Ugrás tartalomhoz

Fotó

ÜberLive Projekt

• Zárt téma Téma lezárva
104 hozzászólás érkezett eddig

Lee

Lee

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.19, 18:36

huh..ebben nehéz bármit is mondani,úgy hogy ne legyen bántó...szerintem nyissunk egy szavazást a kérdésről...Ez így diplomatikus...

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.18, 17:28

Na emberek egy kicsit aktuálisabb problémára hívnám fel mindenki figyelmét, név szerint a ma meghirdetett Tavaszi Gödi kelta és a Tavaszi Cell Live közti időpontütközést. Mivel ez két többnapos rendezvény, a játékosközönségeknek is elég széles a metszete, továbbá a "ki volt ide beírva előbb" az nem túl használható vitadöntő tényező, nem egyértelmű, hogy melyikőnk tologassa a rendezvényét.

Nos?

Módosította M_Sanyi: 2007.02.18, 17:29

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.05, 18:09

De ha a kész rétegelt lemez alapot alaposan körbetekered strapabíró szigszallaggal akkor azt már jóval ksiebb eséllyel vágja át :)

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.17, 09:04

Ok! :D -én szabják és jatagánok, katanák, pártján állok és mivel nem volt egyértemű, hogy rövidkardhoz ajállod, csak ezért pofázok bele :titok: , de komolyra fordítva: ha egy rétegelt lemezben szétpattan az anyag, a hosszan és vékonyan leválló réteg képes felhasítani az ipariszivacsot és sérüléseket okozhat. :) :D

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.16, 23:25

Rétegelt lemez kard eddig kilenc játékon kísért utamon, és elég sok harcban volt részem vele, még nem hagyott cserben. Mondjuk valószínűleg azért, mert nem kétkezes kardokat meg hasonlókat csinálok belőlük, hanem pl max 70-80 centis egykezeseket.

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.16, 19:12

Krulada Live és a Cell-Live csapat a Krulada Live 3 (2006/08/11-13) megtörténte óta körülbelül megegyezik, viszont nem biztos, hogy érdeklődik az ÜberLive projekt által nyújtott lehetőségek iránt. Így leírva egyszerre sok embernek nehéz elmagyarázni az okát, de ezt majd később, ha összeszedettebb leszek, mindenképp megteszem.

Fegyver témához annyit, hogy nem csak a két véglet, a "parasztbunkó"-nak titulált cucc, és a latex kard létezik, pl. több embernél is láttam, illetve magam is készítettem több kardot is rétegelt falemezből (9-10es), megfelelően kivágott polifoam matraccal burkolva (tehát nem simán körbetekerve). Ezeknek az elkészítési költsége körülbelül megegyezik a kapanyél cuccokéval, viszont a munkaigénye kicsit több (kivágás, lemez éleinek lekerekítése, stb), és határozottan szebbek a kapanyél kardoknál. Esetleg hibájuk lehet, hogy némelyikük túl széles (borítással 10 centi széles, 2 centi vastag penge), de hát senki sem lehet tökéletes...

:) Bocs, hogy beleokoskodok de a rétegelt lemez konstrukciókkal egy nagy probéma van: törnek.
ha mindenáron igazi Fantasy tipusu kardokat akarsz azt a PVC csőre aplikált tetszőleges kivágású és jól összeragasztott polifoammal is meg lehet oldani, ha ívesre akarod a pengén a szivacs alatt domborodó alapot akkor a vizszerelők által használt eleve hajlított kötegekben árult cső adhatja meg a vércsatorna alapját, olcsó és strapabíró+ hőlégfújóval hajlítható tetszés szerint :D
...bár mi is próbálkoztunk rétegelt lemezzel kölyökként, de nem igazán vált be hosszú távon, volt hogy egy napig se tartottak az amúgy nagyon profinak látszó arzenál, egyes kevésbé ormótlan darabjai :titok: ...
Inkább kerüljön kicsit többe, mint cserbenhagyjon adott pillanatban, és sérülést okozzon :D

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 15:21

Ámen!

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 15:18

Krulada Live és a Cell-Live csapat a Krulada Live 3 (2006/08/11-13) megtörténte óta körülbelül megegyezik, viszont nem biztos, hogy érdeklődik az ÜberLive projekt által nyújtott lehetőségek iránt. Így leírva egyszerre sok embernek nehéz elmagyarázni az okát, de ezt majd később, ha összeszedettebb leszek, mindenképp megteszem.

Fegyver témához annyit, hogy nem csak a két véglet, a "parasztbunkó"-nak titulált cucc, és a latex kard létezik, pl. több embernél is láttam, illetve magam is készítettem több kardot is rétegelt falemezből (9-10es), megfelelően kivágott polifoam matraccal burkolva (tehát nem simán körbetekerve). Ezeknek az elkészítési költsége körülbelül megegyezik a kapanyél cuccokéval, viszont a munkaigénye kicsit több (kivágás, lemez éleinek lekerekítése, stb), és határozottan szebbek a kapanyél kardoknál. Esetleg hibájuk lehet, hogy némelyikük túl széles (borítással 10 centi széles, 2 centi vastag penge), de hát senki sem lehet tökéletes...

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 14:04

Menet közben elindult az az ideiglenes fórum, amiről korábban beszéltem.

A meghívottak sora:
- Sopron (Dii, Vivax, Lestath, Dob)
- Debrecen (Hector)
- Tapolca (Elison)
- Füred (Daverns)
- XP (XP)
- Jászfényszaru (Agnus)
- Búró (Lochan, miser)
- Cell (Andrys, Kildar)
- alaptagok (Aluran, Homár, Sir Thomas)

Krulada, Jakabhegy, Elfeledett Birodalmak is regisztrálva lesznek, ha küldenek képviselőt (becenév, emilcím).

Bármely más live szervezői csapat képviselőjét is szívesen fogadjuk! :ugri:

Jelentkezni lehet a sirthomas@rpg.hu címen, vagy u2u-ban.

Módosította SirThomas: 2006.08.24, 14:05

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 11:47

Nos van ráció abban, hogy sok minden lesz amiben nem tudunk közös nevezőre jutni, kényszeríteni pedig pláne nem lehet semmit. Viszont biztos vagyok benne, hogy vannak olyan közös érdekeink, változások, irányelvek, amit meg tudunk beszélni, és talán el is tudja a többség fogadni. Na de ezt az eszmecserét itt és most ne folytassuk, oldjuk meg elöbb a technikai nehézségeket.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 07:38

No, most hogy letisztultak a vonalak, némi konstruktívat is... :ugri:

Most van itt az ideje hogy lefektessük, az Überlive céljati.

A céljai le vannak fektetve több mint 3 éve... :D Most inkább a "- célok újragondolása" dolog zajlik, mint azt Tom is megmondta. Amiben a legnehezebb (azaz szerintem a lehetetlent súroló) feladat a közös nevezőkre hozás lesz, lásd:

Hogy mire van szükség és mire nem, azt pedig közössen kitalálhatjuk. Valóban, szerintem sincs szükség szabványokra, játékos adatbázisra, de vannak olyan közös pontok, ahol összefogva igenis kényszeríteném, vagy legalábbis erősen propagálnám a változás szükségességét és a színvonal javulását.

Van aki szerint meg pont játékos adatbázis kell, meg szabványok, de pl az előjelentkezés kényszerítését mélyen ellenzi. Pont ezek a szögesen ellentétes kívánalmak (amiknek ha belefoglaltok a célokba akkor onnantól lőttek a "mindenkinek") az okai annak hogy nem lehet központilag bármilyen szinten is szabályozni, mitőbb, megkockáztatom, érdemben befolyásolni sem a scene egészét anélkül hogy ez ne szülne mind több konflikust. Ezért gondolom azt, hogy bármilyen olyan próbálkozás ami több mint egy példa felmutatása ("így is lehet" jelleggel) vagy a tapasztalatcsere lehetőségének megteremtése, hamvába holt, de legalábbis nagyon rizikós. Többek között ezért sem vállaltam a folytatást. Viszont pl a "fegyver projectetek" tök beleillik a képbe, megcsináltok vmit, és memgutatjátok hogyan kell, és mibe kerül ez. Na ez nagyon ÜL (a szó mindkét értelmében) :ugri:

Két dolgot tartanék most célszerűnek, mint első lépés. Egyrészt ezt a témát is az Überlive#1 mellé beraknám a temetőbe, másrészt átnevezném az Überlive projektet valami másnak (amúgy is kicsit visszatetsző a név) és akkor tiszta lappal újra lehetne indítani a dolgokat.

Látod, ebben tökéletesen egyetértenék én is (bár a név nekem tetszik, még ha munkanévnek is találtam csak ki :D Hiába no saját gyereknek több mindent elnéz az ember ). Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy ez nem fog megtörténni, mert az a teljes merchandise és arculat feladása lenne, ami rengeteg image-építő munkát tenne hiábavalóvá. Ráadásul nem sok értelme lenne, mert azok akik ellenszenveztek az ÜL-el azok az "utóddal" is fognak, míg azok akik szimpetizáltak, azok úgy is ÜL-nek fogják még sokáig hívni. Tehát bármennyire is jó ötlet a tiszta lap, de ésszerűtlen lépés. Úgy gondolom ebben vszeg még Tom is egyetért velem...

_theSeraph (NPC/NJK)

_theSeraph (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.23, 19:19

Az, hogy egy kard mennyire fényes, meg élethű, az egy dolog.. Az hogy egy kard a szabályredszer szerint mennyire használható, (il balasetveszélyes) az meg egy másik dolog... ezt a 2 dolgot külön kéne válsztani, és egy nagyon egszerű megoldást bevezetni...

Az igaz, de a kettő nem zárja ki egymást. És cél, hogy normálisan kinéző fegyvereket használjunk, ami megállja a helyét mindenféle viszonlyatban. Igazán nem tudom mi a gond a 3000 forintos f@szán kinéző karddal. (Az egyedi fakardok gyártása is hasonló nagyságrendben van). Amig meg próbálkozunk, addig asszem még senkit nem zavar a dolog.

Félre értesz, én nagyon is örülök az új ötleteknek, megnéztem a linket is, tényleg jól néz ki a kard..
Én csak pusztán azt mondtam, hogy a problémát kiváltó ok nem a kard anyaga volt, nem is a technika, amivel készült, én pusztán a játéktechnikai használhatóságát vizsgáltam. Ha tvvább olvasod azt a hozzászólást, amiből idéztél, rájössz Te is..
De hidd el, engem érdekel az általatok fejlesztett kard, ha lehetőségem nyílik rá, szívesen ki is próbálnám.

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 18:55

Bocsánat hogy ennyit beszélgettünk itt a kardokról, ez nem az a hely ahol ezt meg kéne vitatni, vissza az eredeti mederbe kérem szépen. Az általánosba átköltözött a kardos beszéd.
Überlive! Új név, új fórum, új vélemények?

Dob

Dob

Archbishop

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 18:48

Az, hogy egy kard mennyire fényes, meg élethű, az egy dolog.. Az hogy egy kard a szabályredszer szerint mennyire használható, (il balasetveszélyes) az meg egy másik dolog... ezt a 2 dolgot külön kéne válsztani, és egy nagyon egszerű megoldást bevezetni...

Az igaz, de a kettő nem zárja ki egymást. És cél, hogy normálisan kinéző fegyvereket használjunk, ami megállja a helyét mindenféle viszonlyatban. Igazán nem tudom mi a gond a 3000 forintos f@szán kinéző karddal. (Az egyedi fakardok gyártása is hasonló nagyságrendben van). Amig meg próbálkozunk, addig asszem még senkit nem zavar a dolog.

_theSeraph (NPC/NJK)

_theSeraph (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.23, 18:30

Hm... Fegyverek... Tulajdon képpen minden tárgy fegyvernek minősül, a lényeg szerintem nem feltétlenül az, hogy az airsofthoz hasonlóen egy "ki tud többet költeni a felszerelésére" a tuti, sokkal inkább az eszközhasználat az , ami befolyásolja a harc sikerét...
Gondolok itt arra, hogy nagyon sokan a polifóm bevonatú fegyvereket körkörös pengéjű kardnak gondolták.. a játékon nagyon sokszor előfordult, hogy egy íves pengéjű kardd elen harcoltam, és belharcba keveredtem, és csodálkozva láttam, hogy az ellenfél a kard hátával visz be találatot.. ez furcsa... aztán voltak olyan lovagok, akok mellécsaptak/szúrtak, és egszerűen kardlppal értek hozzám, ami persze megint csak nekik találat.. ezért az egész inkább egy fáraszt ki a másikat, csapj nagyot a pajzsra, piszkálgasd a parazsat dolog lett, ezért nem véletlen ha egy csata hevében nehéz volt eldönteni, hogy az most ért, vagy nem ért...

Nekem nagyon tetszett a polifómos megoldás, szerintem ezen a nyomvonalon kéne maradni, hogy egyszerűség, és olcsó fegyverek legyenek.
Nekem is van ötletem, lementem a garázsba, és kb 5 perc alatt el is készítettem... hogy mennyire jó(mások számára) az majd szept.2.án derül ki...

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 16:00

Hegy, hát igen. Egyrészt ez azért ilyen, mert direkt ki akartuk próbálni, hogy a hegy mennyire marad egyben, mennyire lehet lecsapni majd karddal a végét, erős, tartós-e. Másrészt szúrás esetén a felső két és fél centi begyűrődik, sőt, akár 90 fokban el is hajlik, így a szúrási felület elég naggyá vállik hirtelen, ami egyébként annyira rugalmas és puha egyszerre hogy szerintem szemet nem igazán lehet vele kiszúrni.
Mindenesetre ez még csak az első ilyen alkotás, ami azért készült, mert a különféle gyártástechnológiákat ki kellett próbálni (egyszerre többet is), így egyrészt kicsit randa, másrészt fejlődőképes. Most már elég jól képben vagyunk, hétvégén várható a jobb-szebb alkotmány, meg nekikezdünk a gyártástechnika dokumentálásának, ami már a majdani überlive dokumentumok közé készül. Persze igazán majd csak pár hónap múlva fejeződik be ez a hosszú projekt, mivel még van egy-két anyag amit tesztelni óhajtok és még nem érkezett meg, másrészt tartóssági próbát is kell tennünk.

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.23, 14:39

Ezzel a fegyverrel ránézésre is az a gond, amiért sok játékon (némileg jogosan, némileg jogtalanul) vérszemet kapnak a szervezők: fegyver hegye befér a szemgödörbe. Lándzsánál meg nyílvesszőnél ez oké, de tőrnél és kardnál annnnnyira felesleges, hogy az elképesztő. Inkább az ilyen idióta szabályokat kéne kiirtani.

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 11:29

A költségek elfogadtatása majd egy későbbi téma lehetne, csupán annyit takar, amit ti is tudtok, hogy a lájvoknak van némi költsége, amit persze ügyes megoldásokkal leszorítunk. A lényeg, hogy van egy minimális részvételi díj ami normálisnak mondható, és ezt valahogy el kell fogadtatni a játékosokkal, hogy ne legyen már hőbörgés pár száz forinton. Na de kérlek erről most ne beszéljünk, mert a projektnek ilyen kérdésekre még bőven lesz ideje, inkább a kezdeti lépésekre koncentráljunk.
Amúgy mi nem állunk rosszul a fegyver kísérletekkel ;)

Petro

Petro

Jómunkásember

• Archívum
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 11:10

Oké, sorry, a 25 ezres dolgot tényleg félreolvastam. ;)
Viszont ami a "költségek elfogadtatását" illeti, arról továbbra is ugyanaz az álláspontom.

Módosította Petro: 2006.08.23, 11:11

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 11:08

Petro: olvasd már el rendesen azt amit leírnak! ;)
Nem azt írta Dii, hogy ennyibe fog kerülni egy fegyver, hanem hogy a fegyver prototípusának kidolgozása, és a folyamatos tesztek eddig kb ennyibe kerültek! Szerinted lennénk olyan hülyék, hogy ennyiért vennén LARP fegyvereket...bhhh :D

Módosította Vivax: 2006.08.23, 11:09

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]