Ugrás tartalomhoz

Fotó

Előtörténetek

• Válasz írásához lépj be
1155 hozzászólás érkezett eddig

_ghorrag (NPC/NJK)

_ghorrag (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.15, 10:07

eye! ne vedd nagyon magadra, csak ironikus hangulatban voltam

ashura! en töled csak sört szeretnek kapni.

egyebkent hogy hozzaszoljak az elötörtenet temahoz is:

az a tapasztalatom, hogy az elötörtenet a legtöbb jatekos szamara a karakteralkotas egyik legkenyelmetlenebb pontja.
a legjobb cimbim ( KM..csupa nagy betüvel ) ezt ket modon oldja meg:
közös elötörtenet kidolgozas ( ez jo a sztori szempontjabol )
egyedül kidolgozott elötörtenetert esetleg tp...ha jol sikerült...ez ösztönzöleg hat ( 20-30-50 tp ) :gyagya:

Módosította ghorrag: 2004.04.15, 10:08

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.14, 19:20

:gyagya: ashura:
hol maradnak a virágok? :dilis:

ashura

ashura

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.14, 14:01

ghorrag: :gyagya:

_ghorrag (NPC/NJK)

_ghorrag (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.14, 12:02

majd ha elbux a szerepjatekosokert vivott csataban, akkor hajitok a hulladra nehany dobokockat

_ghorrag (NPC/NJK)

_ghorrag (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.14, 12:01

köszi eye
te egy igazi hös vagy :gyagya:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.14, 08:53

Na nem kell becsinálni emberek! A nem szerepjátszók is betegek, csak épp nincs fantáziájuk sem. Vagy nem érnek rá.

Ha sokan nagyon úgy érzik, hogy ez felér egy támadással az emberi társadalom és ezzel együtt a saját személye ellen is, ráadásul indokolatlan, akkor felvállalom, hogy viszem én a "súlyos elfolytásokkal kűzdő szerepjátékosok" zászlaját. Ti pedig játszhattok nyugodtan tovább. :gyagya:

Módosította Eye: 2004.04.14, 08:55

Tiaro

Tiaro

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 446 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 23:41

Hmm. Akkor egy depressziós, narkós, szólógitáros, szegecselt bőrruhás Toreaor ifjú, vagy egy kitagadott, démon által megszállt, antiszociális, ön- és közveszélyes slan milyen képest fest az IRL személyiségemről...? :gonosz: :)

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 20:28

Szal EYE te csak úgy simán kinyiratnád a családodat. Mit ne mondjak, szép dolog... :gonosz:

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 19:04

Egy kis ízelítő. Ez az egyik első karaktereim közül való.

Név : Urakil Nakryd
Faj : Ember
Kaszt : Kardművész

P.Sz. 3637-ben született Tiadlan Drán városában. Nemesi család sarja házuk Drán központjában épült kissé szokatlan stílusban de azért be tudott illeszkedni a körképbe. A család szerette a mértékletes pompát habár tellett volna nagyobb pompára is, mégis megmaradtak a mértékletességnél. Apja Khorgat Nakryd a városi tanács tiszteletben álló tagja anyja tanító az egyik helyi iskolában. Nem szenvednek hiányt semmiben s már gyermekkorában meg mutatkozott a kardok iránt érzett szenvedélyes szeretete, ami később csak fokozódott apja mindennek nagyon örült 15 évesen már kiváló kardforgató volt párját ritkító tehetség. Tehetsége vetekedett a város legtehetségesebb felnőtt kardforgatóiéval. Fáradozása meghozta a siker gyümölcsét s apja Tiadlanban szerzett fia mellé egy Slan tanítót, aki közel 7 év alatt Kardművészt faragott a kis Urakilből. Így teljesült nagy álma és a kard mesterévé vált. Így számára kevés olyan kivételes tehetségű kardforgató akad Yneven aki méltó ellenfele lehetne. Az otthoni jólét nem-igen vonzotta. Nemigen tudott mit tenni otthon, úgy gondolta, hogy mivel van egy adottsága, amit ki kellene használni és nem veszni hagyni ezért beállt a városi katonasághoz 23 évesen, ahol több barátra is szert tett, közülük néhányan kalandozók akik csak pillanatnyi szünetet tartanak kalandozásaik során s rengeteg történetet mesélnek a baráti társaságnak. Urakil kedvet kap a kalandhoz úgy gondolja ez az ami neki való ezért csatlakozik pár hónappal később társaihoz, akik eközben szereztek egy küldetést és bevették a csapatba amit persze nem bántak meg. Így végre kamatoztatni tudja tehetségét a kis Urakil s nem csoda, hogy beleszeret a kalandozásba. Több küldetésben is részt vett társaival, többek között ők végeztek a Toron Pidera hegységben működött rabszolga bányászattal amit a Vaskezűek Társasága tartott a markában egy kegyetlen és őrölt varázsló vezetésével.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 17:52

Nem úgynéz ki ezek, mint egy tipikus 15-16 éves forma kamasz vágyálmai ?
:-)

De. :)
Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki így kezdte.
Tovább megyek:
Gondolom az egész rpg/fantázia arra jó, hogy az ember megtehesse azokat a dolgokat, amiket többnyire nem tesz meg hétköznap. Az más kérdés, hogy az ember mint ember és mint szerepjátékos is változik, ergo szerepjátékos tapasztalatai is különféle alternatívák kipróbálására ösztökélik, illetve 20, 25 és 30 évesen más dolgok terhelik az agyát, más célok, más dilemmák, vagyis karakterei készítésénél is más motivációk mérvadóak. (melyik az okostojás szmájli? :) )

Ha rajtam kívül mindenki amatőr színész, színész-hobbista vagy efféle, akkor bocsi. :gonosz:

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 20:28

Üdv !

Eye
> ateista --> nincs felette égi hatalom
> szabadúszó --> nincs felette földi hatalom
> aotik --> ha hivatalosan van is felette
> földi hatalom (pl király),
> azt nem ismeri el maga felet
> nincs családja --> érzelmileg sem függ semmitől,
>
> vagyis független és önálló

Nem úgynéz ki ezek, mint egy tipikus 15-16 éves forma kamasz vágyálmai ?
:-)

> - nincs kedvese --> ugyanez

Savanyú a szőlő :gonosz:

> - gonosz --> erkölcsileg dillemás
> helyzetek ne akadályozzák

Ne álljanak a hatákonysága és a modernkori menedzserfilózifia értelemben értett "sikeresség" útjába. :-()

Érdekes pszihológiai gondolatok arról, hogy miképp készül egy karakter, de szerintem eléggé jó megláttad :)

bye
Sics

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.10, 15:12

Ja a második lépés általában a lelencgyermek --> magányos mesternél tanulás, aki, mikor a karakter 1. szintre lépett, elhalálozott. Ez nem olyan leplezetlenül vérszomjas, de következményeiben épp olyan praktikus.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.10, 15:07

Plusz ugye a kemény, tapasztalt, bizalmatlan szerepjátékos, akinek a karaktere még nagydolgát is fának vetett háttal, karddal a kezében végzi el, nehogy egy pillanatra is védtelen maradjon, nem engedheti meg magának, hogy a szülőkkel/rokonokkal zsarolható legyen.  :D

Nem is biztos, hogy ennyire tudatos a dolog. Szerintem egyszerűen csak a kalandozó illetve kalandor fogalom először mindenkiben a magányos farkas őstípust hívja életre, amit az abszolút szabadság képével párosít. Az abszolút szabadság állapotát pedig a mindentől való függetlenség határozza meg. Vagyis első körben:
- ateista --> nincs felette égi hatalom
- szabadúszó --> nincs felette földi hatalom
- és kaotik --> ha hivatalosan van is felette földi hatalom (pl király), azt ő nem ismeri el maga felett
- nincs családja --> érzelmileg sem függ semmitől, tökéletesen magára utalt, vagyis független és önálló
- nincs kedvese --> ugyanez
- gonosz --> erkölcsileg dillemás helyzetek ne akadályozzák a gördülékeny szerepjátékot (hehh)

- a szerettek múltbéli elvesztése azért praktikus egyébként, mert így a jellem akár egészen pozitív is lehet, de adott esetben egy gonosznak minősülő cselekedet lélektani következményei alól felmenti a karaktert a múltban történt mély seb okán.
Vagyis "alapvetően jó gyerek vagyok, de a bosszúhoz jogom van" filozófia, ami szintén elég népszerűen első karaktereknél így is megjelenik, mint mottó:
"Senkit nem bántok, amig nem keresztezi az utamat. (de ha igen, akkor kő kövön...)"

...aztán ezek alkattól függően idővel finomodnak, különböző alternatívák lépnek be, esetleg gyökeresen más igények merülnek fel.

No persze én nem vagyok pszichológus, tehát könnyen lehet, hogy tévedek.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 20:12

A másik lehetőség is kicsit pszihológiai eredetű: sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy szülők meghaltak, mint hogy kidolgozni, és nevet kitalálni neki, rendezett családi háttérrel. Vagy legalább elképzelést alkotni. Szóval a JK-k LUSTÁK. Nem kell túlragozni, ez a keserű igazság :P

Attila: így már jobb :rohog: :D

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 20:03

fel nem foghatom, hogy mér van az, hogy a jk 90 %-ának már az előtörténet során megmurdel a családja, testvérek, rokonok, barátok, meg csak elvétve akadnak, vagy azok nagy része is depis, félőrült, vagy egyéb gázos állapotban van. (esetleg torporban)  :D

Ez talán arra vezethető vissza, hogy IRL is próbálnak a játékosok kikerülni apuci és anyuci ölelő karjai közül - bizonyos korban általában sikertelenül -, nem csoda, hogy legalább a karaktert szeretnék függetlennek. :cool:

Plusz ugye a kemény, tapasztalt, bizalmatlan szerepjátékos, akinek a karaktere még nagydolgát is fának vetett háttal, karddal a kezében végzi el, nehogy egy pillanatra is védtelen maradjon, nem engedheti meg magának, hogy a szülőkkel/rokonokkal zsarolható legyen. :P

Sonko:

Attila: ha nincs értelmes mondanivalód, inkább hagyd. Vagy legalább egy -t biggyessz oda.

:rohog:

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 19:16

Az én előtörténeteimben (bár itt nem látszik :D) nem a szülőhalál dominál. Általában csak a szülők elég messze vannak, hogy ne befolyásoljanak. Mert találkoztam olyan lovaggal, aki arra hivatkozva, hogy szülei nemesek, mindent meg akart venni, mert "küldenek pénzt otthonról". Az ilyet azért el kell kerülni. Jó példa a parasztlegény, aki egy nap elszökött, mer nagyon megunta hogy egy senki, és később zsoldos lett belőle.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 18:08

Lennien! Igazad van. A JK előtörténetében a családok 90%-a lemészárolva. Pedig a Család rengeteg szerepjátékos lehetőséget tartalmaz.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 12:47

Nos, kedves emberek.
Egy pillanatig sem mondtam, hogy ez megáll a lábán. (nem most írtam már, régebben)
Azt sem állítottam, hogy eredeti.
Megkértem, hogy mondd el a véleményed.
Brutalis: kösz, azt kell mondjam igazad van, asszem hagyom a fenébe.(bár nem kell ilyen hevesen reagálni Písz! :D )
Attila: ha nincs értelmes mondanivalód, inkább hagyd. Vagy legalább egy :P-t biggyessz oda.

Módosította Sonko: 2004.04.09, 12:51

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 11:10

csak úgy általában és bele a vakvilágba.

fel nem foghatom, hogy mér van az, hogy a jk 90 %-ának már az előtörténet során megmurdel a családja, testvérek, rokonok, barátok, meg csak elvétve akadnak, vagy azok nagy része is depis, félőrült, vagy egyéb gázos állapotban van. (esetleg torporban) :D

iszonyatos sérült népek mászkálhatnak a világban ha ez a trend.
meg ja, így már érthető, hogy a jk-ák nagy része a legelső beszólásra lehentel egy közepes falut, mintegy megtorlásként a sérült gyerekkorra visszavezetve, izé. :P

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 09:42

Csak egy dolgot tennék hozzá, azt sem építő jelleggel:

Anyját több ízben megverték, majd 1996. májusának harmadikán meg is ölték, véletlen balesetnek álcázva az esetet (elesett, azonban testét vasszilánkok, és nemi erőszak nyomai borították).

"Főhadnagy úr, első számú gyanúsítottunk a Bádogember..."

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]