Ugrás tartalomhoz

Fotó

Előtörténetek

• Válasz írásához lépj be
1155 hozzászólás érkezett eddig

Chalyd

Chalyd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.03, 02:16

Hmmm, Elf bárd, valóban elég nehéz dió, főleg mert a Magus elfjei nem éppen azok a "szélhámos fickók", mint amilyennek a bárdok le vannak irva. De persze nem lehetetlen. Másrészt ugye az elfek a természet gyermekei, és hát jobban szeretnek a természetben aludni mint egy városban, ott viszont ugye kinek muzsikáljanak? :) Persze azért köztük is vannak kivételek. Majd igyekszem agyalni valami sztorin, márha maradsz az elf bárdnál, ha nem élethalál dolog, akkor mint kezdőnek tényleg egy egyszerűbb kasztot ajánlanék :D

_Valygar (NPC/NJK)

_Valygar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.02, 19:58

Na itt is hibáztam bádot írtam bárd helyett báz' :)

_Valygar (NPC/NJK)

_Valygar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.02, 14:59

Azért jó, mert ritka a bád király kartakter az elf pedig titokzatos, a kettő együtt szerintem király egy kicsit sajnos nehéz vele a játék, de hát jaj istenem!

Egyébként kösz, hogy egyáltalán foglalkoztál velem. :)

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.01, 21:54

Valygar
Nem ajánlanám az elf bárdot kezdésnek. nehéz hitelesen játszani, ráadásul ritka mint a fehér holló. Én személy szerint nem is engedélyeztem volna a kélszítők helyében. A legjobb barátja a sólyma-hoz annyit fűznék hozzá, hogy: ám legyen, végülis érdekes ötlet, de ebből én azt veszem le, hogy kicsit zárkózott figura, ami bárdokra nem jellemző, pl. Haonwellben (gondolom nevelkedni is ott akarsz) pedig különösen nem.

Egyszóval megoldható, de a vége egy olyan karakter, amit ha rendesen ki tudsz játszani, f*sza gyerek vagy ;)

Ha ajánlhatok valamit, egy sima harcossl indulj, ha ragaszkodsz az elfhez, akkor is kiszakadottat jáccál!
És: "olvass sokat, és ne csak alkalmazott fantasy irodalmat."

Majd gondolkodunk valami háttértörténeten is.

UI: remélem, nem vetted sértésnek, amit írtam, és nem törtelek le. Jó játékot! :)

_Valygar (NPC/NJK)

_Valygar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.01, 20:07

Tudnátok nekem segíteni a háttértörténetemben? Olyan jó történeteitek vannak én viszont még kezdő mágusozó vagyok ezért elkel egy kis segítség. Nevem Valygar elf bárd, aki Haonwellben született legjobb barátja a sólyma célja, hogy béke uralkodjon Yneven még ha ez egy újabb háborúba is kerül.

_Valygar (NPC/NJK)

_Valygar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.01, 20:05

Tudnátok nekem segíteni a háttértörténetemben? Olyan jó történeteitek vannak én viszont még kezdő mágusozó vagyok

Chalyd

Chalyd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 01:19

Szivesen :) Örülök, hogy fel tudod használni.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.09, 02:45

Chalyd: jó. Nagyon jó :lol:
Sok ötletet adtál, ezt biztos, hogy felhasználom majd =;) egy kis kozmetika után. köszi. :aboci:

Chalyd

Chalyd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.09, 02:08

Kissé bánatosan gondolsz vissza arra az időre, amikor a mestered még veled is foglalkozott, és nem nevezett az "istenek csapásának". Igaz akkor még sokkal fiatalabb voltál és türelmetlenebb, egy álmodozó alkat, aki nem figyelt oda minden érzékével a mester tanitásaira és a kard útjának megismerésére. Mindig is arról álmodtál, hogy misztikus szörnyekkel küzdesz meg, és megmented a bajba jutott embereket. Persze, azt te is beláttad, hogy ehhez tanulnod kell a harcművészetet, de azt akkor még nem értetted, hogy miért kell annyi időt meditációba merülve eltölteni, és miért nem a kardvivás művészetének szentelni. Mignem egyszer szembeszálltál a mestered akaratával, mire ő megbüntetett, te pedig dacból és büszkeségből úgy határoztál, hogy magad leszel a mestered... persze nem maradhattál, és nyughatatlan véred tovább hajtott... igy összecsomagoltad azt a kevés kis holmid amid volt, és a kardodat, és elindultál, hogy bejárd a saját kardod útját... Első tapasztalatid elég keservesek voltak, hiszen nem voltál olyan jó, mint amilyennek hitted magad, sok megpróbáltatás ért... de nem mehettél vissza mesteredhez. Igy folytattad utadat, sok kudarc ért, és rejtélyes módon ezek a kudarcok megacélozták akaraterőd és lelked, rájöttél az iskola és a mester által tanitott dolgok igazságára, mostmár inkább a szégyen hajtott tovább, hogy nem hittél a bölcs tanitódnak. Lelkedben vihar dúlt és megfogadtad, hogy büszke lesz még rád a tanitód, igy az első hajóval útra keltél, hogy tanulj és fejlődj, hogy elérd a legfelsőbb szinteket magadtól, hogy visszatérhess és a becsülettel nézhess a mestered szemébe, és elmondhasd hogy érted, bejártad és bírod a kard útját...

Hát remélem tetszik Edboy :aboci:

Persze biztos vannak benne kisebb hibák, de ezeket orvosolhatod :lol:

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 23:27

GRASDAL:
:cool:!
Nos erre errefelé már igen sokan rájöttünk és remélem egyre többen fogunk! Teljes mértékben egyetértek.

GRASDAL

GRASDAL

Cs. O. Inkvizitor

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 11:53

előtörténet.
mikor elkezdtem játszani az rpg-vel nem nagyon foglalkoztam vele. ezért is volt az , hogy a karaktereim, -ink csak logtak a levegőben.
aztán pár évvel ezelött elkezdtem mesélni egy ad&d story realms-on. ahol az összes játékosnak megadtam instukciókat a karakter hátterének kialalkitásában.
olyan dolgokat is kértem tölünk, hogy milyen a karakter nöi ideálja/:cool:/. akkor mik a tervei 1 5 10 éven belül és az élet célja kit szeret és kit utál.
ezek az apróságok ott voltak nálam és mikor írtam a story tudtam mire alapozni.
ez egy élet út történet, ahol a karakterekre bíztam a storykat. tehát nem volt hogy éppen a kocsmában ülnek és várják a dagadó erszényű mágust. :D
voltak a hősőknek barátaik, némelyik nemesi születésű.

kb 3-4 oldal volt mind ez.
kérdezhetitek mire jó ennyi minden?
nos ha valaki több napot eltölt egy karakter kidolgozásával akkor nem vagy ritkán fordul elő az, hogy nem jön el játékra.

csak ennyit szerettem volna.
:telapo:

Chalyd

Chalyd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 23:14

Messor : Ok igy már tiszta :D Csak ezt a fajta szóhasználatot a mágusra még nem hallottam .)

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 20:33

Karművész, hát én nekem is ez a mester mondja, tanulj az élettől alternatívát tudom ajánlani. Vagy egyszerűen csak megunta magát és kihívásokra van szüksége.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 20:16

Chalyd:
M.a.g.u.s. - avagy a kalandorok krónikája
Szűkebb körben én akkor nevezem így ha az adott kaland fő vonala pl. a szent porszívó elrablása a Lurdy házból, amelyet a szörnyűséges Simon P. tanárúr védelmez.
edboy:
Szvsz nemvagyok láma, de azért megpróbálok segíteni! :D
Tekintve hogy a mester elküld a jó bánatba miután elérted az 1. szintet így nem nehéz kideríteni hogy miért. Tapasztalatot kell szerezned, mert ő csak az első lépést teszi meg veled az úton, a többire neked kell rájönnöd(tudod: kinek-kinek a saját útja). Csak arra vigyázz hogy "jó" célú küldetést vállal csak el szvsz, kétes célút nemvalószínű. És az is elég esélytelen hogy nekiál a jutalmon alkudozni.

Chalyd

Chalyd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 17:20

Edboy: szivesen segitek neked, csak áruld el mi az a MOKUS :D

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita