Ugrás tartalomhoz

A horror, mint stílus

• Válasz írásához lépj be
107 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 09:22

Friss hír háttéranyagnak:

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/10/1000-bodies-university-mississippi-insane-asylum_n_4761166.html

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.25, 21:36

Én is imádom az ötleteket ilyen külső forrásokból meríteni, bár inkább csak úgy lustulok a történetekkel. Csak hogy hízzon a topic: SzörnyesFilmesLink és X-akták - a sorozat összes epizódjának tartalma magyarul. Történetekkel lustulni lllyó!

_Renton (NPC/NJK)

_Renton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.20, 17:51

No itt aztán régen volt hozzászólás :normaalis: !

Látom,hogy alapvetően novellákat vár az oldal,de azért így kezdetnek és kezdőként megemlítenék egy,a horror műfajjal kapcsolatos honlapot,bár ezen filmekről van szó... A cím: harvester.uw.hu - Magyarország első horrorfilmes honlapja (állítólag)...
Ha nem is témábavágó,de témát minden bizonnyal lehet meríteni belőle :gyagya: ! Csak kellő fantázia szükségeltetik :gyagya: !

Nosi

Nosi

Micimackó

• Fórumita
  • 929 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 14:00

millefo! szólj ha kész a honlapod ;) :virag:

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.25, 01:35

...
Viszont egy jó horror-honlapot szeretnék összerakni, ezért ezen a dolgon változtatni kell...
Olvastam, hogy egymásnak küldözgettek novellákat. Nekem is jöhet minden novella, illetve...

Nézz körül a honlapomon lévő novellák között és ha tetszik valamelyik, szólj... Meg jöhet kritika ezerrel... :aboci:

_millefo (NPC/NJK)

_millefo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.10.24, 21:58

Tudom mindenkinek ajánlani az alagsorokat. Jó dolog az is, ha sok ember által lakott épület (pl kollégium) alatt ólálkodik a csapat, mert a külső és közvetlen környezet közötti ellentét még szembetűnőbb, minél közelebbi a szabadság, annál erősebb a tehetetlenség, a bezártság érzése. Mi most ilyen helyen fogunk próbálkozni.

Szóval sziasztok, új vagyok itt, nem ismerek még senkit, nem ismerem a szabályokat. Viszont egy jó horror-honlapot szeretnék összerakni, ezért ezen a dolgon változtatni kell...
Olvastam, hogy egymásnak küldözgettek novellákat. Nekem is jöhet minden novella, illetve nem jól megfogalmazott, valóban átélt misztikus élmény.

MBR
poetsch@freemail.hu

Nosi

Nosi

Micimackó

• Fórumita
  • 929 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.24, 21:35

Darkmore: szerintem feelinges. Én azt élvezem az ilyen játékokban, ha olyan helyen játszunk ahol félhomály van, egy kis gyertya és csend. A régi házakban (panel isjó+persze ehhez olyan szomszédok is kellenek) furcsa hangok recsegések, koppanások teszik élethűvé a játékot. Emékszem egyszer majd lefordultam az ágyról egy koppanás miatt.... :aboci: asszem Cthulhuztunk...

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.26, 13:06

Szerintem mindenki azt figyeli, hogy a többiek megfeledkeztek-e a dologról :gyagya:

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 14:22

Én nem feledkeztem meg ról... Azt figyelem, ti megfeletkeztetek-e róla... :) :) :D

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 470 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.22, 11:18

Darkmore:
Nem rossz. Nehol valoban kozhelyes, bar ebben a mufajban elofordul az ilyesmi es nem biztos, hogy ez negativum kent rohato fel. A lenyeg, hogy hasson, ami legfokepp az eloadas moddal erheto el.
Azert kivancsi vagyok mit hoztal ki belole.
LadyCrow:Nem vagy egyedul.En is megfeletkeztem szektankrol, de csak nem fog elfelejtodni.Majd csak beujjit valaki.

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.21, 10:33

Üdv mindenkinek!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen koptatom a klaviaturát, de ezt nagyon le kell irnom.

Tegnap meséltem a korunkban játszódó freestyle horrort, persze elötte nem tettem ilyesmit, söt még játszani se játszottam.Volt egy pár,szerintem,nagyon jó szituáció.
A háttérsztori csak annyi, hogy a karakterek elindultak a Mártabérc túrán eltévedtek beesteledett és ..

1. Szokványos darkerdö: kiszáradt fák,esik,köd,hideg,sötét + egy zseblámpa és egy neonfáklya (az egyik játékosnak ez volt a mániája), kiérnek egy tisztásra, melynek közepén egy nagy,vén kiszáradt tölgyfa. Közelebb mennek látják, hogy egy mesztelen nöi test himbálózik egy kötélen a szélben fekete haját az esö rásimította kékesen fehér élettelen arcára. Huh mindenki pánik a legbátrabb megpróbálja levágni,a legokosabb szerint nem kéne,mert a rendöröknrk mindent az eredeti állapotban kell hagyni. Erre az egyik karakter elökapja a mobilját és 112. De csak statikus zörejt hall,a JK : "Kihangosítom, hogy a többiek is hallják." (megtette live is és tényleg elég hangos a mobilja). Tehát adva van a nyomasztó környezet egy hallott nö és mindenki elnémulva hallgatja a telefon zúgását,persze a zseblámpa a telefont világítja.

Szerintem egész parás helyzet.

2. Az egyik karakter beleesik egy kútba, kb 10-12m zuhan, kimegy az egyik bokája, zseblámpa összetörik (pech nála volt csak),kb. 15-20 percet szerencsétlenkednek ,amíg találnak kötelet,amivel megpróbálják kihúzni. Említenem sem kell a kútba esett karakter eléggé megviselt állapotban van már ekkor,belekapaszkodik a kötélbe,a többiek huzzák kifelé. Mikor úgy 1-2 métert emelkedik egy kéz ujjai kulcsolódnak a bokájára (az épre) és huzzák vissza, hát nem egy kellemes szituáció. Elkezd ordítani a többiek meg rángatják ki mint az örültek így jópár horzsolással elcsúfítva kerül csak ki a kútból,beszélni csak dadogva tud,szemei kimeredve.

A visszahúzó kéz teljesen impró volt,ezért nekem ez volt a kedvencem.

3. A vég ...

Na ezt már nem írom le. :)

Szerintetek eddig milyen volt?
Nagyon közhelyesek a szituációk?
Nekem elsöre tetszett a dolog,a játékosoknak meg vegyesen.

Módosította Darkmore: 2004.04.21, 10:34

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 19:59

Vaszilij: Üdv a "klubban", küldtem Neked meghívót. Elnézést kérek mindenkitől, mostanában kicsit elhanyagoltam a listát... :) :lol: Azért remélem nem felejtődött el a dolog, és lesz belőle valami... :sor:

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 14:14

Jah, amúgy LadyCrow a listatulaj, szerintem vele konzultálj, vagy miaszösz.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 18:37

Nem is kell találnod ilyet a prímlistán, erre a címre küldjél egy pár szavas akármit, hogy érdekel a dolog :aboci:

Vaszilij

Vaszilij

Csendes szemlélődő

• Fórumita
  • 123 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 13:06

Üdv.

Izé... Én nem találok ilyet a primlistán, de valószínűleg én vagyok a láma...

Egy kis segítségre lenne szükségem :aboci:.

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 12:39

Vaszilij: horror_rpg@primlista.hu :aboci:

Vaszilij

Vaszilij

Csendes szemlélődő

• Fórumita
  • 123 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.18, 11:15

Sziasztok!

Tényleg eldugott ez a topic, én is alig leltem rá ;).

Én is nagyon kedvelem a horror témájú írásokat, de nem csak a klasszikust. Én pl. Kinget is nagyon kedvelem. Neki nem is minden esetben a történetei tetszenek, ellenben az a stílus, ahogy mesélni tud, engem lenyűgöz.
Valahogy annyira gördülélkeny, hogy még a regényeiben lévő töltelékek és háttérinformációk is érdekesek, és nem elvesznek, hanem épp hozzáadnak a hangulathoz.

Horror játékkal csak egyszer volt alkalmam játszani, egy klubban CoC-t. No, ez minden volt, csak nem félelmetes... Azóta meg sajna sohasem sikerült megfelelő társaságot találnom hozzá :lol:.

Egyébként magam is írogatok, van is fent néhány írásom a novellák között, bár nem tudom, hogy horrornak lehet-e nevezni őket. Mindenesetre ha van még hely számomra a klubban (szektában :aboci: ), szívesen csatlakoznék.

További kellemes borzongást mindenkinek :(.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.23, 12:27

Ewers-t sajnos nem találtam... :D

A "Halpin Frayser halála"-t elolvastam, és tényleg egész jó, bár a történet végül nem tetszett annyira... Ebből a kötetből egyenlőre a "Bagoly folyó" című novella tetszik a legjobban, bár még mindig nem sikerült elolvasnom az összes novellát...
Illetve a "Nyáréji történet"(???) címet viselő novella a másik kedvencem. :nono: :P :)
Ezt minden barátommal elolvastattam, és hatalmas sikert aratott... ;)

Ó, és a beigért magyarázkodás a címnélküli írással kapcsolatba: Ezt egy szerepjáték világhoz írtam, hogy bemutassam, "milyen" is az adott szörnyeteg... Hogy tudnám elképzelni, milyen hatást vált ki valakiből... Amikor belekezdtem, megírtam az első pár bekezdést, de elment tőle a kedvem, aztán pár hónap múltán rábírtam magam, hogy na de azért is befelyezem! :sor: Ezért is írtam, hogy: "Épp most szenvedtem össze egy új novellát"... :D

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.17, 20:14

Ewers teljes neve: Hanns Heinz Ewers, a századfordulón élt; asszem, az 1870-es években született, és az 1940-es években halt meg. Egyébként angolul, és németül több novelláját olvastam, és szvsz stílusban veri Lovecraftot.

Egyébként a legjobb magyar Bierce-kötet a "Bagoly-folyó", regényéről nem tudok, ez persze nem jelenti azt, hogy nincs. :buszke:

A prímlistás novelláid olvastam, igen, az egyikről még nem írtam semmit, tény - mentségem legyen a lustaság, és az időhiány :ejj: -, viszont a másikat, ha jól emlékszem, felraktad a Vampire-Offtopic fórumra, ha jól emlékszem, és ott írtam is róla valamit. :aaaaa: (Jah, röviden: szerintem mindegyik nagyon korrekt, bár a pálmát az a kettő viszi el, ami felkerült az rpg.hu főoldalára.)

Hogy a többiek meg merre mászkálnak, arról halvány fogalmam sincs.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.17, 14:49

Meglett a "Halpin Frayser halála" halála egy novelláskötetben (Bagoly folyó asszem a címe) :sor:
El is kezdtem olvasni, ám annak ellenére, hogy csak pár oldal, nem sikerült a végére érnem... (ZH, meg miegyéb közbeszólt... :ize: :aaaaa: )
De eddig nagyon jónak tűnik... Mondjuk úgy talán a felénél tartottam tőle, hogy egész végig marad a történet "odaát" - bár az is nagyon jól le volt írv, meg élvezetes volt, de kellett ez a kis váltás kellett bele... (a seriffhelyettesre meg a detektívre gondolok...)
Már nagyon kiváncsi vagyok a végére... :sor:
Illetve már most tudom, hogy olvasok még ettől az írótol pár novellát... Regénye nem jelent meg véletlenül? Itt Egereben a könyvtárban csak egy novelláskötetet találtam tőle, illetve egy másik novelláskötetben van tőle vagy 2 novella...

Ja:
Olvastad a novellákat amiket a primlistara küldtem? Vélemény? :( :aaaaa: :ize:
(az utolsóval kapcsolatban még magyarázkodni szeretnék, de csak azután, hogy valaki véleményt nyílvánít róla! De az első kettőröl sem nyilatkozott még senki, hogy hogy tetszett, pedig nagyon vártam... :ize: :ize: )

De hogy eltűnt mindenki... :ejj:

(Ewers-nek van teljes neve? :sor: :buszke: Csak hátha úgy könnyebb lenne a keresés...)

Módosította Edorn: 2004.03.17, 14:51

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]