Ugrás tartalomhoz

Fotó

Felejthetetlen karakterek

• Válasz írásához lépj be
139 hozzászólás érkezett eddig

Vasfarkas

Vasfarkas

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.18, 10:46

Udv!

Haaat en is tudnek meselni.
De a kedvencem akkor is jobaratom alkoholista :punny: :aaaaa::sor: torpe tolvaja. Adott egy tok vegyes osszetetelu parti, szokasos keresd meg stb kuldetessel.
Ki kell nyitni egy ladat, megy a keres a tolvajnak, hogy lenne oly kedves.
Erre a tolvaj: Ma meg nem hivtatok meg egyetlen korso sorre sem, most en legyek nektek kedves?
De konyorgom, egy korso sorre valami romvaros kellos kozepen?
Tolvaj valasza: A zombiknak is kell valahol mulatniuk, biztos van kocsmajuk. Erre elment keresni egy kocsmat.
Mi meg loholunk utana, ovjuk, mert csak o volt kepes kinyitni azt az atkozott ladat.
Erdekes, hogy neki is csak akkor sikerult, amikor mar tokreszeg volt.

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.18, 09:32

Sziasztok.

Van már vagy 8-9 éve. Km-ként kitaláltam, hogy az elf-aquir háborúk idejében mesélek és indítok egy kampánymesét. Kb. 1 hónapig készültem. Térképeket rajzoltam, hátteret generáltam, leírtam egy kisregényt a szerintem vélt akkori állapotokról. A játékosok a bestiből csináltak karikat ca. 10. szintre. Na ez volt az a szál, amire nem áldoztam elég figyelmet és időt. Eljött a nagy nap. Akkor szembesültem a következőkkel: volt egy sötét elf íjász, egy ghoragg barbár, egy sytix harcos (4 karral ismétlő cselezni...), egy xing kardművész... A játékosok széttápolták a karikat (én pedig az ellent). Na mindegy. Gondoltam belekezdünk a mesébe. Összemesélés után 1 órával lementünk cigizni. Ez nálunk kötelező hagyomány volt. Akkor megbeszéltük, hogy ezek a karik elmeroggyant alkotások és igazából nem is szeretnének velük játszani, mert túl erősek és nem is érzik a karik ízét stb. Csak azért csináltak ilyen karikat, hogy alkalmazkodjanak a Km ötletéhez. Megköszöntem a részvételt. Elővettük a rég bevált kedvenc kalandozóinkat, visszaléptünk az ynevi jelenbe és folytattuk a játékot. Aznap este más mesélt. Akkor szakadt meg a 2 évig folyamatosan mesélek dominancia... Azóta legalább más is mesél magust, nem csak én :punny:.

:aaaaa: -t a haveroknak.

Sautia Fulgore

Módosította Fulgore: 2008.12.18, 09:38

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.17, 19:29

Nem tudom, hogy el fog e jutni ez az elképzelés a megvalósításig

És ezen kívül nem tudni, egy 300 kilós versenyző hány sarokig jut az inkvizíció(k) fegyveresei elől menekülésben, de amúgy értékelendő ötlet. :punny:

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.17, 13:25

Még nagyon-nagyon régen ADnD-s időkben nálunk is felmerült erre az igény.
...az én zselékockám nem aratott osztatlan siker.

HarkonneN1

HarkonneN1

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.16, 00:58

Na be is futott az első élmény a szörnypartyval kapcsolatban, amin nagyot derültem.

Már előadtam a szörny-partis ötletet a csapat nagy részének és néhány jó ötlet után (hárpia, gargoyle, stb.) befutott az a karakterötlet, amin vagy fél órát röhögtem, az egyik játékos egy intelligenciával bíró panthal masszát kíván megszemélyesíteni (természetesen egy kisebb példányt kell elképzelni)! :felvon: Na ezen, kb. mint az anime rajzfilmekben, dobtam egy hátast. Azóta már azt is "kidolgoztuk", hogy szükség esetén hogy fog elvegyülni az emberek között(kinöveszt a megfelelő szervekből egyet-egyet, és egy kb. 300 kilós, lógó hájú fickó képében fog mászkálni), előtörténetként pedig azt röhögtük össze, hogy a Shoggothok leszármazottjaként a nagy Cthulhu igéjét fogja hirdetni yneven (kár, hogy senkinek egy lövése nem lesz arról, hogy az ki, dehát próbálkozni azért kell :) ). Nem tudom, hogy el fog e jutni ez az elképzelés a megvalósításig, de elég vicces ahhoz, hogy egyszer megpróbálja az ember.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.15, 18:24

Nekem pedig Narnia jutott az eszembe, ahol ilyesféle könyvcímek vannak: "Is Man A Myth?" :felvon:

Ajánlom a Tuan kiadó új Bestiáriumát ha m.a.g.u.s.-ban szeretnéd megvalósítani. Segít szörnyet csinálni, meglevőből karaktert (például erdőpille).

Én eldöntöttem, már régen, hogy lesz egy olyan világom ahol az egyik karakter a fehér lovon ülő, kicsit hisztis és tanácstalan, de jóképű (csak pattanásos) szőke herceg, a másik a szkeptikusan kötöszködő lova, a harmadika ló fején ülő szószátyár varangy és a dicső herceg vállán egy tündér üldögél vihorászva. Ekkor a hű kutya beleköt a lóba és ekkor mindegyikük döbbenetére a bölcs öreg tölgy is hozzászól a vitához az út mentén.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1096 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.15, 16:49

Mivel más topikba nem illik bele ezért ide írom.

Tegnap a Gonosz Halott 3. részének nézegetése közben fogalmazódott meg bennem a gondolat (biztos a sok beszélő csontváz láttán), hogy milyen lenne egy olyan kalandozó csapatot indítani, aminek a tagjai bestiáriumi szörnyekből állnának :felvon: (pl. személyiséggel felruházott csontváz, elementál, alakváltó, valamilyen állatember, megelevenített páncél, goblin, akik mondjuk mind az egyik főgonosz dungeonjében laknak, de azért képesek olyan alapvető dolgokra amikre egy karakter is). Ahogy belegondoltam, milyen lehet ezekkel játszani majd leszakadtam a székről a röhögéstől (pl. mondjuk a személyiséggel is felruházott csontváz megpróbálja megértetni a paplovaggal, hogy nem ő nem ellenség :), vagy a barlangi-goblin íjász első összecsapása nappali verőfényben "Várj, mindjárt eltalálom! Mindjárt meglesz!" ).

Tudom, hogy az ötlet elég bugyuta (mondhatni gyerekes), de annyira megtetszett, hogy szerintem kipróbálom a csapatommal, és majd meglátjuk milyen élmények születnek belőle. Az emlékezetes pillanatokat majd itt megírom.

Edit: Apropó, ha nem én vagyok az első akinek ez eszébe jutott, és valaki már próbálkozott hasonlóval, az leírná a tapasztalatait. Előre is köszi.

Én warcraft rpg-ben meséltem egy ilyen partinak, de az egy kicsit más, mivel az orkok, stb-k alapból nem a bestiárium lapjaira korlátozódtak. A csapatban volt két troll, egy minotaurusz (tauren), egy ork és egy goblin. Később a goblint vivő játékos (újra)csatlakozott egy személyiséggel rendelkező élőholttal, a minotaurusz játékosa meg egy medve-emberrel (pandaren). :)

Tapasztalataim közül nekem az volt a legmeghatározóbb, hogy annak ellenére, hogy ennyire sokféle fajjal jöttek, nagyon gyorsan összeszoktak - önmagukhoz képest is, tudom, mert meséltem már ennek a csapatnak hagyományos felállásban sokszor. Alapból jópáran a törzsi életmódban szocializálódtak, és a becsület, testvéri összetartás, stb. a kezdetektől jött. Ezen felül gyak. a világ nagyobbik fele kivetette őket magából, akármerre jártak csak magukra számíthattak, legtöbben állatoknak vagy szörnyeknek tartották őket.

Még egy paplovagot bemeséltem amolyan fél-szövetséges njk-nak (éppen megegyeztek a céljaik), akit végülis csak kinyírtak követőivel együtt (valahogy nem találták a közös hangot :) ).

Ja, és még valami, nagyon kell figyelni az élőholtakra, mert rengeteg szempontból különleges bánásmódot igényelnek. Velük (vele) volt a legtöbb csapaton belüli szociális interakciós probléma is (ugye nem szerencsés, hogy az élőlényeket pusztán húsnak és életenergiának tekintette :D ). Szóval ha már élőholtak, akkor legyenek csak élőholtak szerintem, az is mókás - vampírok már uncsi, legyen változatosabb. :)

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.15, 15:52

Nekem a Dungeon Keeper című játék ugrott be egyből a leírás alapján... :felvon:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.15, 15:41

Javaslom az AD&D-hez íródott Reverse Dungeon kalandmodul felkutatását, pont erről szól!

Bulldy

HarkonneN1

HarkonneN1

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.15, 15:16

Mivel más topikba nem illik bele ezért ide írom.

Tegnap a Gonosz Halott 3. részének nézegetése közben fogalmazódott meg bennem a gondolat (biztos a sok beszélő csontváz láttán), hogy milyen lenne egy olyan kalandozó csapatot indítani, aminek a tagjai bestiáriumi szörnyekből állnának :felvon: (pl. személyiséggel felruházott csontváz, elementál, alakváltó, valamilyen állatember, megelevenített páncél, goblin, akik mondjuk mind az egyik főgonosz dungeonjében laknak, de azért képesek olyan alapvető dolgokra amikre egy karakter is). Ahogy belegondoltam, milyen lehet ezekkel játszani majd leszakadtam a székről a röhögéstől (pl. mondjuk a személyiséggel is felruházott csontváz megpróbálja megértetni a paplovaggal, hogy nem ő nem ellenség :), vagy a barlangi-goblin íjász első összecsapása nappali verőfényben "Várj, mindjárt eltalálom! Mindjárt meglesz!" ).

Tudom, hogy az ötlet elég bugyuta (mondhatni gyerekes), de annyira megtetszett, hogy szerintem kipróbálom a csapatommal, és majd meglátjuk milyen élmények születnek belőle. Az emlékezetes pillanatokat majd itt megírom.

Edit: Apropó, ha nem én vagyok az első akinek ez eszébe jutott, és valaki már próbálkozott hasonlóval, az leírná a tapasztalatait. Előre is köszi.

Módosította HarkonneN1: 2008.12.15, 15:19

Zspider

Zspider

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.01, 13:09

Ez az én topicom! Íme pár karakter, akik aztán tényleg sokmindent feje tetejére állítottak és a barátaim a mai napig emlegettik őket:

SR karakterek:

- Atya
Neve elégé lényegre törő mivel eme kelta és totem vallásokkal bemocskolt korba született férfi igazi vallásos alak. Bár nem fanatista, mint oly sok népszerű keresztény vadász más alkotásokban, de elkötelezett hívő. Nagyon értelmes, de mivel jó ideje csak a templom körüli bandákat foltozza így igazából az árnyvadászásba kezdő. Fegyverei a sörétes puska, az ostorok, a kések serege és egy tucat gránát (tisztítótűz :szomoru:)

Magusban egy egész családom van egy nagyon hosszú és nagyon összetett kalandsorozat miatt:

- Demetor Arques avagy Puma. Elf harcos hatalmas erővel (18), gyermekkorábban egy kyr hatalmas kiszakította a családjából és az utcán hagyta, kísérletei után. Puma forrrófejáű és elég emberi mind felépítésében mind lelkében. A Vadak Szövetsége vezére lett és kemény főnök. Sokat fejlődött és három szerelméből kettőt elvesztett. 24. tsz-ű elf harcos, szinte minden harci tudományt ismer. Sirenar és az Északi Szövetség többi államának összekötője, félelmetes forgatója a hosszúkardoknak, a kedvence a mtikus és legritkább fémből készült Detem kard.
Kétszer alkottam újra a karaktert. Először egy csapatot csináltunk, aminek tagjai technikailag a szembenső oldal verziói voltak (érsd abasziszi, toroni, gro-ugoni, stb), ott Puma egy kyr származék boszorkány mester lett, aki magán kísérletezve élőholtá tette magát. Másodjára a fiúk szerették volna a régimódban az elejéről kezdeni, bár egy kalandunk volt csak az újra alkotott Vadak Szövetségével azért egy említést érdemel a fejvadász, wier verziója Puma-Demetor.
- II. Demetor Arques. Elf harcos, akit az apja (az anyja, az első szerelme halála után) egy régi szövetségesek által fenntartott Narei harcművész iskolában hagyta. Bár később érte ment volna, de mivel egy csatában emlékeit vesztette így a gyermeket a szerzetesek nevelték fel. Bár remek forgatója a legtöbb harcművész fegyvereknek, de elsődleges fegyvere, egy csatában szerzett detemkard neki is. Élete során három fia született. 15. tsz-ű elf harcos.
- Exigo Arques. A Haláltánc novella egy fontos része lett volna, hogy Puma amnéziásan emlékeit keresve, találkozott egy ügyetlen ezüst hajú, toroni tolva lánnyal. Bár útjaik elváltak, de a toroniak kaptak jutalmat: a lány szíve alatt hordozta az egyik legveszélyesebb ellenségük gyermekét. Exigot, boszorkánymesterek nevelték és Tharr szerzetesei. Szívtelen szörnyetegségét csak a Vadak Szövetsége tudta megtörni és átállítani a helyes oldalra. NJK karakter volt, egy 20. tsz-ű félelf boszorkánymester, toroni Hatalamas, Terrn szolgálatában.
- Ne'rran és Na'rren Arques. Első szintű karakterek, csak tervben voltunk készek velük. Egy barátommal játszottuk volna a kard és harcművész félelfeket, akik ikrek lévén igazi összetartó fivérek. Apjuk a harcművész iskolába küldte őket tanulni, ahol régen ő nevelkedett.
- III. Demetor Arques, másnéven Draco. Sötét elf anyja, az apja akarata elől menekült, mert az dicstelen és méltatlan férjet választott neki. A remek gyilkos elmenekült délről és egy templomban húzta meg magát. Itt találkozott a fiatal elfel, Demetorral, aki akkor még csak gyermek volt. A leány úgy döntött elárulja apját és megosztotta ágyát a Puma név örökösével. Majd hajnalban tovább menekült és mikor elkapták már bűszkén mondta, hogy terhes, ám mikor az apja megtudta, hogy nemes elf vér csörgedezik a leendő unokájában akkor a lány rájött, hogy ezzel elbukta apja próbáját. Első szintű, szürke elf fejvadász, rideg és nyers, bár nem kránban nevelték fel, mert beépített külső ügynöknek szánták, de így is eleget kapott a kráni képzésből, hogy életveszélyes legyen.

Két frpg-s karakter, akiket nagyon szeretek:

- Wolf
Ő egy külön bűntetés a világnak. Az eredetileg iszákosnak készült detektívet mindenki megimádta az oldalon és azóta igazi kincs lett ő a számomra. mocskos, szőrös, sör és mogyoró függő alak, akit csak a sztriptízbár érdekel és, aki egy kaland során sikeresen ellopta Maerika Kapitánya pajzsát. Idegörlően nem foglalkozik semmivel, de valójábban remek megfigyelő és sokszor inkább megjátsza a hülyét, hogy könnyebb legyen a dolga.

- Darth Penance
Egy Star Wars oldalra készült műremek. Az őrült sötét jedi, aki függője a fájdalomnak. A fájdalom indítja be az erőt nála és állítja az erő azt parancsolta neki, hogy végezzena jedikkel. nem kímél sem jót, sem rosszat. Csak azt hajlandó élve hagyni, aki valamennyire hasznos neki. Egyszerűen maga pusztító őrület. Jelenleg hét-nyolc jedi kardját (és fejét) szerezte meg.

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 15:01

(OFF)És jönie kellett egy szabálymukinak, igen! :)(/OFF)

Módosította Khaos: 2008.06.21, 15:01

Lilia

Lilia

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 14:19

Mint mondtam abszolút poénnak indult a dolog. Tudom, hogy a paradoxon későbbi dolog, de a km úgy döntött hogy hiába kicsi a konszenzuális valóság ellenállása azért ha valami túl látványosat vagy elrugaszkodottat csinálunk kapunk paradoxont, csak nem annyit mint a new ageben. A dark akasa csak inkább a világhoz való hozzállását jelzi, nem a konkrét tradíciót hisz arról sem beszélhetünk kr u. 400-ban. A druidám sem igazi verbéna csak szellemisége és szférái illenek a késői tradícióhoz. Mivel nincs ókor MAGE alapkönyv, vagy csak én nem tudok róla, abszolút a saját hülyeségeink után mentünk és nagyon élveztük. Ez a lényeg nem?
:)

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 14:02

(OFF)Ööööööö... Mi az a Dark Akasa, hogy kerül 400-ba, amikor ez a tradíció, ezen a néven még nem is létezett, és hogy lehet paradoxon pontokat szerezni, amikor az csak az 1500-as évektől fordul elő? :) (/OFF)

Lilia

Lilia

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 12:00

Ugyan ebben a kalandban először találkozik a karim a másik Jk-val aki egy római katona, tábori lelkész szerűség, katolikus pap, aki valójában mars hitű és az a feladata hogy belülről bomlassza az egyházat, egyébként egy dark akasa. Szóval az első találkozást csak Km-i jóindulattal éltük túl, az egy dolog hogy egymás írtásában is elég jól álltunk, de volt az én oldalamon 15 lovas íjjász, az övén meg még 2 akasa, mikor ránktámadtak a területüket és forrásukat féltő 2 nunehi és 2 inanime (changeling), mire észbekaptunk csak mi ketten maradtunk élve, és össze kellet fognunk az aljas kis cshangelingek ellen, hosszas szenvedés után átrendeztük a tájat (az akasa force-al gravitációs erőteret hozott létre, amibe belementek az én kvintesszencia pontjaim, illetve kisültek az összes paradokszonjaink is, elszabadult az irányításunk alól, és minket is majdnem beszippantott az örvénylő erőtér, akaraterő pontjaink is eléggé elfogytak (1-2 maradt)) Egymás életmentésétől megittasulva, normális tudatállpotunkon kívül (alatt) az akasa megkérte a kezemet amire egy talán lett a válasz (kb 50 évenként a lánykérés megismétlődött :) ), na utólsó erőmmel gyógyítani próbáltam magamon, mikor is sikerült 3 kockával 3 db 1-t kidobnom... A Km erősen filózott mi legyen, mert ez volt az első kaland, az összemesélés... Megúsztuk 3 hét kómával mi alatt mindd a barbár mindd a római határvédő seregek hozzá sem mertek nyúlni a két egymás kezét szorongató félhullához akorábbi erdő, most nagy kopár semmi közepén.

Lilia

Lilia

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 11:39

Hali!
Egyszer poénkalandként elkezdtünk Kr. után 400 körül MAGE-et játszanni. Ami elég jól sikerült és megért pár kalandot:) Az én karim egy Keleti Gót druida (verbéna) a törzs gyógyítója kedves aranyos, háttérből tápolja a csapatot Life és Eredet szférák használatával. DE az egyik játékülés pont a szakdolgozatom leadása előtti idegtépő időszakban történt, mikor is teljesen kifordultam magamból. Ekkor az én gyógyítóm bevonult (álcázva) az ellenséges római táborba ahol vérhasjárvány tört ki utánna, illetve a sebesültek sátrába belépve megpróbálta a már úgyis szenvedőket megfosztani fáldalmaiktól, tömeges szívleállást okozva, de erről a Km lebeszélte, pedig meg lett volna csak kicsit magas célszámokra kellet volna dobálni :)

DarklingElf

DarklingElf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.20, 17:50

Egyik kedvencem a paranoid-hipochonder lovag,akinek szent meggyőződése volt,hogy ő minden betegség okozója :aboci:

Egyszer elmentek egy zombilord elé,aki olyan szinten röhögésben tört ki ahogy meglátta a lovagot,hogy leesett a pár méter magas pódiumáról,és kitört a nyaka!!!! :)

Ilyen karaktert XD Mekkora ötlet XD

Nekem egy FRPGben van egy karakterem, Augoran, alias Feles :rohog: Félőrült, félszemű félelf, akinek két fele van, mert skizofréniás. Félszavakban mondja el a féligazságot az esetek felében, amikor beszélnie kell. A zsákmánynak mindig a felét akarja, annak ellenére, hogy általában félbehagyja munkáit...
És még sok hasonló ökörség a fél-dolgokkal :rohog:

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.16, 17:48

Jajj, kihagytam a kedvenc játékosomat.
Hihetetlenül érdeklődő volt a szerepjátékkal kapcsolatban, bármit hajlandó volt megtenni a játékért. Sajnos annyira rossz játékos volt, hogy ha nem ölte meg saját magát, akkor a többiek hányták kardélre. Legviccesebb és leggyorsabb halál:
Egy, már régóta játszódó storyba szeretett volna bekapcsolódni, de nem sok kedvem volt hozzá. Ráadásul a többiek több szintet kalandoztak már össze, nagyon jó csapat volt. Úgy egyeztem bele a csatlakozásba, hogy hátrányos helyzetből indulhat, nagyon hátrányosból. Belement, hogy kirabolva, megsebesítve, félholtan egy fáról lógva találják meg a többiek, majd ő megoldja a helyzetet. Erre én is kíváncsi voltam. A karaktere egy bajvívó nemes, aki pökhendi, felsőbbrendű és eléggé tükrözte a játékos beképzeltségét is. Sokadik szintű volt, hogy illeszkedjen a többiekhez. Arra emlékszem nyolcvanvalamennyinél már halálosat tudott szúrni. Erre volt büszke, meg az emberi faj felsőbbrendűsgére. :-)
A csapat khál lovag, elf varázsló és elf harcos-íjjász. Eléggé mentsük meg a világot beállítottságú. Természetesen megtalálják új társukat, felfedezik, hogy még él, leszedik a fáról és élesztgetni kezdik. Felébred a bajvívó, lát két elfet és egy macskát, aki éppen a legközelebb hajolva nézegeti a sebeit. Megszólal: Húzzál innen te majom! A khál játékos karaktere maga kérte, hogy dobhasson asztrál próbál. Természetesen nem lett meg, mivel asszem 6-os értéke volt. Had ne mondjam, hogy egy pofonnal válaszolt a kedves szavakra. A 9x-es dobás egyből a fátyolon túlra pöccintette fajgyűlölő emberünket. :lol: :)

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.16, 16:22

Pár kedvenc karakter:
Mágus:
Boszorkánymester igen rút ábrázattal, de hatalmas termettel. Csontos, sápadt ábrázatán nyoma sem volt az intellektumnak. Fegyverként egy pallost szorongatott és általában bejött a fenyegető kinézet. Nagyon keveset kellett harcolni, csalással és ármánnyal sok minden ment, ezért a csapattársak is csak sokára jöttek rá a boszmesteri mívoltra. Kedvenc szitóációm vele: egy démonszerű lényt üldöztünk, aki egy tükrön át menekült, igyekezvén átcsalogatni minket a saját térfelére. A karakter átdugta a fejét, de nem tetszett amit ott látott, ezért visszahúzta a fejét mielőtt bezárult volna a kapu. A KM nem emlékezvén, hogy amúgy sem volt szép a karakter azonnal -3 szépséggel sújtott és szarvakat növesztett a karakterre. A karakter megjegyzése erre: He? Király! :-)

Még egy Mókus:
Akik ismernek, tudják, hogy nem átlagos történeteket találok ki, illetve mesélek és szinte mindig elégedetten távoznak a játékosok egy-egy játékalkalomról. Az egyik melléfogásom, amikor a poén kedvéért belemeséltem a történetbe Joxert a Xéna sorozatból. Teljesen eseti jellegű volt, kicsit érdektelenek voltak a játékosok és afféle random encounterként bedobtam ezt a jellegzetes, béna figurát. A parti egyik fele halálra rögöhte magát, megölvén a komoly kalandot, a másik fele meg igyekezett Joxert megölni, megölve ezzel a többiek szórakozását. Természetesen a kockák istene úgy kívánta, hogy Joxer mindig minden mentőt, menekülési lehetőséget megdobott. Végül mégis kicsinálták szegényt, ezzel együtt a jó kalandot is. Bocsi Béla...

Warhammer Fantasy
Minden esetben kidobáltuk a fajt és karriert. Általában halász, vagy valami hasonlóan kemény karakterrel kezdtem, de egyszer belehúztam és protagonist lettem, afféle szabad lovas harcos. kezdő karakterként nagyon tápos, mivel fegyverzete és lova is van. Ki is találtam egy beképzelt, nagyarcú harcost, aki már a szövegével is alázza ellent. Pár kaland után, miközben kiderült, hogy nagyon erős voltam a csapattársakhoz képest és általában a csatákat miattam nyertük meg, már éppen karriert váltottam volna, amúgy Toldi módon szólítottam le egy parasztot, hogy hol is van Buda (a város nevét már nem tudom). Erre az megsértődvén úgy keresztül szúrt a kaszájával, hogy bele is haltam. A játékostársak halálra röhögték magukat. :-) Köszi Fecó

Shadowrun
Az első karakterem egy zsoldos volt az előre megalkotott karakterek közül. Fél órányi játék után egy liftben lőttem egy sorozatot az Ingram valianttal, pechemre robbanólőszer volt betöltve. :-)
A második karakterem technikus jellegű karakternek indult, sokféle szakértelemmel. Sajnos egy túlélő kaland volt a nyitó, ahol szinte semilyen képzettségemet nem tudtam használni, harcolni kellett volna, na ezt nem tudtam. Kicsit haragszom is a mesélőre, mert folyton az én utamba hozta a random kocka a legjobb monstákat. Barghest elől futva menekülés közben, hátrafelé lövöldözve előttem a talált AK összes lőszerét és a cső alá szerelt gránátvető 6 gránátját, mégsem tudtam eredményt elérni.

Még egy SR:
Kecskeméten játszottam nagyon jó SR partikat. Kegyetlen ámde jó mesélő barátom támogatta az egyedi karaktereket. Alkoholista néger fizikai adeptus, némi agyi beütéssel. Hozzá fűződik az egyik általam máig emlegetett utolsó mondás. Egy diszkó szerű helyen részegen, négykézláb közlekedést végeztem, amikor egy troll belém rúgott. Mérgesen lábon próbálom harapni. Kalandmester azonnal rávágja erő/2 enyhe a sebzés. Mire én: De hát én nigger vagyok. El lettem taposva. :-)

Módosította hajnalkrisztian: 2008.06.16, 16:22

Leriel

Leriel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.16, 08:44

Ave!

A mi MAGUS partinkban volt egy vicces szituáció. A csapat egyik tagja bajba jutott egy vízzel telt üregben, és fulladás fenyegette; utolsó erejével telepatikus segélykérő üzenetet küldött Ralfnak, a bárdnak. Ralf nekivetkőzött, ám mielőtt társa után vetette magát, búcsúcsókot adott NJK hölgyemény kísérőjének. Miután Ralf eltűnt a barlangban, a cinikus Maor megjegyezte:
- Kár, hogy meleg.
(NJK lány): - Hogyhogy? De... hiszen megcsókolt!
(Maor): - A pasiért ment le!
Ezután Ralf az Istennek se tudta lemosni magáról, hogy langyi, Maor lépten-nyomon elejtett megjegyzései pedig oda vezettek, hogy mire átverekedték magukat Toronon (Szövetség-párti csapat), Ralfot már nem szimplán körözték, de "kiátkozó bullát olvastak fejére bűnös, ferde hajlamai miatt". Később pedig az Északi Szövetségben is így vált ismertté Ralf, külön magyarázatok nélkül: "Ralf Al Rahim, a forró vérű dalnok"...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]