Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fegyverek, fegyverek, fegyverek

• Válasz írásához lépj be
109 hozzászólás érkezett eddig

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.16, 17:46

Ave

Ha valaki esetleg tudna leírást és statisztikákat közölni az Arasaka Therm-Optic Camoflage-ról az megköszönném.

Tiszteletem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.06, 17:14

Az igazi fegyver geekek valószínűleg látták már ezt és hasonlókat, de hátha valakinek még újdonság gyanánt hat. Igen tavalyi móka, de egy újszülöttnek minden vicc új.

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.05, 12:09

Hali!

Annyit tennék hozzá, hogy azért 3-asával csökkentem a kezdeményezést (no
és persze növelem a levonásokat), mert így Átlag Józsi a maga 5,5-ös
reflexével is kilőheti a .44-es magnumjából mind a 6 skulót egy kör alatt
(egy laza 9+-ös kezdeményeződobással), persze valszeg Ponyvaregénybe
illő eredménnyel.

A Robotzsaru meg végigpásztázza a stukkerével a szobát és lesz 5-6 halott...

Adios
KLM

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 11:08

KLM-nek

Mi házi szabályozást vezettünk be az ilyen esetekre, amit, SR-ből vettünk át:

- Minden másodlagos vagy második cselekvést 10 pontnyi kezdeményezéssel később hajthatunk végre, de a reakciókat ( kitérés stb ) mindig a kiváltó akciónál dobjuk. Pl:

jk1 kezd 30
jk2 kezd 24

30 jk1 támad
30 jk2 hárítani próbál

24 jk2 visszatámad
24 jk1 kitér

20 jk1 támad
20 jk2 védekezik

stb

DE: minden kitérés támadás stb -3-as módosítót ad, ami összegződik!
ÉS: aktív cselekvést: Támadás, mozgás, észlelés( nem arra, hogy fejbe akarnak verni) csak a kezdeményezés szerint.

Valamint: Ha valamelyik cselekvést késlelteted ( 22-nél jösz, de akit le akarsz szedni, az csak 17-nél lép ki a fal mögül) akkor a további cselekvések is a késleltetve végrehajtott cselekedettől számolnak. Ha elértél 0-ig, akkor nem kezdeményezhetsz cselekvést, és amíg el nem éri a kör a kezdeményezésedet, addig is max védekezhetsz. Tudom, hogy kissé durván tud kijönni, de aki gyors, annak legyen lehetősége kihasználni a képességeit.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.30, 12:43

Ok kösz. Akkor majd próbálok beszélni róla mesélőnek.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.30, 08:23

Hali!

Úgy érted valakire leadnak egy 3-as tűzlökést (RS), és utánna akármi
van 1 skuló sebzése történik meg?

Ez így nem jó szerintem.

D3 találat esik meg a szabvány 3-as üdvözlésből, és kb. 20 méteren
már külön-külön dobnám le azt is, hogy melyik hova csapódik (már
ha ugye eleve nem fejre ment pld., nyilván ekkor a megfelelő célszámra
dobott a támadó).

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.29, 15:19

Lenne egy kérdésem:

A PEVT 105 oldalának alján van a rövid sorozat. Eddig játékaink során úgy játszottuk hogy +3 a lövésre kidobtuk hány golyó talált és minden golyónak ami talált sebzést. Most viszont nemrég egy új Km-nél játszottam és nála a +3 megvolt viszont akárháyn golyó is talált célba csak egy sebzést dobtunk ki. Ti hogy használjátok?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.13, 21:13

Hali!

Morgan kezd 26-nál, az ellenfele 24-nél

1. verzió:
Morgan fegyvert húz 26-nál, 24-nél kirúgják a kezéből, 23-nál
(-3-al) pofánvágja a csajt (esetleg felveszi a stukit).

2. verzió:
Morgan amúgy szegálosan segít továbbhaladni a csajnak (26-nál)
majd 23-nál előveszi a stukit, és 20-nál (-6 -al, de ez testközelben
nem sok vizet zavar) perforálja.

Valahogy így...

Adios
KLM

_Jasz (NPC/NJK)

_Jasz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.13, 14:18

Köszi a választ KLM!

Azóta már alaposan végiggondoltam ezt a PVT fejezetet és sok egyéb kérdéses dologra is rábukkantam, gondolom ezek megválaszolása (egy nagy adag józan ész használatával ahogy Te is írtad) az adott szituban a mesélőre hárul. Én azonban elkezdtem magamnak ezekkel kapcsolatban irányelveket (háziszabályokat) feljegyezgetni, csak hogy következetes tudjak maradni...
A blokkolás akcióval az a bajom, hogy ha a páciens többször támad akkor mindegyik támadásnál ugyanakkora eséllyel talál be (mindketten megkapják a -3 -at). Ha meg nem számít akciónak, akkor a többtámadós felállás lesz muris. (Erre azt ötöltem ki, hogy a megtámadott rangsorolja az ellenfeleit, az első ellen nincs módosító, a második ellen -3 a harmadik ellen -6 stb...)
De a szitu amivel nem nagyon bírok az a kis fülszövegben van a Morgan Blackhandos kis szösszenet: "Nem volt időm fegyvert rántani..." és utána le kell rúgnia a pasit, hogy elő tudja venni a fegyvert (ami szvsz akár el is képzelhető).
Ezt hogy kellene lemodellezni?
A PVT rendszere szerint ugyanis Morgan nem nyarvog meg rugdos hanem egy rövidsorozattal keresztüljuggatja a pacákot...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.11, 07:30

Hali!

Őszintén szólva a magam részéről
- a blokkolás akció
- ha a blokkolásra dobott érték nagyobb, mint a támadás, kivédte
- józan ész alkalmazása (alkarral blokkolt monopenge esetén új karod lesz... Végül is
olcsóbb, mint egy új fej).

Adios
KLM

_Jasz (NPC/NJK)

_Jasz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.03, 09:58

Hali!

Épp most készülődök cp-t mesélni, nincs túl nagy gyakorlatom, egyelőre a szabályokat próbálom abszorbálni... Nincs erre külön topik, de mivel a Péntek Esti Véres Testek -ről van szó remélem nem számít offnak...
Szóval. Közelharc. Az egy cselekedetnek számító tevékenységek listájában csak a kitérés szerepel, a blokkolás nem. Ez azt jelenti, hogy a blokkolás nem számít többszörös cselekvésnek? :D Vagy ha igen akkor mi értelme van a kitérésnek (ellenfélnek -2 nekem -3 nem biznisz) :aboci:
Rokon kérdés, hogy a harcművészeteknél a kitérésnél feltűntetett módosítók hova számítanak be? Az ellenfél kitérés okozta minuszait növelik, vagy a harcművész kitérés okozta több cselekvésből fakadó minuszait csökkentik (ha esetleg menekülni/támadni is óhajt az illető nem csak a pofonokat várni)?

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.23, 14:12

A videóról: én kardokról beszélek, nem modern sportszerekről. Azért ez a sodrófa (sőt, annál talán könnyebb) vs. vastag drót szitu nem hiszem, hogy teljesen valósághűen szimulálja a helyzetet... Meg egy szúrás persze hogy gyorsabb, ha katanával szúrsz, akkor is gyorsabb vagy, mint ha vágnál. Mondjuk nyilván megvan az oka, amiért nem szúrkálnak (gyakran) a katanával.

A "drót" vs. "sodrófa" eset tényleg megállja a helyét. A katana pengéje önmagát súlyozza ki, a boken pedig nem véletlenül készül midnig valamilyen tömör, nagyobb fajsúlyú fából. Közel az eredeti súlyát tudhatja magáénak, viszont a súlyelosztás egy minőségi bokennél megegyezik egy katanáéval, ezért a forgatása kb. ugyanolyan gyors mint az eredeti karddé. Alapvetően a vívőtór arányai is megegyeznek az igazival, bár errl nem tudo opntos információkat. De nem is annyira a súlyon, mint inkább a súlyozáson van a hangsúly, ami tudtommal(és a lentebb elhangzottak alapján) mindkét fegyvernél megfelel a valósnak.
Kicist kicsapong a témából de említésre méltó: A római legionáriusok rendszeresített fegyvere ugyebár a gladius volt, de ennek nagyobb súlyú és súlyelosztású fa megfelelőjével gyakooltak, tanultak meg harcolni. A lényeg itt azno van hogy a fa fegyver még nehezebb is volt az eredetinél, hogy szoktassa a katonákat a fegyver folyamatosan használata során megtörténő terheléshez. Tehát az hogy valami fából van nem feltétlenül jelenti hogy könnyebb a fém eredetinél, vagy hogy könyebb használni :rohog:
Enek ellenére a katana egy tipikus 14-15sz.-i európai kardnál szerintem is lényegesen könnyebb ezáltal gyorsabb (gondoljunk a greatswordokra a maguk 2,5-3 kilogrammjával, igaz ezek voltak a csatában ahsznált legnagyobb kardok európában)

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.19, 09:24

Azért teszek még egy próbát (az adatok a ColdSteel honlapjáról)
Kard Pengehossz Súly
M1796 (brit könnyű) 33" = 83.84 cm 34,2 oz = 969,5 g
1830 (francia) 33 3/4" = 85,725 cm 37,7 oz = 1068,7 g
1860 (US/CS nehéz) 36" = 91,44 cm 42,9 oz = 1216,19 g

Dragonfly (?) 29 1/2" = 74,93 cm 48,2 oz = 1366,45 g
Imperial (?) 29 3/8" = 74,6 cm 44,2 oz = 1253 g
Warrior (katana,?) 29 5/8" = 75,25 cm 46,5 oz = 1318,25 g
Warrior( o katana,?) 36" = 91,44 cm 56 oz = 1587,57 g

A szablyák szinte biztos, hogy stimmelnek (szabványosítva voltak, sok maradt belőlük). A katanákat nem tudom, de valószínű hogy azok is átlagos darabok utángyártásai.
A lényeg hogy ugyan olyan pengehosszhoz nagyobb súly tartozik, azaz nehezebb a katanákat mozgatni. A gyorsaságon még a súlypont helyzete vátoztatna, de az mindegyiknél (elvben) a markolattól 1x cm-re előre van, arányaiban ugyanott.
A videón vágás volt.

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.19, 08:05

OK. Ebben nem fogunk tudni megegyezni, de annyi baj legyen. :)

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 18:50

Nem gyorsabb a szablyánál. Pont a kétkezes használat miatt: próbáld ki egy bottal (sodrófa :gyagya: ) egy kézzel gyorsabb mint két kézzel. A "sodrófa a drót" ellen pedig tűrhető szimuláció, mind két esetben a súly és súlypont megfelel az igazi kardnak.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 18:43

Hali!

A lényeg, hogy én a katanát nem a "lassabb kardok" kategóriájába sorolnám. Akkor mik a "gyorsabb kardok"? A tőrkard azt' kész..?

Az egy kézzel forgatható, könnyű kardok, pláne azok
amelyek elég hosszúak, ám elég könnyűek is.

Tőrkard, nyárs, spádé, a könnyebb szablyák (a XIX. sz. végi,
XX. sz. lovassági szablyák elég nehezek), és ugye a
kínai egyeneskard.

Adios
KLM

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 17:38

a katana egy képzett ember kezében rohadt gyors a többi kardhoz képest.

Itt rosszul fogalmaztam, igazából csak a szablyszerű kardokhoz (esetleg normál egykezes kétélű) akartam hasonlítgatni, mivel abból indultunk ki, hogy a magyar honvédségnél milyen védekező technikákat oktattak. Szerintem a szablyánál gyorsabb. Vívótőrnél nyílván nem. Mondjuk javítsatok ki, ha sötétben tapogatózom, de nekem a szablya ugrott be, mint honvédségi fegyver, nem a vívótőr.

A videóról: én kardokról beszélek, nem modern sportszerekről. Azért ez a sodrófa (sőt, annál talán könnyebb) vs. vastag drót szitu nem hiszem, hogy teljesen valósághűen szimulálja a helyzetet... Meg egy szúrás persze hogy gyorsabb, ha katanával szúrsz, akkor is gyorsabb vagy, mint ha vágnál. Mondjuk nyilván megvan az oka, amiért nem szúrkálnak (gyakran) a katanával.

A lényeg, hogy én a katanát nem a "lassabb kardok" kategóriájába sorolnám. Akkor mik a "gyorsabb kardok"? A tőrkard azt' kész..?

Módosította Ronin: 2007.02.17, 17:42

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 11:50

Hali!

A magam részéről bár szeretek hurcolászni egy
monomolekuláris élű wakizashit, inkább három,
szuperszonikus fémdarab elhelyezésében (test-test-fej)
látom az Út lényegét.

Adios
KLM

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.16, 20:32

Ezen a videón látszik a sebesség különbség egy és két kezes vágás között. A vívó már vissza is állt védésre, mire a kendós vágott(mellé). A katana kétkezes vágása kicsit "overkill", ha talál akkor valószínüleg csonkol, de az ellenfél egy gyorsabb, kisebb erejű vágástól is meghalna. A katana egy kezes technikái is ezt használják ki, hogy csak a heggyel (10-15 cm) vágva is megállító erejű a vágás, de gyorsabban követheti a következő, és nem ragad be. Ezt főleg több ellenfél ellen/csatában használták. De leginkább a két vívó képezettsége számít.
A szablya pengéje is 70-90 cm hosszú, azaz akár hosszabb mint egy katana. Ill. a 19. sz végén a standard (tömeg gyártott) legénységi szablyáknak károsodás nélkül át kellett tudni vágni egy vasszeget (talán a mai százasszegnek megfelelőt), a tisztek jobbat(drágábbat) is vehettek maguknak.

Módosította Fenrir: 2007.02.16, 20:33

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.16, 18:05

Hali!

Mikor Nyúl (jópár év vívás) és egy kétdanos kendós
próbálgatta egymást, akkor a vívótőr mindig gyorsabb
volt.

Mármint hamarabb bennt volt a találat.

Az már más kérdés, hogy a bevitt találatot élesben
nem élte volna túl - vagyis először a rapíros hal meg
lefejezés által, aztán a katanás (belső) vérzésben.

Szóval a katana lassabb, mint a könnyű egykezes
pengék - ugyanakkor a hossza, és ebből adódóan
a "kisebb szögsebességhez nagyobb kerületi sebesség"
elve miatt korántsem "reménytelenül lassú".

Amúgy muszáj vele hárítani is tudni, mert aki anno
katanát forgatott, azt ütötték tetsuboval, próbálták
felszecskázni naginatával, rablóhússá átképezni
jarival, ilyesmi...

Szóval egy másik kardot (katana, tacsi) meg lehet
próbálni megelőzni - de egy szálfegyvert hárítani kell.

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]