Ugrás tartalomhoz

Fotó

Jedik és más erőhasználók

• Válasz írásához lépj be
1313 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.30, 18:12

Én a a bizonytalanságra alapoznék. A császár (főleg a kezdeti időkben) elég jól  a jedik ellen hangolta a lakosságot, ezért úton útfélen sandán néznek rájuk, feldobnák, nem bízhatnának senkiben. Kb egy tál ételért feldobnák őket - vhogy úgy képzelem mint a kommunizmus legsötétebb időszakát vagy amilyen észak-korea lehet most. 

Ha bárhol suhogtatná a kardját a fél helyőrség üldözné őt onnantól. stb...

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.30, 17:54

Egyébként én is azt gondolom, hogy a Birodalom ideje alatt több erőhasználónak együtt tartózkodnia, főleg ha képzik is magukat az Erőben, nem életbiztosítás. Ettől függetlenül, ha a játékosaim ilyen csapatot szeretnének, valószínűleg engedném, mert koncepciónak jó, csak tisztázni kellene a részleteket. Pl vállalják, ami ezzel jár (állandóan a nyakukon az inkvizítorok, nem nagyon használják az Erőt), kitalálnak valamit, hogy milyen módon rejtőznek ("a peremvidéken is túl", esetleg szívnak valamilyen dark side ereklyével, hellyel, ami leárnyékolja őket, mint a barlang Yodát a Zahnos trilógia szerint), nagyon az éra vége felé indulunk, közel Endorhoz, hogy már csak keveset kelljen kihúzniuk, stb.

Én nem beszéltem nagy csoportról, főleg nem kezdetben. Amolyan anti-sith jedi párosra gondoltam. Egy lovag, vagy egy mester, aki életben maradt a 66-os parancs kiadásakor úgy dönt, hogy a rejtőzés közben aktívan keres egy megfelelő tanítványt, akit kiképezhet. A Peremvidékre a Birodalom nem két nap alatt tette be a lábát, elvégre a Tatuinon is kevés birodalmi jelenlét volt. A korai időszakban a Klónháború után a császár örült, hogy a Magvilágokban, és a Belső Gyűrűben megszilárdította a hatalmát. A külső rendszerekben rejtőzködve akár évekig is ellehetett egy-egy Jedi, és mindet nem is tudták levadászni.

A problémákkal, amik a világon belül a Jedikre várnak magam is tisztában vagyok, én arra lennék még mindig kíváncsi, hogy mesélőként milyen kihívásokat állítanátok a karakterek elé, és hogyan. Mi lenne a fő irány, hogyan érzékeltetnétek az állandó titkolózást, a sötét oldal befolyását, az állandó félelmet, és reménytelenséget a galaxisban. A Jedi és tanítványa miként viszonyulnának ezekhez? Mint Dass Jennir, aki véget vet egy bandaháborúnak, harcol kalózok ellen, vagy az a csapat Jedi, akik nyolcan majdnem megölik Vadert a Kesselen? Mennyire akarnak a Jedik beleavatkozni a birodalom elleni küzdelembe? A leendő tanítvány, vagy családtagjai szenvednek/tek a birodalomtól, vagy másvalakiktől?

Ilyesmi kérdésekre várnék választ.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.29, 18:57

tekintve, hogy a mestereket következetesen vadászták, a padawanok meg nem igazán élték túl az irtás elejét sem

Kivéve, ha Vader által kevésbé ismert mester volt és olyan megfejthetetlen kódnevet választott, mint a Ben Kenobi. :D

Egy perception + intelligence balsiker.... sokszor egymás után. Még Darh Vödörrel is megesik ez. :D

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.29, 16:47

tekintve, hogy a mestereket következetesen vadászták, a padawanok meg nem igazán élték túl az irtás elejét sem

Kivéve, ha Vader által kevésbé ismert mester volt és olyan megfejthetetlen kódnevet választott, mint a Ben Kenobi. :D

Egyébként én is azt gondolom, hogy a Birodalom ideje alatt több erőhasználónak együtt tartózkodnia, főleg ha képzik is magukat az Erőben, nem életbiztosítás. Ettől függetlenül, ha a játékosaim ilyen csapatot szeretnének, valószínűleg engedném, mert koncepciónak jó, csak tisztázni kellene a részleteket. Pl vállalják, ami ezzel jár (állandóan a nyakukon az inkvizítorok, nem nagyon használják az Erőt), kitalálnak valamit, hogy milyen módon rejtőznek ("a peremvidéken is túl", esetleg szívnak valamilyen dark side ereklyével, hellyel, ami leárnyékolja őket, mint a barlang Yodát a Zahnos trilógia szerint), nagyon az éra vége felé indulunk, közel Endorhoz, hogy már csak keveset kelljen kihúzniuk, stb.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.28, 18:46

seti, on 28 Sept 2015 - 18:47, said:

auer, on 28 Sept 2015 - 14:38, said:

A Legacy képregénysorozatban (+150évvel yavin után)  volt egy hasonló. Egy rejtett jedi templom amolyan végszükség után fellépő végszükségre. A mestere egy whipid volt aki harcolt a klónháborúkban. Oké persze erőltetett, de volt ilyen elvileg.

Gyakorlatban el tudom képzelni hogy volt 1-2 magányos páros, viszont azért megdönteni a galaxist nem egyszerű.

Olvastam a sorozatot, így képben vagyok a rejtett templomot illetően. Az a mester szerepelt a Dark Times-ban is, ahol megmentett egy rakás ifjoncot, akik valami külső rendszerben voltak. Velük letelepedett valami isten háta mögötti bolygón, és farmerkedésbe fogtak.

De ez nem az amire én gondoltam, hanem inkább olyasvalami, amit Kanan csinál a Rebels-ben, de úgy, hogy semmi közük a lázadáshoz. Lenne egy saját hajójuk, esetleg más tagokkal, akik nem feltétlenül Erő érzékenyek, csak Jedi szimpatizánsok, pl Antariai Rangerek, stb... Mint az Uhumele legénysége a Dark Times-ban, csak kisebb létszámban, és inkább a rend hagyatékának a megőrzése lenne a hangsúlyosabb, új tanítványok felkutatása, rejtett harc akár a birodalom, akár valami bűnszövetkezet ellen, de közben folyamatos kutatás Jedi ereklyék, és esetleges túlélők után.

Hát, elég necces lenne. Arányában sok Inkvizítor van és ha nem vigyáznak (pölö többen vannak egy helyen) még valaki rájön, hogy valami nem okés. Az ereklyéket meg jobb békében hagyni, még  valaki talál egy Muur Talizmánhoz hasonlót.... (igen ez pont nem jedi ereklye de remélem érthető mit akarok)

Szerintem egy Jedi a E.G. Birodalom idején meghúzza magát ha élni akar. Semmi erőhasználat vagy fénykardozás. Inkább elbújnak egy olyan bolygó mint a Cathar vagy egy olyanon mint a Nar Shadda.

Elképzelhető, hogy 1-2  ne adj Isten 4-5 Jedi egymásra talál, de ez több mint valószínűtlen. Meg rohadt veszélyes is. (Megjegyzés: Ezek a jedi valószínűleg idősebb padawanok vagy friss/kevésbé ismert lovagok, tekintve, hogy a mestereket következetesen vadászták, a padawanok meg nem igazán élték túl az irtás elejét sem)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.28, 17:47

A Legacy képregénysorozatban (+150évvel yavin után)  volt egy hasonló. Egy rejtett jedi templom amolyan végszükség után fellépő végszükségre. A mestere egy whipid volt aki harcolt a klónháborúkban. Oké persze erőltetett, de volt ilyen elvileg.

Gyakorlatban el tudom képzelni hogy volt 1-2 magányos páros, viszont azért megdönteni a galaxist nem egyszerű.

Olvastam a sorozatot, így képben vagyok a rejtett templomot illetően. Az a mester szerepelt a Dark Times-ban is, ahol megmentett egy rakás ifjoncot, akik valami külső rendszerben voltak. Velük letelepedett valami isten háta mögötti bolygón, és farmerkedésbe fogtak.

De ez nem az amire én gondoltam, hanem inkább olyasvalami, amit Kanan csinál a Rebels-ben, de úgy, hogy semmi közük a lázadáshoz. Lenne egy saját hajójuk, esetleg más tagokkal, akik nem feltétlenül Erő érzékenyek, csak Jedi szimpatizánsok, pl Antariai Rangerek, stb... Mint az Uhumele legénysége a Dark Times-ban, csak kisebb létszámban, és inkább a rend hagyatékának a megőrzése lenne a hangsúlyosabb, új tanítványok felkutatása, rejtett harc akár a birodalom, akár valami bűnszövetkezet ellen, de közben folyamatos kutatás Jedi ereklyék, és esetleges túlélők után.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.28, 13:38

Az új filmre várakozás közben beszélgettünk egy barátommal arról, hogy vajon Kenobi, meg Yoda mi a túróért nem kezdte el képezni titokban, rejtőzködve Leiát, és Luke-ot, ahelyett, hogy tétlenül ücsörögnek a vackukban. Most tekintsünk el attól, hogy nem így lett megírva a sztori.

Viszont szöget ütött a fejembe a gondolat, hogy mi van/volna ha egy a 66-os parancsot túlélt lovag, vagy mester, vagy akárcsak egy padawan úgy dönt, hogy márpedig átveszi a Sithektől a rejtőzködés, és a titokban képzés hagyományát? Nekiállna felkutatni egy, esetleg két erőérzékeny személyt, akár más tradíciók soraiból is, és elkezdené képezni őket a Jedik ösvényére? Közben persze munkálkodnának a galaxisban álnéven, akár sereget is szervezhetnének, mint Kota tábornok, vagy csak simán a Jedi hagyományokat akarják megőrizni? Ilyen kampánynak hosszú távon volna értelme szerintetek, illetve mik lehetnének a buktatói? Nem Vaderre, és az Inkvizítorokra gondolok, hanem mesélői, és játékosi szemszögből nézve.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.28, 13:02

Az új filmre várakozás közben beszélgettünk egy barátommal arról, hogy vajon Kenobi, meg Yoda mi a túróért nem kezdte el képezni titokban, rejtőzködve Leiát, és Luke-ot, ahelyett, hogy tétlenül ücsörögnek a vackukban. Most tekintsünk el attól, hogy nem így lett megírva a sztori.

Viszont szöget ütött a fejembe a gondolat, hogy mi van/volna ha egy a 66-os parancsot túlélt lovag, vagy mester, vagy akárcsak egy padawan úgy dönt, hogy márpedig átveszi a Sithektől a rejtőzködés, és a titokban képzés hagyományát? Nekiállna felkutatni egy, esetleg két erőérzékeny személyt, akár más tradíciók soraiból is, és elkezdené képezni őket a Jedik ösvényére? Közben persze munkálkodnának a galaxisban álnéven, akár sereget is szervezhetnének, mint Kota tábornok, vagy csak simán a Jedi hagyományokat akarják megőrizni? Ilyen kampánynak hosszú távon volna értelme szerintetek, illetve mik lehetnének a buktatói? Nem Vaderre, és az Inkvizítorokra gondolok, hanem mesélői, és játékosi szemszögből nézve.

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.29, 10:20

morgorito:

Ha a Lord of the Expanse kiegészítőben szereplő light foil-t érted a tűzkard alatt akkor azok bizony teljesen megegyeznek a light saber-rel, csak annál egy picit gyengébbek az átlagos kapható típusok. A készítésük technológiája meg a jediktől lett átvéve/eltanulva még réges régen.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 13:32

Offtopic:

http://www.thewrap.com/movies/article/how-web-star-trek-rights-killed-jj-abrams-grand-ambitions-91766

Nem olyan fekete az ördög. J.J. a Trekben is EU t akart és a story group jó jel.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 16:55

(OFF)

OFF:

Szerintem meg ne már hogy a Disney-nek álljon feljebb! Ha akarnak csináljank egy alternatív folytatást, csak a nem lesz kanonikus.

Mivel övéké a név és minden egyéb cucc, így azt csinálnak vele (csináltak...) amit szeretnének. Azzal kezdték, hogy minden expanded cuccot semmisnek tekintenek, így innentől tiszta lap... De ez tényleg nem ide tartozik.(/OFF)

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 16:34

OFF:

Szerintem meg ne már hogy a Disney-nek álljon feljebb! Ha akarnak csináljank egy alternatív folytatást, csak a nem lesz kanonikus.

ON:

Lézerkarados téma:

Én csak arról tudok hogy a Lorrd nemesei szoktak ún. tűzkardokkal vívni de azok inkább csak enregia fegyverek nem konkrétan lézerkardok,bár hasonlóak.

Mundi:

Neki a fajafenttartás miatt gyakorlatilag kötelező sok gyermeket nemzenie. Gondolom csak így egyeztek bele abba hogy jedi lehessen.

Erőhasználók a d6-rendszerben:

Nálam az erőhasználó táp. Nem kicsit, nagyon. Csak kár hogy B.SZ. 10-ben játszunk amikor a Birodalom a fénykorát éli. Tehát nálnuk: "kalandozó" jedi hosszútávon = karakter és partihalál. Nem törvényszerűen, de eddig még nem volt rá példa hogy valaki huzamosabb ideig életben maradt volna. :szent: :tex:

SOP:

A rendszer azonnal megbukik ha egy élelmes játékos szerez egy sith holokront. + rábeszél egy sith nagyurat hogy "tanítsa ki" és voila kész az erőhasználó (ha valaki kimondja hogy, gonosz jedi isten bizony megverem :nagyereide:) aki nem hal meg hiába van túl sok SOP-ja.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 14:29

(OFF)Jogos. My bad.(/OFF)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 14:04

pl a Skywalker familía szépen szaporodott az idő múlásával a regényekben.

...ami mostmár nem hivatalos. A Disney mindent kidobott az ablakon ami Episode VI után történt...

Inkább ne menjünk bele (ezzel az erővel a topikok 90%a mehetne a kukába)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 12:41

pl a Skywalker familía szépen szaporodott az idő múlásával a regényekben.

...ami mostmár nem hivatalos. A Disney mindent kidobott az ablakon ami Episode VI után történt...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 12:32

A jedik meg nem házasodhattak. Szervezeti megkötés aminek nincs sok köze az Erő-höz.

De ez a szabály csak valamikor Ossus pusztulása után került bevezetésre ha jól rémlik. Legalábbis a Tales of the Jedi képregényekben, amelyek még az első Sith háborúk idejében játszódtak, az egyik jedi főhősnek (Naomi azt hiszem) gyereke és férje is volt.

Igen ez jogos. Konkrétan az ep1-3 érára gondoltam ott volt ilyen. Mondjuk kivételek voltak pl Ki-Adi-Mundi akinek 3 felesége is volt és felnőttkorban lépett be a rendbe. Viszont előtte utána simán volt házasság, pl a Skywalker familía szépen szaporodott az idő múlásával a regényekben.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 11:18

A jedik meg nem házasodhattak. Szervezeti megkötés aminek nincs sok köze az Erő-höz.

De ez a szabály csak valamikor Ossus pusztulása után került bevezetésre ha jól rémlik. Legalábbis a Tales of the Jedi képregényekben, amelyek még az első Sith háborúk idejében játszódtak, az egyik jedi főhősnek (Naomi azt hiszem) gyereke és férje is volt.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.25, 08:04

Konkrétan nem rémlik ilyen a képergénykből de lehet h cska nem emlékszem.

Viszont olyan is volt h két jedi (politikai) másvéleményűség miatt halálos párbajt vívtak  (Fate of the jedi sorozat)

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 22:27

Kinyirni egy bajtársat aki nem bántott senkie eléggé dark side.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 12:25

Nincs új a nap alatt :) Pár éve előjött a kérdés.

Ha eltekintünk a misztikus bla-blá-tól akkor megcsinálható. A lords of the expanse d6os kiegészítő egy feudális szektort mutat be ahol a nemesek fénykarddal párbajoznak. Szóval igen, létezik a jediken kívül is. 

Miért nem terjedt el: játéktechnikai szempontból nézve ha nem értesz hozzá akkor könnyen megsebesíted magad, szóval nehéz és veszélyes megtanulni használni. Plusz alapból nem annyira nagy a sebzése mint ahogy az ember gondolná (rendszerfüggő de egy gyengébb pisztoly kategóriájában van) maga az Erőben való jártasság adja hozzá a plusz sebzést.

Ezeket a tényeket kombinálva érthető hogy miért nem terjedt el annyira. Plusz egy pisztollyal még mindig egyszerűbb lelőni vkit :) (közelre meg vannak specifikus vágószerszámokat)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]