Ugrás tartalomhoz

Fotó

Anime #2

• Válasz írásához lépj be
1672 hozzászólás érkezett eddig

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.06, 20:37

Morak:
Nyilatkozat: nem tudok sok mindent arról, hogy pontosan ki mit csinál egy film készítése közben, szóval most csak azt írom le, ahogy a kis fejemben elképzeltem információmorzsák alapján, meg végeztem egy minimális kutatást. Szóljatok, ha hülyeségeket mondok.
Szóval az író ír, az animátor rajzol, a zeneszerző szerez, stb., de önmagukban nem sok mindenre mennek, mert a rendező az, akinek a koncepcióját megvalósítják, nem? Hogy maga a történet kinek az érdeme az szerintem filmenként változó, mert nem mindig a forgatókönyvből indul ki a film, van hogy megíratják a forgatókönyvet az ötlethez, ráadásul Miyazaki írt is filmeket (többek között Chihiro, A vadon hercegnője). Pont ugyanazért "nagy hős" egy animációs film rendező, mint egy élőszereplős film rendezője. Csak színészek helyett grafikusokkal és szinkronszínészekkel konzultál. Plusz nagyobb a szabadsága, mert egy rajzfilmben bármit megtehet.
Nem tudom, mennyire támadhatatlanok ezek a gondolatok, ennyit tudtam hozzáadni a témához :D

Módosította original_trixi: 2013.09.06, 20:38

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.06, 18:12

Üdv!

Mélyen tisztelt olvasók és látogató közönség. A következő idézet nem flamewar felhívás! Csak elakadtam az érvelésben és normális, korrekt, abszolút támadhatatlan érveket - ha van ilyen - várnék az alábbi idézetre. Nem tőlem származnak, de én nem tudom meggyőzni a tisztelt urat. Más fórumon történt a dolog, és tényleg, komolyan kérem, hogy ne legyen flame. Végül is nem veszekedünk, csak társalgunk a témában.

A problémám (Miyazaki visszabonulása kapcsán íródott):

Kövezzetek meg de nem értem, hogy rajzfilmeket hol kell rendezni. A forgatókönyvet/történetet a forgatókönyvíró készíti, a rajzokat/animációkat grafikusok, animátorok készítik. A hangot szinkronszínészek adják, a zenét zeneszerző/zenészek. Mit kell benne rendezni? A jelenetek összerakását, a munka összeszervezését? Akkor inkább az a kérdésem, hogy miért olyan nagy hős egy animációs film rendező? Ha olyan szuper a története, akkor miért nem a forgatókönyv írót dicsőítjük?

Módosította Morak: 2013.09.06, 18:12

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.04, 19:14

Nagy kár! Imádom a munkáit.

Búcsúzóul még meg kell tőle nézni a Kaze tachinu-t. :(

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.03, 22:57

Miyazaki Hayao visszavonult:
http://www.sg.hu/cikkek/99530/visszavonul_a_vilag_egyik_legjobb_filmrendezoje

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.23, 09:50

Rövid beharangozó: http://www.animenewsnetwork.com/video/29752/

Ez a rövid "beharangozó" szerintem max arra jó, hogy felkerüljön a 'meg ne nézd' listára. :)

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.23, 07:42

Végre ismét eljött az idő, amire vártam!

げんしけん 二代目 (Genshiken nidaime)!

It really brings back memories!

A sorozat összes évada és OVA-ja ajánlott mindenkinek, akiben akár egy kicsit is anime/manga/gamer/cosplay/modellező/... stb. geek szív dobog.

Rövid beharangozó: http://www.animenewsnetwork.com/video/29752/

6 évet kellett várni, de megérte! Az eddigi 7 epizód csodálatos! :drool:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.07, 08:50

Tegnap volt szerencsém a 'The Garden of Words' című rövidke animéhez (~40p).
Mit is mondhatnék, a történet érdekes,a zene remek, az animáció gyönyörű: aki szereti a hétköznapi történeteket, annak ajánlom. Nomeg persze a hozzám hasonló eső-fetisisztáknak is! ;)

Trailer itt:

És érdemes kivárni a vége-főcím végét. ;)

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 17:37

http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.5.646
http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.5.647

Hmm, pedig néztem ezen az oldalon is... Köszi szépen!

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 13:37

http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.5.646
http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.5.647

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 13:28

Tud valaki Stand alone complexhez magyar felíratot? (mind2 évadhoz)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.16, 11:33

Igen, azt is mondták, hogy kb 50 rész után indul be érdemben a sztori, addig ki kell bírni valahogy. Ez a fajta rajzolási stílus nem jön be, ugyanakkor a kalózos téma meg érdekel, szóval nem tudom... :) Mindenesetre előbb folytatom az Attack on Titan-t.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.15, 19:46

IMÁDOM a One Piece-t!
Ha az ember kitartó, néhány-tíz rész után megával ragadja a történet is, de leginkább a karakterek, és az az igazi szabadságérzet, ami a nyílt színen hajózásból és a szereplők személyiségéből együtt adódik. (Persze a tipikus "50 részen át harcolunk" dolgok itt is megvannak, de ez valahogy hozzá tartozik.)
Nagyon állat poénok vannak benne, rohadt jó a humora, és tényleg, az ember azt sem tudja, ki legyen a kedvenc karaktere a népes szereplőgárdából, annyi olyan van köztük, amit valamiért a szívünkbe zárhatjuk.
Az OP és ED zenék kitűnőek, rengeteget hallgatok közülük akkor is, amikor épp nem nézem a sorozatot.
Addiktívvá tud tenni, és hát persze rengeteg időt elvisz, mire az ember utoléri az aktuális részeket (nekem több éve nem sikerült, no de mostanában nagyon kevés már az időm gyerek, ház, család mellett). De most is, folyamatosan, mindig nézem.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.15, 12:26

A One piece-t ismeri valaki? Nagyon ajnaroztak, illetve ajanlottak, csak elrettento az 500+ resz, es meg mindig megy.....

Többször elkezdtem a sorozatot becsületből, ismerősök ajánlására, de sose jutottam tovább kb 10 résznél. Egyrészt a rajzstílusa eléggé ingerszegény számomra, mind a karaktereké, mind a környezeté, másrészt a szereplők hihetetlen módon irritálóak. Mindig az ellenfélnek szurkoltam nyírják végre ki a kis tetűket de sajna nem sikerült. :)

Gyakorlatilag egy értelmes megnyilvánulásuk nem volt amíg néztem a sorozatot. Hogy mitől sikeres annyira az számomra rejtély, a harcjelenetek primitívek, a karakterek meg egyszerűek mint a faék.

Ha szereted a shounen fight animéket akkor érdemes vele egy próbát tenni, hátha neked bejön (akkor viszont feltétlenül írd meg mi tetszik benne), de csak azért mert ezen a téren mostanság elég silány a felhozatal: a Bleach és a Fairy Tail, két nagy ongoing sorozat is véget ért nemrég.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.14, 22:11

Attack on titan: A belinkelt intro abszolut nem hmozgatott meg bennem semmit, aztan veletlen belefutottam par biztato review-ba, igy vegul belekezdtem, pedig alapvetoen, azt hittem, hogy ez egy egeszestes anime. 2 reszen vagyok tul, de eddig olyan nem is tudom. A foszereplo gyerek szerencsere gyorsan felnott, mert gyerekkent ritka irritalo kis k*csog volt, nem birtam volna ki vele egy egesz evadot, vagy akar meg tobbet. Mindenesetre a bizodalmam megvan, szoval folytatni fogom, habar idom az oly keves.

Mas:
A One piece-t ismeri valaki? Nagyon ajnaroztak, illetve ajanlottak, csak elrettento az 500+ resz, es meg mindig megy.....

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.14, 21:29

Jelenleg a kedvenc ongoing anime sorozatom.

Csak nem lett volna szabad elkezdenem nézni, mivel az 1 hét mindig túl sok idő a következó epizódig. Az ilyeneket jobban szeretem darálni, mivel néha hatalmas cliffhangerrel ér véget egy-egy rész, és akkor szenvedés várni újabb hét napot.

De eddig nagyon üt, és ha 26 részes lesz, akkor még rengeteg potenciál rejlik benne.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.06, 21:57

De egyszerűen amikor megjelennek az óriások röhögőgörcsöt kapok. Értem én hogy a kinézetüket bizarrnak és zavarónak szánták, de belőlem is, meg néhány ismerősőmből is épp az ellenkező hatást váltja ki.

Volt pár pillanat, amikor én is elmosolyodtam, de összességében sikerült beleélni magam. A hatvanméteres titán pl. nekem elég ijesztő volt. Tetszik, hogy nem egyszerűen nagy méretű emberek, hanem egy teljesen különböző faj, amiről alig tudni valamit. Emlékezz: hogy mennyire okosak, azt sem tudjuk. Azt gondolták az emberek, hogy totál unintelligensek, de vannak arra utaló jelek, hogy mégsem. Lehet, hogy a kinézetük mögött csak annyi motiváció van, hogy fura legyen, de én el tudom képzelni, hogy mindennek megvan az oka és funkciója. Majd kiderül.
Na mindegy, nem vagyunk egyformák :)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.06, 19:36

Attack on Titan
Nézem a sorozatot, de nem tudom...
A grafika gyönyörű, a zene jó, a hangulat nagyon ott van, a sztori se rossz. De egyszerűen amikor megjelennek az óriások röhögőgörcsöt kapok. Értem én hogy a kinézetüket bizarrnak és zavarónak szánták, de belőlem is, meg néhány ismerősőmből is épp az ellenkező hatást váltja ki. Sokkal jobban tetszenek azok a részek ahol kevés az akció, ami egy ilyen sorozatnál szerintem gáz...

Ahogy egy youtube-os rövid kritika fogalmazott: "Welcome to the Attack of the Giant Stupid Naked People"!

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.28, 20:39

Attack on Titan
Egy új anime (manga már régebb óta van), amiben az emberi fajt titánok (óriások) terrorizálják. Az életben maradt emberek magas falakat húztak maguk köré és már száz éve nem láttak titánt. Most viszont megint felbukkantak és az emberiségnek újra harcolnia kell a kihalás ellen. Nagyon látványos és izgalmas!
Ezen a honlapon megtekinthető.

http://www.youtube.com/watch?v=znvVz-V-4Oc

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.11, 22:14

Ha már újdonságok, lesz új Ghost in the shell is valamikor idén: http://www.sg.hu/cikkek/95292/itt_a_ghost_in_the_shell_arise_elso_elozetese

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.11, 16:15

Ha már témánál vagyunk: új Sailor Moon 2013-ban!

Kép

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]