Ugrás tartalomhoz

Fotó

Modern hadviselés

• Válasz írásához lépj be
3093 hozzászólás érkezett eddig

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 14:38

Vuk:

"Látod lehet velem is normálisan beszélgetni
Megköszönném, ha továbbadnád a többieknek is odaát "

Sorry, nem tudom miről beszélsz, és különben sem szólok bele mások értékítéletébe :cool:

Azt is elhiszem neked, hogy tanítják a nyúzást, feldolgozást, éhes ember mindent megeszik, de a példáidat még mindig extrémnek érzem, ahogy a bengáli tigrises esetben igazat is adtál nekem :lol:

"A kettő együtt, vagy a kés dárdaként egy botra kötözve már sokkal hatékonyabb,ez már inkább mellette szól. "

Már féltem, hogy valami rugós bambuszcsapda fog befigyelni a képbe :)

de örülök, hogy kiváncsiságomat kielégítetted :-/

:KV:

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 14:25

"Azt szerettem volna indirekt módon megtudni, hogy vajon a hedseregi alapkiképzésben oktatják-e a vadon elejtett állatok megnyúzását, feldolgozását, esetleg elfogyasztását ?"

oktatják a britt tengerészgyalogosoknál, az amerikai tengerészgyalogosoknál, de szerintem, ha éhes az ember nem gondolkodik rajta, hogy hogyan kell, mert a combja sütve, mindenképpen ehető. Úgy gondolom. Voltál már NAGYON ÉHES?Most komolyan

"Egyszál késsel bármilyen vadon élő ragadozóval folytatott harc igencsak kétesélyes dolog, nem hiszem, hogy ez szólna feltétlenül a kés mellett."

Ebben teljesen igazad van, de még mindíg jobb, mint egy töküres gépkarabéllyal. A kettő együtt, vagy a kés dárdaként egy botra kötözve már sokkal hatékonyabb,ez már inkább mellette szól.

"Sivatagjárás esetén skorpiókat nyúzol meg?"

Nem, mert olyan sivatagról még nem hallottam, ahol scak skorpiók lennének, madarakat, rágcsálókat, növényeket még mindíg fogyaszthatsz nem? :cool:

Látod lehet velem is normálisan beszélgetni :lol:
Megköszönném, ha továbbadnád a többieknek is odaát

Köszi

KisVuk

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 13:58

Vuk:

NOs egy kis magyarázat előző szösszenetemhez:

Azt szerettem volna indirekt módon megtudni, hogy vajon a hedseregi alapkiképzésben oktatják-e a vadon elejtett állatok megnyúzását, feldolgozását, esetleg elfogyasztását ?

Elfogadok akár külföldi példát is, csak annyit kérek, hogy ez ne a legspeciálisabb egységnél legyen rendszeresítve, értsd, nem a Rambó típusú emberkék mutatványaira vagyok kiváncsi.

Bengáli tigris:

Egyszál késsel bármilyen vadon élő ragadozóval folytatott harc igencsak kétesélyes dolog, nem hiszem, hogy ez szólna feltétlenül a kés mellett.

Még:
Sivatagjárás esetén skorpiókat nyúzol meg? :cool:

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 13:47

"Késre mindíg szükség lesz, már csak azért is, mert az egyik legzajtalanabb eszköz a világon."

Ez így igaz, többek között ezen okoból alkalmaznak egyre több helyütt nyílpuskát is bevetéseknél.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 13:23

Késre mindíg szükség lesz, már csak azért is, mert az egyik legzajtalanabb eszköz a világon.

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 12:57

Douwe EgBerts:

"Hol láttál te élő szarvast mostanában az állatkerten kívül?"

Két hónappal ezelőtt az orrom előtt futott el vagy 15 példány.Tudod erdőjárás közben megesik az ilyesmi :cool:

Mondjam még hol láthattam az állatkerten kívül?Esetleg más állatfajt?

A bengáli tigris valóban itthon nem honos, de ezt úgy értettem, csak nem fogtad fel, hogy példa legyen, mi mindent nem lehet pusztán lőfegyverrel, töltény hiányában megoldani. Világos?

A bennszülöttes példa ugyanígy értendő.Nemcsak dzsungelharcos gerillák lehetnek jobbak hazai terepen, mint egy gépkarabélyos katona, akár optikai irányzékkal.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 12:49

ooopsz, bocsi, hogy belekotyogok.

Vuk:

Hol láttál te élő szarvast mostanában az állatkerten kívül?
Nem hiszem, hogy olyan húde sűrűn futkosnának, mint a bengáli tigris se őshonos pl mindenhol.

Namegugye benszülöttek vannaki mindenhol, de nem egyenlőek a dzsungelharcos gerillákkal.

Amúgy amit mondasz az rendben van, valami pengére mindig szükség van, de a példáid elég meredekek....

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 12:01

Szerintem akármeddig fejlődik a tűzerő, a késnek, kézifegyvereknek mindíg lesz szerepe, bármikor adódhat olyan helyzet, amit tölténnyel nem lehet megoldani. Lehet egy bennszülött olyan ügyes lopakodásban, hogy megközelít mire észrevennéd és hátulról támad, mert ő hazai terepen mozog.

Szakadhatsz el az utánpótlástól és elfogy a lőszered, egy üres rohampuskával nem tudsz megnyúzni egy szarvast, vagy jobb belátásra téríteni egy éhes bengáli tigrist aki a társaságodra áhítozik.

Szóval egy jó kés mindíg kell a kezem ügyébe terepen, akkor nyugodt az ember

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 09:32

Az L1A3-on is, mégis ven hozzá bajonet. Közelharcban fújhatod az optikát! :cool:
Bár valóban nem túl dívatos a szuronyroham egy ideje...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 09:01

Hali!

Tudj' Isten, de a G36-oson már optikai irányzék van - noha fel lehet tűzni a bajonettet. De lehet tippelni, melyik lesz sűrűbben használva.

Adios
KLM

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 15:57

de az ínyencek kiélezik :Ordog:
Úgy ásni is könnyebb vele :cool:

Taky

Taky

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 825 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 15:08

Üdv !

A gyalásót, nem az oroszok "találták ki" hanem az I. vh lövészárokharcaiban kezdték el ezirányú alkalmazását a nyugati fronton.Valóban ronda dolgokra képes, mivel nincs számottevő éle, ezért inkább roncsol és szakít,mint vág...

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 09:20

Valamint mert manapság a szurony és a rohamkés ugyanaz. :)
A gyalásó valóban durva, egy acélsisakot gond nélkül át lehet vele ütni, rondább dolgokra képes, mint a bajonet....

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 14:19

Bocsánat ha szurony ügyben kicsit megkésve írok, de szerettem volna hozzászólni.

A szuronynak mint olyan véleményem szerint van létjogosultsága, de mint szurony roham, nincs.

A katona közelharcszituációkban nagyobb eséllyel forgathatja szuronyos karabélyát(kvázi nagyobb önbizalmat is ad), mintha pusztán egy szál szuronnyal ügyködik szemtől szembe, bár én szívem szerint a rohamkés és a rejtőző-rajtaütés híve vagyok ez nem mindíg kivitelezhető

Az oroszok kitaláltak még egy hasznos és sokoldalú közelharcfegyvert:a gyalogságiásót

mielőtt mindenki kacagna, komolyan mondom, hogy oktatják őket, hogyan használják, KIVÁLÓAN közelharcban.
Volt egy pszichológiai teszt:
-Ha egy katonára tüzet nyit az ellenség, jó esetben túléli és visszalő
-De ha egy gyalogsági ásót lát maga felé repülni, elejti a fegyverét és hátrahőköl

Érdekes nem?

Mindaddig, amíg nem megoldható a hagyományos egységek közelharc, vagy késharc oktatása, addig szerintem a szuronynak van önvédelemben létjogosultsága, már csak azért is mert a lőszer előbb utóbb elfogy...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]