Ugrás tartalomhoz

Fotó

Age of Wonders

• Válasz írásához lépj be
40 hozzászólás érkezett eddig

irka

irka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.08, 11:26

Sziasztok!
Én is szoktam játszani ezzel a játékkal, AOW-SM-el. Eddig megismert körökre osztott stratjátékok közül eddig ez jön be legjobban, elég régóta el is vagyok vele. Olyannyira, hogy mostanában minden újabban szerkesztett pályát kipróbálok, legalábbis amik felkerülnek ide: aow heawen. Ide ugyan így bekerülnek a mod-okhoz készített pályák is, és hát ezeket is kipróbálom általában, legalábbis akkor, ha egy mod-hoz több pálya is felkerül... Eddig általában menni szoktak ezek a módosítások, de a BNW-s mod-ot hiába telepítem gondosan a leírtak alapján, nekem nem, vagy csak félig-meddig működik, ami élvezhetetlen. Ha van köztetek olyan, aki egyáltalán ilyen mod-pack-eket is használ/t már és netalántán próbálta ezt is, és van kedve megosztani velem a tapasztalatait, azt szívesen venném.

irka

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.22, 15:05

Manát adnak. Ha nem a szférádba tartozik, akkor kevesebbet, ilyenkor kell átváltoztatni. Ha több manát kapsz, mint ami kell, akkor lehet átpakolni a felesleget fejlesztésre.
Igen, továbbá minden fenntartott varázslata elszáll, meg az is, amit éppen varázsolt.

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.22, 13:32

Helló!

A node-ok mire jók? Valami volt erről a Tutorialban, de már nem emlékszer pontosan. valami energiát termelnek, de nem jöttem még rá, hogy mifélét és minek.--
A mágus, ha kipurcan, akkor a következő kör elején kerül vissza a legközelebbi várába? Persze ha van hova... :dilis:

_Snowmen (NPC/NJK)

_Snowmen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.06.21, 01:38

Én benne vagyok egy kis AoW SM -multiban. :)

sajna az AoW 1 es lemezemet elkevertem valahova ugyhogy az kilőve...
hacsak nem mond valaki egy irányt a kibertérben ahol megvan.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 14:41

Csatánál mindig a megtámadott csapat körüli hexákon álló egységek vesznek részt, mindkét oldalon. Ha tehát a városközpontot támadják, akkor az összes környező csapatod benne lesz, de ha a kinti csapatot, akkor csak az akörüliek. De ez mindig is így volt. :gonosz: Ha várat vagy tornyot támadnak, akkor viszont függetlenül a megtámadott csapattól, a védők mindig visszavonulnak a falak mögé a vár/torony körüli hexákról. Ha adhatok tanácsot, akkor várvédéshez 4 pap és 4 lovas a legjobb az elején, később 4 ágyú sem árt melléjük.
Amúgy tényleg nem egyértelmű, mert a SM-ből kispórolták a 2-est. :D Jó régen játszottam vele, esetleg valamikor összedobhatnánk egy rövid multit, ha lennénk rá elegen.

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 10:25

Aha! Már kezdenek tisztulni a dolgok! :gonosz: De végülis az a lényeg, hogy megvan a Shadow Magic, és nagyon jóóóóó! :langol: :langol:
Csak bezavart, hogy a Shadow Magic előtt nem láttam kiírva a 2-est... :D

Ha a város szélére teszek egy csapatot, mert középre nem fér, akkor ostromnál azok is bent lesznek, vagy különállóan?

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.18, 12:02

De ilyet még nem is hallottam, hogy egy játék utolérte a következő részét, ezen az AOW Heaven-en is sokkal több dolog van a Shadow Magic-hez.

Öhm, most vagy én nem értettem az előző hozzászólást, vagy te értettél valamit félre... A Shadow Magic az AoW2 stand alone kiegészítője (mint HeroesV-nek a TotE), nem az előző rész - tulajdonképpen AoW2.5. Az AoW1-et viszont kétség kívül érdemes kipróbálni, mert sok mindenben különbözik utódjaitól.

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.18, 11:50

Selmo: most már úgy van minden, ahogy írtad is. Kicsit meglepődtem, hogy először a kettesbe néztem bele, és az egyes alapállapotban sincs elmaradva mögötte, sőt, ha hozzávesszük az 1.4-et, akkor utorlérhetetlen. De ilyet még nem is hallottam, hogy egy játék utolérte a következő részét, ezen az AOW Heaven-en is sokkal több dolog van a Shadow Magic-hez. :gonosz: :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.16, 14:15

A kampányban nem lehet nehézséget állíttani, ha meg te hostolsz, akkor te állítod be a nehézséget minden nem emberi ellenfélnél.
Amúgy javaslom, hogy térj át a Shadow Magicra és használd hozzá, a nem hivatalos patch-et, amiben erősen kiegyensúlyozták a dolgokat.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.16, 11:46

Age of Wonders II Heaven
Mapok, modok, patchek és egyéb okosságok.
A nehézség beállításával kapcsolatban már lövésem sincs, csak arra emlékszem, hogy mikor először játszottam a Shadow Magic-kel még a fajok és a hot seat beállítására is csak sokadik nekifutásra jöttem rá...

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.16, 11:24

Hali!

Nem tud valaki egy honlapont, ahonnan lehetne leszedni térképeket, meg más apróságokat a ketteshez? :) :lol:
A hivatalos honlapot néztem, de nem volt semmi különös, csak pár screensaver, meg egy patch, de az sem volt írva, hogy az egyeshez, vagy a ketteshez...

Másik: most nekem csak a kettes alapjáték van meg, és hiányolom, hogy nem lehet beállítani a nehézséget, így meg kicsit nehéz. Ha meglesznek a kiegek lesz benne valami ilyesmi? Bár lehet, hogy nem is nehéz, csak bele kell jönnöm...

_CorAngar (NPC/NJK)

_CorAngar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.07, 09:57

hello ha valaki esetleg jatszik meg a aow1-el az vegyen fel msnre(tordek91@hotmail.com) es multizhatnank :dilis: :dilis:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 09:22

Ha meghal egy hősöm, és utána nyomok egy resurect hero-t, akkor hol tudom ismét összeszedni a karaktert? Fogadót nem találtam az adott szinten, magától meg egy másik hős jelentkezett be.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.25, 11:41

Én is az SM-mel játszok (bocsi, ez az előbb lemaradt). Szerintem te inkább a 20-ra gondolsz, mint 10-re, mert vígan rohangálok 15-16os stat-okkal. 20-ig viszont még nem jutottam attack, defense, damage terén. :)
Egyébként tényleg gáz, hogy nincs korlátozás. Leginkább az illúzióromboló, hogy a tutorial utáni 2.-3. küldetésnél kissé elhúztam a befejezést, melynek hatására a 4. küldetésnél már felfedeztem az összes varázslatot és skillt. Ezután az épületek egy része feleslegessé vállik, ráadásul így -hogy már nincs mit felfedezni- a játékélmény is csökken.

_Snowmen (NPC/NJK)

_Snowmen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.25, 10:28

Én legutóbb az AOWII SM -al játszottam. A tapasztalatom az hogy a hősöknek a többi értéke is maximalizált. pl: a védőérték nemigazán ment 10 fölé (régen játszottam, nem tudom pontosan, lehet hogy 20 :) ).
és ezt a felszerelések sem emelik már tovább. tehát ha egy védőértékre kimaxolt hős felvesz egy +3 def -s valamit akkor sem fog a védőértéke a maximális érték fölé menni a csatában...

A tápolásról meg: óriási hiba hogy a küldetések nincsennek valamien szinten korlátozva.
Pl a SM ben az első pályákon elég védekezni, sok falut fullosan felépítve az összes varázslatot kifejleszteni, az isteni küldetésekkel pedig a hős olyan tápot kap (tapasztalat és cuccok), hogy a többi pálya már szinte unalom....

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.22, 22:29

Lehetséges lenne, hogy 50 a maximális lépésszám, amit egy hős (minden bizonnyal egység is) meg tud tenni? CSak azért kérdem, mert a szintlépések utáni fejlesztéseknél a +2Hit/4Movement után, csak az életereje nő a hősömnek, a movement nem emelkedik 50 fölé.

mrinnus

mrinnus

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 261 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.04, 13:02

AoW 1 van nekünk, ha még kell, írj U2Ut :punny:
nekem nagy kedvencem

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.28, 10:38

Multiban szerintem akármilyen tápolás megengedett lehet, ha a lehetőség megvan a többieknek is. Kivéve, ha valamit megszavaznak közösen, hogy túl táp, vagy túl élményromboló.
Kampányban viszont ordas nagy előnyt lehet kovácsolni egy teljesen feltápolt és felcuccolt hősből, mivel az ellenfél nem nagyon használ hősöket (legalábbis az SM első 5 pályájából az utolsón láttam csak ilyet). Végülis egymaga azért még kevés a nagyobb seregek ellen, de pár jobb egységgel kiegészítve kábé csak el kell indítani az úton, és néha pótolni a mellőle elhulló csapatokat...
Három 10. szintű hős felcuccolva kampány módban pedig már maga a győzelem, ha az ember nem bízza el magát...

KriiTheia

KriiTheia

Sárkány

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 17:44

Mondjuk multiban meg lehet oldani a hős dolgot, mert a pályákhoz be lehet állítani a maximum hősök számát, ami lehet 0 is. De mondjuk ha csak 1 hős van engedélyezve, az talán nem tud annyira elszállni, mintha 3 menne egy csapatban. :(

Főleg, ha korán kinyírják! :sor:

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.27, 15:15

Mondjuk multiban meg lehet oldani a hős dolgot, mert a pályákhoz be lehet állítani a maximum hősök számát, ami lehet 0 is. De mondjuk ha csak 1 hős van engedélyezve, az talán nem tud annyira elszállni, mintha 3 menne egy csapatban. :sor:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]