Ugrás tartalomhoz

Fotó

Battlestar Galactica

• Válasz írásához lépj be
165 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.13, 21:20

Nem kizárt. Olyan régen látam már, hogy kb a legelejére emlékszem meg a legvégére. :)

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.13, 13:47

Huh!
Most néztem végig egyben az egész Blood and Chrome-ot, és nekem nagyon tetszett. Hozta a BSG-s alapérzést. A színészek játéka valóban nem elsőrendű, de szerintem elment, engem nem akasztott meg. A képi világ meg egy websorozathoz képest tökéletes! Mindenkinek ajánlom, akik a BSG-t szerették, ezt is fogják.

Aleister: Ez a feléledős képesség nem csak a skinjobokra jellemző. A centuriok, és a raiderek is rendelkeztek vele. A "tudatuk" össze volt kapcsolva a basestarral, és mikor "meghaltak", akkor az új testükbe betöltötték azt, így tanultak... referenciaként a BSG nemtomhanyadik évad, "Scar" című részét ajánlanám figyelembe.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.10, 21:20

Jelentem befejeztem a Vér és Króm-ot. Abszolút ajánlós!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.07, 17:15

Ugyebár a Cylonok ugyanúgy hadásazti célokra lettek kifejlesztve, mint a Terminátorok. Biztos, hogy készítettek számukra automatizált hordozót (anyahajót) is. Az viszont jó kérdés, hogy pl a Resurection ship miként keletkezett, hisz alapban a Kenyérpirítóknak nem volt ilyen feltámadós fícsőrük. Ez a bőrgépekkel együtt jött képbe, őket viszont a Nagy Clon közös Tudat (a továbbiakban csak NCT) hozta létre.

Én a jépgbolygós résznél tartok (6), és azt kell, hogy mondjam, hogy eddig jobban tetszik, mint az eredeti. Persze a színészek nem éreik el annak a színvonalát (főleg a főszereplőt basznám arcon félpercenként), de a kivitelezés és az akciódús történések überf***ák!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.02, 08:24

Nekem is bejön, habár most kicsit kezd ellaposodni a jégbolygón való mászkálással.

Más: aki jobban ismeri az univerzumot: a cylonok hogy szereztek anyahajókat? Van erre magyarázat vagy a válasz az h "csak van nekik"? Vagy ezek eleve ilyen robotvezérlésűnek épültek és náluk maradt?

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.02, 08:05

Gyerekek, hát itt senki nem jár nyitott szemmel?
BSG - Blood and Chrome

Na jó...nekem is csak most tűnt fel. :)

Pedig most már lassan a 9. epizód jön. :)
Be kell vallanom, annak ellenére, ahogyan készült (főleg zöld háttér előtt forgattak, szinte minden számítógépes animáció), nekem tetszett. Prögősebb mint az eredeti sorozat, de a készítők írták is hogy ennek az az oka, hogy minden web epizód végére kellett írniuk valamit, amitől a követekző elé is leülnek az emberek. :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.01, 14:29

Én annó a trailer után azt mondtam, hogy ezt se kell feltétlen megnéznem, de a pilotba belekukkantok.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.01, 14:08

Gyerekek, hát itt senki nem jár nyitott szemmel?
BSG - Blood and Chrome

Na jó...nekem is csak most tűnt fel. :)

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.31, 11:52

köszöntem

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.29, 23:42

Annyi.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.29, 22:01

jól tudom, hogy az említett sorozatból csak 18 rész van?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.07.30, 11:23

értem, köszönöm

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.29, 08:49

1 évad normális lezárással. Az utolsó 4-5 rész sokkal jobb mint a sorozat egésze.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.07.29, 08:34

Sziasztok a caprica sorozatnak csak egy évadja van, vagy esetleg még készítik ?

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 16:27

Sziasztok!

Most haraptam rá a BSG-re, és falom a részeket egymás után. Viszont most meg vagyk lőve, mindenhol utánaolvastam már, de nem nagyon értem, hogyan lehet az, hogy a 2. évad 10. része, mint mindegyik rész úgy kezdődik: "az előző rész tartalmából" Ebben a Pegazusról mutatnak bevágásokat, illetve olyan jeleneteket, amiket sehol se láttam, pedig egy részt se hagytam ki. Tudna valaki ebben segíteni?

Köszi előre is, üdv, Norbi

Bár tovább haladtál az utókornak itt hagyom a bölcsességet. :)

A 2. évad DVD kiadása (ami felkerült az oldalalakra is) el van baszva. Felcserélték a pegasust és a Resurrection ship part1-et.

Tehát ez a jó sorrend!!!
2.09 Flight of the phoenix
2.10 Pegasus (Ennek van egy hosszabb rendezői változata. Sokkal jobb és durvább. Igyekezzetek beszerezni!)
2.11 Resurrection ship part1.

A Razor című film részben szól csak erről. A 3. évad után nézzétek csak meg mert nem véletlenül forgatták le akkor. :)

A webisodeok közül pedig egy szól a 2.-3. évad közötti eseményekről Resistance néven
Egy a Razorban szereplő jelenet kibővítés.
Egy pedig Gaetáról szól. A 4. évad 10. része után kell megnézni.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.02, 21:47

Sziasztok!

Most haraptam rá a BSG-re, és falom a részeket egymás után. Viszont most meg vagyk lőve, mindenhol utánaolvastam már, de nem nagyon értem, hogyan lehet az, hogy a 2. évad 10. része, mint mindegyik rész úgy kezdődik: "az előző rész tartalmából" Ebben a Pegazusról mutatnak bevágásokat, illetve olyan jeleneteket, amiket sehol se láttam, pedig egy részt se hagytam ki. Tudna valaki ebben segíteni?

Helló! A Pegazus története egy külön film, kábé másfél órás, és ha jól emlékszem volt egy pár részes netes sorozat is, de azok csak néhány percesek voltak, és Gaetáról szóltak. Azt hiszem ennyi a bónusz a 4 évad mellett.

bika1985

bika1985

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.02, 16:36

Sziasztok!

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 23:37

fordítom a BSG Exodus társas szabályait.
a BSG-ben hogy lett fordítva a final five?
illetve a 3 évad végén az Ionian Nebula(az a csillagköd ami az FTL-t blokkolta, mikor jött a cylon flotta)
maga az Exodus kiegészítő, egyébként lenyúlásnak tűnik.

Nem néztem, hogy van-e itt forgalom. :P

A nebulát Jón-csillagködnek fordították le. Szerintem teljesen találó.
Final five= Pedig utolsó öt. De ez lehet, hogy később még máshogy is szerepel...
Majd ha tovább haladok és találok valami újat szólok.

Illetve ha gondolod megnézhetem a hivatalosan kiadott DVD-ket, hogy azokon miként fordították. Bár figyelembe véve, hogy Cicmax fordítása kb 15-ször jobban sikerült ezért én inkább az ő ötleteit fogadnám el...

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.11, 16:42

fordítom a BSG Exodus társas szabályait.
a BSG-ben hogy lett fordítva a final five?
illetve a 3 évad végén az Ionian Nebula(az a csillagköd ami az FTL-t blokkolta, mikor jött a cylon flotta)
maga az Exodus kiegészítő, egyébként lenyúlásnak tűnik.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.17, 01:08

Köszi, majd igyekszem beszerezni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]