Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ynev lovagjai

• Válasz írásához lépj be
2059 hozzászólás érkezett eddig

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 14:03

Alister:

Sztem ez a véleményed a káosz okozója:

Mert szvsz a lovag (és ha már itt tartunk, a nemes is) nem csak attól lovag, hogy úgy néz ki, azaz jelen esetben nem az a lovag, aki "kiverekszi" magának a címet. A lovagi életforma teljes embert kíván, és nem csupán vitézséget és bátorságot, de megfelelő származást és neveltetést is. Ahogy Kornya Zsolt írta (egy viadomói lovag bőrébe bújva): "Méltatlan póri ágyékból nem sarjadnak lovagok. Az igazi lovag ősei hírnevének letéteményese: fénye beragyogja őt is, ugyanakkor tartozik folt nélkül megőrizni, és saját hőstettekkel gyarapítani, hogy mentől gazdagabb örökséget hagyhasson utódaira. Akinek nincsenek dicső ősei, az csupán a maga cselekedeteivel öregbítheti jóhírét legföljebb vitéz katona lehet, annál több soha."

Ez úgy hangzik, mintha Pyarronban csak azon kevés nemesi familía leszármazottait lehetne lovagnak/nemesnek tekinteni, akik a Teokráciára való átállás után ott maradtak. Ez sztem is túlzás. Ha egy közemberi származású valakit bátorsága és vitézsége okán lovaggá ütnek, az onnantól kezdve nemes és passz

Legfeljebb a régi családok nem tartják maguk közé tartozónak,de ez - pont Pyarronban, ahol amúgy sincs igazán sok szavuk és igazi befolyásuk- teljesen lényegtelen abból a szempontból, hogy a delikvens már a kisnemesi rétegbe tartozik és lovagi címet visel.

Módosította tar242: 2009.11.17, 14:04

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 13:50

Üdv!

El tudom képzelni, hogy ha Predoc-ban valakit finoman meg akarnak sérteni megjegyzik: "olyan nemes vagy, mint egy valódi pyarroni lovag" :D

Szerintem ez egy igen durva sértés... :D

Alapvetően három lovag fogalom van, az okozza a kavart. IRL van a lovag, mint rang (pl. Sir Elton Hercules John) és lovag, mint hadászati kifejezés. Ehhez jön a játéktechnikai lovag kifejezés.

A játéktechnikai lovag kaszt az a nemesség és a nehézlovas harcmodor metszetét jelenti, ezzel kvázi felölelve a lovag szó IRL definícióját az érett középkorban.

Vegyük a vitézi rendeket.Gondolom a legfőbb feladatuk a határok védelme.Na most nem tudom mennyit számít ,ha "kékvérűnek" születtél,mikor kráni rablólovagokkal(???) csatázol.Szerintem semmit.

Most vitatkozhatunk arról, hogy számít-e a nemesi származás egyáltalán, amikor minden ember egyenlő, stb., de ez tévútra vezet: a nagy polgári összeborulás előtt ugyanis IRL mindenki számára természetes volt, hogy az emberek (legalábbis ebben a földi létben) nem egyenlőek egymással, egyesek kiemelkedettebbek, mások alantasabbak, és ez így van jól - az ellenvélemények hangoztatóit meg kerékbe törték.

Akkor most átnevezzük az Aranykör lovagrendet mondjuk Aranykör nehézlovassággá.Pyarron hőseit ezután majd másképp nevezzük csak azért ,mert valószínűleg harcoltak a soraikban polgári származásúak is.

Segítek: egy lovagrendben is szolgálhatnak nemtelen származásúak, mint szakács, lovász, csatlós, stb - de nem mint lovag!

Fenrir:
Szerinted a pietor kaszt köznemesnek felel meg.Akkor az összes véreskezű fejvadász is köznemes? :)

Tulajdonképpen igen.
Na jó, bővebben kifejtve: Toronban a kasztrendszer sokkal szövevényesebb viszonyrendszert eredményez, mint a hagyományos paraszt-nemes-pap felosztás. Egyrészt a nemesség elég differenciált: elendorok (Hatalmasok + a Dinasztia) és famorok (a főnemesség), mint klasszikus nemesség, és a pietorok (a fegyverforgatók, gyakorlatilag a "köznemesség"). Másrészt a kasztokon belül is hierarchizált, lásd a pietorok parancsnoki láncait (aminek bizonyos szintjén viszont már famorok állnak). Harmadrészt az egyházak papjai és a boszorkánymesterek elvileg sedularok, gyakorlatilag azonban saját belső hierarchiájuk alapján szerveződnek.
Szóval jogilag egy egyszerű toroni sorkatona felette áll a birodalom népességének túlnyomó részén, pusztán azért, mert fegyverrel szolgálja Toront - tehát a helyzete nem sokban különbözik a pyarr vitézi rend tagjáétól - azaz ha azok amolyan nemes-félének számítanak, akkor a toroni pietorok még inkább.

Maradok tisztelettel: Alister

Módosította alister: 2009.11.17, 13:52

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 13:46

Pietor kérdés:

igazából jó lenne tudni, hogy a toroni katonaságon belül a tökegyszerű, sorkatonának megfelelő pozíciójú talpasokat pietornak sorolják-e be? Mert ha igen, akkor tényleg kicsit durva lenne mindet akárcsak kisnemesnek(lovagnak) is tekinteni.

Viszont: ha megnézzük a Toroni társadalmi felosztást, akkor:

Elendor: nagyon főnemes
Famor: kisebb főnemes és középnemes
Pietor: kisnemes (lovag)
Sedular:középosztály:köznép, polgárok, kereskedők, parasztok
Navor: alsó - szegényréteg

További hasonlóság, hogy ugye a lovagok is egy-egy fő- és/vagy középnemes fegyverforgató csatlósaiként funkcionáltak, hasonlóképpen a pietorokhoz.
Kérdés: van-e olyan eshetőség, hogy egy pietor földet kap a hozzá tartozó sedular/navor családokkal, akik az ő kvázi "alattvalóinak" számítanak, miként a lovag földjén élő paraszt/jobbágycsaládok? Mert ha igen, akkor bíz meglehetősen kisnemesi kicsengése van a pietor létnek.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 13:07

Szerintem a papi vagy vitézi rendekben szolgáló polgári származású tagok is lovagok,mivel vitézzé vagy lovaggá ütéskor nemesi rangot kapnak földel és kiváltságokkal együtt.A Lovas is ezt támassza alá.Pl. az előljáró lovagnak vagy úramnak szólitotta,pedig csak egy esperes fia volt.De tagja volt egy rendnek és ez bizonyos kiváltságokat ,előjogokat biztosított számára.

Ezzel teljesen egyetértek. Lovaggá ütés után nyilvánvalóan nemessé (lovaggá) váltak - elvileg részben pont erről szól a lovaggá ütés: kisnemesi cím adományozása az ezekkel járó kiváltságokkal (amiknek igazi középkori környezetben nagyon nagy jelentőségük van - ilyen modernizált katyvaszban jóval kevesebb)

Módosította tar242: 2009.11.17, 13:09

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 13:01

tar242:
Először is nem küldtelek sehová,a hozzászólásom nem szántam sértőnek ,és provokálni sem akartam.Viszont jelezni szerettem volna,hogy _Domoly koncepciója alapján alkottam véleményt.

Szerintem a papi vagy vitézi rendekben szolgáló polgári származású tagok is lovagok,mivel vitézzé vagy lovaggá ütéskor nemesi rangot kapnak földel és kiváltságokkal együtt.A Lovas is ezt támassza alá.Pl. az előljáró lovagnak vagy úramnak szólitotta,pedig csak egy esperes fia volt.De tagja volt egy rendnek és ez bizonyos kiváltságokat ,előjogokat biztosított számára.
Üdv!

Módosította Leonidas: 2009.11.17, 13:04

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 12:30

Ez valóban azt jelenti, hogy a Pyarronban élő világi lovag nem feltétlenül nemes. Ha kényurat akar játszani, azt csak a határőrvidékeken teheti meg, ahová az egyház keze már kevéssé ér el. Ide viszont az "új emberek" igyekeznek, nem a már befutott családok tagjai, ennélfogva nemes viszonylag kevés lehet köztük. Egy predoci lovag nyilván lesajnálja a pyarroni kollégáját, hiszen ősei éppen azért vándoroltak ki Pyarronból, hogy az egyház gyámkodása alól kiszabaduljanak, és a maguk urai lehessenek. Ezzel együtt a pyarroni lovagnak nincs rossz sora, és az ország általános jóléte, civilizáltsága miatt messze kulturáltabb lehet, mint egy ereni társa. (Most persze a Dúlás előtti időkről beszélek.)

tar242:
Nézd én ebből indultam ki.Tehát,ha úgy véled ez nem lehetséges,akkor szerintem _Domoly a megfelelő ember akivel a kérdést megvitathatod. :)
Üdv!

:sóhaj:
maga a koncepció - ismerve Domoly precizitását - valószínűleg helytálló. Én úgy vélem, hogy ez esetben, tehát ha a delikvens nem nemes, akkor félrevezető lovagként definiálni (amely elnevezés eredetileg egy nemesi rang)

(OFF)Egy dologra megkérnélek, mindennemű támadó szándék nélkül: Szépen kérlek ne adj kéretlen tanácsokat azt illetően, hova kéne fordulni esetleges ellenvéleményemmel. Bízd rám kivel és mikor kezdeményezek eszmecserét.
Én elhiszem, hogy csupa jószándék mozgat, de iszonyatosan irritáló, ahogy kvázi "küldözgeted" az embert ide-oda és megmondod neki kivel és mit vitasson meg.(/OFF)

Módosította tar242: 2009.11.17, 12:32

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 12:10

Ez valóban azt jelenti, hogy a Pyarronban élő világi lovag nem feltétlenül nemes. Ha kényurat akar játszani, azt csak a határőrvidékeken teheti meg, ahová az egyház keze már kevéssé ér el. Ide viszont az "új emberek" igyekeznek, nem a már befutott családok tagjai, ennélfogva nemes viszonylag kevés lehet köztük. Egy predoci lovag nyilván lesajnálja a pyarroni kollégáját, hiszen ősei éppen azért vándoroltak ki Pyarronból, hogy az egyház gyámkodása alól kiszabaduljanak, és a maguk urai lehessenek. Ezzel együtt a pyarroni lovagnak nincs rossz sora, és az ország általános jóléte, civilizáltsága miatt messze kulturáltabb lehet, mint egy ereni társa. (Most persze a Dúlás előtti időkről beszélek.)

tar242:
Nézd én ebből indultam ki.Tehát,ha úgy véled ez nem lehetséges,akkor szerintem _Domoly a megfelelő ember akivel a kérdést megvitathatod. :)
Üdv!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 12:01

Kradnak szerintetek van érdeklődése az irányban, hogy papja, lovagja vagy szerzetese van, ill. az illető nemes-e vagy nemtelen? :)

Krad eldönti, hogy az illető kegyelt lehet-e, majd az ynavi intézménye kineveli az illetőből azt, amit akar/tud. Pl. miért olyan hihetetlen, hogy Krad-paplovag, Krad-lovag csak nemes lehet? Nemtelen kegyeltek mehetnek papnak, vagy szerzetesnek.

De ha a koncepció végleg hihetetlen, akkor az alább írt változat, miszerint lovaggá ütéskor kapnak nemesi rangot, és a földet a lovagrend kapta anno (ill. kapja), ha kiérdemli a hatalmon levőktől, szerintem simán jó.

Egyetértek,pont azért írtam,hogy pietorok nem köznemesek.

Egy yllinori szemében simán azok.

Akkor Kránban senkit sem fog érdekelni,hogy az adott lovag nemes vagy polgári származású.Csak az fog számítani,hogy mire képes.

Így van. Ezért nincs is ilyen rang szerintem.

Módosította Dronner: 2009.11.17, 12:04

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:57

Krán (Változás Törvénye) nem egyeztethető össze a múltbeli kiváltságok bebetonozásával. Ott senkit nem érdekel, ki volt a nagyapád, az a kérdés, hogy Te mire vagy képes. Ebből adódik, hogy az örökletes jogszerzés intézménye, mint pl. a nemesség, max a külső tartományok emberlakott vidékein lehet jellemző, mint a régi társadalomból hozott csökevény. Ellentétben Toronnal, ahol baromira nem érdekes, hogy te milyen király harcos vagy, ha nem csörgedez ereidben kyr nemesi vér, "senki" vagy.

Egyetértek,pont azért írtam,hogy pietorok nem köznemesek.
Akkor Kránban senkit sem fog érdekelni,hogy az adott lovag nemes vagy polgári származású.Csak az fog számítani,hogy mire képes.
Üdv!

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:56

"Tudtommal Krad a tudás istene,nem hinném,hogy ő lenne az aki külöbséget tesz a jelentkezők közt." Csak a megfelelőket veszi fel, márpedig a nemesek minden tulajdonságban jobbak (és meg is tudják fizetni a felszerelést is és meg van a szellemi előképzés is).

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:55

Nem érted. Nem nevezzük át az Aranykör-lovagrendet Aranykör-nehézlovassággá, mert az Aranykör-lovagrendben vannak lovagok. Ahogy azt millióegyszer leírtuk már: egy lovagrendben igenis szolgálnak közemberi származású harcosok, csak ők speciel nem számítanak lovagnak (mivel a lovag az egy nemesi rang - közember nem nemes= nem lehet lovag)

Te nem érted.Olvasd már el kérlek _Domoly hozzászólásait.A nemesség fogalma az első millennium óta kiüresedett.Ha nincsennek hagyományos értelemben vett nemesek,akkor honnan válogatnak.Tudtommal Krad a tudás istene,nem hinném,hogy ő lenne az aki külöbséget tesz a jelentkezők közt.Ha már Uwel a Lovasban az Uwel nevében és _Domoly szerint sem tesz külömbbséget,akkor pont Krad lesz az aki vállogat. :)

Oks - világos. Az esetben, ha az Aranykör lovagrendet nem nemesek, hanem közemberek alapították és tagjai szintén közemberek (akik ugye nem nevezhetik lovagnak magukat, hiszen nem nemesek), akkor valóban - baromi félrevezető lenne lovagrendnek nevezni (szerintem).

Erre hoztuk fel , hogy a pyarroni lovagok valószínűleg, ahogy írtad is: nem " hagyományos értelemben vett" nemesek, akik rendelkeznek földbirtokkal és nemesi rangjukhoz méltó befolyással, hanem olyan harcosok, akik vitézségük fejében megkapták a nemesi kutyabőrt és a lovagi elnevezést.
Azaz társadalmi szempontból igenis nemesek, hiszen lovaggá ütötték őket és megkapták a kutyabőrt, de nem jár vele az a befolyás és vagyon, amit a külországi "hagyományos értelemben vett" nemesek birtokolnak. De ettől még nem a közemberek rétegébe tartoznak, hanem a nemesekébe.

Módosította tar242: 2009.11.17, 11:56

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:47

Nem érted. Nem nevezzük át az Aranykör-lovagrendet Aranykör-nehézlovassággá, mert az Aranykör-lovagrendben vannak lovagok. Ahogy azt millióegyszer leírtuk már: egy lovagrendben igenis szolgálnak közemberi származású harcosok, csak ők speciel nem számítanak lovagnak (mivel a lovag az egy nemesi rang - közember nem nemes= nem lehet lovag)

Te nem érted.Olvasd már el kérlek _Domoly hozzászólásait.A nemesség fogalma az első millennium óta kiüresedett.Ha nincsennek hagyományos értelemben vett nemesek,akkor honnan válogatnak.Tudtommal Krad a tudás istene,nem hinném,hogy ő lenne az aki külöbséget tesz a jelentkezők közt.Ha már Uwel a Lovasban az Uwel nevében és _Domoly szerint sem tesz külömbbséget,akkor pont Krad lesz az aki vállogat. :)
Üdv!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:42

Magam is rájöttem,de akkor ezek szerint nem csak Pyarron-ban fújta be a szél az utat a nemesség előtt

Krán (Változás Törvénye) nem egyeztethető össze a múltbeli kiváltságok bebetonozásával. Ott senkit nem érdekel, ki volt a nagyapád, az a kérdés, hogy Te mire vagy képes. Ebből adódik, hogy az örökletes jogszerzés intézménye, mint pl. a nemesség, max a külső tartományok emberlakott vidékein lehet jellemző, mint a régi társadalomból hozott csökevény. Ellentétben Toronnal, ahol baromira nem érdekes, hogy te milyen király harcos vagy, ha nem csörgedez ereidben kyr nemesi vér, "senki" vagy.

Pyarron ellenben más tészta. Ott nem látom indokoltnak a párhuzam megvonását.

Módosította Dronner: 2009.11.17, 11:47

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:35

2. Ezzel ellentétben Leonidas úgy vélte, hogy a lovag nem feltétlenül nemes -mondjuk ez esetben nem értem, hogy a lovag nemesi rangot hogyan viselhetné egy közember - lévén, hogy ha valakit lovaggá ütnek, azaz nemesi címet adományoznak neki, akkor automatice nemessé avanzsál. Tehát ez nekem kissé ellentmondásosnak tűnik.

Ezt az ellentmondást feloldja az a feltételezés, hogy Pyarronban, akit lovaggá avatnak az automatikusan kap egy kutyabőrt , így társadalmi szempontból (birtok-és egyéb adományok nélküli) kisnemessé avanzsál, ennek minden előnyével(?).

Nem én véltem úgy,hanem a Lovas,Uwel nevében és _Domoly hozzászólásai alapján alkottam a véleményem.Szerintem nagy kölömbbség. :D

Vegyük a vitézi rendeket.Gondolom a legfőbb feladatuk a határok védelme.Na most nem tudom mennyit számít ,ha "kékvérűnek" születtél,mikor kráni rablólovagokkal(???) csatázol.Szerintem semmit.

A határok védelme szempontjából a világon semmit nem számít , hogy "kékvérűnek" születtél-e vagy sem. Az, hogy "kékvérű" vagy-e vagy sem, az abból a szempontból számít, hogy lovagként (azaz nemes-ként) tartanak-e számon vagy közemberként (aki nem lovag)

Akkor most átnevezzük az Aranykör lovagrendet mondjuk Aranykör nehézlovassággá.Pyarron hőseit ezután majd másképp nevezzük csak azért ,mert valószínűleg harcoltak a soraikban polgári származásúak is.

:)
Nem érted. Nem nevezzük át az Aranykör-lovagrendet Aranykör-nehézlovassággá, mert az Aranykör-lovagrendben vannak lovagok (nemesi rangú harcosok). Ahogy azt millióegyszer leírtuk már: egy lovagrendben igenis szolgálnak közemberi származású harcosok (ettől még nem szűnik meg lovagrendnek lenni), csak ők speciel nem számítanak lovagnak (mivel a lovag az egy nemesi rang - közember nem nemes= nem lehet lovag).
A közember az nem lovag, hanem mondjuk nehézlovas.

Módosította tar242: 2009.11.17, 11:38

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:31

Drooner szerint Kránban gyakorlatilag nem létezik a nemesség.Mégis sokszor olvasom,hogy kráni lovag,kráni rablólovag,kráni lovagrend.Akkor azt sem értem,hogy Biancaida miért lovag.

(OFF)DroNNer(/OFF)

Azok szerintem végképp nem nemesi alapon szerveződnek, hanem csak hadnem szerinti lovagok.

Dronner elnézést. :D
Magam is rájöttem,de akkor ezek szerint nem csak Pyarron-ban fújta be a szél az utat a nemesség előtt :)
Üdv!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:20

Drooner szerint Kránban gyakorlatilag nem létezik a nemesség.Mégis sokszor olvasom,hogy kráni lovag,kráni rablólovag,kráni lovagrend.Akkor azt sem értem,hogy Biancaida miért lovag.

(OFF)DroNNer(/OFF)

Azok szerintem végképp nem nemesi alapon szerveződnek, hanem csak hadnem szerinti lovagok (ellentétben a gorviki és felföldi lovagokkal)

Módosította Dronner: 2009.11.17, 11:27

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 11:13

2. Ezzel ellentétben Leonidas úgy vélte, hogy a lovag nem feltétlenül nemes -mondjuk ez esetben nem értem, hogy a lovag nemesi rangot hogyan viselhetné egy közember - lévén, hogy ha valakit lovaggá ütnek, azaz nemesi címet adományoznak neki, akkor automatice nemessé avanzsál. Tehát ez nekem kissé ellentmondásosnak tűnik.

Ezt az ellentmondást feloldja az a feltételezés, hogy Pyarronban, akit lovaggá avatnak az automatikusan kap egy kutyabőrt , így társadalmi szempontból (birtok-és egyéb adományok nélküli) kisnemessé avanzsál, ennek minden előnyével(?).

Nem én véltem úgy,hanem a Lovas,Uwel nevében és _Domoly hozzászólásai alapján alkottam a véleményem.Szerintem nagy kölömbbség. :D

Fenrir:
Szerinted a pietor kaszt köznemesnek felel meg.Akkor az összes véreskezű fejvadász is köznemes? :)

Üdv!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 09:50

A gondot én abban látom, hogy ezeket a "kasztokat" (értsd rangbeli, nem játéktechnikai) valahogy meg kellene feleltetni egymásnak, úgy, hogy az minden érintett számára elfogadható legyen. Most nem látok ilyen lehetőséget, főleg azért, mert ezek a"kasztok" nem kerültek publikálásra.

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 09:42

"Ezt az ellentmondást feloldja az a feltételezés, hogy Pyarronban, akit lovaggá avatnak az automatikusan kap egy kutyabőrt , így társadalmi szempontból (birtok-és egyéb adományok nélküli) kisnemessé avanzsál, ennek minden előnyével(?)"
Ez irl középkorban is viszonylag gyakori volt - harci érdemért lehetett nemesi címet és birtokot kapni. Sőt legtöbbször eleve csak nemesnek lehett birtoka (a paraszt csak használatra kapta, a polgárnak, meg csak a város területén volt esetleg földje).
" Ha a pyarroni nemesség kardnemesség, definíció szerint, valamint az állami berendezkedés a teokrácia miatt ezeket a nemeseket nem klasszikus hűbérurakként kezeli, akkor a lovag definíciójának miért nem felel meg a pyarroni kardnemes?"
Miért nem hívták/hívják a szpáhiakat lovagnak? Pedig szintén birtokért (csak éppen ideiglenes használatra kapott) páncélos lovasként kiséretükkel vonultak hadba?
"Kivívja magának a nemességét, kap hozzá valami kis földadományt, hogy élete során ne szenvedjen hiányt, kap rangot, aztán ámen, "
Egy feudális államban a haderőt a nemesek (és csatlósaik) alkotják, akiknek az elitje a lovag, aki mindamellett, hogy nemes, nehézlovas harcmodort használ és valamilyen erkölcsi kódexet követ (irl a kettő időben kissé elvált egymástól).
"ogy a cím nem örökletes. " ennek nem látom értelmét. a nemesi cím azt jelenti, hogy az átlag főlé került -> érdemes a vérvonalát számon tartani (gyak. tenyésztés).

Toronnal kapcsolatban már írtam, hogy a pietor kiemelkedett kaszt azaz megfeleltethető a köznemesnek. Mint pl. Indiában jeghatalmasabb a papok kasztja őket követi a katonák kasztja, atán a többi.

Módosította Fenrir: 2009.11.17, 09:42

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.17, 09:15

Alapvetően három lovag fogalom van, az okozza a kavart. IRL van a lovag, mint rang (pl. Sir Elton Hercules John) és lovag, mint hadászati kifejezés. Ehhez jön a játéktechnikai lovag kifejezés.

Fontos a berendezkedést tisztázni az országokban, mert tényleg sok kavart okozhat. Anno Szürkékkel beszélgettünk róla, hogy Yneven a legtöbb helyen valószínűleg nagyon fejlett a diplomácia. Ha a nemesi rangot kiüresítik egyes országokban (Yllinor, szerintetek Pyarron, ha Pyarron, akkor PÁSz, és ÉSz is), míg egyes országokban kifejezetten ragaszkodnak hozzá (pl. Toron, Niare), és egyes országokban gyak. nem létezik (pl. Krán) akkor az komoly protokolláris bonyodalmakat okozhat, hogy ki kinek a tárgyalópartnere, meg van-e a megfelelő "szint". Ez kis dolognak tűnhet, de valójában nagyon is fontos: hogy kit ültetek le a tárgyalópartnerrel, azzal lehet tiszteletet és durva sértést is kifejezni (pl. Zászlóháború lezárásáról szóló passzust egy "paraszttal", vagy egy toron által is elismert kyr eredetű ereni nemessel iratom alá.)

Módosította Dronner: 2009.11.17, 09:17

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]