Ugrás tartalomhoz

Fotó

Távol-keleti filmek

• Válasz írásához lépj be
612 hozzászólás érkezett eddig

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.22, 13:09

Nem kardozós, de távol keleti Battle Royale!
Ismeri valaki?

Tilleo

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.22, 10:12

Hero azért mérföldekkel jobb volt. Bár én mindkét filmet nagyon élveztem. Az rengeteg párviadal, harc csak akkor megmagyarázható nekem, ha kapcsolódikjól a történethez. Ebben a két wuxiában így nem volt gond.

Riding Alone for Thousands of Miles -t ismeri valaki?

fenyev

fenyev

Naga Serpent

• Fórumita
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.22, 09:54

Persze, a House of Flying Daggers jó volt, meg minden

Szerintem meg az még nem is volt annyira jó a többi hasonló stílusú között. Engem meg az agyatlan gyakás nem tud lekötni egy filmben, ízlések és pofonok :dilis:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.22, 08:34

meg minden, az Utolsó Szamuráj is (bár ez inkább nyugati film szvsz),

Nagyon az. :dilis:

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.22, 07:36

Nemtom, engem eddig a távol-keleti filmek nem túlságosan ragadtak meg. Talán túl nyugati mentalitással rendelkezem. Persze, a House of Flying Daggers jó volt, meg minden, az Utolsó Szamuráj is (bár ez inkább nyugati film szvsz), de én az iggazzy (pl Full Metal Samurai) keleti filmekben mindig valami olyan idegenséget látok, ami annyira nem tetszik.

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 21:17

GorNaToth: Igen az nagyonn(mármint a Szigorúan Piszkos Ügyek) jó film, sajna kihagytam a felsorolásból, mondjuk én a 2. 3. részét nem láttam arról valaki írna véleményt?(állítólag jóval gyengébbek)
A Bin-Jip után én a Tűzvirágokat és a 2046-ot akarom megnézni...

Módosította Sertorius Messalla: 2005.11.21, 21:17

GorNaToth

GorNaToth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 21:09

Szaisztok!

Én ugyan abszolút műveletlen vagyok a témában, csak 3 távol-keleti filmet láttam (valami Bruce Lee stílusú szörnyűséget leszámítva), de azok egytől egyik nagyon jók voltak.
A Battle Royale-t és a Hőst már említettétek. Ha valaki nem látta volna, a harmadik élményemet, a Szigorúan Piszkos Ügyek-et (Wu Jian Dao / Internal Affairs) nézze meg feltétlenül, mert szvsz - bár talán kicsit európaibb a többinél - olyan erős a drámája, történetvezetése, képi világa, stb. hogy bárhol megállná a helyét. :dilis:

Módosította GorNaToth: 2005.11.21, 21:10

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 20:26

A Lopakodó lelkek (bin-jip) egy igazán jól sikerült, és beszédes film (ellentétben a két főszereplővel- de ennek hatalmas végkifejlete van). Érdekes, hogy jónéhány különböző teóriát olvastam a film címével kapcsolatban, azaz, magát a csattanót nem szeretném lelőni, majd ha megnéztétek.
Kim Ki-duk-nak akad még egy mai film, még a Bin Jip előtt, de a Spring, Summer,Fall, Winter után. Ez pedig a Samaria. Igaz szerintem nem ér elődei nyomában, de félelmetesen depresszív története van. Megéri megnézni.

Mellékesen az aláírásom Kim hozzáfűznivalója a Bin-Jiphez. :dilis:

Módosította Bakou-1: 2005.11.21, 20:27

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 19:58

Bábok :dilis: Épp most készülődök megnézni a Bin-Jipet...
Nálam a kedvencek: (a már említett) Bábok, Taegugki (koreai háborús) , Battle Royal (japán film, gimiseket összezárnak egy szigetre mindenki kap valamilyen fegyvert a serpenyőtől az uzi-ig terjedően, az utolsó túlélő elhagyhatja a szigetet), természetesen a Kurosawa filmek (bár néha kissé vontatottak), és emellett még sok más...

ui: Valaki tud ajánlani valamilyen jó szamurájos filmet? (Kurosawa, + A Kitano Takeshi féle Zatoichi meg a Shogun:Assassin kilőve :D )

fenyev

fenyev

Naga Serpent

• Fórumita
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 19:38

Nagyon örülök ennek a topicnak! :D (király vagy Sertorius Messalla :D) Lehet, hogy csak én vagyok túl elfogult, de szerintem megérdemli a műfaj a külön témát :dilis: És még ezen a fórumon sem kimondottan kakukktojás szvsz.
Most sokmindent írnék így egyszerre, de gondolom a Tigris és Sárkányt, A Hőst, A Repülő Tőrök Klánját, vagy a Szerelemre hangolvát, esetleg a 2046-ot mindenki ismeri, akit kicsit is érdekel a téma. Jó lenne a ritkább filmeket megosztani egymással, amiket talán még a mozik sem adnak.
Egy barátnőm, akivel hasonló az ízlésünk, és a véleményére is sokat adok, nemrég transzba esve mondta, hogy a Lopakodó lelkeket muszáj megnéznem, mert annyira jó. A másik ilyen ismertebb film, amit még mindig nem láttam szégyen-szemre, az a japán Bábok. Ha láttátok valamelyiket, írjatok róla ti is :dilis:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 19:18

Lemaradt...

Éppen a napokban szereztem két Yimou filmet: Happy Times (Xingfu shiguang) illetve Not One Less (Yi ge dou bu neng shao).
Az utóbbi kis hazánkban is ismert, Teljes a létszám címen.

Módosította Bakou-1: 2005.11.21, 19:18

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 19:09

Örömmel látom ezt a topicot! Sokat törtem a fejem, hogy megéri-e külön témát nyitni a keleti filmiparnak. Kisstílűen azt hittem nincs rá igény. Remélem bebizonyosodik a tévhitem. :dilis:

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.21, 18:55

Sziasztok! Úgy gondoltam manapság egyre inkább népszerübbekké válnak az ázsiai filmek, tehát gondoltam nyitok nekik egy topicot... :dilis:
Remélem nem lesz tiszavirág életű....

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]