Ugrás tartalomhoz

Fotó

RPG találkozók és versenyek

• Válasz írásához lépj be
334 hozzászólás érkezett eddig

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 10:30

Semmi baj, legközelebb, majd ő csinálja gondolom...
Mindazonáltal köszönöm, hogy megemlítette, nem kedvel, kár, hogy nem nekem írta...
bár gondolom nem sokat kell erre várnom

sosem értettem,hogyan lehet valakit pusztán a fórum alapján megutálni
hú de ez nagyon off

szal mennyire biztos az októberi folytatás?
valamint nemtom hogy én emléxem e rosszúl, de mintha a deltavitsön sajtótájékoztató elmaradt volna vasárnap

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 10:13

Akosh:

"Viszont Te fogadtad el. Attis, régi róka vagy már te is az rpg-ben, szerintem te is pontosan tudod, hogy a modul szar. Te mégis bevállaltad. Szóval hadd fikázzalak egy kicsit Téged is."

Pont erre gondoltam. Egyszer leírtad, hogy nem jött be a modul. Ezt szerintem mindenki megértette (ezt te a fenti beírásoddal közvetve el is ismerted Atist tekintve). Ezek után telejesen felesleges volt "kiszellőztetni a szennyest", mert ez már tényleg a veszprémi szerepjáték találkozón résztvevő szervezők szakmai kompetenciáját kérdőjelezi meg.

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.20, 09:49

siku: u2u-t olvass!

_siku (NPC/NJK)

_siku (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.20, 09:18

Hali!

Akosh: Pénteken lemegyek a klubba MageK. -ni a bátyáddal. Akkor beszélhetünk. ;)

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.19, 14:18

Aleister: Észosztós? Mér? Mert megindokoltam, nem csak a nagyvilágba fikáztam? Szerintem a negatív kritika igenis hasznos. Lehet, hogy nem csinál reklámot a veszprémi taliknak, de ha van itt valami, akkor már legyen jó. És ha jó, az emberek el fognak jönni. Ennyi.
Ha writeonly-ra gondolsz, szerintem ez akkor is az volt. Csak így érthette sznobizmusnak a beírásomat az egyébként általam nem igazán kedvelt 3betűs nick.

siku: Jókívánságaidat megkaptam, és a hátsó felemre szánt lábmunkát is átadták. Persze csak szóban. Ha esetleg meg szeretnéd indokolni, írj u2u-t vagy emailt!

Ander

Ander

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 261 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.15, 20:04

Zurra_i_Ernahendi: a freelancer alatt kit értesz az egerszegi csapatból?

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 09:39

Igen emléxem :cyber:
nade én pl egy hivatalos tájékoztatóra lettem volna kiváncsi, mint pl az rpg.hu-s tali után asszem
előb utóbb biztosan lesz...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 08:45

Sax:
A nyertesek vasárnap délután voltak felsorolva, tőletek kb 5 méterre :cyber: ... de szerintem, ha írsz egy mailt Sikunak tuti tud többet is mondani.

Akosh:
Igazad van a modult illetően, de azért nem kell olyan ésszosztósra venni a formulát! S ha már a fórumos szlenget használod, győződj meg róla, hogy jó dologra használod!

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 10:43

Ez van, nincs jobb dolgom tudod...
:cyber:

on

hivatalos adatokat hol lehet megtudni a találkozóról?
résztvevők, nyertesek, stb.

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 10:08

Jól érzem a sznobizmust?

Jól érzem a writeonly-ságot? :cyber:

_Zurra_i_Ernahendi (NPC/NJK)

_Zurra_i_Ernahendi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.11, 13:48

Kárikittyom Pajtások!

Nem is tudom hol kezdjem,…
Annyi kizonyos, hogy Veszprém istencsászár város, de igy nem kicsit. :D
Azért bővebben véleményezném a találkát…ha megengedik

1,Tömegközlekedés…Mind a vonat, és a Cimborához vezető busz is rendkivűl kellemes társaságot biztosított számunkra, két bőkeblű, és lengén-öltözött (hála a here-possasztó,honalj-szaggató melegnek) leány szeméjében…Slapaj :lol:

2,Szabályok…Látva a marcona urakat, kik csak arra vártak, hogy nemesi véremet ontsák megtermett pengéjikkel, először hejesebbnek véltem a Cimborában mardást, vedelést, node én sem vagyok fából..illetve nem ojanból faragva. Mindenesetre úgy teccett, hogy a varázshasználók kicsit táposabbak (vagy 15 teniszlabdával vágtak pofán). Őket mindenképpen korlátoznám pl:
-kevesebb mana
-félóránkénti mana-visszatöltést
-memorizálós rendszert
-avagy a legtuttibb:egy 4-5 soros versikés litánia elkántálását castolás előtt
Hozzáteszem a varázshasználók inkább roleplay szempontjábol izmosabbak, amit ugyebár annyira nem kell sajnálni…Mafla

3,Kaland…Kissé kezdtük hüjén érezni magunkat, mikor a 24. NPC is valami csicska megbizást vág a fejünkhöz. A remeténél azonan minden aggodalmunk szertefoszlott..hát az nagyon odab@szósan király szála volt a sztorinak. Ezért mindenképp dicséret a kaland írójának…Slapaj
(persze a megoldásnál más kérdés, hogy mi voltunk a maflák :lol: )

4,NPC-k…Előre is kiemelném a kedvenc NPC-met a kalandban: A salétrombányász lovag úrat, imádtam, haláli volt otta a játék, és ami a legtutibb: VOLT NEVE!!!…nemesi üdvözletem a lovag Úrnak…Slapaj
Rettentően ingerelt, hogy nem tudtuk rangjukhoz, mesterségükhöz, és nevükhöz méltóan szólítani az NPC-ket. Szőrszálhasogató f@szságnak tűnik, hogy ijenért reklamálok, de szvsz sokat elvett a rólpléj fílingjéből…Mafla
Ja, a papok jelmeze hatalmas volt …Slapaj

5,Hejszinek…Taverna :D ,templom :lol: ,vár :D ,ligetek :party: ,temető…no komment…Slapaj

6,PC-k…no igen… Lehet, hogy az asztali versenyeket kellett volna az első nap megtartani, azon kiszűrni were-pityukáékat, aztán elhajtani őket a pi…piromán létsíkra…Mega pentagrammákat elkobozni a bejáratnál :party: …Mafla
Az egerszegiek jelmeze viszi a pálmát…az elf és a freelancer beszaratósan f@szán nézett ki…Slapaj

7,Szervezés…Nem tudom, mennyi vért pisilt ki a szervezőség, de egy zokszava nem lehet senkinek..asszem egyetlen egy timefreeze-t kellet benyögni a kaland során. Kíváló hejszinek, zökkenőmentes sétafika, teljesen okés időzítések, fordulatok…Gratula a szervezőknek…Slapaj

…azaz összességében kiváló LIVE volt….mi is kiválóan szórakoztunk.

Vivát Veszprémnek

….Csák „Leves” Levente Herceg úr

Sax

Sax

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 07:31

"Ez azt jelenti, hogy a megjelentek háromnegyede kicsi/vérpistike volt? "

Jól érzem a sznobizmust?
:lol:

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 17:05

"Akosh: Lent voltunk a klubban amikor te nem voltál, és átbeszéltünk mindent. Kijavítottuk a hibákat. "

Igen. Feltoltátok az Iq-kat, hogy az NJK-k használhassanak Pszit, meg felvittétek a démon statjait. És a Hatysa ha jól tudom, már nem a vérrel írt könyvet írta a börtönben a versenyen,hanem dm-option lett. De könyörgöm, nem ebből áll egy jó mese!

"A modult nem én irtam."

Viszont Te fogadtad el. Attis, régi róka vagy már te is az rpg-ben, szerintem te is pontosan tudod, hogy a modul szar. Te mégis bevállaltad. Szóval hadd fikázzalak egy kicsit Téged is. :D

"Örültünk, hogy valaki felválalta, hogy egy igényes "jó" modult ir."

Lópisztolyt! Ez a modul távolról sem nevezhető igényesnek és jónak sem. Hogy miért? Mert az a csapat, aki kissé furfangosabb feladványokhoz van szokva a kétszer kettőnél, és elkezd gondolkodni a dolgokon, teszem azt arra is rájön, hogy a kép egy börtönt ábrázol stb.stb. az éppen annyit ér el, mint a két fejvadász/barbár/vérpisti, aki végighentel a modulon. Akkor meg mi értelme van? A Diabloban többet kell gondolkodni, mint ezen a modulon. Nekem az a véleményem, hogy az író összehányt egy gyakós hack&slash modult, belerakott kyreket(a háttérsztoriba), egy festményt(mer' az úúúúúgy feldobja a modult), aztán odaszarta az asztalodra. Te meg elfogadtad. Nem azért, mert el sem tudsz képzelni ennél fantáziadúsabb történetet, hanem azért, mert nem volt más. Lehetne jövőre esetleg pályázatot kiírni? A nyertes modulját mesélnétek/mesélnénk, meg megjutalmaznátok egy tábla csokinyúllal. Duracellel, persze.

"Végig kérdeztem a csapatokat, kb. három negyedének tetszett a modul. (kicsiknek,vérpistikéknek)"

Ez azt jelenti, hogy a megjelentek háromnegyede kicsi/vérpistike volt?

"Ha jó a KM, jó a modul is. Ha jók a játékosok, jó a modul is. Csak játszani, és szórakozni kell."

Ez a szerepjáték lényege, igen. De akármennyire hangoztatod, ez nem azt jelenti, hogy ugyanolyan jól lehet szar modullal játszani, mint jóval. És kijavítanálak: Ha jó az ÍRÓ, jó a modul is. A többi stimmel.

"Mindenki nagyon fáradt volt szombaton. Ez az én és a város hibája, hogy péntekre kellett tenni a Livet."

Legközelebb jóelőre kérdezzétek meg a rendőrséget, hogy melyik nap engedi. Egyik ismerősömet jópáran üldözik azóta is, mert ő csábította őket a live-ra, de nekik csak szombat volt jó. Ja, és mindegyik legalább 150 km-ről érkezett.

"Azért irjatok jó dolgokat is. Mert aki olvassa a forumot, ne csak a rossz oldalát, hanem jót is lássa. "

Szerintem a dolog jó oldala, hogy megint volt egy találkozó. Azért ezt a munkát elismerem még én is. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 14:12

jó dolog jó dolog jó dolog jó dolog jó dolog jó dolog :Ordog:

_siku (NPC/NJK)

_siku (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.08, 11:33

Azért irjatok jó dolgokat is. Mert aki olvassa a forumot, ne csak a rossz oldalát, hanem jót is lássa.
:)

_siku (NPC/NJK)

_siku (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.08, 11:32

Hali!

Aki Selmecbányán nyaralt ne szoljon. :aaaaa:
Akosh: Lent voltunk a klubban amikor te nem voltál, és átbeszéltünk mindent. Kijavítottuk a hibákat. A modult nem én irtam. Örültünk, hogy valaki felválalta, hogy egy igényes "jó" modult ir. Jövőre várom szívesen a tiedét is.
Végig kérdeztem a csapatokat, kb. három negyedének tetszett a modul. (kicsiknek,vérpistikéknek)
:D
Ha jó a KM, jó a modul is. Ha jók a játékosok, jó a modul is. Csak játszani, és szórakozni kell. :)

Ui.: Mindenki nagyon fáradt volt szombaton. Ez az én és a város hibája, hogy péntekre kellett tenni a Livet.

_Malkavian Anus (NPC/NJK)

_Malkavian Anus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.08, 08:46

Engem nem csak az a megtiszteltetés ért, hogy mesélhetek, hanem nekem kellett átírni DnDre a modult (gyakorlatilag átírtam a neveket, helyszíneket, monsztereket... volt benne más is? :) :
és kijelenthetem, hogy a mese nem volt rossz... egyenesen csapnivalóan sz@r volt + tele volt logikai bakikkal :falbaver: (pl.:a paplovag nem küldheti el az embereit, mert szükségük van rájuk, meg feltünő lenne--->de amint lement a party a dándzsönbe onnantól figyelteti az embereivel :halott: :halott: :halott: :halott: )
nem akarok rossz véleménnyel lenni senkiről, majd jövőre jobb lesz. :D :aaaaa: :aaaaa:

Egyébként komolyan fontolóra vettem az ötletet, hogy csak egy 5-6 órás bált mesélek le, de akkor azt SZEREPJÁTÉKOSAN.

Egyébként köszönöm mindenkinek a szervezést, meg a lehetőséget hogy végre használhattam verseny kereteiben a vámpírkártya gyűjteményemet. :Ordog:

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 08:19

Tökéletesen egyetértek Padre Aldoval a modul kapcsán. Én ugyan nem voltam, de a találkozó előtt két héttel lejátszottam, és kapartam az arcomat, hogy lehetnek ilyen igénytelenek a szervezők, hogy elfogadnak egy ilyen szemetet. Nem a morált akarom rontani, de úgyis hírhedtek már a veszprémi találkozók, egyszer megmutathatnánk, hogy mi is tudunk jó modult írni. Ja, és ez esetben azt sem lehet mondani, hogy utólag vagyok okos, mert -mondom- 2 héttel előtte szóltunk, hogy ezt talán nem kellene. Erre mit írtatok át? A harcértékeket. Siku, őszintén, tudsz 3 embert mutatni, akinek bejött a modul?

_Padre Aldo (NPC/NJK)

_Padre Aldo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 15:36

Siku:

Azt mondod, a mostani modul hentesebb volt, ezért a másik csoport sírt.
Felteszem, mivel eddig itt én sírtam csupán, a mondatod az én kritikámra reagál.

Kifejtem, mire is gondoltam.
Nem zavarnak a hentelős modulok, sőt, szeretem őket.
Ez azonban - ahogy írtam - egy alap, egyszerű, "lemegyek a dungeonba és kinyírok mindenkit" modul volt. Ez már egy kicsit gáz, de túllépnék rajta, ha az ellenfelek megfelelőek lettek volna. (Megjegyzem: ha egy gyakós modulban épp az ellenfelek rosszak, akkor mi a jó benne?)
Szóval, az ellenfeleket két csoporta osztanám. Az egyik csoport tagjai nem voltak rám veszélyesek (épp úgy alakult, hogy én voltam az izom a csapatban), a másik csoport tagjai pedig csak azért nem mészároltak le minket, mert a KM jóindulatú volt. (Jellemző, hogy a kaland során egyetlen egyszer sérültem meg. Akkor mindjárt 11 Ép-re, aztán morális szabály.) Akárhogy is, nem volt olyan ellenfél, amelyik _kihívást_ jelentett volna.
Ez azért baj. (S mondom mégegyszer: nem magával a hent-style-lal van gondom.) Főképp, mert a modul _semmi_ másról nem szólt. És olyan furcsaságok (nem is tudom, talán logikátlanságok) voltak benne, amelyre nem kaptunk megfelelő választ. (Vagy a KM, vagy a modul hibájából. Vagy is.)
Nem vagyok mega-szerepjátékos-mogul, meg istenkirály szakértő, de egy ilyen játéknál, ilyen modulnál bármelyik hétvégére jobbat rittyentünk a srácokkal. Szóval egy szerepjátékos találkozóra ennél azért több kell szerintem.

Annyit még, hogy a szervezők tényleg kedvesek, előzékenyek voltak, és értékelem a törekvést, és legyen még ilyen.
Viszont a legközelebbi modulhoz nézzetek körül teszemazt ezen a fórumon, a mesélőknek szóló részeken.

A legjobbakat.

Padre Aldo

_siku (NPC/NJK)

_siku (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 09:47

Hali!

Mint szervező szívesen vennék minden kritikát, javaslatot amit küldenétek a találkozóval kapcsolatban, hogy legközelebb még jobb, izgalmasabb legyen. Várom leveleiteket: talalkozo@freemail.hu -ra.

Modulról:
tavaly szerpjátékos modul volt, játszani kellett, ezért sokan sirtak, hogy kevés volt a hent.
Idén: Hentesebb volt, most a másik csoport sirt.
Nyomozos kalandra 8-10 óra nem igazán elég.

Live:
Kiváncsi volnék, hányan jöttek rá mire való az elixir. Kik voltak a boszmesterek akik átverték a csapatokat.
:titok:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]