Ugrás tartalomhoz

Fotó

Anime #2

• Válasz írásához lépj be
1672 hozzászólás érkezett eddig

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.03, 10:27

Bubi, egy idő után már magadtól is tudni fogod, melyik micsoda. :gonosz:

A "chan" nagyjából a mi becéző toldalékainknak felel meg. Inkább a fiatalabb gyerekekre vagy lányokra használatos, fiúk esetében szerintem kifejezetten gyerekes becézés, mintha láttam volna már olyat, hogy "ne csanozz már, az olyan gyerekes".

A "kun" szerintem egyszerűen fiatalembert/ifiurat jelent.

A "sama" mély tiszteletet fejez ki, az eredeti jelentése "nagyúr", ha jól tévedek. Tradicionálisan talán csak a főnemeseket és az isteni lényeket szólították így, de ma már szélesebb körben használják.

A Mr. és Ms. az a sima "san".

Ezek is csak amolyan tapasztalati megfigyelések, de kíváncsi vagyok, jól gondolom-e. :felvon:

Demon Gun-chan <- ez nagyon jó! :D

A "kisama" az valami szemétládát jelent, nem? A japán motherfucker? :)

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.03, 09:42

Aemaeth: és a "kisama"? Az mit jelent? :gonosz: :felvon: :)

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Fórumita
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.03, 08:29

Engedelmetekkel leírom én is hogy mik a kifejezések jelentései, ha tévedek, akkor úgyis kijavítanak, abban nem lesz hiba. :gonosz:

Akkor vágjunk is bele:
chan: barátok szokták így egymást becézni, leginkább lányokat, de extrém esetben fiúkra is mondják

kun: kizárólag fiúkra használt becézés, szintén baráti viszonyt feltételez

sama: valóban, feljebbvalónak mondják, jelentései szó szetint: Mr., Ms., Mrs.
egyaránt használatos mindkét nemre, kicsit távolságtartó

sensei: néha ezt is mondják: igazából elméletileg csak ffi titulus volt, a tanult emberekre mondják, legyen az kendo mester vagy angoltanár, a modern Japánban már nőkre is mondják, de volt egy másik kifejezés de azt nem tom :felvon:

Remélem tudtam segíteni és nemvezettem félre senkit. :D :)

Módosította Aemaeth: 2006.02.03, 08:29

kukurbuki

kukurbuki

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 20:11

Az elso: nehany animeben, itt pontosan a FF Unlimited-re gondolok, olyanokat mondanak a nevek utan, hogy: chan, sama meg ilyen rovid valamiket (pl.: Demon Gun-chan). Ezt a feliratban is igy irjak le. Ez valami becezesfele?

Hát ezek amolyan hagyományos titulusok ha jól tudom, amik a beszélgetők közti viszonytól függenek. A chan személyes kapcsolatban használatos, a sama meg a feljebbvalóval szemben. Legalábbis nekem ez jött le. De biztos van olyan is, aki tényleg ért hozzá...

balight_the_light_knight

balight_the_light_knight

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 18:23

A Samurai Champloot kifelejtettem sajna már azt is láttam :gonosz:

Az Evengliont valahogy nem akarja bevenni a gyomrom... :)

Texhnolyze, Blood, Haibane Renmei - ezeknek akkor utána nézek.

Köszi a tippeket :felvon:

Jag télleg a Hack.//Signet is láttam :D

Bubi

Bubi

A varázscica

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 17:46

Lenne egy-ket (konkretan ket) kerdesem.

Az elso: nehany animeben, itt pontosan a FF Unlimited-re gondolok, olyanokat mondanak a nevek utan, hogy: chan, sama meg ilyen rovid valamiket (pl.: Demon Gun-chan). Ezt a feliratban is igy irjak le. Ez valami becezesfele?

A masodik: Mi a jelentosege annak, ha valakinek levagjak a hajat? Legutoljara a Mononoke-ban lattam, de remlik mashonnan is.

Bubi

Módosította Bubi: 2006.02.02, 17:52

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 12:45

Beszkenneltem az új Fangoria hátsó borítóját, nézzétek! ;)

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 10:44

Vééégre teljes a Damekko Doubutsu ^_________________^

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 08:31

balight:

Következőket nézd (ilyen sorrendben): Samurai Champloo (ez egy alapmű), Texhnolyze, Blood. ... úgy látom nem láttad még az Evangelion-t ? ;)

A Blood+ az első 4 része jó. Aztán annyira kimondhatatlanul szar lesz, hogy nem is néztem már tovább.

mufurc:
Nem tudsz Gankutsuou-hoz valahol magyar feliratot?

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 05:04

Mondjuk így jobban belenézve már nem mondanám szépnek a Blood-ot. Néhol nagyon szép, de többnyire nem.

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.02, 04:51

Hi.

balight,

Ha tetszett a Cowboy Bebop, mindenképpen nézd meg a Samurai Champloo-t, talán még jobb, mint az. És szvsz baromi jól is néz ki.

Ha meg a Lain tetszett (bírod az ilyet), akkot Texhnolize és Haibane Renmei. Szintén ugyanaz a rendező, hasonló rajz. És jók. ;) Bár előbbit még csak félig láttam, utóbbinak meg csak az elejét.

Na meg ott az új Blood sorozat, ami szintén nem csúnya. Bár ebbe is még csak belekukkantottam. Nekem inkább az a problémám, hogy többet nézek egyszerre.

Mondjuk nem tudom, neked mi a szép, nekem az ilyen lágy vonalú, már-már elkenődni látszó rajzok/animációk jönnek be, mint amilyenek a fent említett animékben vannak. Meg dráma nem tudom, mennyi kell, ill. amennyi ezekben van, az mennyi időre elegendő mennyiség neked. :)

Módosította Ronin: 2006.02.02, 04:55

_mufurc (NPC/NJK)

_mufurc (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.02, 00:16

AL szeretete elűzi

Nem, a gróf szeretete űzi el. Mármint, Al iránt. (Ha a grófban nem lett volna semmi érzelem, Al csókolgathatta volna órákig, nem történt volna semmi...)

Hát így engem ezek akkor nem igazán izgattak, pont jól átugrották sztem.

Az a baj, hogy én sztem az egyetlen ember vagyok a világon, akit halálosan nem tudott érdekelni Franci, sz'al feltűntek az ilyen hiányzó részletek is. És ha abban a részben nem tűntek volna fel, az elkövetkezőkben mindenképpen...

Véletlenek nincsennek, ennek így kellett lennie - sztem ezt gondolta. Alnek élni kellett, ezt így akarta a sors.

Nah... mellesleg, ez nem ad magyarázatot a teljesen zavaros viselkedésére a következő részekben. De mint később egy interjúból kiderült, a tévedés számára is egy olyan csapás volt, amiből nem tudott már teljesen talpra állni... kár, hogy ezt nem tudták az animében is éreztetni. -_-

Egyébként meg... Mushishi, Noein (ami talán nem szép, a szó szoros értelmében, de nagyon jó cucc), Utena. ...Planetes, Emma (bár ez utóbbi kettő talán túl lassú az ízlésednek), Yukikaze, Macross Plus, Honey & Clover... ésatöbbi. :3

És Arslan, ha szép animációt és rajzot akarsz. :3

balight_the_light_knight

balight_the_light_knight

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.01, 22:15

Ajánljatok nekem valami jó animét (seriet).

Fontos a szép rajz, legyen benne dráma, lehet egy kis misztikum is. Akció nem muszáj. Azt hiszem a híresebb darabokat már mind láttam sajna, de azért ajánlhattok, hátha mégse. Amit nem bírok azok a hosszú üresjáratok és fölösleges nyújtások. Tegnap egész este próbáltam kitalálni mit nézzek, de semmi jóra nem akadtam ;)

Amiket láttam eddig: Hellsign, Kenshin, Inuyasha, Escaflowne, Gungrave, Gankutsou, Gunsliger Girl, Berserk, Lodoss, Armitage, GitS-ek, Cowboy Bepop, Trigun, Excel Saga, Noir, Full metal Alchemist, wolfs Raim, Lain, Inu Yasha, Full metal Panic

Valami ötlet?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]