Ugrás tartalomhoz

Fotó

Előtörténetek

• Válasz írásához lépj be
1155 hozzászólás érkezett eddig

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.04, 09:53

Alister:

Tényleg, rémlik hogy nem csak fejvadászok használják. (Ha jól emlékszem le is tápolták, hogy más kasztú kezében sima tőr, nem?)

Alione:

Bocs, azt hittem ez valami gorviki város. (Úgy 93' és 00'között foglalkoztam behatóbban M.A.G.U.S.-al, akkor még nem volt ekkora regénydömping hozzá.) De továbbra sem hiszem, hogy egyedilenne az, hogy minden boszorkánymester-tanoncnak toroni mentora van ebben a topikban. Az ilanori bárdok testvérisége meg nem hiszem, hogy erről híres (már ha egyáltalán közismert)- én inkább az erigowi bárdokat hoztam volna fel, mint szépfiúkat.

Mint mondtam, nem rossz előtörténet,de a menekült család, prosti anyu, ismeretlen apa, a karakternek alig van már élő hozzátartozója, tápos(jelen esetben menő) magányos mester és a többi a szokásos előtörténet klisék közé tartozik. Szvsz.

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 18:04

Egy dél-ynevi kapásból észak-yneviekhez hasonlítja magát? Rendben, hogy akinek mesél, az az is, de még neki sem feltétlen evidens, hogy például mennyire sármos egy ilanori bárd. Pláne, hogy a mesélő a megakontinens másik feléről származik.

alcara az északi városállamokhoz tartozik.
van gorviki diaszpóra, de főként abaszisziaké a hatalom, mint ez kiderül a "vas ideje" c. regényből is...
a toroni bm meg yankar miatt sztem szintén okés, a bárd hazájára vonatkozóan meg bármit írhattam volna, de az ilanori bárdtestvériség mérete, rangja, ismertsége miatt írtam ilanorit...
:sor:

Módosította Alione: 2011.01.03, 18:06

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 15:31

Üdv!

Ha gorviki a karakter, akkor minimum ramiera az alap?

Ez speciel rendben van: Gorvikban a ramiera (a fegyverforgatásra jogosult nemesség körében) a népviselet része.

Maradok tisztelettel: Alister

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.03, 13:37

Nem rossz előtörténet. Sajnos elég sablonos, de engem jobban zavart pár dolog.

Ez az ynevi multikultizás tényleg ekkora divat lett? Minden boszorkánymester mesterének minimum toroninak kell lennie? S minden toroni boszorkánymester altruista tanító is egyben?
Ha gorviki a karakter, akkor minimum ramiera az alap?
Egy dél-ynevi kapásból észak-yneviekhez hasonlítja magát? Rendben, hogy akinek mesél, az az is, de még neki sem feltétlen evidens, hogy például mennyire sármos egy ilanori bárd. Pláne, hogy a mesélő a megakontinens másik feléről származik.

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 19:06

:D:D:D
valamiért nem engedte szerkeszteni...
:D

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 18:11

seul, ezzel az előtöri-vázzal semmi baj, kidolgozod részletesre és kész is a 2 oldal.
én úgy írnám a helyedben h ki is nyírja azt aki rászáll és ezért neki kell kiállnia a következő viadalra, amit lehet h elveszít, de jó benyomást tesz egy a viadalt figyelő gladista "játékosmegfigyelőre" egy humánusabb államból és leigazolja a saját istállójába...
szerintem.

vagy még poénabb ha kiáll és vesztenie kéne, de nyer és ezzel vívja ki gazdái haragját...
kikötve ütik a srácot, odamegy a "jóakaró" megkérdi h miért bántják, hisz nyert és megveszi v. ilyesmi.

Na, olyat se lattam meg, hogy valaki sajat magat idezze es valaszoljon is ra... :ok:

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 14:57

Köszönöm a segítséget.Még elég képlékeny a történet, így még rengeteg minden bele kerülhet.

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 12:12

köszi, sztem is jó lett, bár meg is dolgoztam vele rendesen...
a betűtípus:ja, nyomtatásba már sima aeriallal került a jobb olvashatóság miatt... :)
a vége azért ilyen mert ottvolt az a karakter is akinek ezt mesélem, meg az előtörténet része az csak az alcarából való lelépésig tart...
köszi! :sor: :sor: :sor:
ja, és bújjjék!

Módosította Alione: 2010.12.30, 12:13

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 11:09

Vélemény röviden: jó. Meglepően jó.
Bővebben: Amikor a hosszát megláttam kicsit megrémültem de élvezetes írás. Ami negatívom: formázás - olvashatatlan betűtípus, ill a dőlt betű, legalábbis így monitoron. Az utolsó bekezdés - hogy kerültél a szigetre kicsit darálva lett elmondva.
Csak így tovább :ok:

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 10:43

seul, ezzel az előtöri-vázzal semmi baj, kidolgozod részletesre és kész is a 2 oldal.
én úgy írnám a helyedben h ki is nyírja azt aki rászáll és ezért neki kell kiállnia a következő viadalra, amit lehet h elveszít, de jó benyomást tesz egy a viadalt figyelő gladista "játékosmegfigyelőre" egy humánusabb államból és leigazolja a saját istállójába...
szerintem.

vagy még poénabb ha kiáll és vesztenie kéne, de nyer és ezzel vívja ki gazdái haragját...
kikötve ütik a srácot, odamegy a "jóakaró" megkérdi h miért bántják, hisz nyert és megveszi v. ilyesmi.

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 10:37

és itt ragadnám meg az alkalmat h megosszam veletek a karakterem előtörténetét, olvassátok ha érdekel és szeretném a véleményeteket meghallgatni.

innét lehet letőtteni:

http://rapidshare.com/files/439932344/Annakel__tte.doc

aki esetleg nem rapidozik:
a FREE gombra kell nyomni, ott vár pár mpet és már ott is a download gomb...
:)

Módosította Alione: 2010.12.30, 10:39

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 10:33

szerintem.

Seul

Seul

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.27, 23:02

Lambach és mindenki más, nem akarok előhozakodni az előző karaktered koncepcióddal, az udvari ork boszorkánymester-tervvel. Csak saját magamból indulok ki. Néhány éve játszok, két kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi kaszttal-karakterrel próbáltam játszani. Igen, messze nincs annyi játékélmény a hátam mögött mint sokunknak itt a fórumon, de megtapasztaltam, hogy egy jól eltalált, a party játékvilágába beleillő előtörténettel mind a KM, mind a többi játékos is pozitívan áll hozzád. És egy "nem-túlkomplikált" kasztnál is előállhatnak olyan kérdések, melyek miatt éjszakákat virraszt át az ember a "szakirodalom" és a többiek tapasztalatának tanulmányozásával. :ora: Én most egy olyan helyzetben vagyok, hogy egy Udvari Ork karaktert akarok kidolgozni, mint te, aki a Városállamok valamelyikében (nem Rowonban) rabszolgaként született és még gyerekkorában szintén rabszolga státusszal egy viador istálló vette meg. Ott neki kellett végeznie az "alja" dolgokat, takarítás, vízhordás, gyakorló aréna felszórása homokkal, gyakorló fegyverek előkészítése és a nap végén elrakása a helyükre stb. És azon gondolkozom, hogy miként meséljem bele az előtörténetbe, hogy kiképzik gladiátornak, csak azért mert bivalyerős (serdülőkorában is 19-es az ereje) még nem jelenti azt, hogy automatice gladiátornak képzik ki, úgy gondolom, hogy egy gladiátor kiképzési költsége messze nem akkora összeg, mint egy boszorkánymesteré, de az is van olyan magas azaz összeg, hogy a pénz tulajdonosa nem hagyja, hogy elússzon. Egy középnemesnek is 40-80 arany az éves jövedelme a törvénykönyv szerint. Azon gondolkodom, hogy esetleg az egyik gladiátor, aki HMCS-nek számít a többiek között, rászáll a karakteremre és bizonyos idő után egymásnak esnek, puszta kézzel. Szétválasztják őket, az ork kap húsz botütést :nono: (például) rendreutasításképpen, de ezen alkalomnál megfigyelték, mennyire ellenálló tudott lenni a képzett gladiátorral szemben. :lecsap: Bocsássatok meg a sablon szövegért, de nem tudom most másképp kifejezni magam. Ez a karakter még nagyon képlékeny állapotban van. Még egyszer senkit nem akarok bántani-leszólni, csak a saját példámon keresztül akartam megmutatni, hogy ha egy átgondolt-jóféle előtörténetet akarunk megalkotni, akkor azt 5 perc alatt nem tudjuk lezavarni és sajnos vannak megkerülhetetlen "tények" melyeket mindenkinek kénytelen elfogadni pl.: Toronban emberáldozatokat mutatnak be. :kavar:

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.11.04, 13:59

Lambach: Akkor most nem tudom hogy előálljak e avval a Wieremnek az előtörténetével akinek a wiersége úgy lett kimagyarázva hogy a felmenője egy vámpír volt aki gyalázatot tett az anyján...

Kösz, de ne. Szerintem itt mindenki látta már a Pengét. Örülj neki, hogy a nagyon darkosnak és menőnek szánt ork high-bm-bannara-mester 1.0 és 1.1 nem vágta ki jobban a biztosítékot... :ugri:

Wier:

Szerintem meg a VP részéről egy divathullám meglovaglására tett kísérlet.

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 13:17

A történet szerint a vámpírmester egy ördögi rituálé segítségével egy rövid időre képeesé lett termékennyé lenni...

Ha jobban belegondolok valóban a wierség egy állapot nem egy faj.
Az viszont már tuti hogy a wierből szinte 100 hogy vámpír lesz a halála után(MTK a forrásom)
főleg ha még valami sötét mágiát űz.

Lambach:

Ne érts félre, csak megjegyzésnek szánom, a világért sem kioktatásnak:

-miért nem próbálsz valami jobban emészthető karakterkoncepciót?
-minél egzotikusabb valaki, annál feltűnőbb :ugri:
-ez az ördögi rituálé nekem nagyon "megmagyarázásnak" tűnik csupán :sor:
-"szinte 100" az még mindig nem egyenlő a teljesen biztos fogalmával :)
-szerintem a wierség sem nem állapot, sem nem faj, hanem mutálódás. A vámpírságról nem nagyon nyilatkoznék, nincs előttem Bestiárium. De nekem jobban emészthető, ha inkább élőhalott a vámpír :D

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 12:43

A történet szerint a vámpírmester egy ördögi rituálé segítségével egy rövid időre képeesé lett termékennyé lenni...

Ha jobban belegondolok valóban a wierség egy állapot nem egy faj.
Az viszont már tuti hogy a wierből szinte 100 hogy vámpír lesz a halála után(MTK a forrásom)
főleg ha még valami sötét mágiát űz.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 08:45

Vitába szállnék...
Legutóbbi információim szerint a wier egy elfajzás, ismeretlen eredettel. Azaz nincsenek wier családok, csak egy-egy balszerencsés lélek, a vérivás átkával. Tehát nem faj. Állapot:)
Mint egy harmadik kar, vagy egy púp.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 13:29

Lambach:
A baj az hogy a M*ban (is) hogy játéktechnikai szempontból a wier egy faj, míg a vámpírlét egy állapot. Ennek a pontosságán lehetne filozofálni, de így ragadható meg leginkább a sztori problémája. Vagy vámpír valaki vagy nem, átmenet nincs.

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 12:18

Köszönöm szépen de minden Xinaf érdeme:)

Akkor most nem tudom hogy előálljak e avval a Wieremnek az előtörténetével akinek a wiersége úgy lett kimagyarázva hogy a felmenője egy vámpír volt aki gyalázatot tett az anyján...

Lambach:

Szerintem ezt az ötletet hanyagold inkább :sor: A vámpírok alapvetően nem képesek továbbadni "átkukat", "természeti állapotukat" (nevezd ahogy akarod). A wier pedig ugye ha jól emlékszem ember, vagyis egy mutálódott alfaja annak, nem? A vámpír ellenben élőhalott :)

Ha javasolhatom, indíts inkább valami kevésbé egzakt, kevésbé különleges karaktert. Ha a faj és a kaszt alapkönyv szerinti is, az előtörténet megírása során nagyon is egyedivé, már-már "unicum"-má tehető egy karakter. :ugri:

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.10.30, 12:34

A vámpír élőhalott, nem tud szaporodni a hagyományos értelemben.

Ha csak a gyalázatot tett alatt nem azt érted, hogy lefeküdt az anyjával (arra képes) aki terhes volt és teszem azt megharapta, a gyerek meg wier lett.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]