Ugrás tartalomhoz

Fotó

Anime #2

• Válasz írásához lépj be
1672 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.11, 21:30

Attack on Titan

Kifejezetten várom a következő évadot, a legérdekesebb kérdésekre még válaszokat sem kaptunk ez alatt a 25 rész alatt.

Arra még lehet egy kicsit várni. Ha jól tudom, akkor a mangának haladnia kell még, hogy legyen mit feldolgozni.

Sajnos. :( En ezert tanacsolom mindenkinek, hogy egyelore inkabb bele se kezdjen. Nekem is allatira bejott amugy.

Van viszont hozza par bonusz OVA, amik sztorija illeszkedik az 1. evad torteneseihez. ;)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.11, 09:20

Attack on Titan

Kifejezetten várom a következő évadot, a legérdekesebb kérdésekre még válaszokat sem kaptunk ez alatt a 25 rész alatt.

Arra még lehet egy kicsit várni. Ha jól tudom, akkor a mangának haladnia kell még, hogy legyen mit feldolgozni.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.09, 18:40

Attack on Titan

Régebben is szemezgettem vele, de most, hogy jön az élőszereplős film, muszáj volt megnéznem :) 

Kifejezetten gyorsan ledaráltuk, 3 nap alatt sikerült végignézni (munka után esti programként), ehhez viszont az kellett, hogy lekössön, és sikerült is neki. Persze ebben is voltak időhúzósabb, filleres részek, de szerencsére azért a legtöbb résszel haladtunk előre a történetben. 

A sztori:

alternatív világban járunk, ahol az emberek mellett megjelentek az óriások is, akik persze embereket esznek. Mivel a harcot nem igazán tudtuk felvenni ellenük, ezért az emberiség nagy falak mögé bújt, és ott élte nyugodtan az életét már jó ideje, mikor is egy hatalmas termetű óriás betörte a legkülső falat, és beözönlöttek az óriások. Itt ismerjük meg Erent, aki már kiskora óta katonai felderítő akart lenni, ráadásul az apja egy orvos, aki bizony többet tud, mint mutatja...

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.28, 19:44

Space Pirate Captain Harlock:

pro: lenyűgöző animáció, kb mint a Final Fantasy: Advent Children

kontra: szerintem elszúrták a forgatókönyvet, és még a karakterek sem tetszettek...

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 13:27

IMÁDOM a One Piece-t!
Ha az ember kitartó, néhány-tíz rész után megával ragadja a történet is, de leginkább a karakterek, és az az igazi szabadságérzet, ami a nyílt színen hajózásból és a szereplők személyiségéből együtt adódik. (Persze a tipikus "50 részen át harcolunk" dolgok itt is megvannak, de ez valahogy hozzá tartozik.)
Nagyon állat poénok vannak benne, rohadt jó a humora, és tényleg, az ember azt sem tudja, ki legyen a kedvenc karaktere a népes szereplőgárdából, annyi olyan van köztük, amit valamiért a szívünkbe zárhatjuk.
Az OP és ED zenék kitűnőek, rengeteget hallgatok közülük akkor is, amikor épp nem nézem a sorozatot.
Addiktívvá tud tenni, és hát persze rengeteg időt elvisz, mire az ember utoléri az aktuális részeket (nekem több éve nem sikerült, no de mostanában nagyon kevés már az időm gyerek, ház, család mellett). De most is, folyamatosan, mindig nézem.

Eddig kereken 50 részt néztem meg belőle, és tetszik-tetszik, de egyelőre távol van attól, hogy a személyes kedvencek közé emelkedjen. A humora az nagyon bejön, a szereplők megítélése részemről már vegyes, van akit bírok, de van akit ki nem állhatok. A történetek általában addig igazán jók, amíg a harcok el nem kezdődnek. Megérkezés az új helyszínre, megismerjük az új szereplőket, stb - ezek mind nagyon jók, de aztán beindul a bunyó, amit 1-2 rész után általában megunok, és azon imádkozom, hogy zavarják már le mielőbb.
Az opening és az ending zene szvsz kirívóan béna. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 20:59

"Hayao Miyazaki out of retirement, again"

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 08:39

ÜdV!

Nem értem, hogy egy animében mit ront a látványon néhány formás női idom. :he:
Ennyire ne legyünk ál-prűdek. ;)

Persze az első néhány perc alapján az ember azt várja, hogy tömény dráma lesz, de jót tett a sorozatnak, hogy enyhítettek a dolgok élén. Mert ami dráma és feszültség van benne, az olyan tömény, hogy a "comic relief" és az ecchi nélkül már megviselné az elmét. :)

Szerintem.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 16:29

Szerintem meg túl sok ecchi, túl sok agyatlanság és erősen el.... befejezése van, ne komoly műként állj neki.

Igen, sajnos ezek a dolgok rontottak rajta, bár szerintem egy megtekintést azért megér (én zombis sorozatokat kerestem, úgy találtam rá)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 12:54

Szerintem meg túl sok ecchi, túl sok agyatlanság és erősen el.... befejezése van, ne komoly műként állj neki.

A Redline meg emlékeim szerint 7 évnyi rajzolás után készült el, szóval a fickó "kicsit" sok munkát ölt bele, mire végzett vele. Szerintem sem kiemelkedő mű, de egyszeri filmnézéshez jó.

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 11:21

Üdv!

Redline kapcsán: Szóval tényleg csak a grafika. Bár ha jól értettem, akkor 10 évig rajzolták. Kézzel. Talán ezért esett szét a sztori annyira. 10 év túl hosszú idő.

G46: Eltekintve attól, hogy folyamatosan himbálóznak benne a csöcsök, villannak a bugyik és néha már úgy tűnik, hogy nem is zombi-apokalipszis van, hanem csak egy könnyed kis tini-ecchi, valójában nagyon durva drámák vannak benne. Most komolyan írom. Számomra az egyik legjobb anime a témában [bár túl sok zombis nincsen az igaz], de még zombis témában is!
Sok tekintetben olyan, mint ha a Z világháború idején játszódna. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 09:55

Hogy miért imádják annyira a Redline-t azt nem tudom, de nekem nagyon tetszett. Valahogy a grafika, meg a világ amiben játszódik elterelte a figyelmemet arról, hogy nem sok sztori van.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 09:21

Üdv!
Véletlenül találtam rá a High school of the dead nevű animére. Belenéztem, oké, véres, animáció tetszetős, de sztori szintjén is hozza azt, hogy érdemes legyen megnézni?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 09:09

A Redline megnézése után felmerült bennem a kérdés, hogy ezt ugyan miért imádják annyira? A lenyűgöző grafikusi munkán kívül nincs benne igazán érték. Szerintem.

Nekem is ajánlották régebben, de miután átpörgettem a gugli által kiadott képtalálatokat, letetttem a megnézéséről. A képek tényleg szépek, de a téma egyáltalán nem érdekel.

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 08:51

Üdv!

Lábjegyzet szinten megemlíteném, hogy az úriember meggyőzésre került.

Sajnos nem általatok, mert valami filmes haverja kioktatta mire megírtam neki fórumon a dolgokat.

Kicsit ontopik jellegű kérdést tennék fel.
A Redline megnézése után felmerült bennem a kérdés, hogy ezt ugyan miért imádják annyira? A lenyűgöző grafikusi munkán kívül nincs benne igazán érték. Szerintem.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 18:57

Ebben a cikkben le van írva, hogy pontosan mit csinál egy rajzfilm rendezője, használhatod forrásként, vagy csak linkeld be.

Örülök, hogy akkor ezek szerint én sem írtam hülyeségeket. :)

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 11:05

Üdv!

Köszönöm szépen a segítségeteket. Amúgy egyet kell értsek, nem kellett volna célul tűznöm, hogy meggyőzzem. De az igazság érzetemet sértette, hogy ilyen csacskaságokat állított olyan meggyőződéssel, mint ha tényleg igaza lenne.

Most sokat tanultam tőletek, szóval duplán jár a köszönet.

További kellemes, animékben gazdag napot kívánok. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 23:16

Igen, hasonlókkal én is próbálkoztam.

Amit idéztél, abból azt veszem ki, hogy nem sok konkrétumot sorakoztattál fel, ezért elintézheti annyival, hogy "ja csak ennyi?". Ne bízd a képzeletére, adj tényeket. Ebben a cikkben le van írva, hogy pontosan mit csinál egy rajzfilm rendezője, használhatod forrásként, vagy csak linkeld be.
De személy szerint én nem pazarolnék több energiát erre a pasasra, valószínűleg eldöntötte, hogy őt nem fogják meggyőzni. Bármire lehet azt mondani, hogy nem nagy szám. És végülis kicsoda ő? Senki. Nem számít a véleménye.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 19:23

Üdv!

Igen, hasonlókkal én is próbálkoztam. Erre az volt a reakció, hogy:

Persze, de egy normál filmnél a rendezőnek meg kell mondania, hogy ide állj, oda állj, kedvesebben beszélj, buzisabban beszélj, ne pislogj annyit, inkább ebből a szögből vegye a kamera, hihetőbben sírj... az animációs filmeknél hol van ilyen munkája?

[...]

Ugyanez a dolga megvan az animációs filmeknél is. Csak itt nem a színésznek mondja ugyanezeket, hanem az animátoroknak. Itt is - ha nem jobban - kézben kell tartania ugyanazokat a rendezői dolgokat, mint egy élőszereplős filmnél. Itt a színész nem fog improvizálni, nem szövi bele esetlegesen a saját stílusát, stb. a szerepbe, itt teljesen meg kell tudni mondani ezeket a dolgokat. Így teljes egészében, 100%-osan ő vezeti a "színészeket". És ugyanez vonatkozik a szinkron színészekre is. Őket ugyanúgy tudnia kell instruálni, hogy a részek összeálljanak egy olyan teljes művé, amit ő elképzel. Különben az egész szétesik a fenébe. Nem is beszélve a több tucat (vagy száz, ezer, vagy még több) "apró" döntésre, amit meg kell hoznia egy film készítése közben (hol, milyen szögből vegyen a kamera, hol, milyen snitt legyen (vagy ne legyen), milyen legyen a látványvilág (összességében, ill. akár egyes jeleneteknél), milyen legyen a score, az egyes szereplők milyen tulajdonságit domborítsuk ki, egyáltalán milyen legyen az animáció stílusa, és még végtelen sokat lehetne felsorolni. Mindez a sok, kis momentum, mozzanat kell aztán hogy összeálljon egy koherens egésszé, ami ráadásul valóban azt adja, amit a rendező elképzelt.

Nem értem, ez az illető azt gondolja, hogy az animációs filmek csak úgy elkészülnek, egy olyan vezérelv, elme és személy nélkül, aki az egészet koordinálja, összefogja? Semmivel nincs kevesebb dolga egy animációs film rendezőjének, mint egy élőszereplősnek. Itt nem élő személyeket instruál, hanem azokat a személyeket, akik a szereplőket létrehozzák. De ahogy írtam is, ez gyakran még szigorúbb, és teljesebb kontrollt jelent a "szereplők" fölött.

De egyébként nem kell törni magad, hogy az illetőt meggyőzd. Elég, ha keresel néhány videót a youtube-on, ahol pl. Hayao Miyazaki, vagy Kon Satoshi beszél arról, hogy egy adott filmmel kapcsolatban mennyi munkájuk volt, hogyan folyt az egész, hogyan jutottak egy elképzeléstől egy kész filmig. Ezek az interjúk (meg lehet találni őket általában angol felirattal) önmagukért beszélnek. Nekem megvan a Perfect Blue díszdobozos DVD kiadása, azon van egy interjú Kon Satoshival ebben a témában, majd utánanézek, hogy ezt meg lehet-e találni a neten, mivel ez nagyon jó.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 15:57

Morak:

írd meg neki, hogy rendezzen ő is egy "rajzfilmet", ha már annyira semmilyen munka ez, aztán elbíráljuk, hogy milyen is lett :)

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 14:35

Üdv!

Igen, hasonlókkal én is próbálkoztam. Erre az volt a reakció, hogy:

Persze, de egy normál filmnél a rendezőnek meg kell mondania, hogy ide állj, oda állj, kedvesebben beszélj, buzisabban beszélj, ne pislogj annyit, inkább ebből a szögből vegye a kamera, hihetőbben sírj... az animációs filmeknél hol van ilyen munkája?

Amire azt írtam, hogy:

A szinkronnál. Meg a vágásnál. De leginkább a szinkronnál. A vágásnál gondolom más is kell, de fontos, hogy a rendező ügyesen irányítsa az ollót fogó kezeket. :)

Erre azt válaszolta, hogy:

Ha csak ennyi dolga van, akkor azért az nem olyan nagy szám :/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]