Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ynev lovagjai

• Válasz írásához lépj be
2059 hozzászólás érkezett eddig

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 15:08

"Ezek a jelentkezők jó esélyek papok gyerekei,akik többnyire polgári származásúak." A papok (miért lennének?- valószínüleg legalább egyik szülőjük pap volt, miért kellenne az isteneknek évi X kegyeltet a közből választaniuk, mikor van jó pár papi származék)?
Mert a gyerekeik biztos nem polgári származásúnak számítanak (teokrácia, vagy miaszösz - autmikusan nagyobb rangúak, mint a sima nemesek, nem?).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 14:56

auer:
Mi a helyzet a külömböző fejvadászklánokkal,vagy a nemesi házak pietoraival?Ők is csak pietorok gyerekei lehetnek?Pl. ha háború van és megfogyatkozott a harcra fogható állomány,akkor sem vesznek fel alacsonyabb kasztú szülők gyerekét.Itt szó szerint gyerekekre gondoltam,akiket maguk képeznek ki.

Ez nincs a kiegben külön kiemelve (nagyon őszintén: az igazán fontos részeket félhomály fedi azonkívül mivel ugye beszámolók in-karakter szövegek így ezek hitelessége is kétségbe vonhatóak)
De úgy jött le h régi többgenerációs katonacsaládok vannak, városerődökben élnek állandó készenlétben.
De jó példa a Morgena árnyaiban Sagarr E... akinek az apja hadmérnök volt ő pedig testőrparancsnok.

Vannak pl kereskedőknek őrei (gyK: biztonsági őrök) akik hordhatnak fegyvert de pietor alatt állnak. Van még pár ilyen extrém példa (udvari orkok), bárdos bm szekták stb...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 14:31

Hali!

auer:
Mi a helyzet a külömböző fejvadászklánokkal,vagy a nemesi házak pietoraival?Ők is csak pietorok gyerekei lehetnek?

Nem vagyok auer, de olvastam az Acél és Oroszlánt.

- Minden évben tizenhárom növendék részesül abban a megtiszteltetésben, hogy a klán befogadja - mondta. - Idén az egyik halálát lelte Kahréban. A helye még betöltetlen.

Nyilvánvalóan évi 13 új Iker édeskevés.

Viszont ha úgy nézed, hogy a többit Bhoraka lakossága "kiszaporodja", de ez a 13 fő a kötelező vérfrissítés,
hogy ne legyenek túl belterjesek... Akkor van egy elég jól szuperáló meritokráciánk.

Adios
KLM

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 13:09

elméletileg amelyik kasztú szüleid vannak abba tartozol. balkézi gyereknél az anya kasztja dönt. Feljebbjutni szinte lehetetlen kivétel házasság, papi pálya vagy katonáskodás (ritkán de asszem sedularból lehet pietor) a lovagrendek viszont "lovagnak" biztos nem vesznek fel alsóbb kasztút

auer:
Mi a helyzet a külömböző fejvadászklánokkal,vagy a nemesi házak pietoraival?Ők is csak pietorok gyerekei lehetnek?Pl. ha háború van és megfogyatkozott a harcra fogható állomány,akkor sem vesznek fel alacsonyabb kasztú szülők gyerekét.Itt szó szerint gyerekekre gondoltam,akiket maguk képeznek ki.
Elnézést a sok kérdésért,de kiváncsi vagyok a részletekre.Eddig úgy tudtam,hogy ha alacsonyabb kasztúként sikerül bekerülnöd egy nemesi házba,vagy fejvadászklánba,akkor felemelkedhetsz pietorrá.Bocs ha valamit nem jól tudtam. :ok:
Üdv!

Módosította Leonidas: 2009.11.18, 13:12

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:59

Hali!

Én ebből indulok ki,Te pedig abból,hogy lovag csak nemes származású lehet.Csak itt az probléma,hogy Pyaronban és Kránban gyakorlatilag nincs nemesség.(...).Krán-ban pedig nem összeegyeztethető a Változás törvényével(Dronner).

Hát ez így nem teljesen igaz, ti. az elfeknél van nemesség (igaz, az öröklés és az orgyilkosság szakértelem
egymás feltételei) és lovagrendek.

Továbbá az akvér vérű halandók - mivel ugye az odért ölnek, halnak - is könnyen kialakíthatnak egyfajta
nemességet (ahol elég könnyen mérhető, mennyire kék valaki vére :ok:... vagy épp gennysárga. ).

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:58

Bocs nem jól tettem fel a kérdést.Kik közül kerülnek ki a lovagrendek pietor kasztú tagjai?Csak pietor szülők,vagy alacsonyabb kasztú szülők gyerekei is bekerülhetnek?Tehát fontos,hogy a szülő pietor legyen.
Üdv!

elméletileg amelyik kasztú szüleid vannak abba tartozol. balkézi gyereknél az anya kasztja dönt. Feljebbjutni szinte lehetetlen kivétel házasság, papi pálya vagy katonáskodás (ritkán de asszem sedularból lehet pietor) a lovagrendek viszont "lovagnak" biztos nem vesznek fel alsóbb kasztút

Novella kösz, erre tippeltem. Tényleg nagyon jó novella.

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:52

sympietorok (együttes pietor) lesznek ha jól emlékszem, azaz csak egy pietor jelenlétében minősülnek ők is azzá, csak az ő jelenlétében viselhetnek fegyvert, stb

Bocs nem jól tettem fel a kérdést.Kik közül kerülnek ki a lovagrendek pietor kasztú tagjai?Csak pietor szülők,vagy alacsonyabb kasztú szülők gyerekei is bekerülhetnek?Tehát fontos,hogy a szülő pietor legyen.
Üdv!

Módosította Leonidas: 2009.11.18, 12:54

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:48

sympietorok (együttes pietor) lesznek ha jól emlékszem, azaz csak egy pietor jelenlétében minősülnek ők is azzá, csak az ő jelenlétében viselhetnek fegyvert, stb

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:28

Ok elfogadom,hogy a pietorok köznemesek.Viszont a többségük valószínűleg navor vagy sedular kasztú szülők gyereke.És akad egy két obszor is.Pl.Geor ilanori,de szerintem akad bőven több is.

Olvasd el a Toron kieget, kicsit azért másképp van. lehet egy obsor is katona de az nem pietor. (A geor féle toron pedig elég messze esik egynémely dologban a valóstól)

Más:
Melyik a Lovas novella amit annyit emlegettek?

Muszaj leszek beszerezni a Toron kieget.Sedular vagy navor kasztú szülők gyereke lehet pietor?
A Lovas novella a Hit városában található.Szerintem a legjobb novella a könyvben.
Üdv!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:23

Ok elfogadom,hogy a pietorok köznemesek.Viszont a többségük valószínűleg navor vagy sedular kasztú szülők gyereke.És akad egy két obszor is.Pl.Geor ilanori,de szerintem akad bőven több is.

Olvasd el a Toron kieget, kicsit azért másképp van. lehet egy obsor is katona de az nem pietor. (A geor féle toron pedig elég messze esik egynémely dologban a valóstól)

Más:
Melyik a Lovas novella amit annyit emlegettek?

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 12:11

Szerintem a papi vagy vitézi rendekben szolgáló polgári származású tagok is lovagok,mivel vitézzé vagy lovaggá ütéskor nemesi rangot kapnak földel és kiváltságokkal együtt.A Lovas is ezt támassza alá.Pl. az előljáró lovagnak vagy úramnak szólitotta,pedig csak egy esperes fia volt.De tagja volt egy rendnek és ez bizonyos kiváltságokat ,előjogokat biztosított számára.

Fenrir:
Én ebből indulok ki,Te pedig abból,hogy lovag csak nemes származású lehet.Csak itt az probléma,hogy Pyaronban és Kránban gyakorlatilag nincs nemesség.Pyarron-ban csak amolyan kitüntetés,de vissza is vonható.Krán-ban pedig nem összeegyeztethető a Változás törvényével(Dronner).
A Lovas cimű novallában a jelentkezőket már gyerekkorukban felveszik a rend soraiba.Kiképezik és lovagot nevelnek belőle.Ezek a jelentkezők jó esélyek papok gyerekei,akik többnyire polgári származásúak.Szóval itt a neveltetéssel nem lesz gond.Mivel Pyarronban papság van hatalmon és nem a nemesség._Domoly hozzászólása alapján a pyaroni lovagnak nincs rossz sora,és az ország általános jóléte,civilizáltsága miatt messze kultúráltabb lehet,mint egy ereni társa.A társalgással nem lesz gond. :ok:

Kránt én úgy képzelem el,hogy a gyengék fokozatosan elhullanak,az erősek,és tehetségesek pedig sokra viszik.Ezért írtam,hogy a rablólovag apuci gyereke biztos könnyebb helyzetben van,mint egy normál jelentkező.

Na most ,ha elfogadod,hogy a pietor kb. megfelel a köznemesnek,akkor a pyarroni polgári származású vitézeket vagy paplovagok miért nem felelnek meg a követelményeknek.Főleg,hogy vitézzé és lovaggá ütéskor nemesi rangot kapnak földel és kiváltságokkal együtt.
Üdv!

Módosította Leonidas: 2009.11.18, 12:13

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.18, 00:06

Sziasztok!

A nemeséget és a lovagság viszonyát firtató kérdésre: én a legtöbb ynevi országra, de pl Ilnorra különösen késő középkori Lengyel analógiákat használok, aholi nagyon nagy volt a nemesek aránya a társadalomban 10-15% így egy relatíve széles réteg tudott hivatásszerűen katonáskodni. Persze használható földbírtokkal csupán csak egy töredékük rendelkezett, így saját felszerelésről sem tudtak gondoskodni. Sokan tehát királyi zsoldba állhatnak ahol a kincstár fedezi a felszerelésük költségét és ami már inkább egy szervezett lovasság felé mutat ami pedig szerintem rímel GA által elmondottakra.

Üdv,

Tilleo

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 22:02

"Természetesen az elsőt kivéve,de azt sem tanulja senki az anyja hasában.Szóval,ha gyerekként a tehetsége révén bekerül a rablólovagrend apródképzőjébe ,az évek során nyugodtan megtanulhatja."
Tisztázzuk miről van szó:
a; felnőttként csatlakozni valamely lovagrendhez - ez esetben olyat fogadnak el, akit nem kell még évekig átképezni. Kb. mint ma valamelyik kommandóhoz csatlakozni - az esetek 99%-ban az adott hadsereg tagjának kell lenni és még pár plusznak meg kell felelni. (Talán az egyik német egységhez lehet civilként is jelentkezni - de ugyanazt kell tudni -> gyak. a már leszerelt katonáknak kiskapu).
b; lovagnak nevelni valakit: kb.6-7 évesen elkezve otthon, majd tizenegypár évesen apródként kezdeni és 18-2? évesen eljutni a avatásig. Ez nemesi nevelést jelent (értsd tudatosan nemesnek nevelik), és csak nemesifjúknak van értelme. Esetleg lovagrendeknek lehet pár felkarolt gyereke (hadiárva, talált...), de azok simán nemesek lesznek egy örökbefogadás után, de ez nem az hogy végigjárják a falukat és castingolnak.

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 21:16

Ez úgy hangzik, mintha Pyarronban csak azon kevés nemesi familía leszármazottait lehetne lovagnak/nemesnek tekinteni, akik a Teokráciára való átállás után ott maradtak. Ez sztem is túlzás. Ha egy közemberi származású valakit bátorsága és vitézsége okán lovaggá ütnek, az onnantól kezdve nemes és passz

Legfeljebb a régi családok nem tartják maguk közé tartozónak,de ez - pont Pyarronban, ahol amúgy sincs igazán sok szavuk és igazi befolyásuk- teljesen lényegtelen abból a szempontból, hogy a delikvens már a kisnemesi rétegbe tartozik és lovagi címet visel.

Szerintem itt definiálni kéne, mi is a nemes... ugye ez több dologból áll.
1. Nemesi cím. Ennek hiányában nincs nemes.
2. Birtok (családi birtok). Ez viszont nem feltétel, bár garantáltan több megbecsülés jár annak, aki rendelkezik vele. (Hiszen el is kártyázhatta a földet, lásd magyar történelem).
3. Neveltetés. Akármekkora földdel és vagyonnal rendelkezik egy báró, gróf, stb., ha nem tud helyesen viselkedni, bunkó mint a föld, a teológiáról azt hiszi, hogy valami étel, stb. Nyilván nem fogja a többi nemes elfogadni őt is annak.
4. Nemesi vér. Ez kicsit az előző pontra hasonlít. Lehetséges nélküle lenni, de nem csoda, ha kinézik az embert (elfet, törpét, stb) ennek hiányában. Ő lesz a felkapaszkodott.
(OFF)Javaslom a témában Jan van den Boomen Fekete Vizek című antológiás kötetéből az Örökség című novellát. Remekül bemutatja, gorviki nemességen át, hogy hogyan viszonyulnak egy lovászból lett nemeshez... és szerintem ez nem Gorvik agyréme, hanem a nemesség nagy százalékáé Yneven...(/OFF)

Puszta logikából, egy legendás hírű lovagrend nem szívesen fogadja be apródnak azt a nemesi sarjat, aki nem felel meg mind a 4 követelménynek. Az ilyen lovaggá ütött emberek sarjai talán, talán bekerülhetnek a képzésbe, de ő már akkor nemesnek született. Ha a bátor molnár megmenti a király életét, és ezért őt lovaggá üti, annak a két nagy fia nem lesz lovag, max. csatlós. Ez mellesleg így is nagy előléptetés... de a késöbb született, és ideálisan felnevelt, taníttatott fia, vagy teszem azt a bátor exmolnár unokája már kaphat lehetőséget apróddá, majd lovaggá válni. Ezt így tudom elképzelni.

- ha a lovagi tulajdonságokat nézik szinte esélytelen (lóról kopjával "győzd le" a bábukat, utánna a pappal ebéd közben [etikett] beszélgess a teológiáról , költészetről és politikáról valami idegen nyelven).

A felsoroltakat majd pont Kránban lesz fontos megtanulni.Természetesen az elsőt kivéve,de azt sem tanulja senki az anyja hasában.Szóval,ha gyerekként a tehetsége révén bekerül a rablólovagrend apródképzőjébe ,az évek során nyugodtan megtanulhatja.Egyébként Kránban nincs nemesség. :)
Üdv!

Kránban ugyebár Ranagol az úr, akinek szolgáiról (papsága, vagy paplovagjai, mint a Fekete Rend) mindig, minden esetben kiemelkedő műveltségükről ismertek... Krán sem egyszerűen véres, és sok benne a gyilok, hanem minden szempontból a kiemelkedést hajszolja. Szellemi szempontból is. Miért lennének mások a lovagjai?

Elnézést, hogy így előjöttem a part széléről, de egy ideje olvasgatom ezt a vitát, és mostanra sikerült megfogalmaznom a gondolataimat.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 20:33

Üdv!

A felsoroltakat majd pont Kránban lesz fontos megtanulni.

(OFF)Ha szerinted Kránban nem fontos az etikett, a teológia meg a politika, nos... :) (/OFF)

Maradok tisztelettel: Alister

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 16:13

- ha a lovagi tulajdonságokat nézik szinte esélytelen (lóról kopjával "győzd le" a bábukat, utánna a pappal ebéd közben [etikett] beszélgess a teológiáról , költészetről és politikáról valami idegen nyelven).

A felsoroltakat majd pont Kránban lesz fontos megtanulni.Természetesen az elsőt kivéve,de azt sem tanulja senki az anyja hasában.Szóval,ha gyerekként a tehetsége révén bekerül a rablólovagrend apródképzőjébe ,az évek során nyugodtan megtanulhatja.Egyébként Kránban nincs nemesség. :)
Üdv!

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 16:01

"Bár úgy vélem a tehetséges jelentkezők sikeresen veszik az akadályokat." Az a kérdés mi is a felvételi követelmény:
- ha hadi tett vagy erő és ügyesség próba (fuss ezzel a nehéz vacakkal az oltárhoz, ott szedd le azt a vackot és hozd ide mielőtt a homokóra lepereg) akkor nem sokkal nehezebb egy nemtelennek

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 15:10

Ez úgy hangzik, mintha Pyarronban csak azon kevés nemesi familía leszármazottait lehetne lovagnak/nemesnek tekinteni, akik a Teokráciára való átállás után ott maradtak. Ez sztem is túlzás. Ha egy közemberi származású valakit bátorsága és vitézsége okán lovaggá ütnek, az onnantól kezdve nemes és passz

Legfeljebb a régi családok nem tartják maguk közé tartozónak,de ez - pont Pyarronban, ahol amúgy sincs igazán sok szavuk és igazi befolyásuk- teljesen lényegtelen abból a szempontból, hogy a delikvens már a kisnemesi rétegbe tartozik és lovagi címet visel.

Igaza lehet kukac-nak. :)
Szóval úgy látom csak simán elbeszéltünk egymás mellett,de lényegében ugyanaz a véleményünk. :D

KLM:
Valószinűleg igazad lehet,hogy a lovagok utódai előnyösebb helyzetben vannak a többi jelentkezővel szemben.Bár úgy vélem a tehetséges jelentkezők sikeresen veszik az akadályokat.
Üdv!

Módosította Leonidas: 2009.11.17, 15:12

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 14:25

Hali!

Akkor Kránban senkit sem fog érdekelni,hogy az adott lovag nemes vagy polgári származású.Csak az fog számítani,hogy mire képes.

Hadd árnyaljam a dolgot.

Egyrészt ugye egy kráni lovag tutira Tajgetoszra fogja küldeni utódai egy részét. Másrészt viszont
mindent meg fog tenni, hogy a "méltó" utódai a "legjobb" (aha... :D ) nevelést kapják.
Úgyhogy a kiscsávó(k) az átlagosnál jobb eséllyel kerülnek be a rablólovagrend apródképzőjébe.

És mikor már sokadik generációs rablólovagról van szó, akkor már - joggal - többet várnak el
tőle, mint az átlagtól. A szelekció és a jó nevelés/táplálkozás stb. miatt pedig ezt a teljesítményt
fogja is hozni.

Persze, hogy bizonyítania kell. De a papát ismerve eleve könnyebbe jut bizonyítási lehetőséghez.

----
Másfelől kerülve a dolgot: az USA-ban nincs nemesség, nincsenek öröklődő jogok, stb. De attól még
sokat lendít a kormányzóság felé valakin, ha őszinte szerelemből :) ugyan, de elvesz egy Kennedy-lányt.

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 14:04

Pietor kérdés:

Kérdés: van-e olyan eshetőség, hogy egy pietor földet kap a hozzá tartozó sedular/navor családokkal, akik az ő kvázi "alattvalóinak" számítanak, miként a lovag földjén élő paraszt/jobbágycsaládok? Mert ha igen, akkor bíz meglehetősen kisnemesi kicsengése van a pietor létnek.

Kap, sok sok év szolgálta után falut és amolyan falubíró lesz.
Elméletileg a sorkatonák jó rész sympietor sedular ideiglenes fegyverviselési joggal, ha egy pietor vezeti őket. További kérdést lásd Toron kieg,. jól le van írva.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]