Ugrás tartalomhoz

Fotó

Elfeledett Birodalmak

• Zárt téma Téma lezárva
180 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.12, 12:49

Szervusz!

Annyit szeretnék mondani, hogy nyugodtan töröld a Elfeledett Birodalmak Topicot. Nemigen hiszem, hogy ebben a témakörben szervezni fogok játékokat, sajnos...
....

Köszönettel és Tisztelettel!
Szürkecsuklyás Vándor

A téma a szervező kérésére zárolásra kerül.

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.01, 07:41

Az Elfeledett Birodalmakat jó elfeledtük :)

Viszont hallottam, és megpróbálok pontosabb infót is szeretzni, hogy télen lesz, vagy késő ősszel Icewind Dale.
Szóval Forgotten Realms fanok játékra fel. :para:

Ursu

Ursu

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 241 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.03, 16:06

Hö!

Csak szaporán azokkal a képekkel!
És amint megvannak tessék itt is közzétenni a dolgot!
Azért bízom benne, hogy cenzúrázva lesznek, mert nem vagyok benne biztos, hogy az igényes kivitelezés ellenére a ruháim mindent takartak, ami nem publikus! :sor:

A gratulációt köszönöm! Kivételesen szerénykedés nélkül elfogadom. De nem az "elkészítése", vagy a minősége miatt, hanem azért mert képes voltam órák hosszat így bohóckodni :szent: Arról nem is beszélve, hogy valahogyan meg is kellett tőle szabadulni... Nagyon hideg víz folyik abból a kútból, ami Koloskában van :D

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 17:04

Üdv!

Teljesen mindegy milyen jó volt a játék azok szempontjából, akik nem tudják megoldani 3 nappal egy live előtt, hogy minden más programot sutba dobjanak miatta. :)

Ezért a kérés, hogy ha valaki tudja, hogy havonta egyszer ér rá, az szóljon urambocsá 2 hónappal előre.

Ugye idén a füredi Alkonyok nem szenved el oly csorbát mint tavaly októberben? :D :) :lol: :lol:

Egyébként érdekelnek a képek, és bízakodva tekintek a jövőbe, hátha egyszer én is részese lehetek a Forgotten életérzésnek. :lol:

Módosította Aemaeth: 2008.03.31, 17:06

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Archívum
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 10:23

Tiszteletem.

A játék jó volt. A morális kérdésnek természetesen én estem áldozatul: "Megölünk, de majd feltámasztunk utánna..."

Ursu gratulálok a "ruhádhoz" már megint kitettél magadért.

Minden játékon készült képet küldjetek a kenyeres.akos@gmail.com címre, amint összegyülnek felkerül majd a Darkdreams honlapjára.

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 07:27

Sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni. Igyekeztünk telefonon értesíteni mindenkit, aki elérhető volt, mert az idő rövidsége, és a suli - munka miatt lett így szervezve. Nem tudtunk rá annyi kifutó időt adni, amennyit szerettünk volna.

Viszont a játék nagyon jó volt. Volt részünk harcban, gondolkodós elemek és ami a legjobban tetszett, hogy egy-egy pontnál morális döntést is kellett hozni, ami egész jól lett lereagálva. Szívesen megismételném, viszont akkor csak annyit javítanék, hogy egy kicsit megdúsítani a küldetésrendszert több elemmel.

Nagyon jó játék volt.

eevil

eevil

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.29, 15:34

Nekem is hasonló gondolataim vannak, csak kevésbé szalonképesek, ezért mellőzném is őket. Mindenesetre sajnálom, hogy nem lehettem ott. Remélem, jól sikerült a játék. Kíváncsian várom az élménybeszámolókat.

eevil

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 12:37

Üdv!

Megerősíteném a tegnap esti telefonbeszlgetésünket, miszerint nem leszek ott sajnos.

Legközelebb (bár mondtad s megértem elfoglaltságod) kicsit korábban tessék szólni.

Jó játékot.

Módosította Aemaeth: 2008.03.26, 12:38

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.25, 18:33

Üdv.Szeretném bejelenteni, hogy szombaton, azaz márc. 29 én lesz megrendezve a következő Elfeledett Birodlamak live. Minenkitől előre szeretnék bocsánatot kérni hogy csak most említem, de eddig én se nagyon tudtam, hogy mikorra szervezzem meg.
Amit a járékról előzetesen tudni kell, hogy a Füredi live-al közösen szervezzük és egyfajta bemelegítő játék lesz az Alkonyok Alkonyára.
Ebből is adódik, hogy a szabályrendszer az aktuális Alkonyok szabályrendszere lesz, a törnétet viszont hű lesz a világ eredetiéhez.
A faj rendszer megmarad, annyi módosítással, hogy a 3 játszható fajoknak a szabrendszerből kiragadott képzettség bónuszokat kapnak.
A három játszható faj:
Ember: +1 szabadon választható képzettséget kap.
Törp: Képzettségpont nélkül megkapja a szívósságot.
Elf: Képzettségpont nélkül megkapja a kétkezes harcot.
A fajokat küllemét mindenkinek a fantáziájára bízom remélem nem kell csalódni:D.

Elöljáróban ennyi. A játék szombat délelőtt 9-10 órai gyülekezővel indul, majd este kb 6-7 ig tart. Ételt nem tudok biztosítani, és ezért a játék ingyenes lesz.

Akit NPC szerep érdekel az vagy U2U ban szóljo vagy hívjon fel a 06/20-576-04-37 es számon.

Tisztelettel Vándor!

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.22, 11:16

Hiányolok ilyen apróságokat, hogy például:
Melyik fajnak alapból hány ÉPje van?
Mi történik ha valaki meghal: rövid vagy hosszú töltés, új karakter, esetleg game over?
Mit takar pontosan a pajzsburkolás: elég a szélére egy réteg, esetleg több réteg, vagy az egészet be kellene vonni?
Vannak-e out megkötések fajokra, tehát pl lehetne e 2 méteres emberek törpök, 90 kiló fölöttiek elfek, 50 kiló alattiak orkok/barbárok?

Első körben ezek a kérdések jutottak eszembe, lehet hogy később lesz még.

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.22, 09:17

Szabályrendszer új generáció

Fajok:

- Egy játékos csakis egy fajba tartozhat. Bármely faj bármely kasztú lehet, a külön kivételeket a fajoknál láthatjátok.

Ember: Kikötés nincs. Kezdő skillpont: 6+1. Az ember gyorsabban tanul bármely más fajnál. Ezért kap +1 skillpontot.

Elf: Az elfek nem használhatnak kétkezes fegyvereket és mivel lassabban tanulnak, mint az ember ezért alapból 5 skillpontal kezdenek, de megkapják alapból a „kétkezes harcot”és a „gyógyítást”.
Az elfek ösztönösen gygűlölik a drow-kat.

Ork: Az orkok nem a legokosabb fajok közé sorolhatók. Ők 3 skillpontal kezdenek és a varázshasználói varázslatokat – mégha varázslók is – kétszeres skillpontal vehetik meg. Alapból megkapják a „harci láz”, a „pusztítás” és a „kétkezes fegyver használat” skilleket. Nem használhatnak azonban egykezes fegyvereket, és nem hordhatnak fém és teljes vérteket.
Az orkok ösztönösen gyűlölik a törpéket.

Barbár: Emberek akik termetükkel és erejükkel meghazudtolják eredeti fajukat. Ők 6 skillpontal kezdenek civilálatlanságuk miatt, de megkapják a „kétkezes fegyver használatot”.

Törp: Nem használhat kardot és szál fegyvereket és 4 skillpontal rendelkeznek. Minden törpe ért a kovácsoláshoz és ha van hozzá szerszáma meg is tudja javítani a fegyvereket, pajzsokat, vérteket. Ők megkapják a „szívósság”, a „fegyvertörés” és a „zúzófegyver használatot”.
A törpék ösztönösen gyűlölik az orkokat.

Drow. ( Sötételf ): Nem használhat kétkezes és zúzófegyvert. 4 skillpontal rendelkezik. Megkapja a „hátba szúrás” a „kétkezes harcot”, „egykezes kar használatot”. A drow ösztönösen gyűlölik az elfeket.

Skill rendszer:
- A skilleket az alap skill pontból lehet megtanulni, a további skillekhez Pontokat kell gyűjteni és azokat a mestereknél lehet beváltani képzettségekért.

- Minenki egy skillpontból megveheti saját kasztját, ami annyit tesz, hogy az eredeti felsorolt skillpontért tanulhatja meg a képzettségeket, viszont pl.: egy harcos varázslói mágiát akar megtanulni, az adott skillpont helyett a kétszeresét kell adnia rá.

- Skillpontot úgy szerezhet a játékos, hogy adott küldetéseket visz véghez.

- A képzettségek erősségük alapján kerülnek bizonyos mennyiségű skillpontba.

Kaszt Skillpont: Mindegyik kaszt 1 skillpont. Ha valaki kasztot vált vagy több kasztú akar lenni, annak 4 skillpontot kell áldoznia a másik kaszt felvehetésére.

- Harcos
- Varázshasználó

Képzettségek:

Harci skillek:

- Fegyverhasználat: Mindegyik fegyver használat pontot követel, de egyik se előfeltétele a másik nak. Minden fegyvert kötelező burkolni.

* Egykezes: - tőr/ kés max 30 cm egész fegyver hossz 0 pont
- kard max 110 cm egész fegyver hossz 1 pont
- zúzó max 90 cm egész fegyver hossz 1 pont

* Kétkezes: - kard max 160 cm egész fegyver hossz 2 pont
- zúzó max 140 cm egész fegyver hossz 2 pont
- szál max 200 cm egész fegyver hossz 2 pont

- Nehézvért viselet: Fém illetve fémhatású fémvért, ami minimum a felsőtestet védi elöl, hátul. Ide tartozik a láncing is.
1 pont

*Vértek: Bőr: +1 Vp. Bőr vagy vőrhatású vértek. Nincs kikötés.
Fém: +2 Vp. Fém vagy fémhatású mellvértek és a láncingek is ide tartoznak. Nehézvért viselet skill kell.
Teljes: +3 Fém vagy fémhatású vértek, amik min. 8 darabból állnak. pl.: alkar lábszár védő stb. Nehézvért viselet skill kell.

- Lő és dobófegyver használat.
* A lőfegyver ( íj, számszer íj,) max. 20 fontos erejű lehet.
* A dobófegyver 20 cm hosszú lehet és teljesen burkolt.
1-1 pont

- Pajzs használat: Puhító burkolással ellátott pajzs.
1 pont

- Szívósság: +1 Ép ad a harcosnak.
1 pont

- Hátba szúrás: A játékos hátulról meglepetésszerűen megtámadja áldozatát és egyetlen szúrással meg is öli figyelmen kívül hagyva azt, hogy mennyi Ép-je van. Azonban csakis tőrrel lehet hátba szúrni, és természetesen a páncélon nem lehet átszúrni.
1 pont

- Fegyver törés: A játékos képes eltörni az ellenfél fegyverét, ami azután hasznavehetetlenné válik. Ezt ténylegesen a fegyver eltalálása után érvényesül. Egy helyszínen csak egyszer lehet alkalmazni, és azon belül is csak egy személy ellen. Az eltört fegyvert addig nem lehet használni, míg egy kovács meg nem javítja. Ezt a skillt pajzsok ellen nem lehet használni.
1 pont

- Kétkezes harc. A játékos egyszerre két fegyvert forgathat, amikre külön nem kell pontot áldozni csak egyszer, ah ugyanabba a fegyver csoportba tartozik. Ha másik csoport akkor természetesen ki kell fizetni azt is.
1 pont

- Harci láz: A játékos életpontja egyre csökken, ( mindenféle Ép növelő skillt figyelmen kívül hagyva), de ilyenkor a játékos duplán sebez. Csak az adott helyszínen érvényes. A páncél védőértéke természetesen megmarad, viszont pajzsot nem forgathat, hisz teljes erővel a fegyverére koncentrál.
2 pont

- Pusztítás: A játékos fegyverével képes akkor sújtani ellenfelére, hogy annak páncélját is átüti. Ezen skill használatakor az ellenfélnek, mintha nem is lenne páncélja, a páncél ezután tönkre megy és nem ad védelmet többé, míg meg nem csinálják. Fegyver és pajzs eltalálása esetén, mindegyik tönkre megy és a skill érvényét veszti. Egy helyszínen egyszer és egy ellenfél ellen.
2 pont

- Farkas üvöltés: Adott területen megszüntet minden mágiát, de utána lehet használni, csak az adott pillanatban történő varázslatok semmisülnek meg. A komponense egy varázslatnak, ah a varázsló kezében szintén hatástalanítódik, nem lehet utána már használni. Helyszíneken csak egyszer lehet használni.
2 pont

- Tolvajlás: A kívánt részt: zsebet, szütyőt, Erszényt megérintve kilophatja annak tartalmát.De csak akkor ha megérinti és pontban akkor mondja be a „tolvajlás” szót. Más esetben lelepleződik és… Ha sikeres a tolvajlás a játékos észre se veszi hogy kirabolták.
2 pont

Varázslatok:

- A komponenses varázslatokat úgy kell használni, hogy azt az ellenfélre rászórni rádobni stb., tehát kontaktusba kell kerülnie vele. Ha nem találja el akkor a varázslat nem jön létre.
- A tekercseket el kell tépni akkor fejtik ki hatásukat.
- Medál. Minden varázshasználó kap üres medálokat a skillhez, amire rávésik saját jelüket. Így a zombi nem támad gazdájára, viszont mindenki másra igen.

Tüzes kezek: Kézzel sebzéssel duplán sebez. Egy helyszínen csak egyszer. Nincs komponens.
1 pont.

Varázs nyíl: Egy varázs nyílvesszőt elhajítván egy Ép-t sebez az eltalált illetőbe. Komponens függő.
1pont

Befolyásolás: Egy kiválasztott támadó embert a saját oldalára állíthatja Egy Ép-ért. 1 Ép alá nem lehet menni. És csak helyszínenként lehet egyszer használni. A helyszín elhagyásaa után megszűnik a varázslat.
2 pont.

Betegség: Egy embert megfertőzvén az egy Ép-t veszít és utána akivel érintkezik azt is megfertőzi. Komponenses.
2 pont

Gyógyítás: Maximálisan két Ép-t gyógyíthat És ezen kívül betegséget is megszünteti.. Tekercses
1 pont

Pusztíthatatlanság: Az adott helyszínen nem lehet megsebezni, de nem támadhat és nem varázsolhat támadó varázslatokat. Ez alól a skill alól kivétel a pusztítás, ami képes ezt átütni, de megszüntetni nem. A farkasüvöltés is hatástalanítja. Komponens függő.
2 pont

Zombi teremtés: Egy halott testet átalakít zombivá és a nyakába akaszt egy medált, amivel a saját rabszolgájává teheti a lény, aki addig zombi amíg meg nem ölik. A medál addig tartja szolgaként a testet amíg arról le nem szedik. Amíg ez meg nem történik egy perc elteltével a zombi újraéled. Medálos
2 pont

Felélesztés: Feléleszt egy halott játékost. Tekercses
1 pont

Kővé dermesztés: A játékos akire varázsolták a helyszínen kőszoborrá dermed addig míg a varázsló el nem hagyja a helyszínt, vagy 1 Ép-t nem veszít a szobor. Komponens függő.
1 pont.

Félelem: Egy játékost elűzhet a helyszínről. Komponens függő.
1 pont.

Egyébb.
Hullarablás van, de az skillpontokat és a fegyvereket tilos elvinni, kivéve, ha ereklyéről van szó. Telsej testfelület sebezhető, kivétel a fej, ágyék, lábfej és kézfej. Minden karakter 2 Ép pontal kezd. Aki meghal, az bolyongó lélekként kereshet meg egy mágia használót, de a teste az ott van ahol meghalt, vagyis csak ott lehet feléleszteni.

Tisztlettel Vándor!

Módosította Vándor18: 2007.05.22, 09:20

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.22, 09:06

Üdvözloetem!

Sikerült kiötölni egy újabb fajta szabályrendszert, amin remélem sokat nem kell javítani. Azért kérem, hogy olvassátok el és a kritikákat írjátok meg, hogy utána tökéletesíthessem. Sajnos a játék időpontját nem tudom pontosan meghatározni, de vmikor július vége és augusztus eleje között tevődik majd. Szeretnék egyben már egy kisebb fajta számjegyzéket is készíteni arról, hogy hányan és miylen típusú karakterrel érkezne játékra. Azok akik jönnek, addig is jó készűlődést és kellemes nyarat kívánok!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 10:30

" Egy hideg test újra melegszik,
Vágott nyakán a seb nem vérzik,
Maszkot se visel többé, nem kell,
Most már tüzes permetet lehel,
Hatalomra vágyva várakozik,
Lelke hamarosan újrateremtetik,
S hoz majd halált, s háborút
Vérben fürdő új világot!"

"Egy Vándor Tollából"

Manndil

Manndil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 19:57

Üdv :rohog:

Erin eltűnt a Szürke Lámpás ajtaja megett.. azóta újabb kalandon töri a fejét, és elmulatta a pénzt, amit szerzett társával, ellpova minden mozdíthatót, nem kímélve fegyvert és pajzsot sem :lol:
..

Van viszont Manndil, ki igazán hálás ezért a játékért, s köszönetet mond mindenkinek, kiváltképp társainak, akikkel remekül szórakozott,
s játékosként megtapasztalhatta, milyen ha valaki valóban eladó sorban lévő leány :) , miként része volt egy jól sikerült, baráti viadalban is.
Éljen a kezdők szerencséje :rohog:

Köszönöm Vándornak is, hogy megrendezte ezt a liveot :aaaaa:
Valóban élveztem, noha eddigi szokásomtól eltérően egy helyen maradtam a játék során :aaaaa:

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 11:27

Üdv!

Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik megtiszteltek azzal, hogy eljöttek játszani. Bevallom őszintén, aggódtam amiatt, hogy talán nem sikerül játék élvezhetőre, de kellemeset csalódtam! Örülök, hogy mindenkinek tetszett a live és ígérem, hogy a legközelebbi csak jobb lehet ennél!
Megköszönném a a Völgy Harcosai Klubbnak a segítségét a tereprendezés és a kellékek legyártásában is egyaránt!
Egyszóval köszönök mindent!

Tisztelettel Vándor!

Karret

Karret

Mestertolvaj

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 11:00

Üdv!

Csak csatlakozni tudok az előttem felszólalókhoz. Remek volt a játék, annak köszönhetően, hogy egész nap a fogadóban múlattuk az időt Dave-vel és Erin-nel, s az oda tévedő játékosokkal számomra rendkívüli egész délutános "IN-es hangulatot" adott az egész.
Szóval köszönöm mindenkinek a játékot és a csodás alakításokat. Jó volt látni, illetve pont hogy nem látni nagyon out-os részt.
Tiszteletem mind az elf, mind a törpe, illetve emberi lények számára, nomeg a démonnak is te fattyú áruló...(azért jót "vívtunk" :gyagya: )

Remélem hamarosan ismét találkozunk egy hasonló játékon, addig is szeretettel várunk mindenkit a Szürke Lámpásban :titok:

Niarden

Niarden

Abyss Walker

• Archívum
  • 126 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 10:01

Hi!

Most már tényleg sajnálom, hogy nem lehettem ott. Azért gratula a jól sikerült játékért. :gyagya: Legközelebb remélem már engem sem fog semmi akadályozni abban, hogy ott legyek. Tényleg jó lett volna.

Bye!

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 09:21

Köszönöm én is mindenkinek, hogy eljöttetek, és Vándornak a játékot, de különösképp Karretnak, hű tanítványomnak, és Harcias Erinnek a kiemelkedően jó hangulatért. Aramil szintén a legjobbak között volt. Sokkal több gőgös, úri karaktert kellene alakítania, mert az sokkal jobban áll neki.

Köszi srácok. :gyagya:

Aramil_Asolas

Aramil_Asolas

Első Őrző

• Archívum
  • 106 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 07:55

Köszönjük a játékot, nekünk nagyon tetszett.
És köszönjük az utravalót is :gyagya: .

Aramil

Aramil_Asolas

Aramil_Asolas

Első Őrző

• Archívum
  • 106 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.14, 22:37

Már meg van a csapat koncepciónk, így sajna nemet kell mondjak, de köszi...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]