Ugrás tartalomhoz

Fotó

Pakliötletek, kombók

• Válasz írásához lépj be
1543 hozzászólás érkezett eddig

Jaqen

Jaqen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 351 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 16:26

Sikerült megvennem nagyon olcsón egy tél korszaka prénium, egy vastrón alapcsomagot és 1 alkony dala ,illetve 1 Tövisek háza kiegészítőt 4000 ft-ért. Most, hogy így ennyi mindenem van (lesz), tudnátok segíteni, hogy hogyan állítsak össze jobb paklikat? Köszi  a segítséget Alta, de már maradnék akkor  a magyar verziónál, ha ennyiért sikerült összeszednem pár csomagot :ugri:

Az a baj a magyar kiadvánnyal, hogy kb. 2010-óta nem játszik vele senki. Most indult újra a játék a 2.0 kiadásával, ami angol nyelvű. Már az 1.0 is angol nyelvű volt.

Ha Budapesten laksz javasolom, hogy menj le a Metagamesba, vagy a Müszibe ( hogy hol van fogalmam sincs ) ott bemutató játékokat tartanak a pesti játékosok. 

Ha játszani akarsz ( versenyek, játéknapok ) a Trónok Harca kártyajátékkal, akkor a 2.0 a járható út. A régi magyar verzió már "kihalt". Nincs hozzá új kiadás, nem játszanak vele, és versenyek sincsenek már.

Ahogy Baratheon is írta, most ősszel jött ki  az LCG 2.0 kiadás. Szerintem ez a legjobb alkalom elkezdeni vagy kipróbálni. Ha érdekel a játék, írj ide vagy a fbook csoportba és szívesen megmutatjuk. A facebook csoport a neve Trónok Harca LCG kártyajáték és nyílt, tehát bárki csatlakozhat.

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 07:32

Sikerült megvennem nagyon olcsón egy tél korszaka prénium, egy vastrón alapcsomagot és 1 alkony dala ,illetve 1 Tövisek háza kiegészítőt 4000 ft-ért. Most, hogy így ennyi mindenem van (lesz), tudnátok segíteni, hogy hogyan állítsak össze jobb paklikat? Köszi  a segítséget Alta, de már maradnék akkor  a magyar verziónál, ha ennyiért sikerült összeszednem pár csomagot :ugri:

Az a baj a magyar kiadvánnyal, hogy kb. 2010-óta nem játszik vele senki. Most indult újra a játék a 2.0 kiadásával, ami angol nyelvű. Már az 1.0 is angol nyelvű volt.

Ha Budapesten laksz javasolom, hogy menj le a Metagamesba, vagy a Müszibe ( hogy hol van fogalmam sincs ) ott bemutató játékokat tartanak a pesti játékosok. 

Ha játszani akarsz ( versenyek, játéknapok ) a Trónok Harca kártyajátékkal, akkor a 2.0 a járható út. A régi magyar verzió már "kihalt". Nincs hozzá új kiadás, nem játszanak vele, és versenyek sincsenek már.

Dorikai

Dorikai

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.11.01, 18:19

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.01, 16:07

Sziasztok!

Most találtam ezt a játékot és végigolvastam szinte az összes fórumtémát. Nagyon tetszik ez a játék és magyarul megvettem a Tél korszaka alappaklit. De még egy haverom mondja, hogy vegyem meg a Vastrónt és/vagy a Tél korszaka prénium alapcsomagot. Szerintetek melyiket (vagy mindet) vegyem meg?

Várom válaszaitokat :dorikai

Szia, érdemesebb inkább az angol nyelvű második kiadást megvenni. AGoT 2.0 Core Set. Ezekben fix lapok vannak, s jelenleg nagyon sokan kezdték el játszani, te is egy lehetnél közülük. A játék most indult, a lehető legjobb az idő a becsatlakozásra.

Módosította Alta: 2015.11.01, 16:09

Dorikai

Dorikai

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.31, 14:50

Sziasztok!

Most találtam ezt a játékot és végigolvastam szinte az összes fórumtémát. Nagyon tetszik ez a játék és magyarul megvettem a Tél korszaka alappaklit. De még egy haverom mondja, hogy vegyem meg a Vastrónt és/vagy a Tél korszaka prénium alapcsomagot. Szerintetek melyiket (vagy mindet) vegyem meg?

Várom válaszaitokat :dorikai

gytibor

gytibor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.26, 20:40

Sziasztok!
A Trónok harca prémium alapcsomagok laplistáit keresem. (házanként)
Ha valakinek megvan, kérem, hogz szúrja be ide.

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.11, 16:42

Én az Ambush from the plains-re gondoltam, és akkor többször is meg tudom csinálni :)

Az úgy tényleg üt :)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.11, 14:51

Én az Ambush from the plains-re gondoltam, és akkor többször is meg tudom csinálni :)

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.11, 10:00

Új Jhogo vagy régi?

Összesen 9 lap + 2 plot cserét jelent, de még mennyire már dekk. Melyik a jobb szerintetek?

Az új Jhogo jobb, ha :

1. Van elég laphúzásod más forrásból (Bay of Ice, Meraxes, Dosh Khaleen, Jaime...olyan sok azért nem jut eszembe Targában).

2. El tudod érni, hogy az ellenfélnek min. 4 lap legyen a kezében, mikor bedobod Jhogo-t (3-at egy Make an Example is ad, persze igaz, miért ne működhetne Jhogo+Make an Example+By Sword or By Guile). Pl. Baratheon ötlete nyomán egy 'The First Snow of Winter' körben.
3. Az ellenfélnek nincs Harrenhal/Harrenhalhoz töltelék karaktere vagy neked is van Harrenhal (A sok dothrakihoz szerintem úgyis szériatartozék az átkozott torony.)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.10, 17:50

Új Jhogo vagy régi?

Összesen 9 lap + 2 plot cserét jelent, de még mennyire már dekk. Melyik a jobb szerintetek?

frerin

frerin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 19:07

Do hogy konstruktív legyek: Szerintem vegyél ki egy Longship Grey Ghost (ugyanaz mint a Scouting Vessel, csak sokkal sokkal rosszabb), és próbáld meg a Command of the Windet. Szerintem kellene még valami, amitől gyorsabb lesz, kis renown vagy valami. Vic jó ötlet, teszteld!

frerin

frerin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 19:00

Tök vicces, csináltam egy hasonló Old Way - Maiden deckket, de alig alig hasonlít a tiedre, konkrétan 28 lap azonos csak.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 00:24

Ez a hajós dekkem. Tegyétek már meg, hogy írtok egy-két véleményt

Total Cards: (60)

House: 
House Greyjoy 

Agenda: (1)
1x The Old Way (Forgotten Fellowship)

Plot: (8)
1x A Time for Ravens (A Change of Seasons)
1x Betrayal at the Wall (The Horn That Wakes)
1x Valar Morghulis (Core Set)
1x Rise of the Kraken (Kings of the Sea)
1x Desolate Passage (The Raven's Song)
1x At the Gates (Gates of the Citadel)
1x Forgotten Plans (Kings of the Storm)
1x Building Season (Core Set)

Character: (27)
1x Alannys Greyjoy (On Dangerous Grounds)
1x Gorold Goodbrother (The Banners Gather)
3x Gran Goodbrother (A Hidden Agenda)
1x Greydon Goodbrother (The Kingsguard)
2x Gormond Goodbrother (The Horn That Wakes)
2x Maester Wendamyr (Kings of the Sea)
1x Maester Murenmure (Called by the Conclave)
2x Scurvy Cutthroat (Kings of the Sea)
3x Carrion Bird (A Song of Summer)
2x Samwell Tarly (The Raven's Song)
1x The Reader (The Great Fleet)
3x Newly Made Lord (Tourney for the Hand)
2x Gilly (Refugees of War)
1x First Mate (Sacred Bonds)
2x Greenseer’s Raven (Secrets and Schemes)

Attachment: (4)
2x Bastard (Lions of the Rock)
2x Black Raven (A Song of Summer)

Event: (4)
2x Ours for the Taking (Illyrio's Gift)
1x Seasick (Kings of the Sea)
1x Set Sail (Ancestral Home)

3x The Kingsroad 29 (Fire and Ice)
2x Great Wyk (Ancestral Home)
1x Gatehouse (Kings of the Sea)
3x Longship Maiden's Bane (A Hidden Agenda)
3x Scouting Vessel (Kings of the Sea)
3x Iron Fleet Scout (The Captain's Command)
3x Refurbished Hulk (Of Snakes and Sand)
2x River Blockade (Rituals of R'hllor)
2x Longship Iron Victory (Kings of the Sea)
1x Thunderer (A Deadly Game)
1x Longship Grey Ghost (The Kingsguard)
1x The Inn of the Kneeling Man (Forging the Chain)

Ami szerintem jó lehet még bele:
Dagmer Cleftjaw, aki miatt minden hajóm 2 erőt ér uralomra, illetve alapból halálos
command the winds - hányszor, de hányszor múlt 1 erő különbségen a harc
Victarion Greyjoy - a deluxe-os. Ha van hajóm minden kör elején kapok 1 pontot, és intimidate-es, ami még jól is jön az agendához, illetve kombózik a rocksztár pózos command the winds-el
longship nightflyer - Nyilván nem Martell ellen, de a körönként -1 lap nagyon hasznos tud lenni
make an example - rise of the kraken befejező körben hirtelen +3 pont, nem olyan rossz, a maidens bane-nel akármikor összejön a 8 erő
még event kellene bele, de mit vegyek ki?

Alta

Alta

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.11, 15:22

Csináltam egy új Euron-os (nem védekezhetnek, ha egyedül támad) paklit Black Sails-el. Nagyjából 2 perc alatt ment végig a maidens bane-es paklimon. Utána viszont a kishajós pakli verte el nagyon csúnyán. Most a lifetime mérlegem magam ellen 1:1 :)

Euron sokkal menőbb mint a csudahajó. S befér hozzá egy másik restricted lap is. Mit használsz?

Én most, utolsó napon variálom meg a madridi paklimat. Dany visszatér! Ha már egyszer azt kapunk alt art-os kártyának, illik használnom Targaként. :)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.11, 14:25

Csináltam egy új Euron-os (nem védekezhetnek, ha egyedül támad) paklit Black Sails-el. Nagyjából 2 perc alatt ment végig a maidens bane-es paklimon. Utána viszont a kishajós pakli verte el nagyon csúnyán. Most a lifetime mérlegem magam ellen 1:1 :)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.10, 10:29

Euron vagy akár ez a Victarion.  Mehet rájuk a Longclaw, de leginkább a Captain Iron Fleet.

Eleinte voltak benne ilyenek, ellened is a kezemben volt Euron, de totál tök fölösleges lehozni őket. Semmi védelmük nincs, drágák, és addig amíg Ygritte, meg Mel's Favor van játékban én nem fogok hatalompontokat gyártani lassan karakterekre, hogy egy 3-4 pontos karakterem megnyerje az ellenfélnek 3 aranyért a játékot. A karakterek azok akiknek nagyon kevés szerepük van ebben a dekkben, mert nem az nyeri meg a játékot. Az old way nyeri meg a játékot. Nincsenek kamu támadások, nincsenek kamu blokkolások, ha kevesebb erő van, meghal valaki. Ha van kint egy refugee-m, meg egy scouting vesselem, akkor te már nem fogsz beleállni egy 3-4-5-ös erejű karakterrel, mert kiütöm az erejét, és a te karaktered meghal. És tök mindegy milyen karakterrel mentem. Aminek lehet értelme az olyan karakterek akiknek van valami beépített védelme, vagy rombolják az ellenfelet. Ez nem egy roham pakli, nincs hely hírnévre építkezni, nem tudok belepakolni egy másik koncepciót is. Azt kell megoldani, hogy minél hamarabb kint legyen a hajó és azt minél jobban védjem.

netherspirit

netherspirit

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.15, 17:36

Még "szerencse", hogy tiltre rakták Daeneryst. :(
Három napja raktam össze az új Drogoval meg vele egy vicces koncepciót. Akkor ezt is szétszedhetem.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.13, 21:45

Oké. Szóval überdany tiltólistára került. Kit érdekel amikor az új Khal Drogonak nincs más dolga mint tolni egy gruppent az új handmaidenekkel, és máris 3 ikonos, és abból nem térdel két harchoz...

najdzsel

najdzsel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.13, 14:34

Albin, elolvastad az uj faq t? Ha nem, próbáld mar meg lefényképezni a fejedet miközben ezt megteszed, és küldd már el, köszi

Módosította najdzsel: 2015.02.13, 14:35

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.12, 13:53

Meg kell mondjam Albinnak vadállat jó paklija van, nem csodálom hogy megnyerte a versenyt!

Alig bírtam 15:0-ra megverni :D

(mondjuk utána ő is elvert engem, volt egy két zseniális húzása. Olyan első kört kaptam tőle, hogy még most is fáj...)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]