Ugrás tartalomhoz

Fotó

Távol-keleti filmek

• Válasz írásához lépj be
612 hozzászólás érkezett eddig

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 22:16

Hat kezdek azert en is kifogyni a kihagyhatatlan filmekbol, de nezheto/jo filmeket azert tudok parat...
De mindenekelott... Tud valaki valamit a Natural City cimu filmrol? A leirasa alapjan tetszett, nem tudom erdemes lenne e megnezni.

Vexille (2007) "Bekushiru: 2077 Nihon sakoku"
Japan sci-fi rajzfilm/animacios film...
Igazabol a sztori sem volt egyedi sem ugy semmi az egesz filmben, de engem meg tudott ragadni.
Az a sztori hogy a japanok a jovoben nagyon titokzatoskodnak, mar nagyon elol jarnak a kibernetikai kutatasokban. Az ENSZ azonban betiltotta a robotikai kutatasokat ezert ugy dontenek bekuldenek egy csapat ugynokot japanba hogy kideritsek mit titkolnak...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 08:48

Kösz, ez a "Woochi" nagyon bejon, utos a trailere, nagy kar, hogy egyelore egyik online kolcsonzoben sem talaltam egy bent levo peldanyt sem... :(

Én tegnap már ki is "kölcsönöztem" jóféle magyar felirattal :) csak legyen időm megnézni már...

ppwhere csak így tovább, egy kicsit legalább tudunk szemezgetni :)

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 19:16

The Sorcerer and the White Snake (2011) "Bai she chuan shuo"
Kinai akciodus romantikus fantasy vigjatek elemekkel es Jet Li foszereplesevel...
Az a sztori hogy Jet Li a kornyekbeli apatsag vezetoje es igy az emberek fo vedelmezoje a demonok ellen. Azonban mit lehet tenni ha egy osoreg kigyo demon beleszeret egy emberbe es igy az embereket kezdi el segiteni. Az apatnak kotelessege szembeszallni a demonnal, de szembe tud e szallni a szerelmesek erzeseivel?
Nagyszeru romantikus film. Nalam is a felesegemnek meg jobban tetszett mint nekem, bar o sokallta a Jet Li reszvetelevel kotelezove valt akcio elemeket. Igazabol van egy kisse tulhuzott harci jelenet a kigyodemon es az apat kozott de azon kivul sehol nem megy tul a kinai filmektol elvarhato mennyisegen.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 19:00

A Detective Dee egy ideje rajta van már a megnézendő listán, de a 14 blades szerintem erősen közepes film, kb semmire nem is emlékszem belőle. Hasonló kosztümös alkotásokból jól el van árasztva a piac, ezért is álltam le ezekkel a filmekkel. Néha kivételt teszek ugyan, de mindig az a vége, hogy egynek elment.

Ugy emlekszem emlitettem is hogy a 14 penge nem annyira jo, nekem is inkabb a karakterek tetszenek benne mint maga a film... A Woochi es a Detective Dee viszont talan a ket altalam valaha latott legjobb azsiai film, pedig neztem jo parat, ide azokat igyekszem felrakni amiket ugy lattam nem emlitett meg senki

Kösz, ez a "Woochi" nagyon bejon, utos a trailere, nagy kar, hogy egyelore egyik online kolcsonzoben sem talaltam egy bent levo peldanyt sem... :(

En is DVDn vettem meg anno, bar hozza kell tennem nem tudom magyar felirat keszult e hozza valaha, en angollal szereztem/neztem meg.

Meg egy kis megjegyzes a Painted Skinekhez... Mindketto inkabb hangulatos mint legjobb film. Az elso resz sokkal erzelmesebb melyebb, de neha latvanyban nem hozza, foleg a harci jelenetek, a masodik meg inkabb fantasy-harci jellegu mint mely erzelmu, de mindketto tetszett azert a maga modjan (de messze nem a legjobb filmek)

Módosította ppwhere: 2013.08.26, 19:05

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 18:57

Painted Skin: The Resurrection (2012) "Hua pi 2"
A Painted Skin masodik resze... Az elso resz osszes foszereploje jatszik benne kiveve Donnie Yent, persze nem ugyanazt a karaktert hiszen a sztori is kisse mas. A Donnie Yen fizetesevel felszabadult penzt viszont latvanyra koltottek ami sokat dobott a latvanyon es igy az eredeti dark romantikus sztori helyett itt inkabb akciodusabb lett a tortenet. Ebben a verzioban Xiao Wei mikor kiszabadul jegbortonebol ugy dont jobb lenne demon helyett halandova vallni, persze ehhez az kell hogy valaki onkent felaldozza neki a szivet. Jing hercegno remenytelenul szerelmes a testorebe, de heges arca es a kozottuk levo tarsadalmi ellentet visszatartja, es fogekonnya teszi a demon ajanlatara...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 18:54

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 18:27

A Detective Dee egy ideje rajta van már a megnézendő listán, de a 14 blades szerintem erősen közepes film, kb semmire nem is emlékszem belőle. Hasonló kosztümös alkotásokból jól el van árasztva a piac, ezért is álltam le ezekkel a filmekkel. Néha kivételt teszek ugyan, de mindig az a vége, hogy egynek elment.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 18:21

Painted Skin (2008) "Hua pi"
Wang Shen tabornok megmenti Xiao Weit a banditaktol es bele is szeret, hazaviszi a varosaba... Azonban van par komplikacio. Eloszor is mar hazas, aztan az sem utolso hogy regi baratja es felesegenek korabbi szerelme Pang Yong (Donnie Yen) is visszater es az sem utolso hogy amiota visszatert Xiao Weijel azota sorba halnak meg az emberek a varosban.
A film sztorija jo lenne, ket dolog volt ami nem tetszett annyira... Egy reszt a legeslegvege a filmnek nem tul kinaias, ami nekem meglepo, masreszt ugye Donnie Yen miatt kellett bele harcjelenet, de ugye mivel ez nem annyira harci film mint inkabb erzelmes, kisse dramai amolyan bukott szerelmek jellegu ezert nem tul jo ha meghalnak a foszereplok, ezert aztan amolyan tettetett jelleguek a harci jelenetek... :-/

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 18:04

14 Blades(2010) "Jin yi wei"

Ez a film nem annyira magaval ragado mint a masik ketto, de a fogonosz es a fohos is jo fantasy karakter feelingu volt igy aztan tetszett a film, a sztori es a latvany is mindenkeppen gyengebb, de mindketto elmegy meg. Donnie Yen a kinai csaszar elit seregenek tabornoka, de mikor rajon hogy kihasznaltak es elarultak a csaszar ellensegei ugy dont ha torik ha szakad teljesiti eskujet es bosszut all. Ebben sokat segit neki a "14 penge" ami a fo fegyvere, egy "doboz" amiben 14 fele penge van mindenfele formaban.

https://www.youtube.com/watch?v=cP5J1LB8i_4

Módosította ppwhere: 2013.08.26, 18:05

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 17:40

Detective Dee: Mystery of the Phantom Flame (2010) "Di Renjie zhi tongtian diguo"
Nagyon latvanyos kinai fantasy nyomozos film. Az a sztori hogy a csaszarno koronazasa korul sok a halaleset es a dolgozok felnek, ugyhogy a csaszarno ugy dont hogy kiengedi a hires nyomozot, Dee-t a bortonbol hogy nyomozza ki ki all a dolgok mogott es allitsa meg. A filmben minden jol meg van, jo aranyban fantasy, jo sztori, szuper latvany, kicsit talan tul van huzva parszor a harc szuperhososbol hihetetlenbe, de mivel a film nem annyira ezekre a harci jelenetekre epul (es azert eleg ritka a nagyon erosen ilyen jelenet) semmit nem tud rontani az elvezhetosegen. Az egyik legjobb azsiai film amit valaha lattam.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 10:44

Valahogy eddig ezt a forumot nem vettem eszre, nem is ertem miert, de most vegigfutva par evet sem lattam jopar kedvenc azsiai filmemet felsorolva ugyhogy szepen sorba johetnek is:

Woochi
Koreai fantasy jellegu film. Lenyegeben az a sztori hogy meg a fantasy idokben Woochit bezarjak az istenek egy kepbe mert kisse szabadon banik a magikus hatalmaval, de mikor a modern korban nem tudjak mashogy felvenni a harcot az ujra tamado demonokkal akkor kiengedik hogy csak most az egyszer segitsen nekik... A filmben mindket korban jatszodo jelenetek vannak boven, es nekem mind sztoriban mind latvanyban tetszett.

Trailer

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.21, 23:15

Dél-Koreában a gengszter filmek nem akarnak kimenni a divatból. Volt egy nagyjából közepesre értékelhető Nameless Gangster, aztán most meg a nagyszerű New World. Valahogy a keletiek az utóbbi időkben jobban meg tudják ragadni ezt a témát. A sablonosnak nevezhető 'a rendőr beépül a bűnözők által irányított szindikátusba' alapötletből egy igen jól megírt forgatókönyvet hoztak össze: itt konkrétan az a bonyodalom, hogy a rendőrség szeretné az ellenőrzése alá vonni azt a bizonyos vállalatot, kihasználva, hogy hatalmi harc tör ki a megüresedett elnöki pozícióért. A szereplők alakításai kivétel nélkül rendben vannak, a tempó nem ül le egy percre sem, mindezt úgy éri el a film, hogy kifejezett akciójelenet alig van a bő 130 percben. Szvsz ez egy nagyon jól sikerült alkotás.

bazs88

bazs88

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.13, 21:27

Újabb látványos akciófilm Koreából: http://cinema-art.hu/2013/01/13/the-tower-fantasztikus-elozetes-koreabol/

Magyar mozikba az ilyenek miért nem jutnak el? :(

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 22:34

Eleg nehez barmit is komolyan venni amikor a nehezfiuk mandarinul beszelnek.

Kantoniul. :P

The yellow sea:

Egy lecsúszott, adósságokban tengődő, Kínában élő koreai taxisofőrről szól, aki csak úgy látja a kiutat lehetetlen helyzetéből, ha elvállal egy melót, ami Szöulba szólítja. A dolog persze nem teljesen úgy alakul, ahogy azt tervezte, és ezáltal rászabadítja a káoszt a környezetére. Egyszerű emberről van szó, aki a menekülésből fakadó elkeseredésében átadja az irányítást az ösztöneinek, és szépen kiveszi a részét a hirigből. Ugyanis az van bőven, számolatlanul hullanak az emberek, de ez nem is csoda, hiszen a kínai nehézfiúk is átruccanak a határon, hogy lerendezzék a helyi arcokat. Mindezt baltákkal és késekkel, csak semmi lőfegyver. :) Van itt minden: maffia, üldözés, leszámolások. A film persze jóval több, mint esztelen gyilkolászás. Érzésem szerint ez a jellemzője az átütő erejű realizmus megtámogatása miatt szükséges (habár néhol már átesett a rendező a ló túloldalára). Persze meg van benne a személyes dráma is, főhős szépen egyre mélyebbre kerül a gödörben. Hosszú film, de érdemes alkotás, olyan jellegzetesen koreai. Számomra üdítőként hatott a szokásos filmes klisék után.

A rendezőnek van egy másik nagyon jó filmje is, a The chaser, szóval érdemes odafigyelni a későbbi munkáira is.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 06:40

Eleg nehez barmit is komolyan venni amikor a nehezfiuk mandarinul beszelnek.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.28, 23:29

Dog bite dog

Hong-kongi akciófilm a jobbik fajtából. Sokat nem írnék róla, ez az ajánló (http://www.azsiafilm.hu/ismertetok/hongkong/1101-dog-bite-dog-gau-ngao-gau-2006.html) spoiler mentesen mindent leír, amit érdemes tudni. Korszakalkotó műnek azért nem nevezném, akadnak benne hülyeségek.
+ fényképezés, hangulat
+ érdekes, hogy van egy váltás a filmben(ami ugyan megszakítja a folytonosságot, és nem is értettem kezdetben, hogy minek kell ez ide), aminek köszönhetően a nézőnek a 2 negatív figurához (mert a zsaru is minden, csak éppen nem szimpatikus) fűződő viszonya jó eséllyel megfordul.
- tipikus délkelet-ázsiai színészkedés: ha valamit hangsúlyozni akarnak, akkor azt szinte mindig ordítozással jelzik
extra: rég láttam már főszerepet alakító színésznél ilyen rendezetlen alsó fogazatot. :)

bazs88

bazs88

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.28, 20:23

kicsit beteg akciofilm (es trailer) Stephen Fung hon kongi szinesz/rendezotol - "Tai Chi o"

http://cinema-art.hu/2012/08/27/tai-chi-o-mozielozetes/

Ha jól néztem lesz benne egy erős steampunk vonás is :)

igy van, nem is keves :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.28, 19:41

kicsit beteg akciofilm (es trailer) Stephen Fung hon kongi szinesz/rendezotol - "Tai Chi o"

Ha jól néztem lesz benne egy erős steampunk vonás is :)

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.28, 14:10

Na, megnéztem a Gantz-ot, és sok mindenre számítottam, de erre nem. De ez csak azért volt, mert már régen néztem japán filmet (ami nem szamurájos). Ugyanis ez a film tipikusan japán (elég akár az első 2 percet alapul venni), nem olyan Hollywood majmolós, mint pl. a Yamato. A történetről kár is írni bármit, akkor a legjobb, ha minden meglepetésként éri a nézőt. De a lényeg, hogy a legkülönbözőbb féle idegeneket kell hidegre tenniük a főszereplő fiataloknak, miközben a túlélésük a cél egy rendkívül abszurd helyzetben. Kellemes kis filmecske ezekben a mai sci-fi ínséges időkben.

Animéből készült az anime itt figyel a gépen, de a filmet is meg akarok majd nézni. Nem tudja valaki, hogy melyikkel érdemes kezdeni?

Közben megnéztem mind a 2 részét (Második része is van ám). Az első rész nem volt annyira jó szerintem, bár a film második fele feljavult, a második rész szerintem jobb volt. Az anime mindenesetre jobb mind a kettő résznél.

bazs88

bazs88

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.28, 09:38

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]