Ugrás tartalomhoz

Cyberpunk videojátékok

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.30, 20:38

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 22:21

A Deus Ex 3 trailercsak úgy csöpög a Cyberpunk érzéstől.

Módosította nod20: 2011.03.15, 22:21

Slartibartfast

Slartibartfast

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.31, 21:31

Nekem adaterődök tervezésére legjobban a skandináv tipusú keresztrejtvények váltak be. A helyiek egy normál A5-ös méretűre készültek, a városi hálózatra pedig volt egy A3-as méretűm. Amikor másik városban játszottunk, a területszámok mellől meg levágtam a jegyzetet a mező által tartalmazott dolgokról. és véletlenszerűen összeragasztgettam őket. így újra izgalmas lett a játék.

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.04, 21:13

Tud valaki olyan programot, amivel datafortresseket lehet tervezni/megjeleníteni?
Tehát: megtudom benne tervezni a datafortresst és 3D-ben tudom körbejárni, forgatni - esetleg még a netrunningot is szimulálni lehet vele

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.29, 13:44

Nem cyber, talán punk, de a cyberpszihózisos tünetekkel jelentkező tünetekre és eseményekre, a morbid világnézetre és az erőszakos érvényesülésre remek példa:

Postal 1, 2. Talán januártól a 3 is.

Persze nemcsak te vagy brutálka, a környezeted is az. Lásd: A 2. rész legvégét !

Ha felfort az agyad egy vizsgától, ennek a játéknak a világát kifejezetten békésnek és otthonosnak fogod találni... :felvon:

_utolsosotet (NPC/NJK)

_utolsosotet (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.28, 22:27

A másik az Uplink: Hacker Elite

Hát, ez inkább grafikus felületű, mint karakteres. De attól még nagyon jó kis játék.
"Hardcore hacker"-eknek ajánlom a Darksigns-t. Itt aztán tényleg csak egy karakteres konzolod van.

ehem.
a darksigns tényleg a legösszetetteb hacker szimulátor amit láttam, kár hogy a beépített programozási része túl kezdetleges.
de ami jó benne, hogy saját magad is létrehozhatsz küldetéseket

doc, egyébként annak a neve TRON 2.0 (néztem is hogy milyen érdekes nevű játék :D)
a tront direkt nem említettem meg, mert bár tényleg cyber játék (talán az egik legszájbereb) de a punk teljesen hiányzik belőle (a filmben viszont már van pánk, de gyikben sem a Gibsoni vagy a japáncégesmohikántarajos)

egyébként pedig a Fallout minden cp rajongónak kötelező darab.
remek és fordulatos a története és egyszerűsége ellenére talán az egyik legjobb szerepjáték rendszere van.
punkot azt lehet benne bőven találni (amolyan jó öreg western-túlélőből), cyber is van csak meg kell találni.
valahogy az egészet úgy képzelem én el, mint azok a részek a Neurománc trilógiában, amelyek teljesen a városokon kívül esnek, a pusztában (csak itt éppen nagyvárosok nélkül :D :sor:)

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 15:35

Hát, ez inkább grafikus felületű, mint karakteres. De attól még nagyon jó kis játék.
"Hardcore hacker"-eknek ajánlom a Darksigns-t. Itt aztán tényleg csak egy karakteres konzolod van.

Mr_Steve

Mr_Steve

Mesélő Arc

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.26, 11:57

Ja! A Syndicate Wars-t én is ismerem és nagyon buli játék volt. ;) Tele lehetett pakolni hőseinket dróttal, meg elég kemény fegyverekkel! Húúú, elő kellene túrni valahonnan. :)

evil_abrosz

evil_abrosz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.23, 11:09

Syndicate!?

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.23, 07:28

Na akkor én is mondok:
A Torn2 egy fantasztikus játék, melyben egy számítógép bedigitalizál, és a gépen belül kell (programként) harcolni a korrupt vírusok ellen, ráadásul a kernel is behatolónak tekint, szóval a biztonsági rendszerrel is meg kell küzdened. főleg FPS jellegű, marha jó storyval, és fegyverként és védelemként kisebb programokat használ főhősünk.
Itt egy hackert alakítunk, akivel különböző töréseket, és feladatokat kell megoldani. Olyan mintha egy számítógép előtt ülnél, karakteres felületen keresztül "hackerkedve". Az idővel nőnek a képességeid, fejleszted a deck-edet, és a programjaidat.

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.20, 16:10

Ez a Dystopia nagyon jónak tűnik. :normaalis:

A System shock 2 tényleg nagyon jó. Mi tagadás, mostanában szereztem be, és hihetetlen, mennyi király cucc van benne. Hackelés, képzettségek, pszionikus erők, őrült mutánsok. :gyagya: Amúgy amelyik változatot arról az oldalról le lehet szedni, abban nincsenek átvezetők... torrentről egy 500-600 mega körüli teljes változat is megtalálható, ami fel van patchelve, és van hozzá egy javítás is, ami lehetővé teszi az Xp-n való futtatását... Sajnos aki ezzel a játékkal akar játszani, problémákba ütközhet, pl amikor mentene a játékban, az kidobja az Asztalra. Ilyenkor nincs más tennivaló, mint abba a könyvtárba, ahova a játék installálva van, csinálni egy current nevű könyvtárat, ami kimaradt az installálás során.

_utolsosotet (NPC/NJK)

_utolsosotet (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.20, 07:28

jujj!
né mit kaptam: Dystopia
HL2-es enginre készült, elég pofás a képek alapján.
a cyberspace rész is tetszik

a System shock egy kötelező darab.
a legjobb CP játék, amivel valaha játszottam, még annak ellenére is, hogy nincs se szerepjátékos pontrendszer, se xp.
mára már sharewarenek számít, tehát letölthető innen, nem ütközik törvénybe.
windows XP alatt nagyon nagyon nehéz felállítani, de itt található egy részletes útmutató
itt ahhoz találsz útmutatót, hogyan lehet nagy felbontásban futtani a játékot

ami nagyon fontos, hogy még azelőtt játsz az SS1-el, mielőtt kipróbálnád az SS2-t, mert akkor men fog tetszeni a kicsit nehézkes irányítás.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.19, 18:08

Vagy a Restricted Area, ami gyakorlatilag egy Diablo-klón, csak cyberpunk környezetben. Minimalista játékosoknak bejöhet a Decker is.

Conquerorx

Conquerorx

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 650 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.16, 18:51

Vagy ott a Chrome című CP FPS... egész tűrhető játék, ha valaki lövöldözni akar egy kicsit.

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.16, 12:12

Javaslom a Chaser nevű játékot, ahol a sztori és a környezet kb 2035-re van hangolva. Egész pofás darab.

_utolsosotet (NPC/NJK)

_utolsosotet (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.20, 21:00

cyberpunk kapcsán már volt szó filmről, könyvekről, más rpgk-ről.
viszont kevesen beszéltek számítógépes CP játékokról

egyik kedvencem a Neuromancer - meglepő módon az azonos című könyv világában játszódik - bár itt a vizuális világ nem teljesen adja vissza az utcákon uralkodó káoszt, de ez sok helyen inkább a párbeszédekből tűnik ki
tetszett benne viszont a cowboykodás, szerintem egész jól elkapták azt a hangulatot, ahogy az egész lefolyik a könyvben
tulajdonképpen a játék nem is tiszta rpg, hanem inkább ackioÓrpg elemekkel dúsított kalandjáték

a másik nagyon jó játék, a Bloodnet, ez már szinte vérbeli rpgünek lehet nevezni.
tökéletesen egyesítette a cyberpunkot a vámpírokkal
az egész játékból tényleg érződik a cyberpunk, a játék helysíneiről, a csapatodból bárki nagyon könnyen elhaláozhat, érződik a kiszolgáltatottság.
aztán vannak olyan apróságok, mint az, hogy te magad is megépítheted a saját deckedet, aztán memória-chipet soulüchipet, meg miegymást te kell belerakjál (barkács rulez :( )

aztán ott van a Deus Ex, ami eléggé komoly játék, valamint, a System shock, ami eléggé hasonlít rá (bár ezekkel még nem játszottam)

esetleg valaki tud más vérbeli számítógépes CP játékot? (no Mátriksz plíz :D )

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]