Ugrás tartalomhoz

Fotó

Elfeledett Birodalmak

• Zárt téma Téma lezárva
180 hozzászólás érkezett eddig

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 11:28

Csonkolás: Muszáj? Mármint kevés komolytalanabb dolog van a gyalog-galoppos fekete lovagként ugráló harcosoknál. Esetleg lehetne helyette valami "Roham" képesség amikor egyszer sokat sebez, vagy fegyvertörés-ellenállás, vagy hasonlók. Amúgy szerintem a fegyvertörést kicsit korlátozni kéne, mert így elég durván hatékony. Valami ilyesmire kéne lekorlátozni, hogy bemondás után 3 másodperccel ha nem ütsz egy fegyvert se akkor elveszted, de még a fegyver megütése előtt kell bemondani.

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 15:31

- Önfeláldozás: ha az utolsó Ép-t is elvesztette a harcoló fél akkor ellenfelét magával ránthattja a halálba.

Ez mi? Ha megölök valakit meghalok? Vagy inkább az van hogy 0 ÉP-n még harcolhat aki bekiáltja további 1 sebzsig?

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 15:14

Holnap kerül sor a Papi ill a mágus varázslatok felírására, és az álltalános szabályokra vonatkozó kiírásra is.

Türelmeteket Köszönöm!

Tisztetelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 15:12

Harci képzettségek:

- Önfeláldozás: ha az utolsó Ép-t is elvesztette a harcoló fél akkor ellenfelét magával ránthattja a halálba.

- Berserk: Élete 1 Ép-re csökken és a vértje se véd, (Mágikus vért se)
Viszont duplán sebez az adott helyszínen mindnekit de a helyszín elhagyásával nem gyógyul vissza.

- Farkasüvöltés: Célpont máfiát megszünteti.

- Fegyvertörés: Egy célpont fegyvert megütve használhatatlanná teszi, ez érvényes a pajzsra is!

- Csonkolás: Célpont ember végtagját eltalálva lecsonkolja azt és képtelen azt használni. Ilyenkor nem sérül meg.

Minden harci képzettség egyszer használható egy adott helyszínen!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 15:03

Kasztrendszer:

Harcos:
A harcos 3 db harci képzettséget vehet fel, és ezek közül egy helyszínen csak kattőt használhat. Fegyvere és pajzs és vértje a fajoktól függ!

Pap:
A pap Egy harci skillt használhat és 2 db papi varázslatból is csak egyet használhat helyszíneneként.

Mágus:
A mágus 4 varázslatot ismerhet és ezek közül csak hármat használhat helyszínenként. Fegyverzete redukálódik botra; pálcára és tőrre.

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 14:56

Fajrendszer:

Törpe (szakáll 15cm-es min.)
Szívóssága miatt +1 Ép-t kap.
Fegyverek:
Kétkezes 1,2 m
Egykezes 60 cm
Pajzs 60 cm átmérő

Elf: (Fejpánt és fehér kesztyű)
Gyorsaságuk miatt egyszerre sebzésnél csak ők visznek be találatot.
Fegyverek:
Kétkezes 1,2 m
Egykezes 85 cm
Pajzsot nem használhatnak
Két fegyvert nem használhatnak

Drow elf:(Fekete arcbőr és fehér haj)
Két fegyverrel egyszerre két sebzést is tud okozni. Egy fegyvernél pedig képes páncél alatt sebezni. Vagyis egy láncinget viselő ellenfelet bárhol eltalálva az Ép-jét sebzi.
-1 Ép-vel indulnak
Fegyverek:
Mint az Elfnek, kivéve, hogy két fegyverrel is harcolhat.

Barbár:(Szőrmevért)
A barbár felvehet +1 harci képzettséget.
Fegyverek:
Bármely fegyvert forgathat. Másfélkezes 150 cm-ig; Egykezes 120cm-ig;Zúzófegyver 120-ig; Pajzsot akkorát amekkorát csak elbír!

(Nincs faj/kaszt kizárárs, kivéve a drow pap!)
(Több okból is. Nőneműnek kellene hogy legyen és külön drow papi mágia kellene neki!!)

Megértéseteket Köszönöm!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 14:48

Üdvözletem mindenkinek!

Örömteli hírekkel szolgálhatok végre azok számára akiket érdekel az Elfeldett Bidolmak live. Megszületett a szabrendszer Béta változata mait hamarosan fel is rakok.
Az időpont csúszni fog egy kicsit. De hamarosan informállak benneteket arról is.

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 13:23

Sziasztok!

Elindítottam egy In-game-et a darkdreams.hu-n!
Akit érdekel keresse fel!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.12, 16:07

FELHÍVÁS! :) :)

Kell két drow Npc a sztorihoz! Jelentkezőket várok!
Követelmény! Jó kardforgatás, tündefül, fekete arc, lehetőleg fekete jelmez, fehér haj!

U2U-ban értesítsetek! Annak fel is vázolom a kisebb elősztorijukat, hogy alkalmazkodni tudjon!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.10, 19:40

Vége lett a Sötétkor 4. játékának!

Most már figyelemesebben tudok koncentrálni a sajátomra!
Arra gondoltam, hogy jó előre megkérdem, hogy az említett időpontban jellzett játék, szeptember 16-17-én, mert az Npc-ken kívül tudni szeretném kik jönnének, nehogy olyan szervezüi gondok merüljenek fel, mint amik most voltak! Ez arra szolgálna, hogy a legenda, mese morzsákat elhintsem, s a questek ne maradjanak ,majd megoldatlanok!
A szabályrendszert drasztikusan megváltoztatom, kisebb nagyobb okok miatt, amik tapasztalati úton jöttek ki! A térkép készül, a fotókat lassan megkapom!

Tisztelettel Vándor!

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.24, 15:57

Igénylem :)

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.23, 20:53

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy kiveszem a lándzsát a játékból! Ezzel nem lesz vita a megfogásról, a polifoamos rész hosszáról és nem kell majd mindenkinek a szeretett lándzsáját leraknia, mert az erdőben nem tud boldogulni a néhol sűrű cserjeszinttől!
A botot meg nem lehet megfogni, igaz hogy az alkar nem sebződik, de hárítani vele csakis alkarvédővel lehet majd! A kardot vagy akármilyen fegyvert kézzel tilos hárításként megfogni! Nem szép és játéktechnikailag nem dícséretes dolog, még este sem!

Örömhír: készül a hegyről a térkép amit majd U2U-ba el tudom küldeni azoknak akik igénylik!

Tisztelettel Vándor!

Vandor18

Vandor18

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 14:46

Sziasztok!

Igaz este lesz a játék nagyrésze és ezért elgondolkodtató a fegyverkorlátozás, de ez átszabná az eddigi szabrendszert!
Előfordulhat az is, hogy a Sötétkori játékokon bevált teljes fegyverkorlátozás lesz, de ezt át kéne beszélni mindenkivel.
A fehér szigszallag nem rosz ötlet, de én mégis kiállok az ezüstös színü mellett.
Visszatérve a lándzsára, a hosszabb beburkolás nem jó ötlet, a zúzófegyvereknél igaz kértem a teljes burkolást. Este viszont az se segít, mert a fa részét kellene igyis ugyis megfogni! Meg mellesleg ha hosszabb a fegyveren a fogás, sok sügér azt fogja hinni hogy ő ezzel csapkodhat is hisz burkolva van! Ezt meg el szeretném kerülni! A botnál pl nem olyan veszélyes, mert rövidebb és ha normálisan a közepénél fogja az ember még este se tud nagy kárt okozni, de mivel emberek vagyunk ezért ez is előfordulhat!

Tisztelettel Vándor!

( Mort: ÖRÖMMEL HARCOOK ELLENED!!! :) )

M_Sanyi

M_Sanyi

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 12:55

Ebben a fehérszigszalagos cuccban az is jó, hogy az orgyilkosnak pl. rejtegetnie kell a köpenye alatt a tőrét, ha nem akarja, hogy "megvillanjon rajta a fény" mint a valóságban.

Dob

Dob

Archbishop

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 12:50

Az esti harc valóban kritikus. Am viszont jó, és bevált, az a fehéren burkolt fegyver. Ha van valami minimális holdfény este, akkor nagyságrendekkel jobban látszódik, mint a feketeszigszallagos kard. Mi éjszakai harcnál ezt támogatjuk, gondoljátok meg, próbáljátok ki.
Persze ez még nem küszöböli ki, hgy ne essen valaki szakadékba, de ha megesik ez, akkor a kardja alapján megtaláljátok. :)

Bár ha éjszakai játék lesz, akkor a harcolós részt igencsak arra kell alakítani... és ugye a sötétben az ember könnyebben esik át egy képzeletbeli döglött teknőcön is...

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 12:21

Szürkülettől perspec és is elfelejteném a lándzsát, ahogy Dave is megjegyezte. Nincs az a burkolás, ami egy nem látható, nagy erőkarral indított lándzsás támadástól megvéd...
A fényviszonyoknál jobb érv a korlátozásokra nincs, az már biztos. :)

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 08:49

Én például határozottan, hogy valamelyik drow ház kiválló tanítványa a harciskolában lándzsástul kikap a drizzittől. Ez persze nem érv, csak emlékezet.

Bár ha éjszakai játék lesz, akkor a harcolós részt igencsak arra kell alakítani... és ugye a sötétben az ember könnyebben esik át egy képzeletbeli döglött teknőcön is...

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 08:45

És ha a lándzsa nyelére is kerülne burkolás...?
Egyébként a játékból kivenni (ill. csak városőrségnek meg hasonlóknak meghagyni) sem akkora hülyeség, kiindulva abból, hogy nem nagyon ugrik most be egy regénybeli hero sem, aki lándzsával nyomta (biztos van, de elenyésző).
Off: Egyébként egy lándzsanyelet nem is olyan könnyű elvágni, mint ahogy azt sokan hiszik, ill. készültek 30 centinél hosszabb hegyű (bár itt már a penge jobban takarja az igazságot) lándzsák is, ezeket szokás vívólándzsának hívni.
On

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.14, 08:34

Látom nagyon meglódult a lándzsa téma. Szerintem egy-az-egyben vegyük ki a lándzsát, mert balesetveszélyes akárki akárhogy használja. Igaz baleset mindig van, de a az EBLive 65-70 %-a este játszódik. Legalábbis legjobb tudomásom szerint... ám azóta lehet, hogy változott a helyzet...
Szóval sem a fényviszonyok, és szerintem a terep sem igazán válhat egy lándzsaharc javára.

MORT

MORT

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.13, 22:33

Látom hajthatatlan vagy...akkor a legközelebbi találkozásunkkor kipróbálhatjuk élőben a dolgot.Tudom, hogy a füredi csapatból senki sem vív lándzsával (s mint tisztelet beli füredi én sem). Persze a kedvedért egy párbaj erejére leteszem a szablyám.
Megbeszéltük?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]