Ugrás tartalomhoz

Fotó

Versenyek, demok

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1518 hozzászólás érkezett eddig

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 14:37

Jah és ami lemaradt.

- nyomonkövethetőség az újdonságokról napi szinten a kiadó honlapján.

- országos ranglista folyamatosan aktualizálva.

- Magyar nemzeti bajnokság (a beígért díjazást nem írom ide szándékosan)

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 14:34

A jogokkal tudtommal semmi gond. Legalábbis mikor felvetettem a nagy zászlós ötletet, még ők ajánlották a Trónon ülő Jaime-t mint lehetséges képet. Lehet, hogy nem minden lehetne rajta, csak néhány kép, de szerintem ha ők kérvényeznék, hogy had gyártsanak bögréket saját költségen reklám célból, szerintem nincs az az idióta gyártó aki azt mondaná nekik, hogy nem lehet. Azt értem, hogy egyszerűbb és olcsóbb megvárni, míg az FFG kiküldi az egyébként is járó dolgokat, de szvsz ezen felül nem túl nagy ráfordítással lehetne kedveskedni a játékosoknak. Valahogy kedvet kell csinálni a játékhoz na. Azt azért lássuk be, hogy attól hogy én azt mondom jó a játék gyere toljad kisapám, mert támogatást egyenlőre nem kapsz, a megnyert aranysárkányaid jó dolgokra még nem tudod beváltani, jó díjazású, nagyszabású verseny még nincs, a promó cuccok csodálatosak s becsszóra le lesznek gyártva, költeni viszont remekül tudsz. Nos érdekel?

Vagy hasonlítsuk össze mondjuk a következő körmondattal amik az ígéretek voltak a játék elején: Érdemes játszanod THK-t mert:

- nemzetközi szinten rengetegen játszák, s Magyarország elsőként tervezi egy nívós, nagy összdíjazású verseny megrendezését hazánkban, ami minden évben más országban kerülne megrendezésre úgy, hogy támogatják a kvalifikáló játékost (játékosokat) a versenyre való kijutásra.

- itthon van egy versenysorozat, mely közelebb hozza egymáshoz a játékosokat, s a móka mellett komoly díj a jutalma a nyertesnek.

- rengetegen ismerik a játékot a kiadványainkból, illetve a médiából, s napról napra egyre többen kezdenek el játszani. Sok játékos, jó versenyek, jó cserék, jó móka...

- a megszerzett aranysárkányokért rengeteg extra cuccot választhatsz ízlesednek megfelelően. Házhű bögrét, kő házkártyát, hatalompont jelölőt, mappákat házaknak megfelelően, de ha gondolod akár beválthatod boosterre, vagy promó lapra is...

S még sorolhatnám.
Tudom, hogy csak tálalás kérdése az egész, de ezek és ehhez hasonló ígéretek bizony elhangzottak a DV részéről. Mi valósult meg?

Én annyit tudok ehhez hozzáfűzni, bögrét mg minden egyéb dolgot a DV - tudtommal - azért nem tud gyártani, mert nem nála vannak az ehhez szükséges jogok. Azt meg nehéz megítélni, hogy miért nem jutnak el hozzánk az FG által gyárott dolgok (házkártyák, kártyatartó tasakok stb.), hogy ez az FFG vagy a DV hibája.

Beszéltem egy FFG-s illetékessel, és azt mondja, hogy éppen azon dolgoznak, hogy kicsit gatyába rázzák az együttműködést az európai partnerekkel. Valamelyik FFG-s főnok most a hétvégén tárgyal éppen a DV-s Villányi Pállal Nürnbergben, ahol egy nagy játékkiállítás van.

EB-t a DV meg ne rendezzen, nem akarok nagyon beégni német meg osztrák ismerőseim előtt. :)

_Winchesto (NPC/NJK)

_Winchesto (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.03, 12:29

európa bajnokság itt?
érdekes

szerintem reménytelen sajnos :)

Módosította Winchesto: 2007.02.03, 12:31

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 12:24

Én annyit tudok ehhez hozzáfűzni, bögrét mg minden egyéb dolgot a DV - tudtommal - azért nem tud gyártani, mert nem nála vannak az ehhez szükséges jogok. Azt meg nehéz megítélni, hogy miért nem jutnak el hozzánk az FG által gyárott dolgok (házkártyák, kártyatartó tasakok stb.), hogy ez az FFG vagy a DV hibája.

Beszéltem egy FFG-s illetékessel, és azt mondja, hogy éppen azon dolgoznak, hogy kicsit gatyába rázzák az együttműködést az európai partnerekkel. Valamelyik FFG-s főnok most a hétvégén tárgyal éppen a DV-s Villányi Pállal Nürnbergben, ahol egy nagy játékkiállítás van.

EB-t a DV meg ne rendezzen, nem akarok nagyon beégni német meg osztrák ismerőseim előtt. :)

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 12:11

Az kezdetnek nem rossz. De hány embernek tudod megmutatni? Szerintem 100 emberből ha nagyon profin csinálod 10 ember talán elkezd játszani. Abból tapasztalataim szerint 1-2 marad is meg játékosnak hosszú távon.

Sokkal nagyobb tömeghez kellene eljuttatni az igét, hogy a szóródás végén minél több aktív játékos maradjon.

Persze az költséges. Pláne a semmihez képest több.

Jah és persze itt vannak az olyan dolgok amik ébrentartják a már aktív játékosok érdeklődését. Mint pl:

- Speciális ereklyékkel támogatott versenyek (spec házkártya, lap, trikó, póló, lánc bánat tudja mi. Ami mondjuk csak a nyertesnek lehet, s az emberek törekednek rá, hogy legyen ilyenük)

- Olyan játék események, amik játékra buzdítanak. Mint pl Magic esetén az Aréna. 1 hónapig tart. Bárki indulhat. Ingyenes. Bármikor játszhatsz meccset, ha van partner a versenyt szervező boltban. Ha nyersz 2 pont, ha veszítesz 1 pont a tabellán. Hó végén zárás. MINEN INDULÓ kap valamit. (Promó lapot, speciális képpel, vagy valami extra kinézetben) Minél előkelőbb helyen végzel annál több ajándék jut. Végső soron játszani úgy is játszol, így meg még djat is kapsz érte.

- Versenyek támogatása Boosterrel. Lásd Beholder. Igaz itt most még ingyenes az aranysárkány, csak sajnos a beváltásának nem sok értelme van. Boostert nem igen nyit a delikvens, ha már midnene megvan. A promó lapok is gyorsan összegyűlnek. Mást meg nem lehet érte kapni. Pedig milyen jó lenne Stark-os bögréből szűrcsölni a kakaót. Mert erre is volt ígéret. (már nem a kakaó részére, hanem a bögrére).

Áh. Annyi minden maradt el. Sőt kb minden.

önkéntes munkával venni egy vastronos stark-lannistert 5 rugóért az azzal lehetne demózni  :) 8ó(bár lehet hülyeséget mondtam  :) )

_L600V (NPC/NJK)

_L600V (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.03, 11:45

önkéntes munkával venni egy vastronos stark-lannistert 5 rugóért az azzal lehetne demózni :) 8ó(bár lehet hülyeséget mondtam :) )

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 11:38

A DV nekem sem válaszolt egy levelemre sem. :)
Állítólag fennakadt a spam szűrőn.
Hát igen a modern technika. Bár ha 30 évvel ezelőtt lennénk, akkor meg a postást támadta meg a kutya kifogás lenne.

Az ígéretekből ide is kijutott. Volt olyan kezdeményezésem, hogy óriás zászló (2mx1m) gyártása nem lenne rossz, mert egy jó képpel a boltba bejövő vevő önkéntelenül is rákérdez, hogy az mit reklámoz. Az az A3-as tél korszakás sárkány nálunk erősen meggyűrődött, kifakult, így a kutya nem kérdezni meg, hogy mi az.. (a takarítónő szokta megkérdezni, hogy kidobja-e? )

Szórólapok még 2005 decemerében voltak. Abból jutottak iskolákba is. Nem sok sikerrel. A játék terjesztéséhez demózni kellene sokat és nagyon komoly médiareklámra lenne szükség. Lásd Beholder kezdeményezése a HKK népszerűsítésére a fix tv-n (ha jól emlékszem). Na az rengeteg új játékost hozott. Manapság a szórólap a kukában végzi, mert rengeteg van belőlük. Persze a fent említettek rengeteg pénzt vennének igénybe. Még a Hun Tour beígért díjazásánál is többet. (Nem az 50.000 Ft-ra gondolok :) )

Hát kár,hogy csak igérgetnek.Mi itt Tbányán Zizzz-el már azt tervezgetjük,hogy szórólapozunk iskolákba 1-2 helyen kiplakátolni hátha jönnek az emberek.Ja,a DV még arra se válaszolt mikor írt nekik,hogy kellenének szórólapok,vagy valami ilyesmi amivel hátha tudunk szerezni új játékosokat.Ő írta szóval ezt ő tudná elmesélni rendesen.Huh eléggé összevissza amit írtam.Remélem azért ki tudjátok venni mit is akartam. :D Hosszú volt az éjszaka tegnap...

_L600V (NPC/NJK)

_L600V (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.03, 11:26

tudtok szerválni sopronban itt is tudnánk(tudnék) szorólapozni plakátozni :) :) (jóba vok igazgatómmal is :D)

Hát kár,hogy csak igérgetnek.Mi itt Tbányán Zizzz-el már azt tervezgetjük,hogy szórólapozunk iskolákba 1-2 helyen kiplakátolni hátha jönnek az emberek.Ja,a DV még arra se válaszolt mikor írt nekik,hogy kellenének szórólapok,vagy valami ilyesmi amivel hátha tudunk szerezni új játékosokat.Ő írta szóval ezt ő tudná elmesélni rendesen.Huh eléggé összevissza amit írtam.Remélem azért ki tudjátok venni mit is akartam. :D Hosszú volt az éjszaka tegnap...

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 11:14

Hát kár,hogy csak igérgetnek.Mi itt Tbányán Zizzz-el már azt tervezgetjük,hogy szórólapozunk iskolákba 1-2 helyen kiplakátolni hátha jönnek az emberek.Ja,a DV még arra se válaszolt mikor írt nekik,hogy kellenének szórólapok,vagy valami ilyesmi amivel hátha tudunk szerezni új játékosokat.Ő írta szóval ezt ő tudná elmesélni rendesen.Huh eléggé összevissza amit írtam.Remélem azért ki tudjátok venni mit is akartam. :) Hosszú volt az éjszaka tegnap...

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 10:47

Ezt én értem, de a játék életben tartása végett nem nekünk kellene elsősorban küzdeni, hanem annak aki komoly összegeket költ a forgalmazására, gyártatására, licenszelésére és még az Istenek tudják mire. A terveik csodálatosak voltak. De tényleg. Ha a töredékét megvalósították volna...

hát, welcome to the club vagy micsoda. az elmúlt év során kiderült, hogy a kezdeti lendület valamin fennakadt, úgyhogy az elvárásainkat érdemes levinni a "legalább tarsák életben a játékot" szintjére.

Abbo

Abbo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 10:19

EB :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 10:18

hát, welcome to the club vagy micsoda. az elmúlt év során kiderült, hogy a kezdeti lendület valamin fennakadt, úgyhogy az elvárásainkat érdemes levinni a "legalább tarsák életben a játékot" szintjére.

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 10:12

Sajnos ez ugyanakkor hangzott el. :) Jó érzés volt hinni benne. Most szar. :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 10:02

ez az a tervezet volt, amiben az egymilliós fődíj is szerepelt...? :)

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 09:50

Ez volt a Villányi Paliék egyik fő érve az mellett, hogy mennyire komolyan meg lehetne csinálni a Trónok Harcát hazánkban. Nem olvastam, egy boltok közötti megbeszélésen hangzott el 2005 év végén.
Hogy 2006-ra felfuttatjuk a játékot Hun Tour, sok promó, sok támogatás a termékhez meg hasonlók, 2007-ben EB.

Hát ezt az Európa bajnokságot hol olvastad?  :)
egyébként simán lehet, ha mi megszervezzük  :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 09:41

Hát ezt az Európa bajnokságot hol olvastad? :)
egyébként simán lehet, ha mi megszervezzük :)

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.03, 08:21

:) az bizony nagy baj. S arról tudni valamit, hogy mivel indokolják?

A tevek szerint idén hazánkban kellene hogy legyen az első Európa bajnokság, ami még eddig egyáltalán nem is volt THK-ból. Szerintem az sokkal nagyobb szervezést igényel mint a Hun Tour. Az is elúszni látszik?

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 22:43

Tuti, hogy nem lesz, hacsak közben nem gondolták meg magukat a DV-sek.

Ballstad

Ballstad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 22:17

Kósza hírként terjed, hogy nem lesz idén Hun Tour. Ki mit tud erről?

Üdv.
Chris

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 16:01

tod Zizzz ő szervezi a versenyt(ha jól tom)  :)

ez az infó csak félig-meddig igaz :D

Na fogd csak be te próbaidős. :lol: Holnap a Baratheonok el leszen ugyis gyepálva! :D Legalábbis remélem... :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]