Ugrás tartalomhoz

Fotó

Előtörténetek

• Válasz írásához lépj be
1155 hozzászólás érkezett eddig

Soleree

Soleree

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 00:38

Az eddigi legjobb karakterem előtörténete. Kicsit sok időt szánok rá :D... de hát, a jó karakter a jó előtörténettel kezdődik, nem de bár?
Itt vannak a fejezetek PDF-ben, olvassátok nyugodtan :) (igaz az emlékezetes karakterek topicba is beírtam, de azért ide illik nem?)
1. Fejezet: A kezdetek
2. Fejezet: A Tan útja
3. Fejezet: Csatadal

Hogy őszinte legyek,lehet hogy sok időt szánsz rá, de nagyon jó történet:) Nekem eszembe nem jutott volna hogy ennyire kidolgozzak egy karaktert,de minden elismerésem:)

Kobura

Kobura

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.05, 09:12

Igazad van Cruzifix. A kerakter prológ még bver. És bizton állítom, hogy ha kész lesz... még akkor is lehet rajta szépíteni... (mert mindenen lehet)

(engem már az is boldogít, hogy elolvastátok, és adtatok tanácsot, kösz)

Kedves Kobura!

Szerintem gondold ezt át újra!
Nem akarok részletekbe menni, bár gondolom ez talán elvárás lenne... elég legyen annyi, hogy a mű még nem érett meg rá, hogy közkincs váljon belőle. ;)

Módosította Kobura: 2011.02.05, 09:13

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 14:47

Kedves Kobura!

Szerintem gondold ezt át újra!
Nem akarok részletekbe menni, bár gondolom ez talán elvárás lenne... elég legyen annyi, hogy a mű még nem érett meg rá, hogy közkincs váljon belőle. ;)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.31, 09:53

A mennyiség nem minőség.
A szegény nem feltétlen szegényes.
A helyesírás ellenőrző pedig egy ingyenes fícsör. ;)

Kobura

Kobura

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 08:25

Az eddigi legjobb karakterem előtörténete. Kicsit sok időt szánok rá :D... de hát, a jó karakter a jó előtörténettel kezdődik, nem de bár?
Itt vannak a fejezetek PDF-ben, olvassátok nyugodtan :) (igaz az emlékezetes karakterek topicba is beírtam, de azért ide illik nem?)
1. Fejezet: A kezdetek
2. Fejezet: A Tan útja
3. Fejezet: Csatadal

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.07, 21:58

Ah, zajlik az élet. Haladjunk kérem, nincs itt semmi látnivaló, maradjunk inkább a topic-nál. Minden másra meg ott a Masterc... a flame fórum.

Módosította Thirlen: 2011.01.07, 21:58

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.07, 17:52

Ez a harmadik fél belepofázik dolog elég furcsa hozzászólás volt. Kissé visszaolvasva a topicban folyamatosan "ezt" látom a méltatnalkodó kollégától. :) Hogy is van ez?

Semmi extra, csak Jaqs bedobta a csalit, Orastes ráharapott, utána gondolom ismét megpróbált etetni, hátha lesz még kapás.

Nem kell vele foglalkozni, az ignore funkció elvileg működik, illetve ott van a moderátorhívás gombja is...

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.07, 11:50

Ez a harmadik fél belepofázik dolog elég furcsa hozzászólás volt. Kissé visszaolvasva a topicban folyamatosan "ezt" látom a méltatnalkodó kollégától. :) Hogy is van ez?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.06, 12:06

Ez a sarkos "kinyilatkoztatás" csak pár ún. oldschool rendszer tanulmányozása és egy saját megírása után pár évvel, valamint az itteni, ezzel kapcsolatos topik(ok) és a beajánlott blogok olvasása alapján született.

köszönöm, ez egy normális válasz

(Remélem megfelel a válaszom, bár nem értem miért kellene neked egyáltalán válaszolnom. Pláne, hogy a kérdésed sem nem konkrét (vagy-vagy), sem nem kérdés volt, inkább a szokásos RPG.HU-s kötekedés, ráadásul abból a fajtából, amikor egy harmadik fél pofázik bele valamibe. Szerintem ezen a ponton még nyugalomban le is zárhatnánk ezt a kérdést.)

egy foghegyről odavetett, lefitymálának tűnő beszólásod volt, egy amolyan rpg.hu-s kötekedés, ezzel indultál. :fejsimi:

harmadik félként: egyrészt, ez még mindig egy nyilvános fórum, tehát beleszólhatok, ha már regeltem, és azt hiszem, mivel végigkövettem ezt-azt a fórumon egy ideje, nem hiszem, hogy kevesebb jogom lenne beleszólni egy-egy témába, mint neked, vagy egy frissen regisztráltnak.

más kérdés, hogy a témafelvetéseid vagy beszólásaid eseteként eléggé irritálóak ahhoz, hogy ne hagyja szó nélkül az ember.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.06, 11:59

Orastes:

Ez a sarkos "kinyilatkoztatás" csak pár ún. oldschool rendszer tanulmányozása és egy saját megírása után pár évvel, valamint az itteni, ezzel kapcsolatos topik(ok) és a beajánlott blogok olvasása alapján született.

(Remélem megfelel a válaszom, bár nem értem miért kellene neked egyáltalán válaszolnom. Pláne, hogy a kérdésed sem nem konkrét (vagy-vagy), sem nem kérdés volt, inkább a szokásos RPG.HU-s kötekedés, ráadásul abból a fajtából, amikor egy harmadik fél pofázik bele valamibe. Szerintem ezen a ponton még nyugalomban le is zárhatnánk ezt a kérdést.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.06, 11:18

Álentellektüellek által indított retrónak álcázott minimalista (itt: kevés munkával járó) játékstílus? :gonosz: :felvon:

ez a sommás kinyilatkoztatás sok-sok ilyen játék kipróbálása után született, vagy csak süketelés bele a vakvilágba, 0 tapasztalat alapján? :pipe:

Mint a legtöbb esetben, a válasz: valahol a kettő között.
(A végletek igen ritkák. ;) )

ezzel most jól nem mondtál semmit sem, próbálj meg a konkrét kérdésemre konkrétumokkal válaszolni. Nem megy? :nos:

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.06, 09:35

Álentellektüellek által indított retrónak álcázott minimalista (itt: kevés munkával járó) játékstílus? :gonosz: :felvon:

ez a sommás kinyilatkoztatás sok-sok ilyen játék kipróbálása után született, vagy csak süketelés bele a vakvilágba, 0 tapasztalat alapján? :pipe:

Mint a legtöbb esetben, a válasz: valahol a kettő között.
(A végletek igen ritkák. ;) )

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.05, 22:05

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.05, 14:33

Belső logika mentes, random ötlet vezérelt karakteralkotás. :P
A legnagyszerűbb dolog a szürrealista kifestő után. Nem tudsz tévedni a színekkel, akárhogy is alakul a helyzet. :)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.05, 09:48

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 21:43

Közlöm a legutóbbi Kard és Mágia karakterem előtörténetét:

HÜSKER DÜ - 4. szintű, Törvényes Semleges harcos (íjász)

Szilaj alkatú, ámbár nyílt tekintetű alak, rendkívül dús hajjal, tartózkodó viselkedéssel.
Híres vadásznak és vezetőnek szánták, őt azonban jobban érdekelte a hegymászás és a mesék világa, így énekmondó és hegyi pásztor lett.
A folytonos törzsi torzsalkodások miatt otthagyta a vadont, ám a civilizációban csak még nagyobb széthúzást tapasztalt.
Hiszi, hogy egyesíteni kell a törzseket, vélhetően emiatt érdekli igazán a Barbárkirály legendája.

E négy mondatnyi vázlat a játékalkalom során jellemé kerekedett és a szívemhez nőtt.
Pluszpoén, hogy negatív Ügyesség-bónussza miatt egy képzett, de tehetségtelen íjászról van szó :)

M* és SRun: Igen, van némi hasonlóság az árnyvadászok és a kalandozók között, de pld. a Karneválban
is van egy röpke bekezdés arról, hogy Gorduinék a palota alaprajzát tanulmányozzák és akciótervet
készítenek.
Végül is, nem véletlenül kapta a M* a "kommandós és menedzserfentezi" címet. :D
(Szerintem inkább párhuzamos evolúció, mint koppintás és különösebb bajom nincs is vele - azzal inkább,
hogy az írók nem feltétlenül veszik ezt figyelembe, tisztelet a kivételnek ).

Szerintem sem koppintás, de nem is egymástól független "fejlődés" eredménye, hanem ez volt a kilencvenes évek elejének zsánere, amelyen rengeteg szerepjáték osztozott. A millenium környékén tetőző dark und angst hullám is ugyanilyen geist-jelenség volt.

Vajon mivel jellemezhetjük korunkat?

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 17:16

Mint mondtam, nem rossz előtörténet,de a menekült család, prosti anyu, ismeretlen apa, a karakternek alig van már élő hozzátartozója, tápos(jelen esetben menő) magányos mester és a többi a szokásos előtörténet klisék közé tartozik. Szvsz.

ja, így ok, tény h sok játékos indít ilyesmi karaktert...

Érdekesen néz ki a kép ezzel a rúzsozottnak ható szájjal...

:normaalis:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 12:12

Hali!

Ramiera: nem gorviki kezében tőr (a fejvadászkard meg rövidkard) - bár gondolom itt a fegyverforgató
szabad gorvikiakról van szó, tehát a nemesség és a corgák (amelyek jogállása azért erősen emlékeztet
pld. a Mo-i hajdúvárosokéra, szerintem) tagjaira vonatkozik, a meghódított, helóta jellegű őslakosokra
aligha.

M* és SRun: Igen, van némi hasonlóság az árnyvadászok és a kalandozók között, de pld. a Karneválban
is van egy röpke bekezdés arról, hogy Gorduinék a palota alaprajzát tanulmányozzák és akciótervet
készítenek.
Végül is, nem véletlenül kapta a M* a "kommandós és menedzserfentezi" címet. :D
(Szerintem inkább párhuzamos evolúció, mint koppintás és különösebb bajom nincs is vele - azzal inkább,
hogy az írók nem feltétlenül veszik ezt figyelembe, tisztelet a kivételnek ).

Adios
KLM

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.04, 12:01

Multikulti metroszexuális halmozottan hátrányos helyzetű mágiahasználó. :felvon:
(Kicsit kezd elshadowrunosodni a M*,nem?)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 11:50

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]