Ugrás tartalomhoz

Fotó

Battlestar Galactica

• Válasz írásához lépj be
165 hozzászólás érkezett eddig

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.11, 23:05

Asszem én is maradok az angolnál, a magyart csak viszonyításképp fogom fél szemmel figyelni, hogy azokat a részeket, amik angolul számomra a rossz hangminőség miatt érthetetlenek voltak (suttogás, hasonlók) is megértsem.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.11, 16:06

Üdv!

A második részt megnézve már elgondolkoztam, és talán meg tudnám szokni a szinkronhangokat - bár a fiatalabbb Adama valahogy nagyon nem jön össze.

Viszont az idétlen fordítási hibákat és a Csillagközit elfelejthetnék a pilot után...

A mai gyöngyszem a Botanical Cruiser volt: Botán utasszállító... :) :nono: :para:
Nem tűnt fel nekik, hogy az egész űrhajó szinte egy bazinagy üvegház... :gyagya: Mellesleg a cruiser nem utaszállító, hanem cirkáló, de ez még elnézhető.

No mindegy, maradok az angolnál. :)

Módosította Olman: 2006.02.11, 16:07

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.10, 14:15

A pilot első 3 percében már néztem nagyokat, hogy: ni-ni, a Buffy 7-ik sorozatának őrült papja, meg az Angel szintén uccsó szezonjának főgenyája egy filmben. Hol marad a "created by Joss Whedon"? felirat?

Jaja, a nagyon könnyen történő halálesetek szinte ordítják Wheadon nevét. Ha egy sikeres mozifilmet tudna összehozni, akkor -ha még nincsenek- lesznek követői a rendezők között is. :(
Nekem amúgy egyelőre (BSG pilot első része angolul) mindkettő egyformán bejön, bár a BSG vadászai egy kicsit klisésnek tűntek első pillantásra. Ja, és a BSGről hiányoltam a turbólézereket. :ize:

Pen-Anwn

Pen-Anwn

alias Arsenic

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.10, 11:43

Angel 4ik szezon főgenya. Sy.

Pen-Anwn

Pen-Anwn

alias Arsenic

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.10, 11:33

Az ismertetőt követő kommentekben említette vki a FireFly nevét, mondván, hogy az jobb, mint a BG. Nos, hogy összevessem a 2 sorozatot beszereztem azt is.
A pilot első 3 percében már néztem nagyokat, hogy: ni-ni, a Buffy 7-ik sorozatának őrült papja, meg az Angel szintén uccsó szezonjának főgenyája egy filmben. Hol marad a "created by Joss Whedon"? felirat? Aztán a főcímnél megtaláltam. :ize:

Szal pilot + 1 rész után van vmi minimális összehasonlítás, s nekem jobban bejön a Battlestar G.
Nekem kifejezetten tetszik a komorabb, reményvesztettebb hangulat, nem igazán hiányoznak a poénok, humoros szituk. (A BG-t a 2x12-ig láttam)
A szinkronnál én 1ébként csak arra leszek kíváncsi, hogy a gépi monotonitással beszélő Dr. Baltar szinkronhang hogyan lesz képes a jövőben hitelesen megjeleníteni az őrület határán táncoló zsenit?

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.08, 13:01

Ismertető, leírás:
http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4474

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]