Ugrás tartalomhoz

Fotó

Távol-keleti filmek

• Válasz írásához lépj be
612 hozzászólás érkezett eddig

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.08, 17:17

Na, megnéztem a Gantz-ot, és sok mindenre számítottam, de erre nem. De ez csak azért volt, mert már régen néztem japán filmet (ami nem szamurájos). Ugyanis ez a film tipikusan japán (elég akár az első 2 percet alapul venni), nem olyan Hollywood majmolós, mint pl. a Yamato. A történetről kár is írni bármit, akkor a legjobb, ha minden meglepetésként éri a nézőt. De a lényeg, hogy a legkülönbözőbb féle idegeneket kell hidegre tenniük a főszereplő fiataloknak, miközben a túlélésük a cél egy rendkívül abszurd helyzetben. Kellemes kis filmecske ezekben a mai sci-fi ínséges időkben.

Animéből készült az anime itt figyel a gépen, de a filmet is meg akarok majd nézni. Nem tudja valaki, hogy melyikkel érdemes kezdeni?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.07, 22:29

Na, megnéztem a Gantz-ot, és sok mindenre számítottam, de erre nem. De ez csak azért volt, mert már régen néztem japán filmet (ami nem szamurájos). Ugyanis ez a film tipikusan japán (elég akár az első 2 percet alapul venni), nem olyan Hollywood majmolós, mint pl. a Yamato. A történetről kár is írni bármit, akkor a legjobb, ha minden meglepetésként éri a nézőt. De a lényeg, hogy a legkülönbözőbb féle idegeneket kell hidegre tenniük a főszereplő fiataloknak, miközben a túlélésük a cél egy rendkívül abszurd helyzetben. Kellemes kis filmecske ezekben a mai sci-fi ínséges időkben.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.18, 12:39

A Yamato vegulis egesz jo lett. 6/10

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.30, 21:38

http://filmdroid.blog.hu/2011/07/19/the_grandmasters_elozetes_wong_kar_wai_uj_filmje

jó lesz ez.

Hát nem is tudom. Kicsit már kezdem unni Ip figuráját. Az első Donnie Yen-es még nagyon tetszett, a második már nem és a 'Legend is born' sem igazán. Nem hiszem, hogy sok újdonságot fog mutatni.
Sőt, igazából már ezt a shaolin/wing-tsun témára is eléggé ráuntam, pl múltkor néztem a 'Dragon tiger gate'-et, az is hááát... szódával. Mostanában sokkal inkább bejönnek az ugyanebből a térségből származó akciómozik, legyenek újabbak (SPL, Fleshpoint, Invisible target, stb), vagy akár a régebbiek (Tiger Cage 1-2).
Ettől függetlenül valószínű, hogy meg fogom nézni. :P

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.30, 10:13

http://filmdroid.blog.hu/2011/07/19/the_grandmasters_elozetes_wong_kar_wai_uj_filmje

jó lesz ez.

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 874 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.07, 06:56

Csinalanak ezek a Tavol-Keletiek jo sci-fi filemt veletlenul?

Pont most olvastam ezt a cikket. Én biztos, hogy próbát teszek vele.

Üdv!
Én is. A youtube-on egyébként fenn van az eredeti, még 75-től adott japán sorozat legtöbb része is...abban a korban nem volt az rossz. A "repülő csatahajó" ötlet nekem is tetszik...Az eredetiben az egykori, elsüllyedt Yamato csatahjót építik újjá-hadisír ide vagy oda-ez van-illetve egy kicsit adtak a nemzeti önérzetnek is.(Ez fontos a japánoknál). Mellesleg a Yamató Cosmó-Zérókkal(utalás a világháborús japán vadászgépre) indul harcba, és a Cosmo-Zerónak még a fegyverei is ugyanott vannak, ahol az eredetinek-kettő az orrban, kettő a szárnyban.
Mellesleg, azóta kiderült, hogy a Yamató roncsa nincs a legjobb állapotban, nem csak ott áll elsüllyedve, mint a rajzfilmen látjuk-ugye, felrobbantak az első lőszerkamrái, szóval szanaszét van repülve, törzse kettészakadva, felépítmény 1000 darabban-kellene egy kicsit puzzlézni, hogy összerakják. :nyenye: (Mellesleg, aki látta az eredeti második világháborús fotót a hajó elsüllyedéséről-egy 1,5 km körüli gombafelhő jön ki a vízből-az a roncs megtalálása előtt is sejthette, hogy szétrobbant az egész)
Szóval, egy japán nemzeti önérzetnek is adó helyi Star Treknek is felfogható. Számtalan része volt, többször elővették a sorozatot. Fejlesztették is(mint ahogy a technikai fejlődés miatt a Star wars új trilógiájában sokkal jobbak a hajók, mint a régieben, pedig 20 évvel és egy háborúval korábbiak elvileg). Így aztán a végén a Yamató fekete jukakat lőtt szét, meg lehűtötte a Napot egy tarackágyúval...) Amerikáben is futott, Star Blazers néven, 79-től. Jellemzően, ott Argonak hívták a hajót(véletlenül sem akarták Yamatónak hívni, mert az meg az ami nemzeti öntudatot bántja, vagy mi a szösz???)
Érdekesség, hogy a 90-es években a Walt Disney megvette a sorozat jogait. Felmerült bennük egy helyi változat kidolgozása-itt az Arizona csatahjó lenne a főszereplő-az is szétrepült Pearl Harbourban, meg az is hadisír...nem számít, hogy az amiknak ott van a négy Iowa(lásd még Úszó erőd-bár azt nem azokon forgatták, hanem a korábban épült, de valamelyest hasonló Indana csatahajón) tartalékban és múzeumként, plusz még az Intrepid anyahajó, a Texas csatahajó és még jó pár másik. Nem mi kiveszünk egy szétesett ócskavasat(ami már 41-ben is elavult volt, elavultan páncélozott és nagyon lassú)és még hadisír is. Pedig az előtte felsorolt öreg múzeum-veteránok is adnának a nemzeti öntudatnak...Kicsit olyan lenne, mint az Űrcowboyok című film alapötlete...
Persze, ebből eddig nem lett semmi.(pedig a wiki szerint írják a forgatókönyvet) A japánoknak viszont nagyon bejött a saját, elő szereplős változat-megelőzte a Harry Potter legújabb részét is. Ráadásul ennek a Yamatóról készült történelmi film(Okoto tochi no Yamató-magyar címe Yamato az utolsó csatahajó, DVD-n beszerezhető magyar szinkronnal) is rásegített-most a legutolsó japán kisiskolás is tudja, miről van szó...
Hát, nagyon várjuk, mikor indul el Jack Sparrow( a másik híres, mai Disney hős) az Arizonán a világ megmentésére...esetleg a Missourin, de akkor viszi magával Steven Segalt(mert neki van helyismerete)meg Chuck Norrist-vagy ezek reinkarnációit.
A gond az, hogy az átlag amerikai sci-fi rajongónak az űrhajó az párszáz métertől pártucat kilóméterig terjedő cirkáló vagy csillagromboló, nem beszélve a párszáz kilóméteres bolygórobbantókról és földönkívüli inváziós eszközökről, a gonosz idegen meg kétszáz tonnás lépegető "izé"...hogy egy ilyen országban hogy állja meg a helyét egy ilyen relatíve kicsi dreadnought?(Hogy az eredeti nevét említsem a típusnak...)
Inkább csináljanak transformest egy csatahajóból, ott ő lesz a legnagyobb. Javaslom a Bismarckot, de csak akkor, ha transzformessé alakítva nőnemű-ezt a képzavart-Brünhildának hívják(magyar hangja Tátray Zita :rohog:)szarvas viking sisakja van meg hosszú szőke cofja-vagy olyasmi-van, enyhe alsó-szász tájszólása és öszejön Optimussal...ekkora nője az életben nem volt még senkinek... :gyagya: Igaz, akkor hol marad a nemzeti öntudat(az összes transformers amerikai autó, repülő meg helikopter. Sehol egy Merci vagy Mig trafó), hogy a fritzeket utálni kell? Akkor legyen a Miss Ouri...fáradt vagyok, bocsánat.
Visszatérve-én megnézem a japán filmet, ha tudom(moziban nem igen adják mifelénk, bár Dvd is van a viágon) az eredeti sorozat és az eredeti Yamató is megérdemli.
Mopat

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.06, 20:42

Pont most olvastam ezt a cikket. Én biztos, hogy próbát teszek vele.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 22:06

Hogy jó-e, az ízlés dolga, de pl ott van a viszonylag híres Casshern is. A Gantz c. manga adaptációt még nem láttam, de elég agyament az alapötlete: trailer. Kapásból ennyi ugrik be, de tuti van még, csak utána kéne kicsit nézni.

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 12:26

Nekem így elsőre persze az Avalon ugrik be a Ghost in the shell c. anime rendezőjétől. A kicsit elvont fajtából.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 17:08

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.23, 22:34

Pár hete láttam a Goemon-t, ami egy 2009-ben vetített japán kaland/akció/dráma egyveleg a szokásos történelmi korban (harcoló fejedelmek kora) elhelyezve, alternatív díszletekkel megspékelve. A címszereplője Ishikawa Goemon, a legendás japán rabló, aki az egyik akciója során eltulajdonít egy látszólag értéktelen ládikát... és ez beindítja a cselekményt: a nyakába kap egy vérprofi ninját, majd feltűnik a legendás Hattori Hanzo is és egyebek. :)
A film rettentően jó lehetne, mert minden klappol benne (karakterek, sztori), csak 2 dolog zavart nagyon:
1, Irgalmatlan mennyiségő CGI-t használtak fel, látszólag teljesen indokolatlan helyzetekben is. Persze ez a film sajátja, van akinek bejön, van akinek nem.
2, El lehetett volna hagyni a wuxia jeleneteket és egy kicsit földhözragadottabbá tenni az akció részeket. Semmit nem vesztett volna ezzel a film. A wuxiát hagyják meg inkább a kínai filmgyártásnak.

De ezek ellenére is jó eresztésnek tartom a Goemon-t. Egy nézésre mindenféleképpen.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.21, 20:02

nem olyan szorosan kapcsolódó (nem filmajánló, vagy ilyesmi), de muszáj belinkelnem, mert olyan király.

a 13 assasins-t egyébként épp a napokban láttam és nekem is nagyon tetszett. bár néha elvesztettem a fonalat, hogy ki kicsoda, de nem okozott nagy gondot.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.24, 17:21

13 assassins:

Nekem bejött, köszönöm a tippet! :sor:

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.19, 22:03

13 assassins:
Takashi Miike tavalyi szamurájos filmje, ami hozzánk szerintem legfeljebb csak dvd-n fog eljutni. A történet elég egyszerű: 1884-ben, a hosszan tartó béke idejében akad egy kegyetlen hadúr, a sógun egyik rokona, aki ha hatalomra kerülne, akkor az nem sok jót jelentene az ország számára. Ezt elkerülendő Japán érdekét szolgáló elemek suttyomban összegyűjtenek 13 szamurájt, hogy gyilkolják meg az urat. Ők útra kerekednek, majd a végén egy epikus, véres leszámolásba torkollik az egész cselekmény. Az egész film olyan, mintha a 7 szamurájt keverték volna az Azumival, csak itt 7 helyett 13 szamuráj van (a 13-ból kb 5-nél tudtam a nevet az arccal párosítani, de ettől még élvezhető volt :) ), valamint az utolsó 50 percet kitöltő hirig sem újdonság (Azumi), a bodycount pedig még übereli is azt.
A kritikusok és a rajongók nagyon magasztalják, én csak annyit írnék, hogy korrekt kis film, aki szereti az ilyet, annak tuti tetszeni fog.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.04, 19:35

Hella,

keleti filmek rajongoi, aruljatok el nekem, hogy ez jo mozi-e?
The Twilight Samurai
A minap lattam egy benzinkuton a korongot, egy ezresert, de ott kellett hagynom sajnos - de ha tuti film, akkor visszamegyek erte. :)

Jó film, de ebben nem a kardozáson van a hangsúly (azért akad benne), inkább a főszereplő szamuráj életének hétköznapi oldalára helyeződik a hangsúly. Boldogulás a szerencsétlen körülmények ellenére, régi szerelme felbukkanása, aki bajban van, stb. Szép, kicsit melankolikus alkotás.

(OFF)Vedd meg, ha nem tetszik, megbizniszelhetjük. :)(/OFF)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.04, 18:46

Hella,

keleti filmek rajongoi, aruljatok el nekem, hogy ez jo mozi-e?
The Twilight Samurai
A minap lattam egy benzinkuton a korongot, egy ezresert, de ott kellett hagynom sajnos - de ha tuti film, akkor visszamegyek erte. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.23, 13:43

(OFF)

Hella,

bevallom, altalaban nagyon nem szoktam csipni a belinkelt klipjeid, zeneid, de ez nekem is nagyon tetszik, kösz! :)

ezzel általában mások is így vannak, de nem tudom miért :) szóval megszoktam már. viszont örülök, hogy ennek ellenére is megnézed a linkjeimet :D(/OFF)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.23, 10:39

Hella,

bevallom, altalaban nagyon nem szoktam csipni a belinkelt klipjeid, zeneid, de ez nekem is nagyon tetszik, kösz! :)

nem tudtam, melyik témába illik ez, de végül is egy japán (vagy csak részben japán?) film zenéje, így ide kerül.
konkrétan a boldog karácsonyt, mr lawrence-ben szerepel. ez az új kedvenc számom.

Módosította Nocturna: 2011.04.23, 10:40

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.22, 21:03

nem tudtam, melyik témába illik ez, de végül is egy japán (vagy csak részben japán?) film zenéje, így ide kerül.
konkrétan a boldog karácsonyt, mr lawrence-ben szerepel. ez az új kedvenc számom.

http://www.youtube.com/watch?v=5mfyCI82lWM&feature=channel_video_title

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.03, 10:00

Csak hogy itt is legyen már valami: Yamada: The samurai of Ayothaya Thai országban már tavaly kijött, de nehezen akar hozzá emberi nyelven felirat készülni, pedig nézős lenne. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]