Ugrás tartalomhoz

Fotó

Karakterhalál

• Válasz írásához lépj be
411 hozzászólás érkezett eddig

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.25, 02:56

Hali
Én 10 éve játszom szerepjátékot (főleg régi rendszerű MAGUST és SRt. De ismerek más rendszereket is) nálunk eddig kevés karakterhalál fordult elő. Ezek közül fogok íszemezgetni. Természetesen csak azokról amik említésre érdemesek mert tanulságosak

1. Első emlékezetesebb halálunkkor egyből két csapattag is elhalt. Egy elnéptelenedett falu közelében kellett harcba keverednünk egy víz alatt barlangban egy gyíklénnyel. Mivel elég sokáig tököltünk a kötelező úszós részeken túl sikerült elérnünk azt, hogy a jeges vízben extra időt kellett eltöltenünk. Ennek következtében a csapat két tagja egy durván elvétett egészség próba után tüdőgyulladásban kiszenvedt a papi gyógyítás ellenében. Ez még egy "elfogadható" halál mert a mi kisebb bénázásunkon túl két elvétett kockadobás is közrejátszott. Bár maga az alapszitu elég szívatós volt.

2. Itt egy modult mesélt a Km. Egy szigetre gyűjtöttek minket össze ahol megbízóink valami régi templomot kerestettek velünk, meg egy nagy rakás orkkal. A kalandot végül nagyjából sikerült megoldanunk, de a sziget felé tartó mindent elsöprő tájfun elől úgy lehetett volna csak elmenekülni ha kommunikálni tudunk a templom alól kimászó, frissen felébresztett sárkánnyal. Mivel az végigaludta ez elmúlt pár száz évet gyakorlatilag semmilyen aktuális nyelvjárással nem lehetett szót érteni vele. Csak gondolatátvitellel. A csapat egyetlen varázslója viszont teljesen lemerítette minden tartalékát ezért ez lehetetlenné vált. Így első utunk a szigeten álló barlangrendszerbe vezetett ahol talán elbújhattunk volna. Balszerencsékre az orkok addigi házikedvence -egy 7 méteres óriás- pont ott kívánta átvészelni a vihart. Így megtépázott csapatunk a harcot elkerülve az egyetlen biztos utat, egy előzőleg fellelt térkaput használt menekülésre. Persze amikor felfedeztük a térkaput nem tudhattuk, hogy Gro Ugon (Az orkok "országa") közepére, az addigi ork szövetségeseink újdonsült táborába vezet. Akik természetesen a megbízóink halálával ellenségnek tekintettek minket. Bár nem lett kimondva hivatalosan de vehetjük úgy, hogy a csapat kihalt...
Na ez tipikusan a szarul megírt kaland esete amikor egyetlen eléggé speciális módon lehet túlélni csak a végjátékot.

3. Ez is egy tanulságos eset. Egy elf íjásszal voltam. Egy barlangrendszerben felderítettük, hogy az ellenfeleink előttünk táboroznak. Az alapterv az volt, hogy én kilövök egyet közülük, majd az engem üldöző többit a társaim meglepik egy oldaljáratból. A terv egész jól ment addig a pontig amíg a társaim kicsit félreértve a megbeszélt taktikát hagyták az egész bandát utánnam loholni. Ami nem lett volna gond (nekem volt a legjobb védekező képességem a csapatból). Csak a kissé túlbuzgó KM az első körben egyből rám rohamozott a főellennel ami még érthető is volt mert üldöztek. Erre számítottam is tehát hárítottam az első csapást. A Km szerint ez nem volt elég ezért a következő körben úgy döntött, hogy az egészet megtoldja egy pszi rohammal (Ez azon a szinten kb 2- 2,5* erősebb mint a sima roham) gondolom mondanom se kell, hogy padlót fogtam. A győzelem után társaim a vérző karaktereim konstatálták, hogy a csapat teljes kötszer készletét (az én 3 darabomat ami íjász lévén nekem elég kell, hogy legyen) elhasználtuk az előző csatában. Ők pedig nem hordanak magukkal ilyesmit mert nem értenek a sebkötözéshez.
Na itt a csapatunk f***ságán kívül egy szerencsétlen kockadobás meg egy kissé indokolatlan Km-i húzás is hozzájárult elhalálozásomhoz.

4. Na ha a 2-es példát rosszul megírt kalandnak tituláltam erről inkább nem is nyilatkoznék. Mentsége legyen a Km-nek ez is modul volt!
A kaland közepén a csapatnak le kell ereszkednie egy "liftaknába" a le és felvitelre szolgáló vasedény nem igazán bírja a terhelés. Szerencsére kipróbálták előtte biztosító kötéllel így megúsztak egy 30 méteres zuhanást. Szóval marad a mászás. Csakhogy az akna falán végig rúnák vannak amelyek hatását k6-al kell megállapítani. Az opciók a következők (csak a teljesség igénye nélkül):
3: 6k6-os tűzkitörés (igaz, hogy átlagban azon a szinten 50-110 között mozog egy Jk Fp-je. De könyörgöm a kötéllel mi lesz?)
4: A karaktert érő mentális csapás nyomán tagjai lebénulnak. (ez egy kötélen lógva ugyanaz kb mint a hatos
6: A karakter azonnal meghal
Annyi könnyítés volt, hogy a rúnákhoz hozzá kellett érni az aktiválódáshoz. Ami azért mászás során könnyen előfordulhat.

Módosította Balfars: 2010.09.25, 02:57

davocska

davocska

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.29, 08:04

De azért jó csapat 3 év alatt 5 karaktert hulott ki alólunk de ez még normális :gyagya:
Most egy on-line csapatot keresek ( ha tudsz mondj eggyet ) mert mindig én voltam a mesélő és eccer én akarok a KM idegeire menni :szomoru:
Jó hely ez a fórum kár hogy csak most vetttem észre.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.28, 21:57

Hali!

Persze félhomály van meg minden de azért ez amatőr halál. :szomoru:
Ettől ordítani tudnék :gyagya:

Pedig ez "reális"!!!! Nézd csak meg, hány "baráti tűz" szokott egy-egy
forróbb helyzetben lenni.

Adios
KLM

davocska

davocska

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.28, 14:38

Egy 3 tagú csapattal játszom.
Elérnek egy kereszteződéshez. (egy épületben )
2:1 arányban szétválnak és úgy mennek tovább.
A 2-ből az eggyik számszeríjjal felszerelve.
Eccer csak szembejön velük ( úgy értem a 2 fős csapattal ) egy másik hapi.
Aki egyébként a társuk ugyanis a folyosó körbefutott.
Látja hogy ketten jönnek erre hátatfordít és futni kezd.
Mire Vico hátbalövi hisz elakart menekülni.

Persze félhomály van meg minden de azért ez amatőr halál. :D
Ettől ordítani tudnék :ok:
Nem normálisak! Bár igaz hogy végül túlélte, de azért ez :)

Módosította davocska: 2010.06.28, 14:40

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.13, 11:26

Bár nem a "tuti nyerő" stratégia, ha netán egy íjászezredet kell lerohanni, de a jellegzetes "fentezi toposz" karakter
(tepertő nagybaltával) esetén ha az arca elé tartja a baltáját, akkor a csóri íjász bárhova lő, csak fémet találhat el.

Mondasz valamit, csak az a probléma, hogy konkrétan a nyílvesszőt próbálta reptében kiütni a levegőből! Az összekuporodás még csak-csak elfogadható lenne! :nyenye:

Egy Solar-Exalted röhögve megcsinálja.
Ja, ott nincsenek törpék.

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 10:10

(OFF)(*) "A negyedik leégett, összedőlt és csak aztán süllyedt el" (/OFF)

:nemertem: :) :(

deloctyte

deloctyte

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 09:43

Bár nem a "tuti nyerő" stratégia, ha netán egy íjászezredet kell lerohanni, de a jellegzetes "fentezi toposz" karakter
(tepertő nagybaltával) esetén ha az arca elé tartja a baltáját, akkor a csóri íjász bárhova lő, csak fémet találhat el.

Mondasz valamit, csak az a probléma, hogy konkrétan a nyílvesszőt próbálta reptében kiütni a levegőből! Az összekuporodás még csak-csak elfogadható lenne! :nemertem:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 07:42

Hali!

deloctyte: pedig ezt a baltaval a nyilveszot legalabb ket altalam ismert rendszerben is siman meg lehet csinalni... (srun - adeptus, d&d - monk) Szoval, mielott az ember teljesen idiotank gondolja a jatekost, azert erdemes megnezni, "honnan jott" :(

Kezdő törp karakter, egy böszme kétkezes fejszével és teljes felsőtest+kar láncinggel és sityakkal felszerelkezve.

De ki lehet lőni a lábát, át lehet lőni a láncruhán, combosabb íjak eleve a sisakon...

Szóval nem teljesen hülyeség - csak nem lesz egyszerű feladat (ti. baltával hárítani), úgyhogy ha már jön felé a nyílvessző,
akkor meg lehet próbálni, feltehetőleg nincs jobb dolga. Persze ha ebben bízik, mikor megtámadja a fenti íjászezredet, akkor az
erősen Darwin-díj gyanús. Esetleg poszthumusz Szovjetunió Hőse várományos. :nemertem:

----------------
Viszont: nekem volt szerencsém pár olyan emberhez, aki efféle módokon fogyasztotta el a karaktereit - részemről
bevállt, hogy türelmesen legeneráltuk a negyediket(*) és ötödiket is, pár szavas, türelmes magyarázattal - az ötödik
megmaradt...

Adios
KLM

(OFF)(*) "A negyedik leégett, összedőlt és csak aztán süllyedt el" :) (/OFF)

deloctyte

deloctyte

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 15:47

deloctyte: pedig ezt a baltaval a nyilveszot legalabb ket altalam ismert rendszerben is siman meg lehet csinalni... (srun - adeptus, d&d - monk) Szoval, mielott az ember teljesen idiotank gondolja a jatekost, azert erdemes megnezni, "honnan jott" :nemertem:

Kezdő törp karakter, egy böszme kétkezes fejszével és teljes felsőtest+kar láncinggel és sityakkal felszerelkezve. Ha jól emlékszem, valami alap harcos kaszt volt. Ezek nem éppen mátrix reflex-szerű dolgok elvégzésére jók, nemdebár? És persze, bár sokszor épp az ellenkezőét jelzik a tények, tudom, hogy az átlagjátékos nem bugyuta. Komolyan!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 11:24

deloctyte: pedig ezt a baltaval a nyilveszot legalabb ket altalam ismert rendszerben is siman meg lehet csinalni... (srun - adeptus, d&d - monk) Szoval, mielott az ember teljesen idiotank gondolja a jatekost, azert erdemes megnezni, "honnan jott" :nemertem:

deloctyte

deloctyte

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.05, 18:57

A közeli ismerőseimet szoktak szerepjátékkal szórakoztatni, és az egész idő alatt csak kétszer vetemedtem valamelyik játékos karakter megölésére...

Egyszer valaki nem fogta fel, hogy egy két perce kezdett karakterrel nem próbálunk főmágusokat likvidálni...

A második esetben meg megpróbált valaki egy nyilvesszőt a baltájával kiütni maga elől a levegőből. Most kérdem én, mit gondolnak páran?

Balszerencsére a környezetemben nincs elég ember, akivel konszistensen tudnék játszani, gondolom ez is segítette ezt a mimóza halálozási arányt kb hat évnyi játékvezetés után...

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.17, 19:33

Egy nyílvessző, egy tű, egy megfelelő pontra mért ütés elég, vagy az, hogy az ember részegen elcsússzon és hátraesvén fejjel találja meg az utcakövek megfelelő peremét. Senki sem halhatatlan és senki sem legyőzhetetlen, az emberi élet pedig gyorsan elszáll... ezt pedig a szerepjátékrendszerekben visszaköszönő halálos kockák idézhetik vissza. Nincs mit rajta szégyenkezni. Shit happens.

Slayer7

Slayer7

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 72 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.17, 19:00

7 év, kb 10 kari...de nem vagyok vérszomjas, DnD-t játszunk. :punny:
Velem előfordul, hogy a realitás kedvéért dobásoknál is gyilkolok...de ez bocsánatos bűn, mert ők is beleegyeztek, hogy most karakter-ellenes játékot játszunk.

_PapillonRose (NPC/NJK)

_PapillonRose (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.06, 12:50

(OFF)Az RPG Makernek van külön topicja a Számítógépes szerepjátékok részben, az ezzel kapcsolatos dolgokkal légyszives ne szemeteld már tele a fél fórumot. És ott az esélye is nagyobb rá, hogy válaszol valaki. Előre is köszönöm.(/OFF)

Bocsi, máskor jobban figyelek!

shadowguard

shadowguard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.06, 11:36

(OFF)Az RPG Makernek van külön topicja a Számítógépes szerepjátékok részben, az ezzel kapcsolatos dolgokkal légyszives ne szemeteld már tele a fél fórumot. És ott az esélye is nagyobb rá, hogy válaszol valaki. Előre is köszönöm.(/OFF)

_PapillonRose (NPC/NJK)

_PapillonRose (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.06, 11:14

Bocsi :dilis: , úgy értem, hogy van pl. egy háromtagú csapat, és így "szétválnak", mert amikor a "database"-nél szerkesztem a figurákat, az első a vezető, és ott van mindenki benne, csak a harcnál látszuanak.És pl. öt pályásra tervezem a játékot, hogy mi8ndegyikkel lehessen lenni, és azt tudom, hogy hogy kell előre tenni, csak azt nem, hogy egy időre hogy lehet eltűntetni, hogy addig csak a kiválasztott szereplőmet egyedül hagyni, és azzal végigvinni a küldetést.(RPG maker 2003-nál kérdeztem :nemertem: )

Nero

Nero

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.06, 08:28

Csak azt nem tudom, hogy van egy nagy csapat és utána valaki meghal benne és eltűnik.Meg lehet oldani?

Mint egy brazil szappanopera. :nemertem: Na de a viccet félretéve... RedSign-nak igaza van. Egy kicsit jobban ismertethetnéd a körülményeket. Akkor többet tudunk mondani. De én már így is azt mondom, hogy természetesen megoldható, csak használnod kell a fantáziád. Az se baj, ha eltérsz egy kicsit a szabálykönyvekben leírtaktól, és új dolgot találsz ki, hogy megvalósítsd. (Remélem, nem leszek ezért meglincselve...)

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 18:15

Csak azt nem tudom, hogy van egy nagy csapat és utána valaki meghal benne és eltűnik.Meg lehet oldani?

PapillonRose - Mekkora csapat? :dilis: Meghal vagy eltűnik? :nemertem: Lehetne egy kicsit bővebben? :D

_PapillonRose (NPC/NJK)

_PapillonRose (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.05, 14:48

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.18, 12:35

Hali!

Gondoltam szeretnél a sráccal együtt játszani/neki mesélni, mégpedig
úgy, hogy több örömet okozzon, mint ha sajtreszelővel... khmm... huncutkodnál.

Vagyis meg kell nevelni.

A "B" terv, hogy kirúgod a csapatból vagy legalábbis némán tűröd
a butaságait. :)

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]