Ugrás tartalomhoz

Fotó

Távol-keleti filmek

• Válasz írásához lépj be
612 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 01:08

Hm, találtam egy egészen jót, nem tudom ki ismerte:

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.13, 16:31

Nekem a halálom az volt, amikor a ninják/szamurájok/stb. heavy metalra püfölték egymást. Volt egy időszak, amikor ezt a filmkészítők nagyon jó dolognak tartották, de szerencsére ebből nagyjából már kinőttek, sőt ezek szerint már újítanak is. :) De érzésem szerint ez a track csak a trailerhez jár.
Örülök, hogy Donnie Yen szerepel benne.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.10, 01:20

A régi, kosztümös shaolin filmek velejárója volt. Nem vérpermetes, túlzó módon, de volt bennük nem kevés. Én ezeken nőttem fel, szóval nekem ez egyrészt alap, másrészt nálam erősen ront az élvezhetőségen, ahol hegyes, éles, nehéz, stb fegyókkal csapkodják egymást másfél órán keresztül, és egy csepp vér nem hullik. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.10, 00:59

Áhhá, értem. A CGI-t még simán lehet, hogy kalapálják (mintha lett volna már ilyen más filmnél is). A vérpermet szerintem alapból nem is jellemző a wuxiára, így azt kár is "felróni" neki - de majd valami itteni szaki kiigazít, ha tévedek.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.09, 17:23

Nem tudom megmagyarázni. Valamiért ilyen érzésem volt néha. Pl amikor ketten verekednek valami toronyszerűségen, és elkezdnek emeletenként lezuhanni. Tán a CGI-re vagyok érzékenyebb. A kardok néhol kicsit kellék jellegűek, műanyag érzetűek. No meg hiányzik a vér. :)

De gondolom ez a trailer korhatár nélküli besorolása miatt van. Ettől függetlenül ebbe a stílusba dukál.

Módosította Aleister: 2015.12.09, 17:27

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.09, 16:24

Miért "fura" és miért "gagyi"? :) (A zene szerintem is béna.)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.09, 15:10

A zene valami bődületes melléfogás szerintem is.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.09, 14:38

Látványban visszaköszönnek a régi Shaolin filmek, ami pozitívum, viszont néhol átjön valami gagyi feeling, amit nem tudok hova tenni. 

Remélem csak a trailernek van rám valamiért ilyen hatása, és a film egyben lesz!

Az mondjuk nálam kételkedésre ad okot, hogy a filmet egy harci koreográfus rendezi. Jó eséllyel 90 percnyi akció lesz a vége, és az első részhez nem sok köze lesz a történetnek.

Az előzetes zenéjét meg egyáltalán nem tudom hova tenni. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.09, 11:11

Én is láttam korábban ezt a trailert. Akartam is linkelni, de Noc megelőzött. Látványban visszaköszönnek a régi Shaolin filmek, ami pozitívum, viszont néhol átjön valami gagyi feeling, amit nem tudok hova tenni. 

Remélem csak a trailernek van rám valamiért ilyen hatása, és a film egyben lesz!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.08, 19:53

lesz 2. része a Tigris és Sárkány mozinak, ráadásul az előzetes alapján nem is akármilyen!

Őőő, a fura szót keresed? :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.08, 19:44

Azta... 2+ éves por lepi ezt a topicot is, nem semmi. :(

Ezért jöttem: lesz 2. része a Tigris és Sárkány mozinak, ráadásul az előzetes alapján nem is akármilyen!

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.06, 09:14

Ingyenes koreai filmhét az Urániában, akinek kedve van hozzá: http://cink.hu/ingyenes-koreai-filmhet-az-uraniaban-matol-pentekig-1457979607

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5311 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 22:14

Apropó Red Cliff. Valamelyik nap elővettem az (itthon is kapható eredeti) dvd-t - idén még nem néztem és ahogy megemlítettétek, megjött hozzá megint a kedvem.
Elvileg van rajta egy 20 perces kulisszák mögötti cucc. Sajnos az anyag lényegében nézhetetlen. Olyan, mintha egy perces részeket random módon vágtak volna be egymás után egy-egy fél másodperces fekete képpel. Más is tapasztalt esetleg ilyet, vagy én fogtam ki rossz lemezt? Az idő kijelző szerint nem ugrik a cucc.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.03, 15:18

Négy év lemaradással elkezdtem nézni az I.R.I.S.-t. Meg is lepett, hogy találtam hozzá hun subot. Az eleje eléggé bénácska volt, de azért egy idő után beindult a dolog.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.29, 22:05

Mikor mar azt irtam nem tudok tobb nem emlitett keleti filmet akkor eszembe jut hogy meg van egy :-) Ezt a filmet annyira nem soroltam sajat magamban keletinek mert Kevin Spacey az egyik foszereplo, de azert csak kinai...

Inseparable (2011)
Li-nek sok a problemaja es csak az ongyilkossag tunik megoldasnak, de mielott megtehetne felbukkan Chuck (Kevin Spacey) es rovidesen jo baratok lesznek. De valami megsem stimmel Chuckkal...
A Kick-Ass es a Super tipusu filmek koze sorolhatnam, de teljesen mas stilusban. Gondolom kinek kinek melyik jon be ezek kozul legjobban, nekem speciel az Inseparable...

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 15:54

Hirtelenjében csak ezt tudom előkapni. Mivel ma néztem meg a párommal, és mindketten nagyon élveztük ezért még igen erőteljesen él bennem a "muszáj beajánlanom mindenkinek aki él és mozog" érzés. :D

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 10:25

A Red Cliff tényleg alap, de erről volt szó régebben. Az itt felsoroltak közül még volt szerencsém a Sword with no name-hez és a Storm Warriors-hoz is (ez utóbbinak van egy Storm Riders néven futó sequelje is), ezek tényleg egyszer nézhetőek, sok szót kár rájuk pazarolni. A Death Trance-szel anno szemeztem, de a trailer kicsit sok volt számomra, így el lett felejtve. A Vexille ellenben egy egész jó kis anime, még akkor bukkantam rá, amikor cyberpunk témájú alkotásokat vadászgattam (az Appleseed 1-2 is az ő nevükhöz fűződik, ami szintén megnézésre érdemes anime).

Végül megnéztem a Woochi-t, de nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet. Nem állítom, hogy rossz, de semmi olyan nem volt benne, amire kiemelné a többi, hasonló mozi közül.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 22:53

Igy a vegere hagytam 3 semmi kulonleges egynek jo keleti fantasy filmet:

Shadowless Sword (2005) "Muyeong geom" (Korea)

The Sword with No Name (2009) "Bool-kkott-cheo-reom na-bi-cheo-reom" (Korea)

An Empress and the Warriors (2008) "Jiang shan mei ren" (Kina - Donnie Yennel)

Azt hiszem minden nezheto nem emlitett filmet ezzel belinkeltem amit lattam, nem olyan jok mint a Red Cliff (tudom hogy mar emlegettek korabban, de ha valaki nem latta meg nagyon tudom csak ajanlani... Annyi hogy ne a rovidfilm verziot, ami 3 oras, nezze meg senki hanem a rendes full 5 orasat, bar igen, 5 ora.. Kegyetlen. De nem ereztem tulsagosan hosszunak)

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 22:44

Storm Warriors (2009) "Fung wan II"
Megintcsak nem kihagyhatatlan film, elsore mikor probaltam megnezni 5 perc utan feladtam hogy ez nem jo... Azonban masodjara is nekifutottam es ha ra kepes erezni az ember a filmre akkor egesz jo kis nezheto habar nem egyedi filmet kap. Latvanyvilagaban kisse mangas, kisse nem modern, neha tulnyujtott...
Az a sztori hogy a gonosz hadur teljhatalmat akar, csak a nevtelen mester all az utjaban, de ot megmergezi, ugyhogy a mester 2 legjobb tanitvanya Szel es Felho elmenekul hogy kikepezze magat es igy melto ellenfele lehessen a gonosz hadurnak. Mint lathato semmi extra, szokatlan sztori...

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 22:31

Inkabb erdekesseg mintsem azt mondom hogy ajanlanam... Nem mintha rossz lett volna, de nem tudom megneznem e megegyszer... Egy biztos en nem bantam meg hogy megneztem egyszer es olyanokrol is olvastam akiknek kifejezetten tetszett...

Death Trance (2005)
Milyen tud lenni egy japan fantasy(?) akciofilm ami alatt metal zene megy sokszor :-)
Hat erdekes. Hat meg ha hozzateszi az ember hogy a fegyverek koze becsuszik raketaveto is, meg kombinaciok pl puska-kard. Szoval erdekes, mindenkeppen erdekes... A filmben nagyon sok a harci jelenet, van sztori de nem nagyon fejtik ki es nem is hosszu, lenyegeben:
Egy nagy hos keresi a vegso csatat ezert ugy dont ellopja a koporsot amivel minden almod teljesulhet, legalabbis ezt tartjak rola. Rajta kivul persze kb mindenki igy tudja ezert mindenki meg akarja tole szerezni, innen a sok csata. Azt csak a kifosztott szerzetesek tudjak hogy a legenda nem igaz, a koporsoba a pusztitas urnoje van zarva nehogy kiszabadulhasson....

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]