Ugrás tartalomhoz

Fotó

Jedik és más erőhasználók

• Válasz írásához lépj be
1313 hozzászólás érkezett eddig

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 11:54

Más:
Elkezdtem olvasgatni a Knight Errantot, de engem valahogy nem fogott meg. Leginkább a sithek taszítanak benne, pontosabban a személyiségük... nem olyan ahogy egy sithet általában elképzelek. Ok, hogy szeretnek pusztítani, meg élvezik is, de nem a pusztításért magáért művelik, hanem mindig van valami plusz, pl a hatalom megszerzése mások felett... vagy csak az a sith tesrvérpár ilyen? (legalábbis nagyon ezt tolja arcba)

A Sith-ek 90%-a egy nagyobb célért tette amit tett. Nagy hatalom, uralkodás, rendszerek irányítása, galaktikus birodalom létrehozása. A maradék 10% Sith-et meg inkább nevezném Sötét Jedinek akik inkább bábok és javarészt destruktív elemek. Szinte a saját szórakozásukért öltek, élvezték a pusztítást. Meg persze "Sith vagyok Isten vagyok" elvet követték, ők azért teszik azt amit tesznek mert egy hang a fejükben rájuk parancsol,hogy igen is gyilkolj céltalanul, pusztíts szórakozásból. Ők a gyalogok az Igazi Sith-ek sakktábláján.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 10:05

Idézném:

If it glows like a lightsaber, cuts like a lightsaber and hurts like one, it is one tongue

Magyarán fénykard. Attól hogy tiszta-energia-pengének fogják mondjuk nevezni az egy fénykard. ÉS már megint belesz*artak a világképbe mert nincs vezetéke. Köszönjük kedves szerző/rajzoló.

Erre csak én is ezt tudom mondani...

T10: abban egyetértek, hogy a "neveltetés" szempontjából kell megközelíteni a dolgot... de az élettapasztalat már kicsit ingoványos... bár így eljuthatunk oda, hogy a tapasztalat felülírta a nevelést.

Más:
Elkezdtem olvasgatni a Knight Errantot, de engem valahogy nem fogott meg. Leginkább a sithek taszítanak benne, pontosabban a személyiségük... nem olyan ahogy egy sithet általában elképzelek. Ok, hogy szeretnek pusztítani, meg élvezik is, de nem a pusztításért magáért művelik, hanem mindig van valami plusz, pl a hatalom megszerzése mások felett... vagy csak az a sith tesrvérpár ilyen? (legalábbis nagyon ezt tolja arcba)

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 09:03

Akkor igen csak férrevezető a kép...
http://www.darkhorse.com/Blog/677/dark-horse-announces-star-wars-dawn-jedi

Forumztam az iroval es azt monja nem az.

Nem tudom hogy mi.

http://boards.theforce.net/literature/b10003/31982217/p3/?65

Az egy Forcesaber, nem lightsaber.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 22:55

Jedik és a sötét oldal.
Ha hagyományos elvek szerint kiképezett jedi karakternek mesélnék, nagyon szigorúan venném a jedi-szabályzatot. Nem csak akkor kockáztatna sötét oldal pontot, ha aktív vagy passzív részese egy gonosztettnek, de akkor is, ha elragadják az érzelmei, és ilyen állapotban fordul az Erőhöz.
Egy Luke - féle kiképzésen átesett, vagy az öreg Kenobi élettapasztalatával rendelkező karakternél viszont rugalmasabban közelíteném meg a kérdést.
Vagyis a kantinban lezajlott eseményekért egy átlagos, régi köztársaságban nevelt jedi sötét oldal pontot kapna, Kenobi viszont nem.

Módosította T10: 2012.02.01, 22:56

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.29, 08:37

Idézném:

If it glows like a lightsaber, cuts like a lightsaber and hurts like one, it is one tongue

Magyarán fénykard. Attól hogy tiszta-energia-pengének fogják mondjuk nevezni az egy fénykard. ÉS már megint belesz*artak a világképbe mert nincs vezetéke. Köszönjük kedves szerző/rajzoló.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.28, 22:54

Forumztam az iroval es azt monja nem az.

Nem tudom hogy mi.

http://boards.theforce.net/literature/b10003/31982217/p3/?65

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.28, 20:55

Igen, az idők szavával nem tud még GL sem szembemenni. Sztem nem is az önellentmondás itt a lényeg, hanem a mi társadalmunkban lezajlott informatikai robbanás, ami miatt a mai ember nehezen bukkan rá a "tiszta" értékekre (vagy az über-gonoszságra), mert 2 weblappal arrébb mindig sokkal durvábbat talál.

- - -

Obi-Wan cantinás mutatványához 2 dolgot tennék hozzá. Mikor az új trilógiában Zam-ot "kikérdezik", ott ugyanodáig jut: - beszélj - kézlevágás - beszélj... ez sztem Jedi norma, legalábbis a filmekben... :D Képzelem, mi van, mikor valami kemény vonalas hőskori Sith nagyúr kezd el "kérdezősködni".

Másrészt Obi-Wan védelmében meg kell jegyezni, hogy Ponda Baba mellett ott ült a haverja, aki "keresett" orvos volt, illetve nem nagyon kellett aggódnia amiatt sem, hogy netán elvérzik.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.26, 12:08

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.25, 19:35

Fura... Az első amit kiszúrtam a Dark Horse oldalán a képregény beharangozóján, az az volt, hogy a fénykardnak nincsen kábele... pedig ha a régi köztársaságos képregényeket nézzük...

Meg nem talaltak fel a fenykardot.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.25, 13:33

Fura... Az első amit kiszúrtam a Dark Horse oldalán a képregény beharangozóján, az az volt, hogy a fénykardnak nincsen kábele... pedig ha a régi köztársaságos képregényeket nézzük...

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.24, 22:29

A Legacy csapat kesziti.

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.24, 20:56

Valaki mas varja Dawn of the Jedit ami bizony a jedik eredeterol fog szolni?

Most hogy utánanéztem, elég érdekesnek ígérkezik - a fénykorukban lévő rakatákra (rakataiakra?) kíváncsi vagyok. Viszont papír-formában tuti nem fogom beszerezni, miután a Dark Horse minden második oldalra hírdetéseket nyomtat...

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.24, 12:00

Valaki mas varja Dawn of the Jedit ami bizony a jedik eredeterol fog szolni?

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.24, 11:35

- - -
Mesélőként mondjuk én úgy vagyok, hogy az öreg Kenobi esetében,
amikor a kantinban "jogos védelmi helyzetben", "nem feltétlenül
arányosan védekezve" végrehajtott némi darabolásos gyilkosságot,
illetve lecsapott egy kart, az bizony nem jár sötét oldal ponttal.

Adios
KLM

Most kezdtem mesélni egy kampányt Saga-ban (Legacy era, már rég ki akartam próbálni), és ezúttal nagy hangsújt fektetek a sötét oldal csábítására, direkt olyan helyzeteket teremtve, ahol a sötét út ténylegesen könnyebb, gyorsabb... sőt biztonságosabb is. Izzasztva a karaktereket, akik alapvetően a helyes úton szeretnének járni.
A fent említett Obi-wanos példa ebben az esetben nálam már a lécet rezegteti, amolyan enyje-benyje, meg tudtad volna oldani ezt máskép is, a legközelebbi ilyen már DSP-t ér. (ugyanakkor a jogos, és arányos önvédelemért sosem jár DSP)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.24, 10:39

Hali!

Azért egy fontos dolgot szeretnék kiemelni:

A SW mese - mégpedig a (magyar) népmesék jó értelmében: a
gonosz egyértelműen gonosz, a jó egyértelműen jó.

Ezt én értéknek tekintem, még akkor is, ha Lukács Gyuri később
szemen is köpte magát az új trilógiával.

- - -
Mesélőként mondjuk én úgy vagyok, hogy az öreg Kenobi esetében,
amikor a kantinban "jogos védelmi helyzetben", "nem feltétlenül
arányosan védekezve" végrehajtott némi darabolásos gyilkosságot,
illetve lecsapott egy kart, az bizony nem jár sötét oldal ponttal.

Adios
KLM

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.22, 00:28

Háborúba nem hiába nem szerették küldeni a tanács a Lovagokat és mestereket. Ugyan is ott cselekedni kell és mint tudjuk a Jedi dogmák igen szigorúak. Nem egy Jedit fosztottak meg rangjától és küldtek el a rendből csak azért mert cselekedett és ölt ha kellett csak ,hogy a többség vagy éppen a saját élete megmeneküljön. Megváltoztak azok kik visszatértek a csatamezőről és egyesek önként hagyták el a rendet mivel belátták,hogy a Jedik nem tettre kész alakok. Mace WIndu hangoztatta,hogy ők a béke őrei és nem katonák viszont milyen őr az hogyha eljön az idő hogy meg kell védeni valamit megtorpan és kijelenti "nem mert nekem nem lehet".

A Jedik sem különbek, sőt ha belegondolunk még rosszabbak is lehetnek a Sötéteknél. Vegyük figyelembe Anakin esetét, Padmét mentette minden áron mivel megismerte a szerelmet. A Jedi templom Elefántcsont tornyában meg a Jedik mint valami érzelemmentes gépek lézengtek. Nem hiába könnyebb a sötét oldal megismerése, mivel a Jedik útja önsanyargatással van kikövezve.

A Jedik meg sem próbálják megérteni a Sötét oldalt inkább mint valami Inqvizíciós csoport elítéli a legfőbb gonosznak. Bár azért ismét csak Mace WInduval hozakodnék elő,hogy ha jól tudom volt Sötét korszaka és akkor fejlesztette ki a Vaapadot majd találta meg az utat vissza a rendhez. Szóval Windu az arany középút lehetne a sötét oldal tanulmányozásában,de mégsem mivel a tanács egyik legradikálisabb már-már főbírói tagja lett, főleg akkor van így mikor a Sötét oldal a téma.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.21, 20:35

Az ERŐ természetéről már Yoda is mást mondott Luke-nak, amikor oktatta. Azt mondta, a sötét oldal ajtó. Mögé kell hatolnia, meg kell értenie, de nem léphet be rajta.

A jedik és a sith-ek csak két végletet ismertek. Mindkét oldal bukását ez okozta. A tisztán gonosz önpusztító, de a világos oldalt követő jedik is legalább ennyire eltávolodtak minden emberitől, amikor elvetették az indulatokat és érzelmeket. Ez okozta a vesztüket, hiszen ahogy valaki találóan megjegyezte, Anakin problémáját egy átlagos futballedző is le tudta volna kezelni, a komplett jedi nagytanács ellenben kudarcot vallott, mert meg sem értették...

Skywalker az "egyesítő erő" - valami ilyesmit mondott az egyik mester a Baljós árnyakban is, ha jól rémlik.

Ezek alapján az új Jedi rend nem a régi hibáit kellene hogy felelevenítse - nem elutasítani hanem megérteni és használni kellene az erő "sötét oldalát" amely így már nem is sötét a régi értelemben.
Sötét oldal =/= cselekvő, aktív erő.
Az egyensúlyt megteremteni persze nehéz, és mindig ott a bukás lehetősége, a sötét oldal vonzása.

Módosította T10: 2012.01.21, 20:36

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.21, 17:07

Hogy miért, ugyan is ha a túlélési ösztön kerekedett felül a rabok eszén akkor tökmindegy volt mennyire ártatlan a fickó attól még megöli a Jedi-t ha az jelenti a szabadulást arról a pokoli helyről. Viszont a Jedi pedig abban a helyzetben jobbnak látta leölni őket mert ha csak lefegyverzi őket attól még simán magukhoz térnek és próbálkoznak.

Na itt van az ideológiai vonal. A jedi önvédelemből öl. Ilyen helyzetben nem fogja megölni az illetőt ha lefegyverzi akkor mondjuk kiköti egy fához vagy leüti vagy hasonlóan de csak harcképtelenné teszi nem pedig megöli. Teljesen jogos h ezért sötét oldal pont jár. Itt neki meg kell hozni egy morális döntést, mivel a jedi védi az életet ezért nem fog megölni valakit. Az hogy most szerepjátékban nagyobbat dobtál és meghaltaz más tészta én (km-ként) a szándék alapján osztanám a SOP-ot.

Könnyeben járható a Sötét oldal mivel egyszerűbben lehet megoldani dolgokat. A Sötét oldalon járva nagyobb a lehetőség egy karakter számára mintsem megkötni azokat dogmai keretek közé. Ez a "nincs visszaút" féle hozá állás érdekes mivel ha egyszer lecsúsztál a lejtőn már nem tudsz visszamászni. De mi van ha nem is lecsúszik csak egy bizonyos utat jár be a megvilágosodás felé. Ahhoz,hogy megismerje az Erőt mélyrehatóbban és főleg ,hogy megismerje önmagát kell számára egy út és a legegyszerűbb erre a Sötét oldal. Önismereti szempontokból a legtökéletesebb mivel a benned lakozó ösztönöket ismerheted meg és adsz nekik szabad teret.

Csakhogy annyira eltávolodsz a "normális" dolgoktól hogy nem tudod felismerni azokat. Ha átadja magát az illető a sötét oldalnak akkor olyan mértékben torzul a látásmódja hogy nem fog visszatérni, mert onnantól az lesz a helytelen.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.21, 15:12

Én is ezt mondom,hogy egyes dolgok a Sötét oldalról túlontúl sztereotípak. Példa képen egy kalandban Egy Jedi lovag és néhány fogoly egy dzsungelből menekült miközben olyan rabokat küldtek rájuk melyeknek a szabadulása a másik halálát jelentette. Így tehát a Jedi és a rabok menekültek míg a többiek rájuk vadásztak. A Jedi minden egyes rá vadászó rab (ártatlanok,de nem akartak meghalni)legyilkolása után kapott egy Sötét pontot.

Hogy miért, ugyan is ha a túlélési ösztön kerekedett felül a rabok eszén akkor tökmindegy volt mennyire ártatlan a fickó attól még megöli a Jedi-t ha az jelenti a szabadulást arról a pokoli helyről. Viszont a Jedi pedig abban a helyzetben jobbnak látta leölni őket mert ha csak lefegyverzi őket attól még simán magukhoz térnek és próbálkoznak.

Könnyeben járható a Sötét oldal mivel egyszerűbben lehet megoldani dolgokat. A Sötét oldalon járva nagyobb a lehetőség egy karakter számára mintsem megkötni azokat dogmai keretek közé. Ez a "nincs visszaút" féle hozá állás érdekes mivel ha egyszer lecsúsztál a lejtőn már nem tudsz visszamászni. De mi van ha nem is lecsúszik csak egy bizonyos utat jár be a megvilágosodás felé. Ahhoz,hogy megismerje az Erőt mélyrehatóbban és főleg ,hogy megismerje önmagát kell számára egy út és a legegyszerűbb erre a Sötét oldal. Önismereti szempontokból a legtökéletesebb mivel a benned lakozó ösztönöket ismerheted meg és adsz nekik szabad teret.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.21, 12:29

ez a SOP - karakterpont együttes dolog teccik...

Tarkin sztem nem volt gonosz, nem állt a sötét oldalon, hanem szolgálta a rendszert (a film alapvetően a hidegháború és a II. VH ideológiai kliséit veszi alapul) csak száműzték a mosoly országából... de az 5 SOp-ot reálisnak tartom, hogy "felhígult" benne a sötétség, mert nem művelte elég következetesen...

De az új regények sem (Darth Bane trilógia) már nem a sztereotíp módon közelíti meg a Sith-Jedi ellentétet (ennyit változott a kulturkörnyezetünk 30 év alatt). Bane gonoszsága néhol számomra megkérdőjelezhető (na nem ott, mikor Calebet "győzködi", hogy gyógyítsa meg).

Nekem azért tűnik járhatóbbnak, mert az elején nem kell "visszafognod magad ideológiai alapon" utána meg, ha visszafogod magad, felhígulsz. sztem a Bane trilógia 1. részében, míg Bane az akadémián van, átél egy hosszabb periódust, mikor nem érzi nem járja át a sötét oldal. ez a kiégett, tompa állapot jelenti számára az első, "könnyen járható" időszak végét. (pedig amit megél addig, az átlagember könnyen belegebedne)

Módosította Daneelprophet: 2012.01.21, 12:30

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]