Ugrás tartalomhoz

Fotó

Battlestar Galactica

• Válasz írásához lépj be
165 hozzászólás érkezett eddig

rpeter

rpeter

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.16, 18:53

http://www.amazon.com/Battlestar-Galactica...e/dp/1931567557

Ez nem 40 oldal és most akciós is :(
Amit te találhattál az a rövidített szabálykönyv, ez a szabkönyv fotó minőségű képekkel van tele és kb 250 oldal asszem.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.16, 00:32

Húú köszi. Rárepülök erre a szerepjáték könyvre! :D Bár 44 dolcsit sokallok egy 40 oldalas könyvért. Ez megint valami lehúzás lesz.

Egyébként én is több szintre gondoltam. Bár lépcsőt egyet nem látni a sorozatban. :)

Megskubiztam az oldalt. Nem rossz! De szerintem a hajó méretek írjátok át. Mindenhol nagyobbnak vannak írva...

rpeter

rpeter

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.15, 15:45

Nem annyira a reklám kedvéért, de aki szeretne esetleg a BSG világában RPGzni annak most közlöm hogy végre rendes domainen lehet tolni fórum RPGt BSGből a http://bsgrpg.hu-n.
Amennyi leírást tudtam összeszedtem a bsgwiki oldaláról, azok fent vannak a leírások közt, plusz igyekeztünk társammal egy járszható és egyszerű játékrendszert összedobni. A mesélés közel folyamatos (igyekszem napi 2 órát a gép előtt lenni) és 2 mesélő is van. Jelenleg csak az 1. háborút játszuk a Galacticán (érthetően ez nincs benne a filmben, és így szabadabb a kezünk is). De nem egy személyre szabott egyéni vagy épp csoportos kaland is van és persze igyekszünk nagy csatákat is lemesélni :D.

Balfars: a kép az eredeti BSG RPG könyvből való, volt szerencsém kézbe venni, a színek a létfontosságú vagy kevésbé fontos részeit jelölik a hajónak. Persze ezen csak néhány metszet van, amúgy asszem 20-25 szintje van a hajónak...

Módosította rpeter: 2010.11.15, 15:45

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.09, 21:24

Le volt árazva Alexandriában az egész sorozat (60-67%) szóval megvettem mert azért mégiscsak jobb a képminőség. Hát az tényleg jobb, csak a szinkron mellet a felirat is tele van félrefordításokkal. Szóval megmaradok a kevésbé legális verziómnál. (Ami most már akkor legálisnak számít? :nono:)
Azért bosszantó, hogy így elkefélnek valamit. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom mióta fordítanak le hajóneveket...

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.31, 00:35

Nem tudom ki mennyire érdeklődik az ilyesmi iránt (én eléggé :sir:)!

Szóval itt van a Galactica belső felépítéséről egy nagyjáboli rajz. Nem tudom, hogy mennyire hivatalos...

Battlestar Galactica

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.18, 22:01

Én az egész családtól falra mászok. Adama-ék családja sokkal szimpibb. (Nem csak azért mondom mert nagy "Old man" rajongó vagyok. :nos: )

Így van. Arrogáns újgazdag nímándok gyülekezete...a családban a legjobb fej a kis komornyikrobot. :)

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.18, 18:25

Én az egész családtól falra mászok. Adama-ék családja sokkal szimpibb. (Nem csak azért mondom mert nagy "Old man" rajongó vagyok. :) )

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.18, 08:35

Viszont még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy a Zoét alakító színészlány szép vagy nem...

Nekem nem tetszik. Ráadásul antipatikus az egész karakter is. Hülye kis elkényeztetett pics@.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.17, 18:05

Nagyon változó a kinézete...
Amúgy sokáig Tricia Helfer se tetszett nekem. De láttam nyilatkozni és egész normálisan nézett ki. Szerintem az eredeti hajszíne, hajviselete jobban áll neki...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.17, 13:17

Ezt viszont senki sem fogja eldönteni helyetted. Dobd ki kockával. :)
Btw, mindig szeptember-októbertől van vége az USA sorozatok uborkaszezonjának.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.17, 01:37

Viszont még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy a Zoét alakító színészlány szép vagy nem...

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.16, 18:16

ÚÚÚÚ köszi. Már töltöm is! :aaaaa: (Basszus végre vége az uborkaszezonnak. Family Guy, South Park... végre van megint mit nézni)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.16, 10:20

A Caprica ugyanolyan b-kat szagú, mint a Terv. Ettől függetlenül nézem. Most kezdték újra az első évadot. Már kijött a 10 és 11-es rész.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.16, 00:49

Hi-hi szóval kicsit BSG kocka vagyok? :aaaaa: A hiúságom jobban legyezgetné ha a jó memóriámra gondolnátok...
Viccet félretéve most nézem angolul újra a sorozatot ezért tudok pár dolgot- meg tényleg nem rossz a memóriám néha-. A 85 halottat meg onnan tudom, hogy megvan a sorozat zenéje- na ez a fanatikus rajongás :ugri:- és van egy olyan szám a miniseriesben, hogy "eighty-five dead"...
A capricáról tud valaki valamit? Mert ezt is úgy csinálták meg mint a negyedik évadot. Középen ketté vágva! Csak attól tartok ha nincs meg a kellő nézettség így hagyják...

ACE

ACE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.15, 11:41

Hali

Ez így van a Razorból kiderül miért voltak kevesen Pegasus-t éppen javították és eltávon volt egy csomó ember, több találatot is kapott a hajó ha jól emlékszem még olyan jelenet is volt ,hogy egy csomó letakart hulla volt a dokkban(ez nem biztos, régen láttam) de egy jópáran meg haltak a rajtaütésben. Amikor találkoztak civilekkel próbálták feltölteni a legénységet de szerintem nem sok használható ember volt közöttük, Cain meg elég militarista volt de azért nem lőtte halomra az embereit, tény ,hogy váltott pár elsőtisztet illetve akart... ;)

Plant, nem láttam de felcsigáztatok ha nem is olyan jó akkor is meg kell néznem.

ui: nem is tudtam ,hogy van BSG-s topik időben észrevettem...

Módosította ACE: 2010.10.15, 11:43

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.15, 10:44

Őszintén megvallva arra sem nagyon emlékszem, hogy a részekben mi volt, csak a fő történésre nagy vonalakban, nem hogy még az emberek számát is megjegyezzem. ;)

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.14, 02:15

Ja nem... Azt tudjuk miért volt olyan kevés.
A Pegasust épp felújításra készítették elő (ezért volt lekapcsolva a hálózata is) és mindenki épp akkor vonult eltávra. -ami teljesen érthető főleg ha komolyabb szerkezeti elemet, létfentartó rendszert érintő munkák is zajlanak- Cain is mondta az első tisztjének, hogy hazamegy a Tauronra. Csak támadtak a cylonok és padlógázzal eltűntek. Gondolom nem kevés embert hagyva a legénységből a bázison hátra. A másik pedig az, hogyha jól emlékszem 3 atomot is kapott a hajó míg a dokkban állt. Ha az valami népesebb részt ért akkor simán okozhatja mondjuk 100-200 ember elvesztését találatonként, (a Galactica is 86 embert vesztett el csak azzal, hogy kénytelen volt dekompresszálni valamelyik dokkolóöblöt tűzoltás címén) valamint a Pegasust is szállták meg centuriók. Gondolom azok is learatták a legénység jó részét...

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.07, 12:35

A Pegasus parancsnoka meg egy végletekig militarista, brutális nő, aki szvsz az égvilágon mindenkit kidobatott a légzsilipen, akit kicsit is tudtak nélkülüzni, és nem volt katonai szerepe. Civilek egyből kuka. amellett kinézem belőle, hogy akárhány emberét feláldozta, hogy egy nyamvadt cylont leszedjenek (lásd az öngyilkos küldetés története, amit az elsötiszt mesél Tynak). Náluk nyilván ezért volt olyan kevés ember, bár eleinte nyilván jóval több volt. Legalábbis szvsz.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.06, 17:05

Igen, ez is igaz. De mint a Planból kiderült (tudom, hogy szar de attól még hivatalos) voltak emberek akik a Galacticán szolgáltak a civil flottából. Azt sajnálom igazán, hogy erről nincs semmi hivatalos adat. Csak egymásnak ellentmondóak. Bár az 5000 fős létszám már hihetőbbnek tűnik. De akkor a Pegasus 2500 embere kevés de nagyon.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.05, 13:08

A létszámról: a Galacticát éppen készültek kivonni a forgalomból amikor a cylonok támadtak. Csak akkora legénység volt rajta, amennyi a protokolláris cuccokhoz kell, szvsz. a létszámot érthetö okokból késöbb sem tudták feltölteni. Ezért vannak kevesebben.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]