Ugrás tartalomhoz

Fotó

Jedik és más erőhasználók

• Válasz írásához lépj be
1313 hozzászólás érkezett eddig

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 12:11

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy milyen bonyolult és fejlett technológiai besorolású a fénykard.

Csak a múltkor gondolkodtam el ezen pedig már jóval hamarabb eszembe juthatott volna. Ha nem fejlett technológia akkor miért nincs mindenkinek....ha meg titkos,hogyan csinálják? Nem igaz,hogy nem volt még egy kormány vagy egy bűnszervezet amely lemásolja a "kapcsolási rajzát" :D

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 11:55

A jedik meg nem házasodhattak. Szervezeti megkötés aminek nincs sok köze az Erő-höz.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 11:49

Ők alapvetően jók (jedikkel ezért nem harcolnak) és mindezt egy szervezett formában teszik ahol a Birodalom (mint államforma) szolgálata a cél.

Nem is tudom..

Csak hullazsákban lehet kilépni...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 07:08

Ők alapvetően jók (jedikkel ezért nem harcolnak) és mindezt egy szervezett formában teszik ahol a Birodalom (mint államforma) szolgálata a cél.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 00:30

A Jedi jó, aSith gonosz.

A többi jelzőnek nincs túlzottan értelme, de a fenti mondat mindent elmond.

És a Birodalmi Lovag?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 635 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 12:36

A Jedi jó, aSith gonosz.

A többi jelzőnek nincs túlzottan értelme, de a fenti mondat mindent elmond.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.02, 15:06

Nemtom a számítógépes játékok mennyire számítanak kanonikusnak (elméletileg semennyire), de asszem a Jedi Akadémiában Kyle Katarn mondta, hogy az Erőnek nincs jó, vagy sötét oldala, csak az számít, hogy mire használják.

Valamelyik képregényben meg olyasmi volt, hogy (talán az egyik Jedi?) mondta, hogy az erőnek nincs sötét oldala, hanem azért követnek el gonoszat, mert már eleve volt gonoszság a lelkükben.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.15, 21:26

Az eredeti felfogás szerint sötét oldal = gonosz.
Az ember negatív érzelmei, a harag, a gyűlölet, a pusztítás, az önzés, a kapzsiság...
Nem feltétlenül pszichopata tömeggyilkosok, de jó nem származik tőlük, az biztos.

Az új trilógia szerint már a sötét oldalhoz, vagy a hozzá vezető úthoz sorolnak minden erős érzelmet, ha jól értelmeztem.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.15, 16:48

Kérhetnék egy közel pontos definíciót arra mi is a Sötét Oldal?

Ime a problémám: Egy ideje játékos vagyok egy ritka bár eléggé tartalmas Star Wars asztali játéküléseken. Idővel megcsappanta játékülések száma és már csak havonta kéthavonta összeülünk.

Nos mivel most már ingyenessé vált a The old Republic MMORPG a kis csapatunk ha egyrészt beszélgetni szeretnénk és egy jót játszani akkor a távloság ellenére el tudjuk érni egymás ha csak egy-két órára is.

Nos a kérdésemhez visszakanyarodva. A játékban a szerver "lakosságának" majdnem,hogy 95%-a a Sötét oldalt úgy kezeli mint a pszihopata elmebeteg szinonímáját. Ölj gyilkolj gyűlölj.
Egyedül csak mi tekintünk szerintem úgy aSÖtét oldalra mint egy út, egy a társadalomtól kicsit távolabb eső látásmód

Viszont sajnos a netes játék túlontúl leegyszerűsíti a dolgokat. A Jedi jó, aSith gonosz. A Fény útja tökéletes....a Sötét oldal mocskos és beteg.
Nektek mit jelent a Sötét oldal, ti ,hogy gondolkodtok róla. MI a Sötét oldal?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.25, 07:19

d6-ban a Más érzékszerveinek elhomályosítása hasonló de csak az érzékelést csökkenti. Persze megfelelő csökkentés és mesélői segítséggel megoldható de akkor is inkább totális vakság mint egy élőlény eltakarása.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.24, 21:04

Szerintem lehetséges az, amit leírtál. Nekem most hirtelen két dolog ugrik be:
Az első a Republic képregénysorozatban volt, mikor Aurra Sing vadászott Aayla Securára, és valami állatokat szabadított rá. A lány meg szimplán megállt köztük, és egyáltalán nem vették észre.
A másik: Saga Editionban a K.O.T.O.R. Campaign Guide-ban van egy olyan Talent, hogy Beast Trick, ami lehetővé teszi a Mind Trick Force Power alkalmazását állatokra., Valamint a CW kampánykönyvben van egy Cloak nevű Force Power, ami láthatatlanná teszi a használóját. Én a kettőt egyszerre használnám a kívánt hatás eléréséhez.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.24, 18:50

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy Erővel lehet-e úgy hatni egy állatra, hogy az az érzékszerveivel ne észlelhessen engem? (pl. se nem lát, se nem hall engem, a szagomat sem érzi, stb.)
És ha igen, akkor d6/d20-ban mely alkalmazás(ok) használhatóak erre?

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.24, 18:40

Üdv!

Egy gyors kérdés szerepjátékos kérdés az Erővel kapcsolatban:
(d6 és d20-as vonatkozás egyaránt érdekel)

Az elmére ható Erő-alkalmazások csak értelemes lényeken működik, vagy akár állatokon is?
(Pl. megtévesztés, irányítás, illúzió, stb.)
Mert nézegettem az ezzel kapcsolatos kiegeket (d6, d20), de igazából nem nagyon találtam olyan kikötést, hogy ezek állatokra nem alkalmazhatóak...
Válasz, vélemény, példa, ellenpélda, stb?

Előre is köszönöm!

KYLE

U.i.: Jó, nyílván nem egysejtű organizmusokra gondolok, hanem azon állatokra, melyek azért rendelkeznek némi "aggyal" (ne szó szerint értsd)... Pl. wampa, rancor, dianoga, mynock, űrcsiga

Módosította KYLE: 2012.06.24, 18:47

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.18, 21:27

A Force Houndok a sotet vagy a szurke oldalhoz tartoznak mint a Birodalmi Lovagok?

http://starwars.wikia.com/wiki/Force_Hound

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 635 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.17, 16:15

Jedik és a sötét oldal.
Ha hagyományos elvek szerint kiképezett jedi karakternek mesélnék, nagyon szigorúan venném a jedi-szabályzatot. Nem csak akkor kockáztatna sötét oldal pontot, ha aktív vagy passzív részese egy gonosztettnek, de akkor is, ha elragadják az érzelmei, ésAz ér ilyen állapotban fordul az Erőhöz.
Egy Luke - féle kiképzésen átesett, vagy az öreg Kenobi élettapasztalatával rendelkező karakternél viszont rugalmasabban közelíteném meg a kérdést.
Vagyis a kantinban lezajlott eseményekért egy átlagos, régi köztársaságban nevelt jedi sötét oldal pontot kapna, Kenobi viszont nem.

Sithekhez nem tudok hozzászolni, de ez egy érdekes eszemfuttatás.

A "passzív részese" kifejezés azért veszélyes, mert mikor passzív és mikor tehetetlen? Ez egyéntől függ és nagyon jó dolgokat mesélhet belőle. Semmikképpen nem fektetném ezt le feketén és fehéren. Most 5 rohamosztagossal harcolnia kell a Jedinek, hogy megmentse a fiút vagy nem? 15? Stb. Mennyinél kap sötét oldal pontot, mert gyáva? Ez szerintem sok mindentől függ, ezért nem kellene általánosítani.
Viszont Kenobi miért kapna sötét oldal pontot? Megkérte hogy hagyja a fiút, meghívta egy italra, de ennek ellenére neki esett. Szerintem ez teljesen rendben van, tekintve, hogy egy sötét, alvilági bár közepén történtek az események.
Szerintem pont az a szép, hogy nem lehet mindig megmondani pontosan, mikor kap sötét oldal pontot valaki.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.08, 07:55

Egyrészt javaslom a témába vágó könyvek olvasását pl D20 rendszerre kiadott Dark Side Sourcebook-ot, van témával foglakozó fejezete.

A nem erőhasználó/erőérzékenyeket a szabályok szerint jóval kevésbé érinti az egész sötét oldal mizéria (d20-ban). A kijátszáshoz vedd alapul a sith kódexet, tartsd előtérben a karaktered célját ne a nagyobb jót. Ha konkrét helyzetet konkrét karaktert mondanál sztem érdemben jobban tudnánk segíteni.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.07, 19:02

Van pár ötletetek arra,hogy sok Dark Side ponttal ,hogyan lehet tartós játékot csinálni? Mármint úgy értem,hogy ha valaki a Sötét oldalra lép onnantól hogyan legyen remek karakter de mégis azért ne állatiasodjon el mint egyes habzószájú Sötét Jedi. Tudnátok tippeket adni Sötét Oldali karaktereknek, Erőhasználókra gondolok.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.04, 12:42

Köszi a linket

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 23:22

Idézném:

If it glows like a lightsaber, cuts like a lightsaber and hurts like one, it is one tongue

Magyarán fénykard. Attól hogy tiszta-energia-pengének fogják mondjuk nevezni az egy fénykard. ÉS már megint belesz*artak a világképbe mert nincs vezetéke. Köszönjük kedves szerző/rajzoló.

Erre csak én is ezt tudom mondani...

T10: abban egyetértek, hogy a "neveltetés" szempontjából kell megközelíteni a dolgot... de az élettapasztalat már kicsit ingoványos... bár így eljuthatunk oda, hogy a tapasztalat felülírta a nevelést.

Más:
Elkezdtem olvasgatni a Knight Errantot, de engem valahogy nem fogott meg. Leginkább a sithek taszítanak benne, pontosabban a személyiségük... nem olyan ahogy egy sithet általában elképzelek. Ok, hogy szeretnek pusztítani, meg élvezik is, de nem a pusztításért magáért művelik, hanem mindig van valami plusz, pl a hatalom megszerzése mások felett... vagy csak az a sith tesrvérpár ilyen? (legalábbis nagyon ezt tolja arcba)

http://www.starwars.com/vault/books/knighterrant_atlas/

Olvas el, perspeltivaba helyezi a dolgokat es megerted az illeto sithek miert olyanok amilyenek.

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 22:55

Idézném:

If it glows like a lightsaber, cuts like a lightsaber and hurts like one, it is one tongue

Magyarán fénykard. Attól hogy tiszta-energia-pengének fogják mondjuk nevezni az egy fénykard. ÉS már megint belesz*artak a világképbe mert nincs vezetéke. Köszönjük kedves szerző/rajzoló.

A 0. rész alapján az egy "Forcesaber" - egy penge, ami a sötét oldal energiáját folyósítja, és tiszta energiát hoz létre belőle (és a fénykard elődje)... facepalm. Simán kihagyhaták volna.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]