Ugrás tartalomhoz

Fotó

Werewolf Kérdések és válaszok #2

• Válasz írásához lépj be
834 hozzászólás érkezett eddig

Janetwitch

Janetwitch

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.07.13, 09:32

Köszönöm szépen a segítséget :-)

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1751 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.08, 11:06

Alap esetben méretváltozástól fuggoen szétszakad. Viszont erre van egy hasznos rítus, amivel tárgyakat, ruhákat, táskákat, fegyvereket, ékszereket, stb... lehet dedikálni, és akkor átváltozáskor vagy beolvad az új formába, vagy átméretezodik, dontés szerint. Ezen felul az így megjelolt tárgyak az umbrába is átvihetoek. Alapvetoen a maximum gnózis számú tárgyat lehet dedikálni, de az erosen osszetartozó tárgyak egynek számítanak, mint pl ruházat, egy tár loszer, stb... Nagyobb tárgyak számíthatnak kettonek vagy tobbnek. Én szoktam engedni, hogy olyan karaktereknek, akik nem ismerik a rítust, azoknak mások is segíhetnek elvégezni. Kezdo vagy frissen átváltozott karaktereknek ez nagy segíség lehet.

Elvileg formánként kulon meg lehet mondani mi torténjen. Pl egy kés méretezodik a viselovel azokban a formában, ahol van keze, de a farkas formában beolvad.

Rite of Talisman Dedication

Janetwitch

Janetwitch

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.07.08, 07:14

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni hogy ha a karakter átváltozik, a ruha nem szakad szét rajta?

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.25, 16:27

Olman, köszi az ajánlást! :sor: Külön riszpekt, hogy ezt össze tudtad állítani. :)

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1751 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.25, 01:05

Valóban hasznos iromány, bár a hosszából és osszetettségébol adódóan nem feltétlenul egyszeru megtalálni a gyors válaszokat. Sok benne a mage only cucc is, ráadásul egyes dolgok változtak a régi és a w20 kozott, pl régen nem kellett tukor, de segített, az újban meg már kotelezo.

Ez persze semmit nem von le a mu értékébol, mert amúgy nagyon nehéz mindent megtalálni, ami itt egyben megvan.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.24, 22:41

Umbra témában ajánlom még ezt az irományt, ami összefoglalja a különféle kiegészítőkben érintett dolgokat.

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.21, 14:59

Köszi szépen a válaszokat, a "szerintem"-jellegű megoldásaid nekem is szimpatikusak! :) :sor:

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1751 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.20, 22:58

Nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem, pontos helyeket nem tudok mondani, de mi kb így játszuk:

1) A karakter aktuális gnózisával dobsz a tárgy gnózisának a célszámára. Nem a legszerencsésebb elnevezés.

2) A totem egy konkrét nagy szellem, de ha jól tudom egy totemnek lehet tobb falkája is, így konkrétan megjelenni nem nagyon fog, max kuld egy kisebb szolgáját. Illetve van rá mód a vele való kommunikációra, de nem arra van hogy a nagy testvér kirántson a csávából. Alapból ad elég bónuszt, néha a mesélo segíthet ha akar, de nem fog a nagy vadkan szellem lejonni minden harcban tombolni kicsit.

3) Elvileg csak zárt tárolóban lehet átvinni nem megkotott tárgyakat az umbrából a valóságba és vissza. Ilyesmire szoktak a karakterek megkotott táskákat vinni. Persze vannak spéci tartományok, amik másképp is mukodhetnek, de a penumbrában a kinyitott tárolóból a nem megkotott holmik visszaesnek az anyagiba. A tartományokból kicipelt holmik elég speciálisak, mi úgy játszottuk, hogy ami ténylegesen szellem cucc, és nincs semmi extra benne (mondjuk true magick) az egy ido után szétesik, mert kimegy belole a szellemi energia.

4) Gondolom akkora amekkorán átfér a karakter. Szóval néha érdekes lehet mondjuk csak azért lupusba változni hogy konnyebb legyen.

5) Ha jól rémlik akkor le van írva, hogy ugyan a féreg is gyengíti a gauntletet, de mivel a háló ragadóssá válik, így az effektív célszám nem romlott garouknak magasabb, és kellemetlenebb lehet a kudarc.

6) Mi általában úgy vesszuk, hogy az átkelés idejée eltunik a karakter mindkét oldalról, és várni kell a másik oldalon, hogy elobukkanjon. Így beszélni és cselekedni nem igazán lehet.

7) Speciális esetekben igen. De igazából a mesélon mulik. A kozeli umbrából olykor olykor van kozvetlen kijárat, de a mély umbrából tipikusan csak megadott átjárókon lehet egyáltalán a kozelbe jonni.

8) Annak a fuggvénye, hogy milyen eros az árnyék. Alapvetoen a spiritualitás erosíti meg az árnyékot, ennek fuggvényében egy felhokarcoló lehet hogy évek után is selyempapírnak tunik, míg egy spirituálisabb hely jóval hamarabb gyokeret ver. Viszont az is le van íva, hogy ha a szellemvilágban gyakran járkálnak keresztul valamin (pl ajtón vagy falon), az elég hamar eltorik a valóságban is. Tárgyak csak ritkán szilárdulnak meg, szerintem, viszont van lehetoség a szellem felébresztésére. Például egy óceánjáró hajón vagy repulon átlépni az umbrába csak akkor érdemes, ha azt elotte rítussal felébresztette valaki. Az umbrában meg lehet hogy el tud utni egy felébresztett autó, ami az anyagi világban pont ott hajt át, olyankor érdekes effektek johetnek létre, mondjuk látszólag a semmint osszetoro autó.

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.20, 15:39

Hali!

Nemrég kipróbáltuk a Werewolf-ot és rögtön felmerült egy csomó kérdés, leginkább a (Pen)Umbárval kapcsolatban, ebben kérek segítséget (oWoD WtA).
(Ha ezekre van válasz valamelyik kiadványban - vagy ha nem is válasz, de hasonlók kitárgyalása, támpontnak megfelelő leírás-, akkor légyszi, mondjátok meg a címét!)

1., A külön aktiválást igénylő fétiseknél a fétis gnózisával kell dobni vagy a karakterével?

2., Jól értettem, hogy a Totem háttérből kapott falkatotem egy konkrét, „kézzelfogható” szellem, ami szükség esetén megjelenik és segít a karaktereknek (Materializáció Charm-mal akár az anyagi világban is)?

3., Át lehet-e vinni az anyagi világból hétköznapi tárgyakat az Umbrába? (Pl. vihet-e egy Garou uzsonnát egy hosszabb útra vagy kihozható-e a Pentex csapdájából az Adathordozó, Ami Megmenti a Világot, ha az Umbrába menekülnek vele?) Ugyanígy, átvihető-e az Umbrából valami az anyagi oldalra (pl. egy plazmapuska a Cyberrealm-ből)?

4., Mekkora méretű tükröződő felület kell ahhoz, hogy átléphessenek az Umbrába a segítségével a garou-k? (Ez azért vetődött fel bennem, mert írja a könyv, hogy a fomorok összetörik a tükröket, hogy ne menekülhessen a préda – szóval a jelek szerint apró szilánkok nem elegendőek.)

5., Van a Féreg jelenlétének (pl. egy Féreg-caern) valamilyen akadályozó, zavaró hatása a Gaunlet-re, hasonlóan a Szövőéhez? Vagy a tőle eredő, általa eltorzított misztikus energia is végső soron csak energia, és szintén vékonyabbá teszi a Gauntlet-et?

6., Ha valaki át akar lépni az Umbrába vagy vissza onnan, de nem dob elég sikert az azonnali váltáshoz, az tud az „átszivárgás” közben cselekedni valamit vagy legalább beszélni? Meg tudja szakítani a folyamatot? Lehet rá hatni közben (megtámadni, visszarántani, stb.)? Ha lehet és megtörténik ez, akkor hogyan befolyásolja az átjutást?

7., Az Umbra mélyebb rétegeiből is vissza lehet lépni közvetlenül az anyagi világba vagy előbb vissza kell menni a Penumbrába?

8., Az anyagi világ tárgyainak árnyékai a Penumbrában mennyire bírnak „anyaggal”? Pl. egy falon át lehet sétálni, vagy szilárd, mint az anyagi megfelelője, és ha át akarok menni rajta, kell keresnem egy ajtót (és ha az zárva van, betörni)?

Mennyi idő kell kb., hogy valaminek megjelenjen az árnyéka az Umbrában? Csak nagy objektumok jelennek meg (fák, épületek) vagy az emberi léptékűek is (pl. könyv, doboz, autó)? Ha kisebbek is, mi van, ha valami mozog (pl. egy autó), annak az árnyéka is mozog, vagy hirtelen eltűnik, majd ha megérkezett a céljához, megjelenik?

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.11, 13:12

Köszi, szépen.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.09, 17:30

Egyébként az alapkönyvben írnak róla többet. Speciális Közelharcként lehet alkalmazni.

A normál (és a grand klaive) értékei: Erő+2 (Erő+3) kritikust sebez és 6-os (7-es) célszámmal lehet vele támadni. A sebzését nem lehet felfogni, csak breed formban.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.09, 17:19

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék, tudtok valamit, hogy a klavie harcnak van esetleg valamilyen könyvben leírása rendszertanilag? Vagy ti használtok erre valami háziszabályt?
Illetve maga a klavie leírását és képességeit hol nézhetném meg?

Ebben megtalálhatod a Klaive és a Grand Klaive tképességeit:
https://magyarwod.wordpress.com/fetisekkonyve/

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.09, 06:10

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék, tudtok valamit, hogy a klavie harcnak van esetleg valamilyen könyvben leírása rendszertanilag? Vagy ti használtok erre valami háziszabályt?
Illetve maga a klavie leírását és képességeit hol nézhetném meg?

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 12:33

Féregfatty?

http://edition.cnn.com/2016/01/09/us/idaho-deformed-mountain-lion/

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.19, 15:21

Mefres:

Szerintem a Book of the Wyrmben (meg a másik két triatikusban) található ilyesmi jellegű nyalánkságok nagyrészt pont ilyen lemesélhető rejtélyek, újdonságok, stb, tehát vélhetően a tervezők szándékai szerint egyáltalán nem számítanak gyakori tudásnak (és a karakterekre vár, hogy felderítsék őket).

Ha használtok másodlagos képességeket (vagy professional knowledge-et W20 alapján) és azon belül mondjuk Pentex Lore-t, akkor az baromi sok pöttyösen kéne, hogy meglegyen a karaktereknek, hogy ilyen mélyen belelássanak a Pentex ilyesmi projectjeibe, amihez olyan elősztori is kell, stb. Bastetnek, Coraxnak a Titok hátterekbe felvehető cucc is lehetne akár, de ezt a hátteret pont illik a mesélővel egyeztetni, gyanítom nem ezekre veszik fel majd őket.

Szóval szerintem toljad őket nyugodtan.

Tapasztalatom amúgy nincs velük.

Köszi a választ!

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.19, 03:59

Mefres:

Szerintem a Book of the Wyrmben (meg a másik két triatikusban) található ilyesmi jellegű nyalánkságok nagyrészt pont ilyen lemesélhető rejtélyek, újdonságok, stb, tehát vélhetően a tervezők szándékai szerint egyáltalán nem számítanak gyakori tudásnak (és a karakterekre vár, hogy felderítsék őket).

Ha használtok másodlagos képességeket (vagy professional knowledge-et W20 alapján) és azon belül mondjuk Pentex Lore-t, akkor az baromi sok pöttyösen kéne, hogy meglegyen a karaktereknek, hogy ilyen mélyen belelássanak a Pentex ilyesmi projectjeibe, amihez olyan elősztori is kell, stb. Bastetnek, Coraxnak a Titok hátterekbe felvehető cucc is lehetne akár, de ezt a hátteret pont illik a mesélővel egyeztetni, gyanítom nem ezekre veszik fel majd őket.

Szóval szerintem toljad őket nyugodtan.

Tapasztalatom amúgy nincs velük.

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.10, 10:37

Mennyit tudnak az alakváltók (Garouk és a Changing Breeds) a Mockery Breeds-ről?

Gondolok itt az eredetükre, a céljaikra, vagy egyáltalán arra, hogy ezek nem is fomorok valójában (mert az világos, hogy gyakran annak hiszik őket).

Úgy terveztem, hogy majd egyszer csak megjelenítem őket egy későbbi krónikában, és a JK-knak kéne majd kinyomozni a válaszokat a fenti kérdésekre (amennyiben azok nem ismertek). Ha viszont ez nem akkora rejtély, akkor más megközelítésbe helyezem az egészet.

És itt jön elő a második kérdésem. Játszott már valaki ilyennel? Mik a tapasztalatok?

Gashrat

Gashrat

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.26, 11:33

Vásárolnék minden féle WoD alapkönyvet és kiegészítőt, akinek van eladó írjon rám u2u-ban.

köszi.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 17:32

Az Umbral Glade (umbrabéli tisztás) az, hogy a maci rendelkezik egy földi barlanggal, ahonnan azonnal és szabadon átkelhet az Umbrába egy tisztásra (nem kell szétszakítania a világokat elválasztó szövedéket rítussal), ami egy természetes mini-caernként, gnózisforrásként szolgál. Ezt szerintem nem kell létrehozni, az Umbrában létezik valahol, eldugottan - de nem barlangvilág (den-realm), nincs teljhatalma odabenn vagy hasonló, mint a baszteteknél, és nem tükrözi a tulajdonos akaratát, nem álomvilág, mint a nágák anantája (fészekvilága).

Módosította Olman: 2015.05.01, 17:35

Xifatan

Xifatan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 08:40

Szia!

Az Umbral Glade az nem Den-Realm, tehát a Bastet rítus biztosan nem jó erre. Szerintem dolgozz ki egy sajátot a Caern építés rítus alapján, csak épp enyhébb követelményekkel.

Nem Den-Realm?  :eeek: Akkor valamire nem jól emlékeztem. Csak mintha a Changing Breeds könyvben együtt emlegették volna a Bastetek, Ghuralok és Nagah-k számára (sajnos nincs előttem a könyv). Akkor rítus kidolgozás indul :)

Köszi a választ!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]