Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fegyverek, fegyverek, fegyverek

• Válasz írásához lépj be
109 hozzászólás érkezett eddig

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.18, 12:29

Végül is nem azért kardoskodom, hogy ne lehessen pisztolyt használni közelharcban, hanem azért, hogy ne lehessen használni levonások nélkül.

Egyszerű az oka. Meg kell osztanod a figyelmed a lövés és az ellenfél ütései elől való kitérési kísérletek között. :)

A Gun Kata amúgy jó cucc, meg el is van magyarázva, csak a film vizuálisan nem tudta megtámogatni. Elvileg az a lényege, hogy az ellenség helyzetéből és mozdulataiból a Gun Kata Mester azonnal kiszámolja fejben, hogy az ellenfelei merre fognak lőni, és a fegyver típusától függően [mindegyik másképp szór] azonnal tudni fogja, hogy merre fognak a golyók kirepülni és jó eséllyel meg tudja saccolni a várható röppályát.

Ezért az ellenfelekre nagyjából lecsaphat az előtt, mielőtt azok ténylegesen célba vennék.

Jól hangzik, de a filmben ez nem jön le. De a képesség innen eredhet:

http://en.wikipedia.org/wiki/Deathstroke

• Enhanced Intellect: Able to think 9 times faster and utilize that much more of his mind than your average human for information processing and sorting, Deathstroke's mind is virtually a computer built for strategy and problem-solving, one that works at optimal ability even when under stress and fatigue as he apparently uses 90% of his brain (as opposed to the myth that the average human only uses around 10% of their brain). He is also ingenious in devising solutions against superior aspects of opponents, can observe and exploit, and can calculate distance, speed, and time at lightning speeds; his sense of timing is superb, bordering on perfection.
  • Enhanced Reflexes: Deathstroke possesses enhanced reflexes. The speed at which he reacts allows him to dodge fast-moving projectiles such as arrows and bullets. He can usually out-react even the fastest humans, no matter how well-trained.

Vannak még ilyesmi mutánsok.

De a leginkább ilyen jellegű a homoszexuális Midnighter:

http://dc.wikia.com/wiki/Midnighter_%28Wildstorm_Universe%29

• Battle Precognition: Midnighter has the power to predict how a battle will happen before it starts. His 'fight implants' include a 'combat computer' that allows him to run through a given combat situation millions of times in his mind, almost instantly covering nearly every possible result before the first punch is even thrown. He uses this information to predict the actions and or reactions of his foes, counteracting their moves almost before they even think to make them. According to Midnighter, his powers also work by letting him see the outcome of the battle he wants, and working backwards, following the right steps to get there.
  • Tactical Senses: Midnighter's senses allow him to detect any modifications or powers in anyone he looks at, as well as how they work, so he can defeat them. He can detect what special abilities a opponent has, he can see the enhancements. He can detect the increased electrical activity in an opponents brain.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.18, 11:29

Nagyon jók a példa videók, szerintem így végignézve sok színesítő jelenetetet elraktároztam a következő játékra :) Pár észrevételen azonban van hozzá. A Street fight-os videók nagyon jól bemutatják mi van akkor ha egyik tagnál sincs fegyver. Amint a kezébe adnál az egyiknek egy pisztolyt, tuti más taktikával küzdene, próbálna a verekedés távolságából kijjebb mozdulni, vagyis az első két videó nem igazán arra a szituációra példa amiről beszélünk. A második Street fight videóban van egy rész amikor folytófogásba viszi az egyik fickó a másikat (legyen ő B). Figyeld a kezét, és tegyük fel hogy van benne egy pisztoly. Simán fejbecsattintaná vele szerintem A-t. Ezért A valószínűleg nem is próbálná meg ilyen fogásba vinni.

Az a furcsa pisztolymarkolatos harcművészet szerintem inkább volt nevetséges, mint éles helyzetben elképzelhető.... Az is amikor körbe állják a (feltételezem) főhőst, meg az is amikor 20 NPC képtelen eltalálni őt rövidtávról rövid sorozatokkal...

A Mátrixos videóban pedig jól előjön az amit írtál, hogy az ellenfelet akkor lőjük le, mikor szalad felénk, viszont azért egyértelműen a verekedés távján belül vannak abban a pillanatban mikor összeér a kezük ugrás közben és forog a kamera... Bár mellé lőnek közben, ha nem fogyott volna ki egyszerre mindkettejük tölténye, akkor földet éréskor azért mindketten kifestették volna falat az agyvelejükkel. Persze aztán eldobják a fegyvert, és jön a kung fu, de hát azért látszik szerintem, hogy ha maradt volna 1 golyó valamelyiknél akkor az nyerte volna a közelharcot (vagy minimum elsütötte volna még egyszer a pisztolyt)... Már ha a becsület és egyéb (utcai harcban nem létező) dolgok nem dobatták volna el a fegyvert az illetővel.

Természetesen az én videóm sem voltak tökéletesek a szituhoz, csak magát a mozdulatot akartam prezentálni, hátha valaki nem ismeri. Nem is egészen így képzeltem el, ahogy ezek a harcművészek rúgtak, pláne mivel nem harcművészekről beszélünk. Én űztem egy darabig a muay thai nevű sportot, és az eltartó rúgásban épp az volt a jó, hogy utána a kezeiddel szinte rögtön cselekvésképes voltál. Persze sosem volt a kezemben közben pisztoly, szóval nem tudom mennyire lehet lőni vele utána :D

Egy szó mint száz, én szerintem semmiképp sem dobnék el egy olyan fegyvert a kezemből ha megtámadnának, amivel harcképtelenné tehetem az ellenfelet, bárhol találom el (szinte). Már csak azért sem, nehogy valaki más esetleg összeszedje és ellenem fordítsa.

Ui.: a Jet Li-s példa áll legközelebb szerintem a helyzethez, ahol a mester remekül alkalmazza a lefegyverzést, egykörben többször is :) Azt gondolom mondanom sem kell, hogy a másik két pisztolyokban járatos, de közelharcban nem jártas személy nem véletlenül akarja állandó jelleggel megkaparintani a lőfegyvert.

Módosította Parduckoponya: 2014.02.18, 11:31

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.18, 10:36

Igen, a videón jól látszik, hogy a rúgó ember éppen csak lőni nem tudna, már csak a testhelyzetéből adódóan sem. :)

Persze a földre került ellenfél lelövése nem igényel magyarázatot szerintem sem.

A közelharcot pedig sokan összekeverik azzal a fázissal ami afféle bevezető. Amikor a két fél már elég közel van, de még nem értek össze. Miért ne lehetne lőni? Point Blank azt jónapot.

A közelharc viszont valami ilyesmi:

Képzetlen, vagy afféle "utcai harc":

http://youtu.be/huxojhT0a2U?t=6s

http://youtu.be/vqmvmeTQyKY?t=16s

Mondhatni harcművészet:

http://youtu.be/U02E2sjwlLM?t=2m25s

Mátrix ugyebár:

http://youtu.be/w_su7Kdz3pg?t=27s

Érzékletesebb példa Jet Li-től:

Nem linkelek többet.

Szóval mind a képzetlen, mind a harcművész jellegű videóknál látszik, hogy amikor a közelharc már létrejött, akkor igen csak nehéz lőni, főleg ha képzett belharcos az ellenfél.

Akkor kell lelőni a rossz embereket, amikor azok rohannak felénk és még nem értek közel. :)

Azért is jó valamilyen rúgást vagy erős ütést alkalmazó harcművészetet kitanulni, mert ha mégis kialakulna a belharc, a KO videókban látható módon vissza lehet rúgni a rossz embereket Point Blank Range-be. :D

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.18, 09:22

Természetesen nem feltételeztem a szoborként való állást. Pusztán csak arra gondoltam, hogy egy közelharcban ha lenne nálam egy stukker, és jönne valami mordori egyéb, hogy lekésel/agyonver, akkor feltehetőleg verekedés közben rárúgnék egy eltartót és másfél lépés távolságból belelőnék annyit amennyit a fegyverem TGY-a enged. (az eltartó rúgásról itt egy rövid összeállítás: https://www.youtube.com/watch?v=t4oTziaKk5U) Nem kell nagy harcművésznek lenni ahhoz, hogy egy ilyet rá tudjál rúgni valakire aki szemben van veled. Ha gyomorszájon, vagy ne adj isten érzkenyebb részen sikerül eltalálni garantált siker, ha mellberúgod akkor pedig elég jó távolság keletkezik közöttetek ahhoz, hogy használd a fegyvert.

Mivel a verekedés nem egy statikus dolog, mint azt írtad is, én a sikeres támadódobást a fegyverrel annak vettem, hogy a támadó létrehozta a megfelelő szituációt a fegyver elsütéséhez. Persze mesélő válogatja... A szabályra azért kérdeztem rá, mert mostanság egyre több ilyen ksi "hiányosságot" vettünk észre a könyvben, reméltem, hogy van valami FAQ rá...

Azért egy Solo csak csinálja össze magát ha monokatanával, kalapáccsal, vagy gyilkos közelharcra kitalált kiberverekkel hadonásznak felé.

Másfelől, ha az ellenfél gyenge, akkor sem illik úgy kezelni a szitut, mint ha a Solo szoborként állna (ha így lenne automatikusan talál az ellenfele, de legalábbis alacsony a célszáma támadásra), a közelharc az közelharc.
Ne feledd, az ellenség mindig mozog, nem statikus célpont!

Módosította Parduckoponya: 2014.02.18, 09:24

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 23:55

Azért egy Solo csak csinálja össze magát ha monokatanával, kalapáccsal, vagy gyilkos közelharcra kitalált kiberverekkel hadonásznak felé.

Másfelől, ha az ellenfél gyenge, akkor sem illik úgy kezelni a szitut, mint ha a Solo szoborként állna (ha így lenne automatikusan talál az ellenfele, de legalábbis alacsony a célszáma támadásra), a közelharc az közelharc.
Ne feledd, az ellenség mindig mozog, nem statikus célpont!

Módosította Morak: 2014.02.17, 23:56

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 21:52

Én nem adtam rá levonásokat. Ha a pisztoly nélkül hadonászó fél olyan gyagya, hogy nem alkalmaz leszorítást/lefegyverzést (vagy valami ilyesmit), akkor szerintem egye meg az ólmot. Persze a történethez hozzátartozik, hogy egy szóló kezében volt a pisztoly, aki nem stresszeli össze magát egy előtte hadonászótól. 

Jogos. Akkor viszont erős mínuszokkal lenne, -5/-10

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 17:13

Mintha lenne is a CP-hez Gun-Fu. Talán a Pacific Rim-ben?

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 14:21

Ha csak nem olyan harcművészeti ágat űz, ami a pisztolyt közelharcban is alkalmazza, akkor egyáltalán nem engedném, kivéve valami súlyos levonással.

Példaként a legjobb az Equilibrium, vagy olyan harcművészeti elemeket felvonultató filmek, ahol a felek közelről küzdenek egymással, pisztollyal a kézben. Persze nem valósághű - a Cyberpunk 2020 sem az - de jól prezentálják e filmek azt, hogy milyen nehéz használni egy olyan kis méretű távolsági fegyvert is, mint egy pisztoly, ha közben ütnek, rúgnak, fejelnek, félreütik azt és hasonlók. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.16, 20:43

Jogos. Akkor viszont erős mínuszokkal lenne, -5/-10

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.16, 20:25

Köszi!

Pisztoly egyébként elég táp, közelharcban maxot sebez a point blank miatt.... :)

Nekem sem rémlik ilyen. Mesélőre van bízva, én psiztolyt levonás nélkül engednék használni közelharcban, belőni pedig -5el mondjuk.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.16, 15:53

Nekem sem rémlik ilyen. Mesélőre van bízva, én psiztolyt levonás nélkül engednék használni közelharcban, belőni pedig -5el mondjuk.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.16, 15:08

Hy!

Létezik szabály arra vonatkozóan, hogy a karakter milyen levonásokkal lőhet mondjuk pisztollyal, ha valakivel közelharcban áll (vagyis távolsági fegver használata közelharcban). Illetve, hogy van-e valamilyen módosító arra nézve, hogy ha közelharcba lősz be? A szabálykönyvben mi nem találtunk erre semmit.

Köszi!

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 09:20

Köszönöm :sir:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 08:55

http://www.google.hu/url?sa=t&source=w...zaVamjORBsDmk-Q

14-dik oldal.

Mivel ez homamade kiegészítő nem támaszkodnék rá nagyon. Átpörgetve nem találtam kifejtését annak hogy a quality mit takar ebben az értelemben.
Vmi iylet jelenthet:
Minőségi fok
1 -2sp -2támadásdobás
2 -1/-1
3 semmi
4 +1/+1
5 +2/+2

(az igazán ultimate fegyver amúgy a cyberláb, hidraulikus faltörővel, megerősített izomzattal, 14-es fiz-el, és savage(?) harcműcélszettel.)

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 08:44

http://www.google.hu/url?sa=t&source=w...zaVamjORBsDmk-Q

14-dik oldal.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 07:51

Elég jól ismerema cp-t de ez sztem nem a 2. kiadásra gondolsz mert abban semmi ilyen nem rémlik.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 06:55

Volna egy kérdésem. :sir:
Közelharci fegyvereknél PL: Kardok
A Fegyver minősége (weapon quality) mennyiben módosít az alapsebzésen?
PL: Tradicionális Japán Katana 3D6 alap állapotban és 200eb-be kerül.
Minőségén lehet módosítani a Data Fortress 2020 könyv szerint.
Na most:
Van egy minőség táblázat.... 1 pont egy silány replikát jelent.
5 pont ami egy mestermunka...az alapár 10-szerese.
Nos, ha egy mesterien megmunkált közelharci fegyverünk van (5-ös minőség) akkor mennyiben módosul az alap sebzése?

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 20:49

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy fel tudna -e valaki világosítani dióhéjban a Maximum Metal
járműves harc sebzésrendszeréről? Mert sajnos nem igazán jött át a dolog, a penetration factor...etc. hogyan is működik.
A segítséget előre is köszönöm!

;)

Slartibartfast

Slartibartfast

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.23, 20:56

Az igazi fegyver geekek valószínűleg látták már ezt és hasonlókat, de hátha valakinek még újdonság gyanánt hat. Igen tavalyi móka, de egy újszülöttnek minden vicc új.

Bulldy

A Robotzsaru 2-ben már szerepelt a kiscsávó kezében, csak lekrómózták.

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.04, 21:03

Tudtommal ilyen nevű cuccot az Arasaka nem gyárt (kicsit Ghost in the Shell szagú a dolog :) )

Van azonban:
- Arasaka "Blackjack" lopakodó öltözet (inkább szkafander :) )
Lényegében a Militech M96 és a Gibbson (ld. lentebb) ügyes koppintása/fejlesztése - az M96 hiányosságai erre is érvényesek!
SP: 16 (teljes test) EV: -2
Csuklyában beépített optika: LowLite, Anti-Dazzle, Targeting Scope, TimeSquare+
4 órás létfenntartó rendszer / 95%-os szűrők (azaz gázmaszk)
+3 Stealth skill-hez (audio észlelések ellen) - gyakorlailag fehérzaj generátor
-4 (-2 ha mozog) Awerness IR és normál vizuális észleléshez, amihez 10 méterenként további -1 járul
90%-os eséllyel a radart is hülyére veszi
ára: 10000eb (erősssen ritka áru)

- Militech M73 "Mirage" környezeti beolvadó rendszer
24 előre programozott mintázat alapján (pl. erdei terepszín, sivatag sárga, sikátor szürke :) ) próbál elrejteni
SP: 12 (teljes test) EV: -1
-2 (-1 ha mozog) Awerness normál vizuál, -1/10 méterenként
ára: 1050 eb
extrák: repeszálló mellény 18/-1 torzóra (+275eb), nehéz sisak 24/-1 (+140eb)

- Militech M96 "Ghostsuit" kaméleon-holoruha
Hatékonysága akkor a legjobb, ha a viselő valamilyen felülethez lapul, melyet magára vetít az öltözet - nem képes kezelni a hirtelen mintázatváltásokat
SP: 10 (teljes test) EV: -1
-4 (-2 ha mozog) Awer. normál vizuál, -1/10 méterenként
ára: 5300eb
extra: sisak 16/0 (+600eb)

- Gibson BattleGear "Sneak Suit"
Spec. fekete photokarbon ruha; az anyag fényre igen érzékeny, napfény hatására túlhevül és kiéghet (max. 10 perc folyamatosan napon); lézer sebzésére hasonlóan érzékeny
SP: 10 (teljes test) EV: 0
-4 (-2 ha mozog) Aw. IR és normál vizuál sötétben/alacsony fényviszonyok mellett, -1/10 m
ára: 560eb
extrák: repeszálló mellény 16/-1 (+375eb), sisak 18/0 (+160eb), búvárruha verzió - szonárbiztos EV: -2 3500eb

Hatásában leginkább az Arasaka-féle és az M96 közelítik meg a GiTS-ben látottakat

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]