szerepét szinte egy az egyben átvevő rétegre...//

Főleg,hogy vitézzé és lovaggá ütéskor nemesi rangot kapnak földel és kiváltságokkal együtt.

Stop! Lovag = nemes, de ebből nem következik, hogy a vitéz is! Földről meg ugye nem biztos, hogy szó van, pláne egy teokráciában (ahol szinte biztos, hogy nincs).

Én is.Próbálom elképzelni, hogyan működhet a jelentkezők kiválasztása.Tehát jó esélyel az ott élő családok utódai közül kerül ki az utánpótlás.

Minden bizonnyal, tekintve, hogy az ynevi fejvadászokat az IRL nindzsákról mintázták. ;)

Szóval nem csak papok gyerekei vihetik sokra.

IRL a középkorban se csak a nemesi származásúak vihették sokra, de lényegesen jobb esélyeik voltak, mint egy parasztnak vagy polgárnak.

Értem.Tehát a származás nem lényeges.Inkább a tehetség fog számítani pl. Geor-ra is az apja miatt figyeltek fel.

Ilyenkor komolyan az az érzésem, hogy nem figyelsz... :ok:
Szóval akkor még egyszer: az Ikrek szektája évente "felvesz" (itt: elkezd kiképezni) X+13 újoncot, ahol X nagyságrendileg nagyobb, mint 13. Az X gyerek az saját nevelés (értsd: klántagok gyermekei). Azt a 13 is a származása miatt "fogadják örökbe", hogy ne váljon a klán beltenyészetté. Őket a vérfrissítésben betöltött szerepük miatt választják ki, nem azért, mert 13 plusz tanítvány olyan jelentős fegyvertény lenne, tehát náluk a kiemelkedő képességek csak szükséges, de nem elégséges feltételt jelentenek.

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 16:49

".Tehát a származás nem lényeges.Inkább a tehetség fog számítani pl. Geor-ra is az apja miatt figyeltek fel."
Szóval Geornak a származása döntött? De komolyan évi néhány ezer újoncból 13 nem klánbeli miért és hogyan jelenti azt, hogy csak a tehetség számít? (Lehet hogy tehetség alapján választják ki azt a néhányat, de az is lehet hogy pont emiatt nem kerül be néhány olyan klánbéli aki tehetségesebb lenne, nem? - ez ugyanúgy származás szerinti megkülönbözetés, nem?)

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 16:41

KLM:
Egyetértek.A származást úgy értettem,hogy nem feltétel a toroni születés vagy is a jelültnek nem minden esetben kell a birodalom területéről származnia.
Üdv!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 16:28

Hali!

Aha. Az Ikreknek tehát kell évi "sok" újonc (ezer dologtól függően), de ebből KÖTELEZŐEN 13-at külsősök közül választanak.

Hmmm... Úgy érzem valami felett elsiklasz.

Szóval ha valaki beleszületik egy efféle többgenerációs rendőr/fejvadász/gumininnya/lovag stb. szervezetbe,
akkor statisztikailag jobb lesz, mint a külsős.

Viszont hosszú távon - és Ynev államai rendszeresen hosszabb távon léteznek és gondolkoznak, mint
IRL szinte bárki - ez belterjességhez vezethet. Részben "genetikai" (nálam DNS nincs Yneven :ok: ,
de valami hasonló igenis van), részben tudásbeli kontraszelekció lesz, mint veszélyforrás.
(Tudod, mikor már az dönt ,hogy mennyire volt jó káder az apuka egy posztra kiválasztott emberek
között... Az nagyon siralmas eredményeket tud hozni. Vagy nézd meg Károly herceg fejét... ;) ).

Ezt egy állandó és kötelező vérfrissítés egész jól tudja ellensúlyozni.

Adios
KLM

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 16:19

Aha. Az Ikreknek tehát kell évi "sok" újonc (ezer dologtól függően), de ebből KÖTELEZŐEN 13-at külsősök közül választanak.

Üdv!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 16:10

Hali!

Nem vagyok auer, de olvastam az Acél és Oroszlánt.

Én is.Próbálom elképzelni, hogyan működhet a jelentkezők kiválasztása.Tehát jó esélyel az ott élő családok utódai közül kerül ki az utánpótlás.

Adios
KLM

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 15:56

Nem vagyok auer, de olvastam az Acél és Oroszlánt.

Fenrir:
Igen papként kb. ugyanazt a kiáltságokat élvezi,mint egy nemes.De;
_Domoly:"A törvény előtti egyenlőség közel teljes,bár a papsággal szemben nagyobbak az elvárások,igaz a lehetőségeik is szélesebb körűek."
"A határvidékről származó,aki vitézi címét maga verekedte ki.Eredete bámilyen lehet,jellemzően az őrvidék egyik szabad fegyverforgató családjából származik vagy száműzöttként-menekültként érkezett oda,hogy megkapaszkodjon és bizonyítson,esetleg egy vitéz fia aki nem jogosult a birtok megtartására,így új megélhetés után kellett néznie."
Szóval nem csak papok gyerekei vihetik sokra.
Üdv!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]