Ugrás tartalomhoz

Fotó

Atilla népe, és a honfoglaló magyarok

• Válasz írásához lépj be
1815 hozzászólás érkezett eddig

Vedraska

Vedraska

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 16:30

Ezt nem értem. 

A hunoknál elterjedt volt a koponyasüllyesztés, a homlokcsontot valamilyen módszerrel eldeformálták.

Itt is van némi olvasmány

Ha csak a genetika tudományát nézzük, ha jól tudom, 7 generáción keresztül örökölhetünk bármit ez kb. lazán sacra számolva úgy 150 ember lehet. Átfedéssel úgy kb. szintén sacra életkortól függően úgy 180-200 évre visszamenőleg...

Elég csak a Habsburgokra vagy a törökre gondolni....és a honfoglaláshoz képest nem utaztunk sokat vissza....

Módosította Vedraska: 2005.12.15, 16:32

_aquincum (NPC/NJK)

_aquincum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.15, 15:38

Fattyú

Az igaz, hogy elég kevert nép vagyunk. De ennek van szépsége is, sőt.

Bár szívesen beszélnék egy echte tiszta vérű magyarral...

Ha csak a genetika tudományát nézzük, ha jól tudom, 7 generáción keresztül örökölhetünk bármit ez kb. lazán sacra számolva úgy 150 ember lehet. Átfedéssel úgy kb. szintén sacra életkortól függően úgy 180-200 évre visszamenőleg...

Én is szívesen hiszem, hogy a hunok vére csörgedezik ereimben. Persze csörgedezik is...sok más mellett is.

_aquincum (NPC/NJK)

_aquincum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.15, 15:29

Roland: A közelmúltban találtak egy kódexet Örményországban (un. Iszfaháni Kódex). Az 5. sz. körül írták. Tartalmazza a hun nyelvtant és egy örmény-hun szótárt. A hun szavak nagy része állítólag érthető magyarul (mivel örményül nem tudok, nem tudom ellenőrizni).
A sztyeppi népeknek pedig (többé-kevésbé) egységes volt a kultúrája.

Aquincum: A sírleletek embertani összetétele nem nagyon változott a Kárpátok közt a hunok óta. Nem azt mondom , hogy közvetlenül tőlük származunk, hanem azt, hogy ők is rokonok (voltak). A Hun Törzsszövetségnek viszont biztos tagjai voltunk.

Ezt a szótárt, Iszfaháni Kódex, meg meg lehet valahol nézni? Már nem az erdetit... :)

tsaby

tsaby

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 13:14

Ezt

http://istvandr.kiszely.hu/ostortenet/

a Fegyverek házilag topicba már betettem. Ide jobban illik. :)

tsaby

tsaby

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 13:09

Roland: A közelmúltban találtak egy kódexet Örményországban (un. Iszfaháni Kódex). Az 5. sz. körül írták. Tartalmazza a hun nyelvtant és egy örmény-hun szótárt. A hun szavak nagy része állítólag érthető magyarul (mivel örményül nem tudok, nem tudom ellenőrizni).
A sztyeppi népeknek pedig (többé-kevésbé) egységes volt a kultúrája.

Aquincum: A sírleletek embertani összetétele nem nagyon változott a Kárpátok közt a hunok óta. Nem azt mondom , hogy közvetlenül tőlük származunk, hanem azt, hogy ők is rokonok (voltak). A Hun Törzsszövetségnek viszont biztos tagjai voltunk.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 13:02

Persze Álmosnak nem volt süllyesztve a koponyája....

Ezt nem értem. :)

Eredet vita: nekem mindíg a "ketten voltunk ott magyarok, a kis Kovács, aki tót, meg én, aki sváb.." mondás jut eszembe ilyenkor.

Vedraska

Vedraska

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 12:14

Na igen, ebből mindíg vita van. Az egyik a bambiban hisz a másik a nyírségi pálinkában :D
Van olyan állítás hogy a sötét hajú-szemű magyar a fekete hunoktól öröklődött, a szőke kékszemű meg a fehár hunoktól, de ez nekem olyan mintha egy szólás lenne.

Az tény hogy egy hun és egy mai magyar, cseppet külömböző lehet. Azt olvastam a hunok nem voltak alacsony gnómok (a sírokból sokszor 180cm-es emberek kerültek ki), a szemük talán kicsit húzott volt, bőrük kicsit sötétebb is talán. A hiung-nu (ős)hunokra ez még inkább jellemző volt. Visznt a hunokat sokszor Balambér királytól figyelék komolyabban, a népvándorlás indítójától....kultúrában valami rokonságot szerintem bőven lehet találni (koronás turul, tulipán-díszítőelem), harcmodorban meg főleg.
Persze Álmosnak nem volt süllyesztve a koponyája....
Remélem nem beszélek sok botorságot, most ébredtem... :) :)

_aquincum (NPC/NJK)

_aquincum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.15, 10:07

Roland

Ezen már rég óta folyik a vita komoly szakemberek nem tudnak dülőre jutni, hogy rokonok e vagy sem leszármazottak vagyunk e vagy sem. Van ilyen álláspont és van olyan. Egy dolog tutti mi magyaroknak hívjuk magunkat mindenki más nyelvében meg a hun jön elő. pl. Hungary Ungarn stb.

Talán csak sokan szeretnék hinni...

Minden esetre álláspontod szerintem vita indítónak tökéletes. :nemertem:

Roland

Roland

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 166 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.15, 09:34

Az Atilla helyesen van írva, már vagy 10 éve. Az Attila a hagyományos írásmód, de amaz is helyes.

Egyébként én nem nagyon hiszem hogy rokon nép lett volna. Legfeljebb kultúrálisan. Nyelvileg, fajilag tök más volt.

_aquincum (NPC/NJK)

_aquincum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.14, 15:58

Jó ötlet a topic. Gratula!

Pont most olvasok egy könyvet Attiláról ha végeztem jövök :nemertem:

Akit érdekel a kor Kárpáti Gáborék sok könyvet adnak ki a témában.

http://www.hun-idea.com

tsaby

tsaby

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 15:30

ezt látnotok kell:
http://arvisura.freeweb.hu/

ez nem a teljes, csak kivonat, de ízelítőnek jó. :gyagya: :nemertem: :eeek:

Vedraska

Vedraska

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 12:09

Ha valakinek van ismerete Nimródról az megosztaná velünk? :gyagya: :nemertem:

Vedraska

Vedraska

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.14, 06:14

Attila előttről is írhatunk, végülis mert sok köny a rokon népként kezeli a kr.e 2400-ban élő szittyákat. Nimródról én sem tudok sokat, hatalmas embernek tartották, aki értett a sámánizmushoz is és a csatázáshoz.

Hunok - Magyarok
Rokon népeink
harci kultúrája
Életre kelti:
Kertai Zalán
festőművész
Szerkesztette:
Kárpáti Gábor Csaba

Ez itt egy klassz könyv, több mint száz képet tartalmaz népről, hunokról, és magyarokról, és a sok rokonnép, a képek alatt rövid leírással. Vmi 120oldal, nekem fénymásolat van meg, 3000ft-ért vette barátom.

Az Attila nevet meg igazán nem lenne sztem akkorra megerőltetés rendesn leírni -legalább a postokban.

Ez már a gyártási hibám :)

Módosította Vedraska: 2005.12.14, 06:15

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.13, 21:14

Van egy egészen jó kis könyv, bár ez inkább "mitológiai" jellegű: Komjáthy István: Mondák könyve -hun és magyar mondák. Móra kiadó 1995.

Van róla egy leírás itten.

Az Attila nevet meg igazán nem lenne sztem akkorra megerőltetés rendesn leírni -legalább a postokban. :)

_SotW (NPC/NJK)

_SotW (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.13, 20:39

Üdv! Érdekes témának ígérkezik! Kíváncsian várom az alakulását. De akkor már lehetne szót ejteni Atilla előttről is. Mondjuk Nimródtól indulva. Engem legalábbis érdekelne. Neten nem sok mindent találtam. :)

Vedraska

Vedraska

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.13, 16:08

A fegyvertár fórum, nagyon lelassult, talán mert már sokmindenki önmagát ismétli (nincs téma :hamster3: ), de remélem lesz hozzászóló ezen témához, és lesz pár vita is :)

Talán Darkman volt aki emlegette ezelőtt is az "ősmagyar topic" ötletét,
ha tévedek elnézést kérek :(
Szóljon hát valami a magyarság mellett is! :eeek:

Atilla nevét nem tudatlanságból írtam "Attila" helyett "Atillának".

Módosította Vedraska: 2005.12.13, 16:12

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]