Ugrás tartalomhoz

Fotó

ÜberLive Projekt

• Zárt téma Téma lezárva
104 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 16:27

Nos nagyjából azokról a dolgokról van szó, amelyeket említettetek.

Az ÜL legfontosabb célja a tapasztalatcsere, a vélemények és elképzelések minél szélesebb körű terjesztése.

Kezdő szervezőknek elsősorban a szervezés alapjaiban, haladóknak a játék színvonalának növelésében szeretnénk segíteni.
Az "egyszerű" játékosoknak pedig tanácsokat adnánk, hogyan lehet és érdemes felkészülni egy élő szerepjátékon való részvételre.

Szabályrendszer szintjén egyelőre szó nincs általános rendszer készítéséről. Erre nincs semmi szükség (legalábbis eddig igény szintjén nem hallottam róla).

A meglévő rendszerek összeszedése folyamatban van, ennek első verzióját már megkapták azok, akik a novemberi LSZT-re eljöttek.

Az oldal keretein belül talán lesz lehetőség az ismert szabályrendszereket ízlelgetni egy-egy cikk formájában, de éles kritikát nem alkotunk, max rámutatunk majd néhány gyenge pontra.
A szabályértelmezés nagyon szubjektív dolog, nem szabad túl komolyan venni.

Az oldal egyébként kész, csak néhány cikk hibádzik még. Elég nagy falat mindenről kisokost írni, és nem hemzsegünk egyelőre a szerkesztőkben. Megjegyzem, hogy lehet nyugodtan jelentkezni...

Módosította SirThomas: 2006.01.24, 16:28

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 16:09

Mondjuk az egységesítéssel az lenne a baj, hogy odavesznek az igazán egyedi ötletek, illetve a többféle igényt (polifoamvértes, kizárólagvalódivértes, elfektörpékorkok-mindenbokorbanmágia fantasy, csakemberek-ritkamágia fantasy, történelmi, szerintem) kielégítő különböző játékok is gondban lennének. Hallottam hírét egy ilyen überlive projekt oldalnak, esetleg működhetne úgy, hogy aki akarja, az beküldi a szabálykönyvét, pár okos ember elolvassa, ha nem valami irdatlan nagy baromság, akkor közkinccsé teszik, és szabadon felhasználható.

Endirell

Endirell

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 15:52

Rögtön bele is vágnék a közepébe. Nem tudom, célja-e az ÜL Projektnek, de jó lenne összehozni egy általános, bárki által használható szabálykönyvet, vagy inkább gyűjteményt, olyan szabályokkal, amiket már többször is leteszteltek. Persze ezt aztán mindenki a saját játékához igazítja. Ez azért lenne jó, mert így nem kéne mindig újra feltalálni a spanyol viaszt, nem lenne "lenyúlás" feelingje, és nem kéne attól félni, hogy vmi irdatlan baromságot találtunk ki, ami csak elméletben működik.
Persze én ezt úgy képzelem, hogy ugyanarra a problémára több megoldást is szerepelne, mert más szabályok kellenek egy 15, egy 40 és egy 80+ fős játékhoz. Illetve jó lenne a kezdő szervezőknek konkrét tanácsokat öszegyűjteni, amolyan "hogyan szervezzünk liveot lépésről lépésre kisokos".
Így talán többen mernének belefogni egy live összehozásába, és az első játékok is magasabb szinvonalúak lennének.
Mi erről a vélemény?

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 14:45

Izé, csak nekem nem teljesen tiszta, hogy itt miről kéne folynia a társalgásnak? :szerencsetlen:

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 13:07

Az ÜberLive projekt 2003-ban indult. Azért született meg ez a téma, hogy végre a referenciajátékra készített témát külön válasszuk a projekt többi részétől.

Ez tehát egy szervezői fórum, amely az ÜberLive projekt témaköreivel foglalkozik.

A teljesség igénye nélkül néhány témakör:
- Hazai live történet kutatása
- Live szervezők összefogása
- Live szervezés kérdései
- A játékok minőségénke javítása

Folytatása következik.

További jó olvasgatást, írást, szép időt!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]