Ugrás tartalomhoz

Fotó

Előtörténetek

• Válasz írásához lépj be
1155 hozzászólás érkezett eddig

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 20:45

Bocs, hogy csak most írok nagyon el voltam havazva. Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettek nekem, komolyan mondom. Nagyon eltértem a tárgytól, pont attól amit Noro említett nekem, hogy a KM megtudja milyen személyt akarok megformálni. Sajnos eddig szinte olyan partikban vettem részt, ahol még ennyit és ilyen minőségben sem dolgoztak-írtak az előtörténeten. Egy másik karakterrel kapcsolatban elkezdtem használni a "karakteralkotás 20 kérdésből" levő anyagot és azt vettem észre, hogy valósággal kirajzolódik az a karakter. Még egyszer köszönöm a segítséget, jár a :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: :sor: mindenkinek

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.21, 18:40

Seul: nálatok mi a célja egy előtörténetnek? (Már azon túl, hogy legyen, mint hivatalban a papírmunka :) ) Szerintem az - persze nem biztos, hogy mindenkinél így működik -, hogy a mesélő kapjon némi alapanyagot a meséjéhez, illetve sejtse, hogy nagyjából mit vársz tőle (céljaid, terveid, ilyesmi). Ebben az esetben pedig a játékos feladata sztem elsősorban az, hogy tényeket közöljön, röviden és érthetően.
Ha mindenképpen előre akarod jelezni a karaktered beszédstílusát, akkor mellékelhetsz tőle idézeteket. A magyarul megjelent Star Wars és Shadowrun alapkönyvekben is vannak ilyenek a példakarakterek mellett. (Örök klasszikus a vuki harcosé: "Raaargh!")
Másfelől pedig, ha a játék során is így beszélsz majd, akkor úgyis megismeri mindenki a beszédstílusodat. Ha pedig nem, akkor ugyebár az egész "előzetesnek" semmi értelme

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.21, 11:24

Azért az elég rossz, hogy ha érthetően írod le akkor még szerinted is unalmas. :P
Amúgy minek íratná le? Senki nem fogja InGame elolvasni. Ha már a játék világában létrejött irományt írsz, akkor szerintem alap, hogy megindokolod miért is került leírásra. Valahol az ilyen öncélú "vándor elmondom neked az életem történetét, mert látom hogy nagyon hallani akarod" jellegű előtörténet leírás nekem kicsit erőltetett. Főleg amikor semmi oka nem lenne a karakternek elmondania nem hogy a belső érzelmeit, de még a tényeket sem. Márpedig ha nem viszed bele a karakter lelki világát, akkor felesleges az első személy használata.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.21, 08:07

Én Km-ként visszadobnék egy ilyen előtörténetet továbbra is. másrészt UTK-ban ne már h nem telik arra kb 2-3 kp-re ami egy értelmes nyelvtudáshoz kell. Értem én h hülye ork a karaktered te játék alatt az első öt perc után mindenki elfejti úgyis.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.20, 19:30

Megnézem mit tehetek, hogy olvasható, de ne unalmas legyen. Az UTK-nál már annyit változtattak a nyelvtudásnál, hogy a idézem: 2. fok: alapszintű, de már érthető szókincs, gyenge nyelvtan... a karakter ezen a szinten már kevés nehézséggel, de majd mindennel elboldogul."
Igen, alapból megkapja minden karakter az anyanyelvi tudását hármas szinten. Igaz, Ynev sok országában beszélik a Pyarroniból kialakult "közös" nyelvet, de sok ország nagy területén nem beszélik, például Toronban csak a nagyobb kikötővárosokban beszélhetik, a belső területeken egyáltalán nem jellemző, Krán területén is csak a külső tartományokban fordulhat elő ez. Azért emlékezem erre, mert anno volt egy játékunk mely során sikerült elfognunk egy ellenfelet. Megpróbáltuk kifaggatni. A fejvadászunk így szólt:" megkérdezem tőle, hogy kicsoda és miért jött?" Kérdezte a Km, hogy milyen nyelven kérdezed? Mondta a fejvadász: "amilyeneken tudom. Vagyis a gorvikin... és a gorvikin " :rohog:

Köszönöm a hozzászólásokat természetesen jár a :sor:

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.20, 19:11

Hali!

Irok par eszrevetelt. Nem kotozkodeskeppen csak ugy, ami felotlott bennem.

IRL tenyleg nehez olvasni, en sem olvastam vegig.

InGame pedig:

1. Meg ez a magyartalan megfogalmazas is boven a kettes foku nyelvismeret folott van. Ez valahol harmas es negyes kozott van nalam. Rengeteg kulonbozo szot ismer es sok helyen meg a ragozas is jo.

2. Ha egy irastudonak diktalja le, akkor az alapban javitja a beszed kozbeni hibakat es nyelvtanilag helyesen irja le amit az ork mondani akar.

3. Bar mar nagyon regen volt mokus a kezemben, remlik valami olyasmi az ETK-bol, hogy minden elsoszintu karakter alapbol megkapja a kozos nyelv hasznalatat anyanyelvi ( 4. ) szinten.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.20, 18:46

Nem akarok szívatni senkit. A karakter nem tudja leírni, mert nincsen írás-olvasás képzettsége. Ezért kézen fekvőnek találtam, hogy le diktálja egy írástudónak. Nagy valószínűséggel közös nyelvet beszél az az írástudó akibe bele fog ütközni, így nyilván úgy fog hozzá szólni. A "magyarosított" szó- és mondatszerkesztéssel szerintem nagyon sablonossá válna, úgy érzem. Lehet, hogy bennem van a hiba, de úgy gondolom, hogy egy udvari orkhoz jobban illik ez a fajta beszédstílus, mert mégiscsak erősebb mint okosabb :normaalis:

És köszönöm az észrevételt.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.20, 18:10

Bocs de az első két mondat után abbahagytam. Írd át magyarra ne ezzel szívasd a jónépet. másrészt ha meg ez egy saját beszámoló akkor aztsimn modja a saját nylevén-

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.20, 09:09

Ezen a borongós reggelen szeretném megosztani veletek egy M.A.G.U.S. karakter általam kitalált előtörténetét. A karakterről tudni kell, hogy Udvari ork :ork: és kettes fokon beszéli a közös nyelvet. Minden hozzászólást-kritikát-megjegyzést szívesen fogadok.

Delaron ország lenni ahol venni engem többi szolga mondása alapján tizenöt téli napforduló ezelőtt. Akkor én lenni fiatal, nagyon, inni még tejet. De hamar nőni fel, és enni húst, finom nagyon. Én lenni szolgája Nagy Úrnak, engem nevezni Seul. Gazdánk Nuro Mikar. Mi dolgozni gazdának ház környékén, vágni fát keze fűrész, tartani állat, hordani víz. Nagy Úr árut venni más honban és itt eladni és innen hozni árut máshová. Ő lenni jó gazda, nem ütni minket ok nélkül. nyolc téli napforduló gazdámhoz megérkezés után lenni nagy baj, gazdánk lenni adóssága sok-sok. Eladni engem kénytelen, próbál kevesebb lenni adósság. Elvitt engem közeli városba, Querdinba. Ott lenni kikötő tengerre, Quiron lenni tenger neve, amellett lenni rabszolgapiac. Látni sok embert, orkot kik hasonlóan hozzánk lenni rabszolga.. Jönni ember idegen, már lenni nála néhány izmos obsor. Mondta gazdának látni rajtam vagyok izmos és nincs sérülésem. Kész megvenni feleannyiért mint egy kész ork obsorért. Gazda bólintott, üzletet kötni meg, szürke érméket kapni gazda. Aki megvenni engem neve lenni Jak, ő nem új gazda, hanem új gazda embere. Jak minket elvinni másik irányba mint kikötő, messze látni várost. Gazda neve Arta Carri. Arta Carri lenni sok obsora, adni nekik feladatokat harci, egymást birkózni, emelni súlyt, ütni-vágni karnyi hosszú fával meg karnyi hosszú vassal szalma vagy fabábut, felvenni vasakat testükre. Gazdának lenni több olyan embere, mint Jak, kik mondani utasításokat többieknek. Gazda emberei és többi obsor beszélni velem sokféle nyelven, melyet én tanulni meg ott. Ők mondták, hogy én tudni ideérkezésem előtt aszisz, ők mondani nekem toroni és közös. Mondta nekem Jak, hogy ők csinálni emberekből aréna beli harcost, ők mondani szót, gladiátort. Harcosok csinálni gazdának sok hasznot. Néhány évig lenni rossz év, mert sok és nagy ország háborúzni egymással, lenni kevés izmos férfi, sokan elesni háborúban. Így obsor lenni kevés, délen sem jobb helyzet, ott is lenni nagy háború. Kereskedők kénytelenek messzire utazni jó emberekért. Jak mondja, hogy orkot nem szereti Gazda, mert enni sok húst, de kénytelen engem megvenni. Én kapni nem feladat harcolást. Hordani kútról vizet, aréna területe felszórása homokkal, vasakat, melyeket fegyvernek és páncéloknak neveznek, kihordása raktárból többi obsornak, nap végén visszavinni raktárba azokat. Szalma és fabábukat visszatenni helyükre, eltört fegyvereket elvinni gazda kovácsához. Gazda kovácsánál, aki lenni szintén obsor, neve lenni Yavar. Nekem kell segíteni őnekie hordani szént, vasat, nyomni kart lenni levegő folyamatosan tűz, hordani vizet hordókba hűljön fegyver vagy páncél, segíteni hosszú fát csinálni kisebb, de szintén hosszúakat, mondták nyél az neve. Yavar mutatni nekem technikát vas ütésének kész fegyver és páncél csinálásának. Több téli napforduló múlni el, én számolni 5 bizonyosan. Többi obsor foglalkozni velem nem sok idő, mert gazda ad nekik sok feladatot. Obsorok között volt nagyon erős, közöttük lenni bajnok, neve lenni Mesh, ő jönni ország Császár, tenger részének északi. Ő volt katona Császárnak, de háborúban elfogta kereskedő rabszolga, őt eladni Gazdának. Neki lenni nagy szája, miután lenni bajnok. Mondani nekem, hogy én lenni senki hozzá képest, én lenni csúnya, ő lenni szép, én semmit mondani hanem végezni dolgom. Lenni meleg idő, nap sütni sokat. Mesh mondani nekem, hogy hordani vizet én csak nekije, mert ő lenni bajnok. Neki mondtam, hogy te nem lenni Gazda vagy Gazda embere, te lenni obsor mint én. Erre Mesh lenni dühös és pusztán kezével nekem rohanni és ütni. Én próbálni fogni le kezét és ellökni magamtól. Ő lenni erős, de szerencsére én is lenni az. Többiek körénk gyűlni és hangosan mondani szavakat. Gazda kijönni dühösen házából és embereivel választtatni szét minket. Gazda mondott nekünk sok rosszat, engem kötözni fához kezeimet meg lábaimat, bottal adni nekem huszat. Fájni, nem tudni aludni hátamon. Gazda adni nekem lehetőséget, látta bírom jól ütéseket. Feladatok mellett adni feladatokat harci is. Tanítottak engem cselekedni, hogy harcolni mikor fegyver nincs kézben. Ez jó volt, mert tudtam erőmet kimutatni. Mikor voltam már jó, adtak kezemre vasakat, melyek illettek a kezeimre, mondták ettől jobbak lesznek az ütéseim. Mondták, hogy van olyan is, hogy hosszú keskeny bőr, melyre rá vannak kalapálva vasak, az is hasonlóan hatásos. Én tanulni használni fegyvert, sok félét, hosszú vékony vasat, melyet ők neveznek kardnak, később vasak lenni hosszabbak és szélesebbek így nehezebbek, ők nevezni nagy kard. Adták kezembe nyél fa végén vas gombóc egyszerűen és olyat is később, mely gombócból állni ki vas négy irányba, ők nevezni buzogány, bőr hosszú, azt lendíteni bábu karjára, kart rántani le vele, ők nevezni korbács, nyél hosszú végén három ág vas, ők nevezni szigony. Tanulni technikát harcnak, hogy mindkét kézben fogni egyszerre egy-egy fegyver és egyikkel támadni másikkal védeni magunkat. Tanultuk ennek másik fajtáját is, mellyel egyidejűleg támadni ellenfélre mindkét fegyverrel. Ezek lenni nehéz dolgok, mert több figyelem kellett, nehogy magamat megütni, de látni lenni én jobb harcban így. Együtt szigonnyal fogni nagy lukú textilt, ők mondani háló, azt dobni ellenfélre abba belegabalyodni. Adtak rám vastag bőr ruhát, kevésbé sértsen fegyver, ők nevezni bőr vért., később adni karomra egyikre meg lábaimra vas lemezeket, sok kisebbet egyszerre, nem tud akadályozni mozgást, ők nevezni vas vértet csak használni gladiátor, adni fejemre vas süveg, látni benne kevesebb, de nem fáj ha éri ütés fejemet, ők nevezni sisaknak. Gyakoroltattak velem harcot olyfélét, hogy Én lassabban tanulni mint többiek, mert kevesebb lenni időm, mert többi feladat nem csinálni helyettem más. Én bírni sok feladat, többi obsor nem piszkálni. Történt velem furcsa dolog kiképzés során. Egyik nap nem tudtam felkelni, érezni magamat rosszul. Nem lenni éhes, fázni miközben izzadni. Látni többiek is, nem jöttek közelebb hozzám, félni, hogy ők is lenni ilyenek. Ők bottal tolni nekem vizet ruhával, hogy tegyem fejemre hűteni és toltak nekem másik tálat, benne lenni levelek meg szirom virágnak, mondani ők ez lenni jó, igyam meg. Arcomon betegség miatt lenni barázdák melyek maradni meg. Mondani ők, két napig voltam ilyen. Utána lenni jobban, csak aludni, de sokat. kettő nap múlva sikerül felkelni ágyból és lenni éhes újra, hiányzott nagyon. Történni velem ilyen és többieknek nem lenni ilyen baja. Azóta nem lenni ilyen bajom. Én próbálni behozni lemaradás betegség miatt, emiatt dolgozni és harcot gyakorolni keményebben. Betegség után négy napfelkelte után Mesh próbált megszökni egyik éjszaka, lehet, hogy sikerült neki, mert nem láttuk azóta. Gazda emiatt lenni dühös, minket őriztetni szigorúbban. Eljönni ez év, Gazda mondani mindenkinek, hogy mi sokan elmenni távoli országba, mely lenni neve Abaszisz, annak is székesfővárosába, neve lenni Ifin. Ott lenni ünnepély hatalmas, király ottani hirdetni viadalt harcosoknak aréna. Sok érmét, többiek mondani pénzt, nyerni győztes. Gazda reménykedni, hogy neki lenni sok erős izmos harcosa, többinek nem sok lenni. Gazda szervezni mindent, mi rakni fegyvereket és vérteket ládákba, azokat cipelni szekérre. Minket behajtottak vas ketrecbe, mely lenni szekéren, így menni el kikötőig. Kikötőben mennünk kellett hajóra, lábunk és kezünk láncon. Hajónak lenni neve, oldalán van tábla, de olvasni tudok nem. Hajón levették rólunk lánc, mi lenni bent hajó gyomrában, érezni rosszul magunkat mert járni hajó össze-vissza. Miután kaptuk vacsora, utána néhány órával lenni nagy baj. Robaj hatalmasok, hajó nagyon dülöngélni össze-vissza. Kezdeni repedések oldalának hajónak. Hirtelen hatalmas lyuk keletkezni oldal hajónak, repülni sok fele fa. Én elbújni nem akarni fejemet találja fa. Gazda emberei jönni hajtani kifele obsorokat, nem számolni őket. Én fogni széles fa, azzal kiugrani víz. Én lebegni vízen, hullámokkal lenni messzebb hajótól. Felnézni látom, hatalmas kígyó, hajó széles, sok hajó hosszú. Sokat sodródni éjszakában, én lenni kimerült és aludni el. Én ébredni fel part tenger homokos, köpni ki számból homokot. Lenni nappal és sütni nap. Hallani fehér madarakat énekelni. Én nem érezni fájdalmat sehol végtagjaimban, sem hasamon. Köpni nem köpni vért. Fejem fájni kicsit. Látni körettem roncs hajónak, testeket, más élőket nem látni. Keresni használhatót tárgynak. Ez lenni életem történetének.
Mondta az tollforgatónak Seul Császár Birodalmának 20981. esztendőben, az írástudó mondassa, hogy 3698-as évben Pyarronnak.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.16, 19:55

Álentellektüellek által indított retrónak álcázott minimalista (itt: kevés munkával járó) játékstílus? :gonosz: :felvon:

Belső logika mentes, random ötlet vezérelt karakteralkotás. :P
A legnagyszerűbb dolog a szürrealista kifestő után. Nem tudsz tévedni a színekkel, akárhogy is alakul a helyzet. :)

Ezeket a ténymegállapításokat elkérném, ha szabad, teljesen megvilágosítottak :cool: és jár értük a :sor:

tomixx

tomixx

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.20, 11:34

Igazából 13 vagyok, júliusban végén leszek 14. :) Bemásolom azokat a részeket, amiket Narmiaren fogalmazott meg nekem: "Kiskölyökként az utcákat róttam, a többi gyerekkel játszottunk, verekedtünk - váltakozó sikerrel. A csapatok nem elsősorban az erőmért versengtek értem, hanem kivételes ügyességem és gyorsaságom miatt. Minderre persze apám mellett is szükségem volt: már egészen kisgyerekként beavatott a tolvajlás mesterfogásaiba. Eleinte persze nem sok sikerem volt, de a gyakorlás viszonylag hamar meghozta a gyümölcsét. Alig töltöttem be a kilencet, amikor már a környék egyik legjobbjának mondhattam magam - anyám legnagyobb bánatára."

"Apámat valamely fekély vitte el, amely a bőrén is kiütközött - az istenek óvjanak attól, hogy én is hasonlóképpen végezzem! Egyetlen megmaradt vagyona egy fűzfalevél mintával díszített rövid íj, amit halála után én örököltem. Akkor már, neki köszönhetően, igen ügyesen bántam vele, akárcsak a szakmámban nélkülözhetetlen dobótőrökkel, melyek nem egyszer mentették meg az életemet."

"Szerénység nélkül állíthatom, hogy az aranyat és az értékes ékszereket a legnagyobb tömegben is kiszúrom, csakúgy, mint az emberek között elvegyülő spicliket! Az ostobák! Csak a vakok nem látják, amint zord arccal a magamfajták után kutatnak. Ilyenkor persze a legjobb, ha tökéletes önuralommal az arcomon elvegyülök a bámészkodók között. Már rájöttem, hogy az emberek ösztönösen bíznak bennem szegényes külsőm ellenére is. Nem árulok el nagy titkot, ha elmondom: a kulcs az érzelmek feltétlen uralása és a mimika. Én persze szerencsés vagyok: soha nem voltam az a fajta, akit elönt az epe, vagy túl érzelgőssé válik."

Tehát azért kaptam elég segítséget, és a többi részt is, amiket egyedül írtam, igyekeztem stílusban a már meglévő anyaghoz igazítani -több kevesebb sikerrel-. Amúgy szeretek írogatni, most is épp egy novella-szerűséget alkotok, ha szeretnéd elküldöm U2U-ban egy részletét. :)

Módosította tomixx: 2011.02.20, 11:35

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.20, 07:45

Ha tényleg 14 éves vagy, akkor zseniális. S ha a mondataid a Te érdemeid, akkor szvsz keress valakit, aki az írói tehetségedet fejleszteni tudja (s blaszfém leszek ezen a fórumon: ne pazaroljad azt rpg-re, mert ezekben a mondatokban, mondatépítésekben annál több van).

Erion Kereskedőnegyedében láttam meg a napvilágot. Az ilyen környéken hamar felnő a gyermek, nem volt ez másképp velem sem. Jó apám kalandozó volt, anyám cseléd egy, a negyed északi részén lakó úrnál. Nem voltunk gazdagok, apám összes vagyonát elszórakozta, még mielőtt megismerkedett volna édesanyámmal. Egy apró kőházban éltünk, a piactól pár percre. Nagy szeretettel gondolok vissza a borongós éjjelekre, amelyeken a tűzhely mellett hallgattam apám lenyűgöző történeteit. Kiskölyökként az utcákat róttam, a többi gyerekkel játszottunk, verekedtünk - váltakozó sikerrel. A csapatok nem elsősorban az erőmért versengtek értem, hanem kivételes ügyességem és gyorsaságom miatt. Minderre persze apám mellett is szükségem volt: már egészen kisgyerekként beavatott a tolvajlás mesterfogásaiba. Eleinte persze nem sok sikerem volt, de a gyakorlás viszonylag hamar meghozta a gyümölcsét. Alig töltöttem be a kilencet, amikor már a környék egyik legjobbjának mondhattam magam - anyám legnagyobb bánatára. Az évek tovaszálltak, én pedig egyre csak ügyesedtem, és finomítottam a képességeimet. Nem egyszer már apámat is elkísértem egy-egy besurranásra, és el kell ismernem, értette a dolgát. 13 éves lehettem, amikor sorsforduló következett az életemben. Apámat valamely fekély vitte el, amely a bőrén is kiütközött - az istenek óvjanak attól, hogy én is hasonlóképpen végezzem! Egyetlen megmaradt vagyona egy fűzfalevél mintával díszített rövid íj, amit halála után én örököltem. Akkor már, neki köszönhetően, igen ügyesen bántam vele, akárcsak a szakmámban nélkülözhetetlen dobótőrökkel, melyek nem egyszer mentették meg az életemet. Kénytelen voltam tolvajjá válni, most már közel napi rendszerességgel törtem be, loptam, raboltam. Állandóan a helyi tolvajcéheket, s tagjaikat kerülgettem, hisz’ semmi kedvem nem volt még velük is összetűzésbe keveredni. Szerénység nélkül állíthatom, hogy az aranyat és az értékes ékszereket a legnagyobb tömegben is kiszúrom, csakúgy, mint az emberek között elvegyülő spicliket! Az ostobák! Csak a vakok nem látják, amint zord arccal a magamfajták után kutatnak. Ilyenkor persze a legjobb, ha tökéletes önuralommal az arcomon elvegyülök a bámészkodók között. Már rájöttem, hogy az emberek ösztönösen bíznak bennem szegényes külsőm ellenére is. Nem árulok el nagy titkot, ha elmondom: a kulcs az érzelmek feltétlen uralása és a mimika. Én persze szerencsés vagyok: soha nem voltam az a fajta, akit elönt az epe, vagy túl érzelgőssé válik. Így kellett élnem, majd’ fél éven át, amikor megint váratlan fordulat következett be életemben: egy gazdag nemes házába akartam betörni. A tulaj nem volt otthon, és a kutyákra is hatott az altatóméreg, amit nemrégiben emeltem el egy dzsad kereskedő asztaláról. A konyhahelyiségre néző ablakon másztam be, ahonnan egy lépcsőn az emeletre indultam, a hálószoba irányába. Apró rántást éreztem a bokámon, és kis híján, hogy belém álljon a falból kiröppenő nyílvessző. Furcsállottam a dolgot, ám a helyzet csak akkor vált egyértelművé, amikor beléptem a hálószobába: mászóvasak a fal mellett, mérgek az éjjeliszekrényen, kötél az öltözőszekrényen. A falon lévő fekete madáralak bizonyossá tett, hogy a Varjak tolvajklán egyik tagjához törtem be. Eltartott egy ideig, amíg felfogtam, milyen következményekkel járhat, ha kitudódik, hogy itt jártam. A nyomokat túl sok idő lett volna eltüntetni, ezért más ötletem támadt: minden mozdítható dolgot elemeltem, ami a kezem ügyébe került, többek között egy súlyos pénzekkel teli erszényt, ami az éjjeliszekrény egyik rejtekajtajában bújt meg, majd sietősen távoztam. Pirkadatkor rontottam be apró házunkba, ahol anyám már az ebédet főzte. Amilyen röviden csak tudtam, elmagyaráztam neki a helyzetet, majd odaadtam neki a pénzzel teli erszényt. Csak egy aranyat vettem ki belőle, remélve, hogy ennyivel kihúzom addig, amíg újabb bevételre teszek szert. Elmondtam anyámnak, hogy lehet, máris tudják, én követtem el a betörést, ezért a lehető leggyorsabban távoznom kell. Eszes asszony, tudta, hogy ez azt jelenti, ő sem maradhat. A pénzből azóta elköltözött a dokkokhoz, és remélem, nyugta van. Egy utolsó ölelés keretében vettem tőle búcsút, összeválogattam a felszerelésemet, amit magammal vihetek –többek között az újonnan szerzett holmikat is-, majd a lehető legnagyobb titokban elindultam, hogy életemben először elhagyjam Erion Kereskedőnegyedét…

Ezt sikerült összehoznom Narmiraen segítségével, még egyszer köszönöm neki ez úton is!
Biztosan találtok vmit, ami nem éppen a helyére való, úgyhogy várom a kritikákat. :)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.02.16, 15:16

Nekem tetszik - ritka az ilyesmi. Bár a karakter IRL nem lenne túl szimpatikus, de jó kis koncepció, remélem jó mesélőhöz kerülsz vele, aki tovább tudja vinni ezt a vonalat.

tomixx

tomixx

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.15, 19:28

Erion Kereskedőnegyedében láttam meg a napvilágot. Az ilyen környéken hamar felnő a gyermek, nem volt ez másképp velem sem. Jó apám kalandozó volt, anyám cseléd egy, a negyed északi részén lakó úrnál. Nem voltunk gazdagok, apám összes vagyonát elszórakozta, még mielőtt megismerkedett volna édesanyámmal. Egy apró kőházban éltünk, a piactól pár percre. Nagy szeretettel gondolok vissza a borongós éjjelekre, amelyeken a tűzhely mellett hallgattam apám lenyűgöző történeteit. Kiskölyökként az utcákat róttam, a többi gyerekkel játszottunk, verekedtünk - váltakozó sikerrel. A csapatok nem elsősorban az erőmért versengtek értem, hanem kivételes ügyességem és gyorsaságom miatt. Minderre persze apám mellett is szükségem volt: már egészen kisgyerekként beavatott a tolvajlás mesterfogásaiba. Eleinte persze nem sok sikerem volt, de a gyakorlás viszonylag hamar meghozta a gyümölcsét. Alig töltöttem be a kilencet, amikor már a környék egyik legjobbjának mondhattam magam - anyám legnagyobb bánatára. Az évek tovaszálltak, én pedig egyre csak ügyesedtem, és finomítottam a képességeimet. Nem egyszer már apámat is elkísértem egy-egy besurranásra, és el kell ismernem, értette a dolgát. 13 éves lehettem, amikor sorsforduló következett az életemben. Apámat valamely fekély vitte el, amely a bőrén is kiütközött - az istenek óvjanak attól, hogy én is hasonlóképpen végezzem! Egyetlen megmaradt vagyona egy fűzfalevél mintával díszített rövid íj, amit halála után én örököltem. Akkor már, neki köszönhetően, igen ügyesen bántam vele, akárcsak a szakmámban nélkülözhetetlen dobótőrökkel, melyek nem egyszer mentették meg az életemet. Kénytelen voltam tolvajjá válni, most már közel napi rendszerességgel törtem be, loptam, raboltam. Állandóan a helyi tolvajcéheket, s tagjaikat kerülgettem, hisz’ semmi kedvem nem volt még velük is összetűzésbe keveredni. Szerénység nélkül állíthatom, hogy az aranyat és az értékes ékszereket a legnagyobb tömegben is kiszúrom, csakúgy, mint az emberek között elvegyülő spicliket! Az ostobák! Csak a vakok nem látják, amint zord arccal a magamfajták után kutatnak. Ilyenkor persze a legjobb, ha tökéletes önuralommal az arcomon elvegyülök a bámészkodók között. Már rájöttem, hogy az emberek ösztönösen bíznak bennem szegényes külsőm ellenére is. Nem árulok el nagy titkot, ha elmondom: a kulcs az érzelmek feltétlen uralása és a mimika. Én persze szerencsés vagyok: soha nem voltam az a fajta, akit elönt az epe, vagy túl érzelgőssé válik. Így kellett élnem, majd’ fél éven át, amikor megint váratlan fordulat következett be életemben: egy gazdag nemes házába akartam betörni. A tulaj nem volt otthon, és a kutyákra is hatott az altatóméreg, amit nemrégiben emeltem el egy dzsad kereskedő asztaláról. A konyhahelyiségre néző ablakon másztam be, ahonnan egy lépcsőn az emeletre indultam, a hálószoba irányába. Apró rántást éreztem a bokámon, és kis híján, hogy belém álljon a falból kiröppenő nyílvessző. Furcsállottam a dolgot, ám a helyzet csak akkor vált egyértelművé, amikor beléptem a hálószobába: mászóvasak a fal mellett, mérgek az éjjeliszekrényen, kötél az öltözőszekrényen. A falon lévő fekete madáralak bizonyossá tett, hogy a Varjak tolvajklán egyik tagjához törtem be. Eltartott egy ideig, amíg felfogtam, milyen következményekkel járhat, ha kitudódik, hogy itt jártam. A nyomokat túl sok idő lett volna eltüntetni, ezért más ötletem támadt: minden mozdítható dolgot elemeltem, ami a kezem ügyébe került, többek között egy súlyos pénzekkel teli erszényt, ami az éjjeliszekrény egyik rejtekajtajában bújt meg, majd sietősen távoztam. Pirkadatkor rontottam be apró házunkba, ahol anyám már az ebédet főzte. Amilyen röviden csak tudtam, elmagyaráztam neki a helyzetet, majd odaadtam neki a pénzzel teli erszényt. Csak egy aranyat vettem ki belőle, remélve, hogy ennyivel kihúzom addig, amíg újabb bevételre teszek szert. Elmondtam anyámnak, hogy lehet, máris tudják, én követtem el a betörést, ezért a lehető leggyorsabban távoznom kell. Eszes asszony, tudta, hogy ez azt jelenti, ő sem maradhat. A pénzből azóta elköltözött a dokkokhoz, és remélem, nyugta van. Egy utolsó ölelés keretében vettem tőle búcsút, összeválogattam a felszerelésemet, amit magammal vihetek –többek között az újonnan szerzett holmikat is-, majd a lehető legnagyobb titokban elindultam, hogy életemben először elhagyjam Erion Kereskedőnegyedét…

Ezt sikerült összehoznom Narmiraen segítségével, még egyszer köszönöm neki ez úton is!
Biztosan találtok vmit, ami nem éppen a helyére való, úgyhogy várom a kritikákat. :)

tomixx

tomixx

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.15, 07:39

Én is ilyen korban vagyok, és ez lenne az eddig hozzám legközelebb álló karakterem, éppen a kor miatt. Az elf-vérű felmenők a karakter külseje miatt vannak, aki haj, szem és bőr tekintetében inkább olyanok mint egy félelf, de nem hegyesek a fülei és a módosítokat sem kapja meg. Persze lehet, h tényleg csak túlbonyolítom. :) A karaktert egy állandó bizonyítási vággyal küzdő gyereknek képzeltem el, aki meg akarja mutatni, hogy neki is helye van a kalandozók között. Minden alkalommal, amikor valami olyat tud tenni egy-egy kaland során, amiről tudja, hogy csak ő érti (például zárnyitás), mindig elégedettség tölti el. És az apa akár fekélyt, himlőt, vagy valami hasonlót is kaphat. A család pedig a faji különbség miatt nem kapta el.

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 21:52

tomixx:

Nekem egy kérdésem lenne: miért ez a sok elf felmenő? Így egyelőre ilyen "miért ne?" érzésem van, különösen a nagyon vázlatos ötleteket olvasva. Szerintem nem veszítene a karakter semmit, ha eltűnnének az elf felmenők a család mindkét ágáról (de legalábbis az egyikről).
További kérdés: Hogy hogy 14 éves karaktert szerettél volna indítani? Nem probléma, csak kíváncsi vagyok, hogy mi van mögötte. Milyennek képzeled a karaktered? Milyen kalandozó áll lelki szemeid előtt? Szerintem, ha ezt végig gondolod és meg tudod válaszolni, a saját és a mi dolgunkat is megkönnyíted. :)
Egyébként nem vagyok nagy M*-bubus, szóval világ és rendszer specifikus kérdésekben nem tudok segíteni. Nálam a fenti kérdőjeleim tisztázása után már jöhetne a karakter (na jó, az apuka kurta-furcsa halála azért szemet szúr).

tomixx

tomixx

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 21:25

Sziasztok! Egy Magus karakter előtörténetében kérnék segítséget. Egy 14 éves ember tolvajról lenne szó, akinek a jellemzőit pontokba szedtem össze:
-14 éves
-ember gyerek
-apja félelf (az ő anyja elf volt, míg apja félelf), és korábban kalandozó volt
-anyja ember (az ő anyja félelf volt, az apja ember)
-tolvaj kasztú
-apja tanította
-Erion kereskedőnegyedében éltek
-a család szegény, az anya cselédként dolgozik, az apát pedig származása miatt nem akarják alkalmazni (ez mondjuk Erionban kicsit sántít)
- ~ azzal a pénzzel, amit az apja valószínűleg kalandozásai során szerzett, sajnos nem tudtam mit kezdeni
-a gyerek értékei (szerintem erre is lehet 1-2 dolgot építeni az előtörténet során):
erő:12
gyorsaság:18
ügyesség:16
állóképesség:14
egészség:11
szépség:13
intelligencia:13
akaraterő:14
asztrál:17
érzékelés:17 (nem játszunk Új tekercsek szerint, de ezt az egy dolgot átemeltük belőle, mert rengeteget könnyít)
-elsősorban a rövid íjával harcol, mellette még a dobótőrt tudja kezelni. A rövidíját apjától örökölte, nagyon szép, állat- és növénymintákkal díszített darab. Családi kincs.
-az apja meghal egy későn észrevett, akkor már gyógyíthatatlan bőrbetegségben, amikor a karakter 13 éves. (az apa 126 éves volt, az anya 34)
-testvérei nincsenek
-Élet, Káosz jellemű
-pyarroni vallású, védőistennője Noir. Ez inkább csak papíron, ugyanis nem nagyon ad a vallási dolgokra.
Megjegyzés: eleinte félelf lett volna, de az csak 16 évesen kezdhet kalandozni, én pedig mindenképpen 14 éveset akartam, innen a sok elf-vérű felmenő. A korból származó mínuszokat már levettem a tulajdonságaiból.

Lehet, hogy már ebben is talátok kivetnivalókat, mindenesetre én várok minden segítséget akár U2U-ban, akár itt. :) (a karakter ET szerint készülne)

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 10:53

Az igazság az, hogy ami nekem megfelel és számomra öröm, az nem feltétlen jó másoknak is. De azt belátni sok időbe és némi önvizsgálatbe kerül. És az ilyesmire kevesen áldoznak. ;)
Ugyanakkor néha összejön és olyan történet kerekedik belőle, hogy az mindenkinek élmény lehet. DE ahoz nem elég a jó történet, az le is kell tudni jól írni. Ott már gondok vannak általában...

A végkövetkeztettés pedig az, hogy mindenki úgy szórakozik, ahogy tud. ;)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 10:35

Az eddigi legemlékezetesebb kampányunkban (egy-másfél évig játszott nWoD halandókkal) a két, később három játékos karakter előtörténete is kb. két-két sorban leírható volt. Ennek ellenére nem éreztem úgy, hogy ez bármit is rontana a játék hangulatán, sőt, a karakterek az aktív játék során sokkal inkább kiforrottak jellemükben.

Néhány éve még volt bennem egyfajta kényszer, hogy részletekbe menően kidolgozzam egy karakter előéletét és jellemét, azonban az egyre ritkuló játékalkalmak és a részletekre fordított idő és energia meg nem térülése rávilágított arra, hogy a kevesebb néha több - a számomra legemlékezetesebb játékokat mind ebben a szellemben játszottuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 09:20

Kicsit visszautalva a kötekedésre: nemtom, de ha _álentellektüel_ akarnék lenni, valszeg sokkal jobban esne a zsebhoki-maraton a klasszikus kor telefonkönyv-vastagságú rendszereire és világaira, mégis több bennük a nyersanyag, nem?

Amúgy legutóbbi jelentősebb karakterem, Licar, a birodalmi varázsló előtörténete Fomalhauton elfért kb. 2 sorban (megunta a dekadenciát otthon és elment jót tenni a nagyvilágba pár penészes és baljós könyvvel a hóna alatt). Ennyivel elég jól el is voltam 3 évig, furcsamód nem hiányzottak a kisregények, "művészi igényű" játékhoz meg már évek óta nemigen generáltam semmit. Ja de, bocs, ott volt Volja, a kisstílű moszkvai pénzbehajtó a Kultban, de az ő jellemrajza is kimerült nagyjából annyiban, hogy bűnözőnek nem elég kegyetlen, rendes munkához lusta, öregszik és nyaggatják a szülők, hogy mikor alapít már családot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]