Ugrás tartalomhoz

Fotó

Battlestar Galactica

• Válasz írásához lépj be
165 hozzászólás érkezett eddig

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.05, 11:52

Igazából nem is igazán a létszámmal van gond. Leginkább azt furcsálom, hogy a létszámhoz képest elég zsúfolt a hajó.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.04, 22:28

Mondjuk az tény. Pilótából sem árt némi tartalék.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.03, 00:39

Tudom tudom. De szerintem elférne még ott pár tengerész gyalogos arra az esetre ha megszállnák a hajót...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 09:42

Szerintem annyira nem volt rossz a Plan. De ha valaki nem nézte előtte a sorozatot kár is belekezdenie.

A caprica se olyan rossz. Bár én kicsit erőltetettnek érzem az Adama család és cylonkok fejlesztői közötti kapcsolatot. Ennyire azért csak nem kicsi az a bolygó...

Ti amúgy nem tartjátok kicsit kevésnek a nagyobb hadihajók legénységét?!? A Galactica valami 2000 fős legénységgel rendelkezik. Egy 2 vh-s anyahajón szolgált 2600 ember. Pedig összességében az tized akkora se.

Szerintem a sorozat színvonalához képest mérföldekkel elmarad mindkettő, de ezen nem veszünk össze. :(
A válasz szvsz tűn a fejlettebb technika. Több dolgot tudnak ellátni a gépek, egy adott feladat ellátásához kevesebb ember kell, stb.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.01, 23:42

Szerintem annyira nem volt rossz a Plan. De ha valaki nem nézte előtte a sorozatot kár is belekezdenie.

A caprica se olyan rossz. Bár én kicsit erőltetettnek érzem az Adama család és cylonkok fejlesztői közötti kapcsolatot. Ennyire azért csak nem kicsi az a bolygó...

Ti amúgy nem tartjátok kicsit kevésnek a nagyobb hadihajók legénységét?!? A Galactica valami 2000 fős legénységgel rendelkezik. Egy 2 vh-s anyahajón szolgált 2600 ember. Pedig összességében az tized akkora se.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.11, 12:11

Ezt a megnenézdbe írtam, de itt is aktuális:

Nem tudom, hogy egy outsidernek milyen lehet, de a rajongóknak semmiképp sem ajánlom a BSG - The Plan filmet. A sorozatból feltűnő hangsúlyosabb jeleneteket kulcskockának használva, a készítők kitöltötték a köztük lévő részeket gagyival. Mivel én láttam a 4 évadot, így csak egy kapkodós, elnagyolt valamit kaptam, de megkockáztatom, hogy a sorozatot nem ismerők teljesen értetlenól álltak az egész előtt.
A roppant karakteres, eredeti beszéd helyett a szinkronhangok tovább rontottak az összhatáson.
Egyetlen pozitívum, hogy kicsit belátást nyújt a színfalak mögé. Nevezetesen betekintést enged a cylonok könnyűnek tűnő döntéseit megelőző lelki folyamatokba.

rpeter

rpeter

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.04, 19:45

Egy társammal együtt csináltunk Battlestar Online Rpg-t, lévén túl nagy fanjai vagyunk mind az asztali RPGnek mind a BSGnek. Fórum alapú játék. Egyszerű d6-os rendszer, és még egyszerűbb játékmenet. A regisztrációhoz kell ugyan a mesélő, de ő is gyorsan dolgozik. :) Ha érdekel valakit, az nyugodtan nézzen be. Elsősorban tapasztalt Asztali-RPG játékosokat várunk némi BSG ismerettel. A játék leírásokat tekintve még nem teljes. De lassan véget ér a tesztüzem és élesben megy tovább. A játék az 1. cylon háború korszakán játszódik, de tervezzük a második cylon háborút is, azaz az apokalipszis utáni időt a Galacticával...

http://www.bsgonline.atw.hu - ha nem nyílna ki akkor ki kell másolni a címet a böngészősávba és úgy megnyitni.

Módosította rpeter: 2010.09.04, 19:48

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.16, 15:37

El kell felejteni, hogy bármi köze van a BSG-hez és onnantól nézhető. :titok: Amúgy esélyes, hogy a névválasztás miatt fogják lelőni a sorozatot.

Igen, lehet, hogy túl sokat vártam tőle. Bár meg merem kockáztatni, hogy új/ismeretlen sorozatként se tetszene.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.16, 13:24

El kell felejteni, hogy bármi köze van a BSG-hez és onnantól nézhető. :titok: Amúgy esélyes, hogy a névválasztás miatt fogják lelőni a sorozatot.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.16, 10:45

Gondolom, itt senki nem televízión nézi ezt a sorozatot (én sem mindig), de azért érdekességként elmesélem, milyen élményben volt részem vasárnap az AXN Sci-fi csatornáján. Aki nem tudná, ez a csatorna folytatja a vetítést (merthogy a Tetves Kettő a kisujját se mozdította) és azt hiszem a szinkront készítését is ők viszik tovább, bár ebben nem vagyok biztos.

A színvonal sajnos maradt a régi, de azért ekkora dilettantizmusra nem számítottam. Tudniillik, nem jól lőtték be a szinkronhangok időzítését, és gyakorlatilag hamarabb szólaltak meg a szereplők magyarul, mint angolul. Azaz, amikor a képernyőn valakinek mozgott a szája, akkor vagy nagy kuss volt, vagy egy másik ember hangját lehetett hallani. :nod:

Röhögni lett volna kedvem kínomban, ha nem egy jó részt csesznek el ráadásul. Hála az égnek, ez a jelenség csak egy epizódot kísért végig, de ki tudja, hány ilyen vár még azokra a szerencsétlenekre, akik esetleg nem engedhetik meg az internetről letöltés luxusát. :szomoru:

A vicces, hogy ha digitális formában van meg neked, akkor egy audio skew paranccsal tudtad volna korrigálni az egészet. :P

Egyébként most látom, hogy írtam lent a Caprica-t. Elég gagyi. Egyébként is az, de a BSG után egyenesen vérciki. Lehet, hogy később jobb lesz, de az első 3 rész szégyenteljes.

Bergeron

Bergeron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.16, 10:01

Gondolom, itt senki nem televízión nézi ezt a sorozatot (én sem mindig), de azért érdekességként elmesélem, milyen élményben volt részem vasárnap az AXN Sci-fi csatornáján. Aki nem tudná, ez a csatorna folytatja a vetítést (merthogy a Tetves Kettő a kisujját se mozdította) és azt hiszem a szinkront készítését is ők viszik tovább, bár ebben nem vagyok biztos.

A színvonal sajnos maradt a régi, de azért ekkora dilettantizmusra nem számítottam. Tudniillik, nem jól lőtték be a szinkronhangok időzítését, és gyakorlatilag hamarabb szólaltak meg a szereplők magyarul, mint angolul. Azaz, amikor a képernyőn valakinek mozgott a szája, akkor vagy nagy kuss volt, vagy egy másik ember hangját lehetett hallani. :nod:

Röhögni lett volna kedvem kínomban, ha nem egy jó részt csesznek el ráadásul. Hála az égnek, ez a jelenség csak egy epizódot kísért végig, de ki tudja, hány ilyen vár még azokra a szerencsétlenekre, akik esetleg nem engedhetik meg az internetről letöltés luxusát. :szomoru:

Módosította Bergeron: 2010.02.16, 10:04

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.20, 21:21

Juhé-juhé-juhé!! Alig, hogy vége a BSG.nek itt a Caprica.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 12:31

Na találkoztam az első lapos résszel az évadban. Remélem a nagy durranás bevezetéséhez volt csak rá szükség.
Így az utolsó rész előtt, szerintetek:

A, az emberiség fog győzni
B, a cylonok fognak győzn
C, közösen győzedelmeskednek
D, elpusztul mindenki :szomoru:
E, egyéb

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.23, 23:01

Szívesen!
Teljes értékű rész. Nem lehet, hogy véletlenül valami webepizódot szereztél be? Tudtommal pont akkor adták ki a bolygófelszíni kolónia megpróbáltatásainak a mini részeit.

Frigli

Frigli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.23, 20:39

Köszönöm a gyors választ.

Egyébként a 3. évad első része,az egy nagyon rövid rész,vagy a mi példányunkból hiányzik?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.23, 20:15

Szia!

Örülök, hogy tetszik a sorozat!

A Razor a Pegazus történetét meséli el. Időrendben elméletileg pár hónappal azelőtt játszódik, hogy találkozna az ember konvojjal (s2e10). Mondjuk elég régen láttam már. Lehet, hogy megkoptak az emlékeim. :titanic:

Frigli

Frigli

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.23, 19:58

Sziasztok!

Segítsetek már egy kicsit.

a feleségemmel végignéztük az első két évadot,és nagyon jó!

Most megszereztük a 3.-4. évadot is,és egy razor című nagyobb részt.

Azt időrendbe mikorra kell tennünk?A 3. és 4. évad között játszódik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Frigli

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 13:10

Állítólag valamelyik magazin megszellőztette, hogy mi lesz a BSG vége. Óriási botrányt lett a dologból, és úgy tudom, hogy bíróságra is akarják vinni az ügyet.
Hallott valaki erről valami konkrétat?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.12, 13:28

Király! Neked megvan? Link, fénykép? :)

Az új részekről:
Nagyon kicsesztek velem az amcsi sorozatgyárosok, mert csak kapdosom a fejem. Heroes, BSG, Dexter, mind nagyon erős részekkel, semmi tutymuty, semmi romantika, kőkemény történések.

Az új BSG részek olyan fordulatosak és akció dúsak mind, mint az egész 2. évad eggyütvéve!

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.09, 15:13

A battlestar kijött nagyon jó kis társasjátékban is.
Érdemes kipróbálni, kooperativ módban kell megmenteni az emberiséget.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]